Egyéb melegházi pálmák

A szobai indulók. Bismarckia, Archontophoenix, Rhapis, stb.
Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.10. 08:38

Itt van hozzá valami titkos recept a keltetéshez, bár nehezen de érthető az akcentus:

https://www.youtube.com/watch?v=UcQ1PRvExgo

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.09.10. 08:48

Pár év alatt méteres növény lesz belőle. Nem kell sokat várni rá. ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.10. 10:28

Pár év alatt méteres növény lesz belőle. Nem kell sokat várni rá. ;)
Azért kezdtem el kiszedni belőle, és külön ültetni néhány magoncot, mert a kb. 20-30 magoncból, amik sűrűn vannak elszórva a föld közepén, kettő már elpusztult, elfonnyadt mind a két levelük... :( Nem tudom, hogy én csináltam e valamit rosszul, vagy az áruházba öntözték mindig azon a ponton, és kihalt. De lehet ez egy természetes szelekció, és eleve nem képes 30 magból 30 fel is nőni egészségben, de mivel nem tudom mi a pontos ok, ezért inkább ritkítottam rajta, mert még a végén elnyomják egymást. Ha már lenne egy másik ilyen idősebb pálmám, akkor ezt darabjaira szedném, és egy cserépbe 1-2 magonc kerülne. Gondolkodom is, hogy elhozom a másikat, és azt 15-30 darabra osztom, csak a kinézetéhez képest még drágán adják, mert volt egy felnőtt tollas levele, de az is pár napja már eltűnt... Ugyanott van cycas revoluta akcióba, de 6 leveléből 3 már sárga.... Az meg nem én leszek a jelenlegi szakértelmemmel, aki azt képes megmenteni, és 4 mamiért nagy lutri... Most azt tervezem, hogy veszek kókusztéglát, és 50-50 arányban bekeverem virágfölddel, vagy pedig tőzeget veszek és azt virágfölddel, mert a kókuszról nagyon jókat hallok, hogy gyakorlatilag még a túllocsolásra hajlamosakat segíti azzal, hogy nagyon levegős marad a talaj , nehezebb kirohasztani. TŐzeggel nincs tapasztalatom, de biztos az is hasonló jó vízáteresztő és levegős.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.12. 10:05

Sziasztok növénybarátok!

Tegnap hoztam kókusztéglát és 1:1 virágföld keverékkel átültettem a növényeket. Komolyan mondom precízebben jártam el, mint egy agysebész. Reggel megyek fülig érő vigyorral megtekinteni a növényeket, mondom biztos örülnek, most már egy jó szellős, könnyű vízáteresztő talajban lehetnek + a régi kinőtt cserepektől is megszabadítottam őket. Mellesleg ezt ki is próbáltam csak a keveréken, és tényleg nagyon jó az előzőhöz, vagy a sima virágföldhöz képest, belocsolom felül a vizet, pár pillanaton belül már ömlik is ki az alján. A pálmát estig még ferdén billentve csepegettem, hátha még marad benne némi víz, annak ellenére, hogy ugye azt reklámozzák a kókusztéglánál, hogy ha túllocsolom akkor is jó oxigéndús marad. Szóval megyek reggel, mit látok, a pálma tetején a földkeverék foltokban fehérpenész, kőkemény 1 éjszaka alatt!! Erre még azt sem lehet mondani, hogy durván túllocsoltam, mert a kókusztéglánál is a leírtak szerint jártam el, sőt még a duzzasztás után a kicsit ki is préseltem belőle a vizet, biztos ami biztos... Szóval penész már ott figyel egy éjszaka alatt a földjén, a Ficus Elastica meg fogta és szintén tegnap este óta leszárította a legújabb, még ki nem bontott levelét... :( Komolyan mondom én tényleg egy önkritikus ember vagyok , és belátom ha valamit elrontok, de lassan tényleg kezdem azt hinni, hogy nem az én "készülékemben" van a hiba... A másik szobán át szellőztetek, este még ott sem, stabil 23-25 fok van jelenleg a helységben, és stabil 60% páratartalom. Megmondom őszintén, hogy én ennél már többet nem tudok tenni, és lehet tényleg Lajosnak van igaza, hogy túltörődöm, de komolyan mondom a korallok tartása, szaporítása, tengeri halak tartása számomra ezekhez az
őskorból itt maradt fűszálakhoz képest gyerekjáték.. És ezt komolyan mondom. Alpha tanácsát megfogadtam és átültettem egy sokkal nagyobb edénybe, kb. eltűnik benne a földlabdája, de megfogadom, hogy lassabban hűl ki, lesz hely a gyökérnek, stabilabb vízügyileg stb. Remélem produkál valamit, egyébként az a meglátásom, hogy ha ezeket sima magról csíráztattam volna, amit kezdetektől én ápolok, már lehet machetével kellene odamenni elhúzni a sötétítőt. Valahogy mindig bűzlik nekem valami ezekkel az áruházi dísznövényekkel, például szerintem az se tehet neki nagyon jót, hogy a gyökérlabdáján annyi műtrágyagolyó állt, mintha belemártották volna.. :evil: Itt egy kép, ekkora edénybe tettem, remélem szeretni fogja. A mellette a leválasztott magoncok, azok 10 centis cserépbe vannak, ez is akkorába volt tegnapig:
Csatolmányok
DSC01759.jpg
DSC01759.jpg (771.59 KiB) Megtekintve 10708 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.09.17. 07:50

Tisztelendő dolog, hogy megpróbálsz minden "előírtat" betartani a növényeid érdekében. Ez nem is lehet vita kérdése. De, kérlek hidd el, hogy Lajosnak van igaza! Nagyon túlaggódod a kérdést. Az élet élni akar és megtalálja a módját is. Nekem azt tanították, ha probléma adódik, lépjek "hátra egyet", mély levegő és csak utána kezdjek el "körbenézni".
A műtrágya golyók azért vannak a cserepekben, hogy a kereskedő (tisztelet a kivételeknek, nem is akarnak érteni hozzá) áldások ténykedését is túlélve relatív gyorsan fejlődjenek a növények. Mivel ezek nem olcsó dolgok, nem hiszem, hogy több kerül az ültető közegben, mint ami szükséges.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.21. 10:42

Tisztelendő dolog, hogy megpróbálsz minden "előírtat" betartani a növényeid érdekében. Ez nem is lehet vita kérdése. De, kérlek hidd el, hogy Lajosnak van igaza! Nagyon túlaggódod a kérdést. Az élet élni akar és megtalálja a módját is. Nekem azt tanították, ha probléma adódik, lépjek "hátra egyet", mély levegő és csak utána kezdjek el "körbenézni".
A műtrágya golyók azért vannak a cserepekben, hogy a kereskedő (tisztelet a kivételeknek, nem is akarnak érteni hozzá) áldások ténykedését is túlélve relatív gyorsan fejlődjenek a növények. Mivel ezek nem olcsó dolgok, nem hiszem, hogy több kerül az ültető közegben, mint ami szükséges.
Leírom Alpha az utóbbi napok történését. Átültettem kókuszföld és virágföld fele-fele arányú keverékébe, esővizet használtam ami szoba hőmérsékletű volt. Mindent betartottam, nem nyitottam rájuk az ablakot, stabil 60-65% páratartalom van nekik, és stabil 23-25 fok. Nem piszkálom és nem nyaggatom őket, megfogadtam a tanácsaitokat, hagyom az életet utat törni... Sajnos úgy fest, az élet nem nagyon akarja ezt...Mármint utat törni. Sorba fonnyadnak le a tövek, úgy indul, hogy a levél elkezd egyre bordásabb lenni, összezáródik, mint egy legyező, majd ekkor már látni a száron is sötétzöld, majd megbarnul a szár alul, cérna vékony lesz, és kvázi kiszárad, nyista kampec. Pedig lehet, hogy lassan öntöznöm kellene, mert 10 napja volt az átültetés a kókuszba, de még mindig kicsit nyirkos, és azt olvastam, hogy amíg még nyirkos addig nem kell locsolni...plusz ha rothadás miatt hullanak a tövek, akkor meg azért nem merem meglocsolni... Egy külföldi tag a videójában azt tanácsolta, hogy inkább hagyjuk, hogy kezdjen a levele száradni, mert az még mindig jobb, minth a kirohasztjuk a gyökerét, szóval inkább hagyjuk szárazon, hogy jelezze, ha kell neki a víz. És szerintem elég sokad magammal vagyok ezzel a problémával, a termesztők és kereskedők legnagyobb örömére... :evil:

Leírom, hogy átéld egy tanácstalan amatőr vívódását, leírom , hogy a neten milyen rohadt nagy ellentmondások közepette kell nekem és még sokaknak megtalálni a választ a problémára:
Az alábbiak kertészetes honlapokról vannak, magyar és külföldi, nevet nem írok:

- öntözzük bőségesen, akár naponta(!!!!!)
- mindig hagyjuk , hogy kicsit kiszáradjon
- ne öntözzük túl, de locsoljuk bőséggel , hetente kétszer...(?!) :roll:
- permetezzük rendszeresen a leveleit
- a levelek permetezése a szívlevelek rothadását és a növény halálát okozhatja... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
- ha a felső egy-két centi kiszáradt, adhatjuk neki a vizet
- teljesen száradjon ki a földje, mielőtt újra öntözzük... :roll: :roll:
- Jól öntözzük meg, hogy bőven kapjon az egész földje vizet, nagyon vízigényes növény
- úgy öntözzük jól, ha nem folyik ki alul a víz....(no comment)

Érdemes megnézni a jutubos videók alatti kommenteket, vagy akár a kertészeti weboldalakon a panasz kommenteket, megszámlálhatatlan komment szól arról, ami nekem is van.. Mindenesetre felment a pumpám, és hoztam egy Chamaedorea Elegans-t, már felkészülve , hogy esetleg minden szár elhullik. Ha kidöglik, többet nem gazdagítom az Areca termesztőket, ezt megfogadtam.

A felső képen amúgy pont látható egy kidőlt szár..

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.21. 11:50

Kicsit kutakodtam kertészek blogjaiban, és a palántadőlés jelenséget szúrtam ki, ami eléggé hasonló ahhoz amit tapasztalok, mit ír a palántadőlésről? Egyrészt túlöntözés miatt lehet, másrészt a túl sűrűn vetett magok miatt.... Azt mondjuk baromira nem értem, miért kell egy 10 centis cserép középső részére szórni koncentráltan 20-30 magot... Ráadásul olyan magokat, amikből az élőhelyen több 10 m fák nőnek...Mert ha hazahozom és elkezdem szétszedni, akkor az van, hogy megsértettem a gyökereket, ha úgy hagyom akkor meg palántadőlés..

Továbbá Alpha tanácsod megfogadva egy jóval nagyobb cserépbe ültettem, erre meg azt olvasom több helyen, hogy ez a növény kimondottam szereti, ha feszesen, szűken van a gyökere a cserépben. Ebből is látni, milyen durva ellentmondások vannak.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.09.21. 14:36

Kicsit kutakodtam kertészek blogjaiban, és a palántadőlés jelenséget szúrtam ki, ami eléggé hasonló ahhoz amit tapasztalok, mit ír a palántadőlésről? Egyrészt túlöntözés miatt lehet, másrészt a túl sűrűn vetett magok miatt.... Azt mondjuk baromira nem értem, miért kell egy 10 centis cserép középső részére szórni koncentráltan 20-30 magot... Ráadásul olyan magokat, amikből az élőhelyen több 10 m fák nőnek...Mert ha hazahozom és elkezdem szétszedni, akkor az van, hogy megsértettem a gyökereket, ha úgy hagyom akkor meg palántadőlés..

Továbbá Alpha tanácsod megfogadva egy jóval nagyobb cserépbe ültettem, erre meg azt olvasom több helyen, hogy ez a növény kimondottam szereti, ha feszesen, szűken van a gyökere a cserépben. Ebből is látni, milyen durva ellentmondások vannak.
Imre!
Én úgy szoktam 8-) ,hogy utánanézek azoknak a dolgoknak, körülményeknek ,hogy az adott növény élőhelyén ,milyen lehet a talaj,víz,pára ,levegő,szél... árnyék ,vannak-e szomszédai ( őserdő) stb. és ezeket az információkat feldolgozom .
Így kerül a növényem a kertben vagy a lakásban a lehető :) legjobb :) helyre ;) a lehető legjobb talajkeverékben,amit nálunk lehet kapni ,vagy ami van otthon 8-) ,ha lusta vagyok. :D De :idea: nem sózom a levegőt és nem állítok mellé egy ventilátort keleti irányból,mert élőhelyén is keletről,a tenger felől fúj a szél.Szóval,nem viszem túlzásba a pátyolgatást és a kényeztetést,ha jól kijövünk 8-) és tetszik nálam a hely neki,akkor boldogok leszünk mindketten :) .

Palántadőlés is csak akkor lép fel,ha a növényállomány 4 szóval: nem érzi jól magát.(megnyurgul,tehát túl sűrűn vetették+túl kevés a fény+nedvesség. ;).) Ezekből lehet választani! :lol: Tehát,ha csak megnyurgul,mert túl sűrűn vetették,akkor a szabad levegőn és kevésbé locsolva nem lép fel palántadőlés,mert szabad levegőn erőssé fejlődtek azok a nyurga szárai is. :D
Persze ez nem minden növényre igaz :idea: ...már csak azért se ,mert a talaj is lehet fertőzött,amibe a növényeinket ültetjük és akkor annyi se kell a palántadőléshez,hogy túl sűrűn legyenek! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.21. 15:14

[quote="Boni"][quote="Imre"]
Imre!
Én úgy szoktam 8-) ,
/quote]

Ez így rendben is van, de ha mondjuk nem pátyolgatod, és nem zargatod, de mégsem nő, hanem pusztul, akkor csak el kezdesz beavatkozni valahogyan, hogy visszafordítsd a folyamatot nem?

Igen ,itt van az ördögi kör, sűrűn is vetették, de ha szétszedem akkor meg jó eséllyel elpusztulnak... A palántadőléses betegségre ajánlottak őrölt fahéjat... Inkább kihagyom, már így is kezdem úgy érezni, h. hülyét csinálnak belőlem.
Én is utána néztem a szigetnek ahol él, mindennek. És speciel még a levegő is sós enyhén, mivel áll a szobába egy sópárásító készülék, ami télen szokott menni, egészségügyi okok miatt, rászáradva kb, 4 kiló parajdi és himalája só. A levegő is olyan a szobába, mint egy cseppkőbarlangba. Itt inkább arról van szó, hogy külföldi fórumokon is ha megkérdezed, hogy mi az a spéci vörösesbarna föld amibe van a pálmája, megy a hallgatás... Persze neten kikutatod, hogy valami ferrites talaj lehet, amiben az esőerdőben van. Illetve hiába nézel utána, mindenhol egymásnak ellentmondó tanácsokat olvasol. A legutóbbi például az, hogy ez a fajta a tápanyagszegény talajt szereti...máshol ellenben azt ajánlják, hogy tápoldatozd gyakran...Akkor most a kettő közül valaki vagy direkt vagy tudatlanságból de valótlanságot állít.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.09.21. 16:31


Ez így rendben is van, de ha mondjuk nem pátyolgatod, és nem zargatod, de mégsem nő, hanem pusztul, akkor csak el kezdesz beavatkozni valahogyan, hogy visszafordítsd a folyamatot nem?

Igen ,itt van az ördögi kör, sűrűn is vetették, de ha szétszedem akkor meg jó eséllyel elpusztulnak... A palántadőléses betegségre ajánlottak őrölt fahéjat... Inkább kihagyom, már így is kezdem úgy érezni, h. hülyét csinálnak belőlem.
Én is utána néztem a szigetnek ahol él, mindennek. És speciel még a levegő is sós enyhén, mivel áll a szobába egy sópárásító készülék, ami télen szokott menni, egészségügyi okok miatt, rászáradva kb, 4 kiló parajdi és himalája só. A levegő is olyan a szobába, mint egy cseppkőbarlangba. Itt inkább arról van szó, hogy külföldi fórumokon is ha megkérdezed, hogy mi az a spéci vörösesbarna föld amibe van a pálmája, megy a hallgatás... Persze neten kikutatod, hogy valami ferrites talaj lehet, amiben az esőerdőben van. Illetve hiába nézel utána, mindenhol egymásnak ellentmondó tanácsokat olvasol. A legutóbbi például az, hogy ez a fajta a tápanyagszegény talajt szereti...máshol ellenben azt ajánlják, hogy tápoldatozd gyakran...Akkor most a kettő közül valaki vagy direkt vagy tudatlanságból de valótlanságot állít.
"Az előjelekből előre nézek,
És előre látok dolgokat, :shock:
De a zűrzavarban kapkodok :oops:
És nem hallom a hangomat. :-o
Néha mégis azt hiszem,
Hogy átlátom a helyzetet, 8-)
De a következő pillanatban
Áthúzom a lényeget..." :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=Ju-nhkDLFlo

Tehát lecsendesedem :idea: ,információkat válogatom 8-) ,megtalálom a megoldást és cselekszem,vagyis permetezek vagy átültetek,ami szükséges a növénynek :) ,a legjobb tudásom szerint megteszem az adott helyzetemben 8-) a maximumot. :)
Az "adott helyzet" 8-) ,nyilván azt jelenti,hogy van egy fontossági sorrend mindenki életében, az adott növény 8-) , az adott napon 8-) , hányadik a sorban! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.04. 11:22

Röviden írok pár mondatot az elműlt kb. 1 hónapról.

Először vettem az Areca pálmát, majd hoztam hozzá egy Dieffenbachiát, egy Dracenát, egy Dracena kukoricalevelűt, egy Ficus Elasticát, egy C. Elegans-t, egy Vitorlavirágot, egy anyósnyelvet, és ma még gyorsan villámáron lecsaptam egy máig tartó akcióban egy kis cycasra. Ez a cserép alját szétrepesztette, annyira nyomul a gyökere, mondom ebben biztos van élet :D

Így együtt vannak egy sarokban, kicsit esőerdei hangulatot próbálva kialakítani. Egy hónapja kerültek át kókusz-virágföld fele arányú földbe. A közeg még most egy hónapra rá is nedves, azóta nem is locsoltam... A Ficus az elszáradt új levele helyén mintha növesztene újat, az Areca itt-ott lassan de tolja a levelet, miközben azok a szárak, amik megfulladtak, menthetetlenül dőlnek ki elszáradva. Kb. a fele van még meg, 10-12 darab, a vastagabbak. Várnám, hogy száradjon jobban a közeg, hátha helyrejön a gyökere, de nagyon lassan szárad. Ezzel szemben a Chamaedora szemmel láthatóan nő, nagyon jól érzi magát, szinte az nőtt a legtöbbet mióta itt van, szűk 2-3 hete. Olvastam még, hogy a csüngő inda nagyon jól szűri a levegőt, azt még majd hozok, valamint tetszett egy kroton-féle, lilás leveleivel és flamingó, de azok is mérgezőek nagyon, ezért lehet kihagyom. Még egy-két nagylevelű papagájféle menne háttérnövénynek, többet már nem teszek egyelőre, mert már így is nyomják fel a párát , pedig még kis termetűek. Úgy próbálom megoldani, hogy mi se betegedjünk meg, és ők is jól legyenek, 60% párát tartok , felette már kilevegőztetem 50-ig, majd megint zárom az ajtót. Utólag egy venezuelait láttam beszélni a Dieffenbachiáról, hogy a halál növénye és pusztulást hagy maga után, elég negatív képet vázol fel róla .
Sajnos a szétültetett Arecák mint egy vitrines nipp, megálltak és valamire várnak..

Az új családtag, pillanatnyilag kint várja az átültetést:
DSC01784.jpg
DSC01784.jpg (239.84 KiB) Megtekintve 10493 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.10.05. 18:09

Röviden írok pár mondatot az elműlt kb. 1 hónapról.

Először vettem az Areca pálmát, majd hoztam hozzá egy Dieffenbachiát, egy Dracenát, egy Dracena kukoricalevelűt, egy Ficus Elasticát, egy C. Elegans-t, egy Vitorlavirágot, egy anyósnyelvet, és ma még gyorsan villámáron lecsaptam egy máig tartó akcióban egy kis cycasra. Ez a cserép alját szétrepesztette, annyira nyomul a gyökere, mondom ebben biztos van élet :D

Így együtt vannak egy sarokban, kicsit esőerdei hangulatot próbálva kialakítani. Egy hónapja kerültek át kókusz-virágföld fele arányú földbe. A közeg még most egy hónapra rá is nedves, azóta nem is locsoltam... A Ficus az elszáradt új levele helyén mintha növesztene újat, az Areca itt-ott lassan de tolja a levelet, miközben azok a szárak, amik megfulladtak, menthetetlenül dőlnek ki elszáradva. Kb. a fele van még meg, 10-12 darab, a vastagabbak. Várnám, hogy száradjon jobban a közeg, hátha helyrejön a gyökere, de nagyon lassan szárad. Ezzel szemben a Chamaedora szemmel láthatóan nő, nagyon jól érzi magát, szinte az nőtt a legtöbbet mióta itt van, szűk 2-3 hete. Olvastam még, hogy a csüngő inda nagyon jól szűri a levegőt, azt még majd hozok, valamint tetszett egy kroton-féle, lilás leveleivel és flamingó, de azok is mérgezőek nagyon, ezért lehet kihagyom. Még egy-két nagylevelű papagájféle menne háttérnövénynek, többet már nem teszek egyelőre, mert már így is nyomják fel a párát , pedig még kis termetűek. Úgy próbálom megoldani, hogy mi se betegedjünk meg, és ők is jól legyenek, 60% párát tartok , felette már kilevegőztetem 50-ig, majd megint zárom az ajtót. Utólag egy venezuelait láttam beszélni a Dieffenbachiáról, hogy a halál növénye és pusztulást hagy maga után, elég negatív képet vázol fel róla .
Sajnos a szétültetett Arecák mint egy vitrines nipp, megálltak és valamire várnak..

Az új családtag, pillanatnyilag kint várja az átültetést:
DSC01784.jpg
Szépen szaporodik a növényállomány. Szép a cikász is, nőjön nagyra nálad! A legtöbb szobanövény sajnos mérgező, de gondolom, nem akarod kóstolgatni őket. Ha nincs kisgyerek a családban, akkor szerintem nyugodtan tarthatod a felsorolt növényeket.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.05. 19:06

Köszönöm, remélem mind jól fogja érezni magát. Most estefelé szoktam 1 órára világítani rájuk oldalról, egy g4 20w izzóval, kb. 3000 kElvines lehet, nagyon kellemes naplementés sárga fényt ad. Utána szokott menni még 1 órát elfordítva, az alvás zavar miatt, amit a monitorok és telefonok fénye is okoz. Simán be lehet aludni egy sárgás éjjeli lámpától, időkapcsolóval. Egyelőre nem jelzik, hogy zavarja őket. Persze sok növény mérgező, még egy Schefflera fog jönni, de mint megtudtam az is mérgező. de inkább a virágzók miatt aggódtam, mert ott már van virágpor is meg illékony anyag. Például a flamingónál. Lassan le kellene lassítani, mert így járok, mint a csaj: :shock:

http://metro.co.uk/2016/08/24/this-woma ... s-6087311/

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.05. 19:30

Esti sziluett, erre jól be lehet aludni:
arnyak.png
arnyak.png (640.61 KiB) Megtekintve 10454 alkalommal

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Atys » 2017.10.05. 19:52

Lassan le kellene lassítani, mert így járok, mint a csaj: :shock:

http://metro.co.uk/2016/08/24/this-woma ... s-6087311/
Mi már rég így járunk minden télen. :lol:

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.10.05. 20:09

Lassan le kellene lassítani, mert így járok, mint a csaj: :shock:

http://metro.co.uk/2016/08/24/this-woma ... s-6087311/
Mi már rég így járunk minden télen. :lol:
:lol: :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.10.06. 06:08

Lassan le kellene lassítani, mert így járok, mint a csaj: :shock:

http://metro.co.uk/2016/08/24/this-woma ... s-6087311/
Mi már rég így járunk minden télen. :lol:
:lol: :lol:
Nem értem, miért is lenne ez baj ...

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.06. 10:47

Persze nem lenne gond, de azért akkora pro még nem vagyok, hogy 200 növényt kezelni tudjak. :shock:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Atys » 2017.10.06. 13:57

Nem értem, miért is lenne ez baj ...
A baj az ha már nem fér be több. Szerencsére még van egy kevés, jelenleg csak 101 db növény van bent. :mrgreen:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.10.07. 07:15

Akkor még egy biztosan befér. :lol:
...
Majd jól becsempészek egyet. Kettőt ... :twisted:


Vissza: “Melegházi pálmák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég