Egyéb Butia alfajok

Kecses balerina Dél-Amerikából. A legnépszerűbb capitata, vaskos eriospatha, "legszebb" yatay, vagy éppen a kis termetű odorata.
Norbi74
Kapcsolat:

Re: Egyéb Butia alfajok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.03.05. 07:10

Pár sorral lejebb említett képen látható butia odorata és catariensis téli tesztjei elég rosszak. Edényben két idény után nagyon szépek voltak. Szárazon decemberben kint hagytam többször is -4-5 fokokban éjszaka, nappalra betettem a télikertbe ami nem volt meleg de fagymentes és ki tudott olvadni. Sajnos mind a kettőnek kijött a közepe és mostanra elszárította a leveleit. A levelek nem sérültek az említett hőmérsékleten mert a száradás jóval a kísérlet után történt belülről kifelé. Ezeknek a növényeknek a gyökere igen sérülékeny nem szereti a fagyokat. Mellette voltak trachy, cerifera, és egy vulcano azoknak semmi baja, csak a két butia adta meg magát, illetve még sabalok voltak azok is vették a próbát. Egyszer volt már butiám az pont ugyan így egy hét alatt elszáradt tavasszal annak is kapott rendesen fagyot a télikertben. Akkor a brahea is kidölt , a humilis viszont nem az mai napig éldegél. Meglátjuk mi lesz velük minden esetre a butia tartását kezdem feladni. Az egyik legszebb szárnyalt levelű hidegházi pálma de nálam szerintem a jubaea lesz, phoenixel nem foglalkozom.

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.03.05. 07:59

Ezek, nem jó hírek!
Az odorata-ról beszélgettünk pár éve, hogy vélhetően jól tűri majd a dézsás tartást. Ezek szerint a mínuszokat nem kedveli. Kár, mert emlékszem mennyi energiád volt a beszerzésében. :(

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.03.05. 18:10

A capitata teleltetését én is eltoltam, kb. 1m-t felülről visszafagytak a levelek pont azon a szakaszon, ahol már nem vette körbe a fénykábel ( hiába a feláramló hő... ), de lejjebb egyenlőre úgy tűnik, hogy hibátlan.

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.10.29. 15:22

Régen jártam itt :oops: , így egy kicsit pótolom a hiányosságokat.
A B. capitatam tavaszra teljesen elszáradt. A fagyok elmúltával még hetekig voltak zöld, élőnek látszó levelei, de mivel kis alapterületű volt a takarása, így valószínű, hogy a gyökerei fagytak el a hideg télben és mivel nemtudott felvenni vizet a melegebb idő beköszöntével, hát elszáradt. :cry:
Vigaszként még van egy B. eriospatham, ő marad cserépben amíg bírom ki-be cipelni, aztán majd eldől a sorsa. :roll:
IMAG0492.jpg
IMAG0492.jpg (860.55 KiB) Megtekintve 170 alkalommal

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.10.30. 04:27

Csinos darab, gratulálok! ;)
A capitata-t pedig, sajnálom.

Vissza: “Butia”