Trachycarpus fortunei

Ázsia kincsei. A kistermetű japán wagnerianus, az indiai takil, a himalájai nainital, kumaon, Plovdiv és társaik.
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.03.15. 07:01

Zoly egy olyan pálmád van ami nagy valószínűséggel az életében nagyobbacska mínusszal nem találkozót ez a mostani képen látszik is.Én nulla fokra állítottam be a termosztátot az enyémnél és évről évre fogom csak csökkenteni a fokot.Ha Boni tanácsát sem akarod követni akkor nagy valószínűséggel elpusztul a pálmád mivel le is van gyengülve.Az időjárásban ne biz.Más más értékeket mutatnak az oldalak és nem kizárt a mínusz 15 sem.
Még olyanon agyalok, hogy összehúzom a leveleket. Ráhúzok több rétegben műanyag zsákot.
Belül meg esetleg berakom a 80W fűtőszálat termosztáttal szabályozva, hogy legyen +2 fok legalább.
Következő hétvégén meg leszedem mert vége lesz a fagynak
Okos gondolat! ;) Tedd ezt! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.03.15. 12:53

Csupán csak ilyen szellős és laza védelmet gondoltam a passzív takarásból kicsomagoltaknak 8-) az elkövetkezendő pár napra. ;) Bízom benne,hogy így is maradhatnak! :)
IMG_20180315_124247.jpg
IMG_20180315_124247.jpg (345.82 KiB) Megtekintve 6371 alkalommal
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2018.03.15. 19:21

Csupán csak ilyen szellős és laza védelmet gondoltam a passzív takarásból kicsomagoltaknak 8-) az elkövetkezendő pár napra. ;) Bízom benne,hogy így is maradhatnak! :)
IMG_20180315_124247.jpg
Ez így semmire nem jó. Egy hideg periódus következik, de a talajhő már elég magas a föld alig fog átfagyni ha egyáltalán át fog, hótakaró esetén pedig nem fog. Sok eső érkezik a szalma elázik és összeesik, valahol pedig viharos szél lesz ott meg elhordja. A növények legsérülékenyebb része valóban a gyökér, de jelen állás szerint azt kell legkevésbé védeni. A lombozat viszont lefagyhat, mert ugye először a levél fog lefagyni az pedig így nincs védve. A legjobb egy indiánsátor szerű takarás ahol csapdába ejtjük a taljhőt.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.03.15. 19:30

Csupán csak ilyen szellős és laza védelmet gondoltam a passzív takarásból kicsomagoltaknak 8-) az elkövetkezendő pár napra. ;) Bízom benne,hogy így is maradhatnak! :)
IMG_20180315_124247.jpg
Ez így semmire nem jó. Egy hideg periódus következik, de a talajhő már elég magas a föld alig fog átfagyni ha egyáltalán át fog, hótakaró esetén pedig nem fog. Sok eső érkezik a szalma elázik és összeesik, valahol pedig viharos szél lesz ott meg elhordja. A növények legsérülékenyebb része valóban a gyökér, de jelen állás szerint azt kell legkevésbé védeni. A lombozat viszont lefagyhat, mert ugye először a levél fog lefagyni az pedig így nincs védve. A legjobb egy indiánsátor szerű takarás ahol csapdába ejtjük a taljhőt.
Norbi!
Az előrejelzések felénk lassan már plusszokat :shock: :) mutatnak,most váltott a Köpönyeg is jobb irányba :) ...szóval szerintem ez a takarás így pont jó lesz . ;) Nagyon szélvédett a hely. Köszi a figyelmeztetést,résen leszek! ;)
Amikorra sok esőt mondanak hozzánk,akkor +4 fok lesz,szépen átázik a szalma,de a másnapi szellőcske meg is szárítja majd,így gondolkodtam. ;)
Ezután jön a -2 fok...majd a -3 a jelenlegi előrejelzés szerint és nem is nagyon lesz hidegebb. :) Hurrá! :D Ennyit bírniuk kell! Cserepes korukban is megkapták! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Misi » 2018.03.15. 20:51

Biztos kibírják de, hogy ennyire bízol az előrejelzésekben!? :?

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Peti » 2018.03.15. 23:33

Biztos kibírják de, hogy ennyire bízol az előrejelzésekben!? :?
Melyikben? Ahány nagy modell, annyi félét mutat, homlokegyenest ellenkezőt. Folyamatosan változtatnak, ez a mediciklon nagyon bekavar, egyszerűen nem tudnak mit kezdeni vele a modellek. A két nagy globál modell közül valamelyik baromi nagyot fog bukni. AZ OMSZ a hidegebb, csapadékosabb ECM verziót erőlteti, most nem bánnám, ha ők is csúfosat buknának.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.03.16. 05:11

Sziasztok!

A hét eleji, 20 c°-os jó időben, az avart elhordtam a komposztra, ami az érzékeny növények gyökerét védte, most meg bejósolják ezt a hideg lekavaródást amit a mediterrán ciklon húz le :x :oops: :cry:

A trachiajaim tavaly, csúnya lombfagyást szenvedtek, a legnagyobb közepe is kijött, de ennyire regenerálódott:, idén március 11.-én így nézett ki:
20180311_083302.jpg
20180311_083302.jpg (695.15 KiB) Megtekintve 6320 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.03.16. 07:47

Sziasztok!

A hét eleji, 20 c°-os jó időben, az avart elhordtam a komposztra, ami az érzékeny növények gyökerét védte, most meg bejósolják ezt a hideg lekavaródást amit a mediterrán ciklon húz le :x :oops: :cry:

A trachiajaim tavaly, csúnya lombfagyást szenvedtek, a legnagyobb közepe is kijött, de ennyire regenerálódott:, idén március 11.-én így nézett ki:
20180311_083302.jpg
Ez a pálma teljesen rendben van Zoli!

Kangoo88
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2015.08.19. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Kangoo88 » 2018.03.16. 08:40

Csupán csak ilyen szellős és laza védelmet gondoltam a passzív takarásból kicsomagoltaknak 8-) az elkövetkezendő pár napra. ;) Bízom benne,hogy így is maradhatnak! :)
IMG_20180315_124247.jpg
Ez így semmire nem jó. Egy hideg periódus következik, de a talajhő már elég magas a föld alig fog átfagyni ha egyáltalán át fog, hótakaró esetén pedig nem fog. Sok eső érkezik a szalma elázik és összeesik, valahol pedig viharos szél lesz ott meg elhordja. A növények legsérülékenyebb része valóban a gyökér, de jelen állás szerint azt kell legkevésbé védeni. A lombozat viszont lefagyhat, mert ugye először a levél fog lefagyni az pedig így nincs védve. A legjobb egy indiánsátor szerű takarás ahol csapdába ejtjük a taljhőt.
Norbi!
Az előrejelzések felénk lassan már plusszokat :shock: :) mutatnak,most váltott a Köpönyeg is jobb irányba :) ...szóval szerintem ez a takarás így pont jó lesz . ;) Nagyon szélvédett a hely. Köszi a figyelmeztetést,résen leszek! ;)
Amikorra sok esőt mondanak hozzánk,akkor +4 fok lesz,szépen átázik a szalma,de a másnapi szellőcske meg is szárítja majd,így gondolkodtam. ;)
Ezután jön a -2 fok...majd a -3 a jelenlegi előrejelzés szerint és nem is nagyon lesz hidegebb. :) Hurrá! :D Ennyit bírniuk kell! Cserepes korukban is megkapták! ;)
Én is bele estem a időjárás csapdájába és egy hete teljesen elbontottam a takarást. Régebben én is próbálkoztam csak szalmával és csúnyán belebuktam. :/ Én is láttam a köpönyeget és adná az ég, hogy úgy legyen, de az OMSZ meg az Időkép is még -8,-10-es hajnali minimumokat ír, úgyhogy én tegnap visszaépítettem a teljes takarást. Igazából 15-20 perc alatt meg is volt, még minden kéznél volt méretre vágva. Szerintem egy csapadékvédelmet mindenképp "dobj" még rá. :) Csak hogy nyugodtan aludj. :D

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Peti » 2018.03.16. 09:17

Norbi!
Az előrejelzések felénk lassan már plusszokat :shock: :) mutatnak,most váltott a Köpönyeg is jobb irányba :) ...szóval szerintem ez a takarás így pont jó lesz . ;) Nagyon szélvédett a hely. Köszi a figyelmeztetést,résen leszek! ;)
Amikorra sok esőt mondanak hozzánk,akkor +4 fok lesz,szépen átázik a szalma,de a másnapi szellőcske meg is szárítja majd,így gondolkodtam. ;)
Ezután jön a -2 fok...majd a -3 a jelenlegi előrejelzés szerint és nem is nagyon lesz hidegebb. :) Hurrá! :D Ennyit bírniuk kell! Cserepes korukban is megkapták! ;)

Biztos kibírják de, hogy ennyire bízol az előrejelzésekben!? :?
Melyikben? Ahány nagy modell, annyi félét mutat, homlokegyenest ellenkezőt. Folyamatosan változtatnak, ez a mediciklon nagyon bekavar, egyszerűen nem tudnak mit kezdeni vele a modellek. A két nagy globál modell közül valamelyik baromi nagyot fog bukni. AZ OMSZ a hidegebb, csapadékosabb ECM verziót erőlteti, most nem bánnám, ha ők is csúfosat buknának.
Misi, azt kihagytam hogy jó kis fagyott eső is kinéz a sarki levegő beáramlásának középső szakaszában. Azt is nagyon szeretik a Trachyk. :roll:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.03.16. 13:25

Majdnem annyira, mint láncfűrészt ... :twisted:

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Misi » 2018.03.16. 14:24

Mindent bedobozoltam. A füge ne fagyjon le aztán felőlem jöhet a mocsok idő a pálmákat meg a basjoot nem fogja bántani, de nagyon utálom. :x :x :x

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Zoly » 2018.03.16. 19:51

Zoly egy olyan pálmád van ami nagy valószínűséggel az életében nagyobbacska mínusszal nem találkozót ez a mostani képen látszik is.Én nulla fokra állítottam be a termosztátot az enyémnél és évről évre fogom csak csökkenteni a fokot.Ha Boni tanácsát sem akarod követni akkor nagy valószínűséggel elpusztul a pálmád mivel le is van gyengülve.Az időjárásban ne biz.Más más értékeket mutatnak az oldalak és nem kizárt a mínusz 15 sem.
Még olyanon agyalok, hogy összehúzom a leveleket. Ráhúzok több rétegben műanyag zsákot.
Belül meg esetleg berakom a 80W fűtőszálat termosztáttal szabályozva, hogy legyen +2 fok legalább.
Következő hétvégén meg leszedem mert vége lesz a fagynak
Okos gondolat! ;) Tedd ezt! ;)

Megtörtént a takarás. Remélem nem lesz gond, hogy fekete műanyag zsákot raktam duplán
Jövő hétvégén leszedem
Plama1.jpg
Plama1.jpg (366.79 KiB) Megtekintve 6272 alkalommal
Körül van tekerve fűtőszállal amit termosztát vezérel.
0 fok alatt bekapcsol +4 foknál kikapcsol
Itthonról látom a hőfokot mennyi van bent
Palmahaz.png
Palmahaz.png (174.96 KiB) Megtekintve 6272 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.03.17. 04:56

Ha lesz egy erősebb napsütéses idő, szépen be fog melegedni.

Avatar
Balage
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2017.01.15. 09:58
Tartózkodási hely: Rácalmás, Fejér Megye
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Balage » 2018.03.17. 10:12

Köszönöm szépen!
Hát itt az újabb hideg.... kivittem egy pár védett pálmát. Phoenix, washi. ...meglátjuk.

Köszönet a képekért!
Komoly a télikerted, gratulálok![/quote]

Avatar
Zoly
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2018.01.07. 09:10
Tartózkodási hely: Csokonyavisonta
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Zoly » 2018.03.17. 10:16

Ha lesz egy erősebb napsütéses idő, szépen be fog melegedni.
Sajnos nem volt más, de remélhetőleg nem lesz komolyabb napsütés. Külső hőmérséklet úgy is hűti
Hétvégén meg leszedem ahogy vége lesz ennek a szibériai hidegnek

Okozhat gondot egy hét fény nélküli sötétség a növénynék?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.03.17. 12:45

Nálunk az össze takarás "fényszegény". Semmi gond, olyan mintha a pincében telelnének.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.03.17. 15:30

[quote="Zoly" ] [/quote]


Megtörtént a takarás. Remélem nem lesz gond, hogy fekete műanyag zsákot raktam duplán
Jövő hétvégén leszedem
Plama1.jpg
Körül van tekerve fűtőszállal amit termosztát vezérel.
0 fok alatt bekapcsol +4 foknál kikapcsol
Itthonról látom a hőfokot mennyi van bent
Palmahaz.png
[/quote]
Minek ezt így túldramatizálni egy trachycarpus pálmával. Nem most jön a tél, csak egy hétig lesz rossz idő. Egy csapadék védelem bőven elég neki. A fekete zsák a lehető leghosszabb választás. Bele fog fulledni az első napos időben. Időben szedd le róla.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.03.17. 15:33

Nálam csak a takarás déli oldala volt levéve,még tegnap visszakerültek.
A kezdet kezdetén én is takartam műanyag zsákkal,meg más hülyeségekkel, de amikor kibontottam
nagy csalódások értek.Az itt látott és a tapasztalt fórum társakat követve álltam át a keretre és a fátyolfóliára.
Most így néz ki a ház környéke,de ez a téli időszak,nyáron meg minden szép. ;) :)
Takarások 2018.03.15..jpg
Takarások 2018.03.15..jpg (125.24 KiB) Megtekintve 6219 alkalommal
Trachy. takarásnál a lécből összecsavarozott keretre egyrétegű fólia kerül és ezen belül még az összekötött
levelű pálmát, selyem fóliával körbetekerem. 2012 telétől ez nagyon bevált,megelégedésemre. :)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.03.17. 15:37

Nylonba csomagolni nagy bátorság még kis időre is.


Vissza: “Trachycarpus”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég