Phoenix canariensis

A legismertebb szárnyalt levelű. Ki ne ismerné a canariensist, vagy a dactyliferát (datolya). Vannak még európaiak és ázsiaiak. Theophrasti, sylvestris stb.
pistagy
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: pistagy » 2020.11.05. 18:01

Nem semmi portád van:)

Nekem csak ilyen most. Társasházban lakom de én csinálom a közös kertet.

Takarás2020.jpg
Takarás2020.jpg (960.15 KiB) Megtekintve 137 alkalommal

Jani50
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2020.11.05. 18:16

Alpha írta:
Squirrel írta:Köszönöm. Éppen panaszkodtam a butia topikban, hogy a 18 oldal elolvasása után kezdtem paranoid lenni. Szinte mindenkinek gondja lett vele. Hazaértem, megnéztem gyorsan a mienket és sajnos az egyik nyíló levele belül sárgászöld. Annyit sejtek, hogy a sárga szín nagyon nem jó jel pálmáknál :( mínusz nem volt még, olyan 4-5 fok volt a leghidegebb, de undorító esős, nyálkás idő van már 1 hónapja. Remélem, hogy ez nem rothadás jele :(

Nem kell megijedni!
A sok-sok hibánkat azért írtuk össze, hogy Másnak már ne kelljen újra végigcsinálni. Volt egy Fórumtársunk (R.I.P. Öcsi!), Aki lévén kertész, nagyon sok egyeddel tudott megfigyeléseket végezni. Az Ittlakók egy része, már többedik fórumon keresztül követi Egymás "munkásságát". Illetve, a mostani "öregek" a "régi" tapasztalatokat is hozzák. A Magam részéről is vannak itt, olyan Kollégák Közöttünk, Akik rengeteg inspirációt és tudást adtak Számomra. A tiszteletem és hálám az Övék!
Mint írtad, végig olvastad, a topikot. Ez jó dolog, hasznos hozzáállás! Majd rájössz, hogy kissé "csapongó" a társaság, és nem túl szigorú a moderálás. Így előfordul, hogy más, esetleg az adotthoz nem, vagy nem annyira köthető levelezés is van alattuk. Szoktunk tartani találkozókat, ahol arcot is lehet társítani, a nevek mögé.
Szóval rettegésre semmi ok! Ha elakadsz, szinte biztosan lesz segítség! ;)

:D :D

Squirrel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2020.11.08. 23:14

Köszönöm :)

Végigolvastam majdnem teljesen a főnixpálma sok-sok oldalját, illetve a rövidebb, jubaea, sabal meg butia topikokat teljesen. Gyönyörű növények vannak itt. Remélem, hogy meg tudom hosszú ideig tartani a sajátjaim, részemről megteszek értük mindent. Egy jubaea-t már megmentettem, kirohadt a közepe, én sajnáltam megskalpolni, megkezeltem peroxiddal. Először felesbe hígítva kapta, aztán beleöntöttem a lyukba hígítatlanul. Azóta kitolt 2 levelet, kicsit meg vannak égve, de él! Nagyon örültem neki, bár szegény cserépben fog a télnek nekifutni.

Vissza: “Phoenix”