Trachycarpus fortunei

Ázsia kincsei. A kistermetű japán wagnerianus, az indiai takil, a himalájai nainital, kumaon, Plovdiv és társaik.
Kangoo88
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Kangoo88 » 2019.05.26. 15:23

kurdilaci írta:
Kangoo88 írta:Sziasztok,

Sorházból kertesházba költözünk és mint családtagok néhány pálmagyerek is jön velünk. :)

A fortuneit és a wagit így költöztetetm. Szerintetek elég nagy lett a földlabdája? A dézsa biztosan megfelelő méretű.
Azért kellett dézsába tenni az összes növényt, mert elutazunk és miután haza jöttünk 2 nap múlva költözünk és már nem lesz idő kiszedni őket, így kb 2 hétig lesznek dézsában, utánna azonnal kiültetem őket és kb 2 hónapig árnyékolni fogom őket. Dézsákba a földlabdán kívül 20-30l pálmaföld is került.

A kiültetés utánhoz van valami tippetek, hogy minnél jobb eséllyel megmaradjanak és még a télre is kellőképpen megerősödjenek? Én egyébként úgy vettem észre hogy nem nagyon sok gyökér szakadt be.

Köszi előre is a tanácsokat!

Zoli

Tökéletes földlabdával vetted ki őket, semmi baj sem lesz az átültetéssel. Ilyen sértetlen gyökérzettel átültetve és alaposan beiszapolva még árnyékolni sem szükséges.

Ezt nagyon jó olvasni. És annak külön örülök hogy még az árnyékolás sem feltétlen szükséges. Köszönöm a választ. :)

oliva
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: oliva » 2019.05.27. 17:13

Sorházból kertesházba költözünk és mint családtagok néhány pálmagyerek is jön velünk. :)

A fortuneit és a wagit így költöztetetm. Szerintetek elég nagy lett a földlabdája? A dézsa biztosan megfelelő méretű.
Azért kellett dézsába tenni az összes növényt, mert elutazunk és miután haza jöttünk 2 nap múlva költözünk és már nem lesz idő kiszedni őket, így kb 2 hétig lesznek dézsában, utánna azonnal kiültetem őket és kb 2 hónapig árnyékolni fogom őket. Dézsákba a földlabdán kívül 20-30l pálmaföld is került.

A kiültetés utánhoz van valami tippetek, hogy minnél jobb eséllyel megmaradjanak és még a télre is kellőképpen megerősödjenek? Én egyébként úgy vettem észre hogy nem nagyon sok gyökér szakadt be.

Zoli

Szia!

Ezeket a stabil szép dézsákat hol lehet kapni?

Üdv. Zoltán

kenand
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kenand » 2019.05.27. 21:48

Legtöbb műanyag/gazdaboltban lehet venni műanyag füles dézsákat

kenand
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kenand » 2019.05.28. 18:12

Ugye reménykedhetek, hogy kislány lesz? (bár még nincs kinyílva....)
IMG_20190528_134409.jpg
IMG_20190528_134409.jpg (141.79 KiB) Megtekintve 181 alkalommal

Eddig 2 fiú volt...
pl:
IMG_20190523_170922.jpg
IMG_20190523_170922.jpg (91.94 KiB) Megtekintve 181 alkalommal

Peti
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Peti » 2019.05.28. 19:18

kenand írta:Ugye reménykedhetek, hogy kislány lesz? (bár még nincs kinyílva....)

Ez egy termős virág.

Kangoo88
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kangoo88 » 2019.05.28. 19:24

oliva írta:

Zoli

Szia!

Ezeket a stabil szép dézsákat hol lehet kapni?

Üdv. Zoltán

Szia,

Műanyag nagykerben.

kenand
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kenand » 2019.05.28. 20:54

Peti írta:
kenand írta:Ugye reménykedhetek, hogy kislány lesz? (bár még nincs kinyílva....)

Ez egy termős virág.

Köszönöm a segítéget !
Szuper, talán a porzós sem virágzik le addig és be tudom porozni.

Sajna bajan vagyok, nincsenek összhangban a porzós már elvirágzott, a tarmős most kezd, :( talán majd jövőre...

Vissza: “Trachycarpus”