Trachycarpus fortunei

Ázsia kincsei. A kistermetű japán wagnerianus, az indiai takil, a himalájai nainital, kumaon, Plovdiv és társaik.
pana10
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015.03.15. 15:34
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: pana10 » 2018.03.25. 15:32

Ezt hol kapni és mennyibe kerül ? Biztos, hogy nem engedi át a vizet, a leírásában nem látom...?

Köszi


"Plant Frost Protection Fleece:
Festival, plants gentle fabric in tubular form practical for slipping over or for potted plants, shrubs and small trees
Reliable protection against cold, wind and intense sunlight
Reduces the risk of pests and wild wolverine
UV-stabilized, air and moisture permeable material
Fleece: about 30 g / m2, unbleached
Dimensions: 150 x 500 cm (B x L)"

zsolt123
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2017.01.10. 17:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: zsolt123 » 2018.03.25. 15:36

https://www.lidl.de/de/florabest-xxl-pf ... es/p252127

de ez 88 g/m2 ez vastagabb

és ezt használom évek óta viz hó nem megy át rajta

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: lecsó » 2018.03.25. 17:00

Ezt hol kapni és mennyibe kerül ? Biztos, hogy nem engedi át a vizet, a leírásában nem látom...?

Köszi


"Plant Frost Protection Fleece:
Festival, plants gentle fabric in tubular form practical for slipping over or for potted plants, shrubs and small trees
Reliable protection against cold, wind and intense sunlight
Reduces the risk of pests and wild wolverine
UV-stabilized, air and moisture permeable material
Fleece: about 30 g / m2, unbleached
Dimensions: 150 x 500 cm (B x L)"


"air and mousture permeable..." lég és vízáteresztő.

Szerintem ezek a szarok semmire sem jók. Levegő szabadon jár-kel keresztül és kasul rajta,tehát nem szigetel.
Átázik és elég lassan szárad meg. Próbáljatok meggyőzni, nyitott vagyok... Azon is csak röhögök, amikor 1 rétegű mikron vékony zsákokba bugyolálják a rózsákat. Pont semmit sem ér.
Ahol el tudom képzelni, mondjuk Miamiban, ahol hidegbetörés alkalmával kemény -1 fok van 2-3 óra hosszat. Erre talán jó lehet, de nem a mi éghajlatunkon, ahol kint -20-ak röpködnek heteken át.
Amire én használom, hogy ezzel kötöm össze a pálmák lombozatát sok rétegben, kívülre fűtőkábel, az egészre egy alul nyitott nagy zsák. korábban tettem már fel ilyen képeket vagy ide vagy a takarásokhoz.
Üdv
P

zsolt123
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2017.01.10. 17:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: zsolt123 » 2018.03.25. 18:02

Ezzekkel a szarokkal + fűtőkábellel én belülre rakom a fűtőkábelt nincs semmi gondom 6 éve a pálmákkal mig a többiek nyávognak hogy elfagynak....
és hidd el kaptak ezek -20 fokot

Levegő szabadon jár-kel keresztül és kasul rajta,tehát nem szigetel. ( akkor a pulover sem szigetel ugye ... mert azon is átjár a levegő )

tekerj magadra vékony nejlont és menj ki -20 fokba vagy vegyél fel 2 réteg pulovert probáld ki....

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: lecsó » 2018.03.25. 19:30

Ezzekkel a szarokkal + fűtőkábellel én belülre rakom a fűtőkábelt nincs semmi gondom 6 éve a pálmákkal mig a többiek nyávognak hogy elfagynak....
és hidd el kaptak ezek -20 fokot

Levegő szabadon jár-kel keresztül és kasul rajta,tehát nem szigetel. ( akkor a pulover sem szigetel ugye ... mert azon is átjár a levegő )

tekerj magadra vékony nejlont és menj ki -20 fokba vagy vegyél fel 2 réteg pulovert probáld ki....
Te ugyan azt mondod, amit én. Én csak azért teszem kívülre a fűtőkábelt, hogy meg ne égjen a növény. Egyébként csak fűtőkábellel van értelme, kontakt hővel. Az, hogy ilyenből "sátor" és bele fűtés az tök értelmetlen.hőszigetelése 0,

A hasonlatod viszont nem jó, és nem is jó ötlet. A nylon sem a levegőt sem a vízpárát nem engedi át. A bőröd hidegben is párologtat, felszíne kb 30 fokos, a vizpára nem tud elillanni, pillanatok alatt nyirkos lesz a bőröd. qrva szar értés fázni és izzadni is egyszerre.
Akkor inkább vetközz le meztelenre, tekerd körbe magad ilyen so called" freezing protection" bullsheet-tel, aztán menj ki a -20 fokra. Könnyítésül 5 réteget is tekerhetsz magadra :)Állítólag pullover sem kell.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.03.28. 08:38

Ezek a fiatalok kint maradtak.
IMG_20180319_112315.jpg
Kint teleltek a kis trachy-k a kertben avarral voltak betakarva a nagyok alatt, helyem semlett volna bevinni azokat! Sanyi(ká)tól kapott magból keltek!
Nálunk is így voltak kint a legutóbbi időben, az a kevés hó ami belepte a múltheti havazáskor, még múlthét eleji jó időben lett minden kitakarva, az avartakarást is elhordtam a kert végében található komposztáló helyre, ahol a mediterrán ciklon után megállt a víz, így maradt minden kitakarva, mert nem lett volna értelme a vizes, ázott avart visszatenni, szerencsére -4 c°-nál nem kaptak hidegebbet, majd meglátjuk, hogy mi maradt, a tavalyi Atlas és villa romaine fajta leanderek magoncai is ki lettek takarva az avar alól, úgy tűnik megvannak azok is! ;)
Örülök,hogy kikeltek a magok!!!
Sanyi, Köszönöm még egyszer!
Bőven lett belőlük! A Yucca pallida X elata hibrid magok azok viszont idén lettek elvetve, azok is szépen keltek! :)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.03.28. 08:42

Kedves Unartis

nem tudom hogy fiu vagy lány ?

itt van pár kép tavalyról és idén márc 7 éről most le vannak takarva nem tudom lefényképezni

látszik a fűtáp és a fűtőkábel miatt szépen fejlődnek..... legelső kép az idei
Szia Zsolt123,
A fiúk, és lányok 8-) , segítenek a beazonosításban, nálam még nem virágoztak, így nem tudom, hogy milyen a porzós és milyen a termős virágzat. Valakinek a pálmájával poroztasd majd össze, lesz majd legalább magod, lesznek utódok! :twisted:

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.03.28. 09:25


Megtörtént a takarás. Remélem nem lesz gond, hogy fekete műanyag zsákot raktam duplán
Jövő hétvégén leszedem


Körül van tekerve fűtőszállal amit termosztát vezérel.
0 fok alatt bekapcsol +4 foknál kikapcsol
Itthonról látom a hőfokot mennyi van bent

Minek ezt így túldramatizálni egy trachycarpus pálmával. Nem most jön a tél, csak egy hétig lesz rossz idő. Egy csapadék védelem bőven elég neki. A fekete zsák a lehető leghosszabb választás. Bele fog fulledni az első napos időben. Időben szedd le róla.
[/quote][/quote]

1521974342755.JPEG
1521974363672.JPEG
1521974393902.JPEG
Leszedtem a fekete zsákot. Mostantól nincs takarás
-2C-nál bekapcsolt a fűtés, +3C-nál kikapcsolt

- 20C odavágott neki.
Mit csináljak az elfagyott levelekkel? Levágjam?
Mekkora a túlélési esély?
Kell valalmit csinálnom még vele?[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]

Szia Zoly,

Ilyen hideg volt nálatok?! :roll: :o , nálunk -10 c° volt néhány hajnalon, nem takargattam, sőt még a csapadékvédelmet is elbontottam, úgy tűnik nem ártott meg nekik.
Tavaly viszont a lenge takarásom következtében szinte mind a 8 pálmám levele teljesen lefagyott, a legnagyobb pálmám közepe is kijött, már azt hittem vége lett végleg, mert akkora bűzös lyuk tátongott a szívrügy helyén :oops: , de szerencsére őszre rendbe jöttek, az a pálmám is felépült amelyik szívrügye sérült, most szépen telelt, pedig elég hanyag csapadékvédelmet kapott mind(bambuszpálcákra húzott kukás-zsákot, ami, nem zárta el hermetikusan a szívrügyet, kb 10 cm-el felette volt).
Tehát van esélye, hogy nyár végére régi fényében pompázzon a pálmád! ;)
Egyenlőre hagyd úgy, majd amikor látszik melyik levél és levélnyél barnult meg azt vágd le. Ha a levelét le is szárítja, a zöld levélnyél vagy levél részt érdemes meghagynod, mert az is segíti a regenerálódásában! Kitartást és jó időt kívánok az egészhez!

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Zoly » 2018.03.28. 13:55


Megtörtént a takarás. Remélem nem lesz gond, hogy fekete műanyag zsákot raktam duplán
Jövő hétvégén leszedem


Körül van tekerve fűtőszállal amit termosztát vezérel.
0 fok alatt bekapcsol +4 foknál kikapcsol
Itthonról látom a hőfokot mennyi van bent

Minek ezt így túldramatizálni egy trachycarpus pálmával. Nem most jön a tél, csak egy hétig lesz rossz idő. Egy csapadék védelem bőven elég neki. A fekete zsák a lehető leghosszabb választás. Bele fog fulledni az első napos időben. Időben szedd le róla.
[/quote]

1521974342755.JPEG
1521974363672.JPEG
1521974393902.JPEG
Leszedtem a fekete zsákot. Mostantól nincs takarás
-2C-nál bekapcsolt a fűtés, +3C-nál kikapcsolt

- 20C odavágott neki.
Mit csináljak az elfagyott levelekkel? Levágjam?
Mekkora a túlélési esély?
Kell valalmit csinálnom még vele?[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]

Szia Zoly,

Ilyen hideg volt nálatok?! :roll: :o , nálunk -10 c° volt néhány hajnalon, nem takargattam, sőt még a csapadékvédelmet is elbontottam, úgy tűnik nem ártott meg nekik.
Tavaly viszont a lenge takarásom következtében szinte mind a 8 pálmám levele teljesen lefagyott, a legnagyobb pálmám közepe is kijött, már azt hittem vége lett végleg, mert akkora bűzös lyuk tátongott a szívrügy helyén :oops: , de szerencsére őszre rendbe jöttek, az a pálmám is felépült amelyik szívrügye sérült, most szépen telelt, pedig elég hanyag csapadékvédelmet kapott mind(bambuszpálcákra húzott kukás-zsákot, ami, nem zárta el hermetikusan a szívrügyet, kb 10 cm-el felette volt).
Tehát van esélye, hogy nyár végére régi fényében pompázzon a pálmád! ;)
Egyenlőre hagyd úgy, majd amikor látszik melyik levél és levélnyél barnult meg azt vágd le. Ha a levelét le is szárítja, a zöld levélnyél vagy levél részt érdemes meghagynod, mert az is segíti a regenerálódásában! Kitartást és jó időt kívánok az egészhez![/quote][/quote][/quote][/quote]

A -20c még februárban volt. Ezt nem bírta.
Akkor csak csapadékvédelem volt + a törzse volt fűtve és kicsit felfelé mehetett némi meleg.
Oldalról árnyékoló hálóval volt védve, hogy szellőzzön.
A hideg elött még teljesen ép volt, hideg után látszott ez a sérülés.
Zsákot azért raktam fel egy hétre mert le lehet gyengülve a pálma

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.03.29. 07:02


Szia Zoly,

Ilyen hideg volt nálatok?! :roll: :o , nálunk -10 c° volt néhány hajnalon, nem takargattam, sőt még a csapadékvédelmet is elbontottam, úgy tűnik nem ártott meg nekik.
Tavaly viszont a lenge takarásom következtében szinte mind a 8 pálmám levele teljesen lefagyott, a legnagyobb pálmám közepe is kijött, már azt hittem vége lett végleg, mert akkora bűzös lyuk tátongott a szívrügy helyén :oops: , de szerencsére őszre rendbe jöttek, az a pálmám is felépült amelyik szívrügye sérült, most szépen telelt, pedig elég hanyag csapadékvédelmet kapott mind(bambuszpálcákra húzott kukás-zsákot, ami, nem zárta el hermetikusan a szívrügyet, kb 10 cm-el felette volt).
Tehát van esélye, hogy nyár végére régi fényében pompázzon a pálmád! ;)
Egyenlőre hagyd úgy, majd amikor látszik melyik levél és levélnyél barnult meg azt vágd le. Ha a levelét le is szárítja, a zöld levélnyél vagy levél részt érdemes meghagynod, mert az is segíti a regenerálódásában! Kitartást és jó időt kívánok az egészhez!
[/quote][/quote]

A -20c még februárban volt. Ezt nem bírta.
Akkor csak csapadékvédelem volt + a törzse volt fűtve és kicsit felfelé mehetett némi meleg.
Oldalról árnyékoló hálóval volt védve, hogy szellőzzön.
A hideg elött még teljesen ép volt, hideg után látszott ez a sérülés.
Zsákot azért raktam fel egy hétre mert le lehet gyengülve a pálma[/quote]

Ne tudom, hogy a fekete fólia zsák nem-e rontott a helyzetén, mert könnyen befülledhet és begombásodhat sajnos

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Zoly » 2018.03.29. 09:44


Szia Zoly,

Ilyen hideg volt nálatok?! :roll: :o , nálunk -10 c° volt néhány hajnalon, nem takargattam, sőt még a csapadékvédelmet is elbontottam, úgy tűnik nem ártott meg nekik.
Tavaly viszont a lenge takarásom következtében szinte mind a 8 pálmám levele teljesen lefagyott, a legnagyobb pálmám közepe is kijött, már azt hittem vége lett végleg, mert akkora bűzös lyuk tátongott a szívrügy helyén :oops: , de szerencsére őszre rendbe jöttek, az a pálmám is felépült amelyik szívrügye sérült, most szépen telelt, pedig elég hanyag csapadékvédelmet kapott mind(bambuszpálcákra húzott kukás-zsákot, ami, nem zárta el hermetikusan a szívrügyet, kb 10 cm-el felette volt).
Tehát van esélye, hogy nyár végére régi fényében pompázzon a pálmád! ;)
Egyenlőre hagyd úgy, majd amikor látszik melyik levél és levélnyél barnult meg azt vágd le. Ha a levelét le is szárítja, a zöld levélnyél vagy levél részt érdemes meghagynod, mert az is segíti a regenerálódásában! Kitartást és jó időt kívánok az egészhez!
[/quote]

A -20c még februárban volt. Ezt nem bírta.
Akkor csak csapadékvédelem volt + a törzse volt fűtve és kicsit felfelé mehetett némi meleg.
Oldalról árnyékoló hálóval volt védve, hogy szellőzzön.
A hideg elött még teljesen ép volt, hideg után látszott ez a sérülés.
Zsákot azért raktam fel egy hétre mert le lehet gyengülve a pálma[/quote]

Ne tudom, hogy a fekete fólia zsák nem-e rontott a helyzetén, mert könnyen befülledhet és begombásodhat sajnos[/quote]

17C volt a legmagasabb hőmérséklet a zsák alatt
Távfelügyeletem mérte

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Peti » 2018.04.03. 20:30

Az ötös Trachy csoporton még az előző tél nyomai látszanak, a mostani nem okozott semmilyen sérülést. :P
2018_04030005.JPG
2018_04030005.JPG (815.11 KiB) Megtekintve 8577 alkalommal
2018_04030007.JPG
2018_04030007.JPG (903.01 KiB) Megtekintve 8577 alkalommal

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.04.03. 20:38

Nagyon szépen átteleltek, gratulálok Peti!

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.04.03. 20:44

Szépek bizony. Főleg hogy alul már át látni a törzsek között. Az én hármas csoportok még fiatal. Olyan mind egy bokor. Pár év és ezek is hatalmasat fognak fejlődni.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Gábor » 2018.04.03. 20:52

Hát igen jóval szebbek, mint az enyém volt cserépben. Amelyik szép lassan elszáradt.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.04.03. 23:25

Sajnálom! Az nem egy vidám dolog. :(

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.04.03. 23:26

Peti!

Gratulálok, csinos csoport! ;)


pana10
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015.03.15. 15:34
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: pana10 » 2018.04.04. 15:47

szép !

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2018.04.04. 16:22

Gratulálok!!!
Nagyon szép csoport!


Vissza: “Trachycarpus”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég