Egyéb melegházi pálmák

A szobai indulók. Bismarckia, Archontophoenix, Rhapis, stb.
Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.05. 11:04

Valami olyat találtam ezekről a fehér pontokról, hogy kalcium raktározó sejtek. A Ficus Elastica lesz ez szerintem.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.05. 12:17

Olvastam valahol egy cikkben ezt az öntözési módszert, ki is próbálom a dracena(?)val, mert porszáraz a tőzeg benne. Esővízbe oldottam fel egy nagyon kis csipet, pár durvább sószemnyi műtrágyát, jól elkeverés után 1 órára beleállítom a növényt. A víz nem ér fel teljesen a tövéig, 1 centit hagytam. Meglátjuk mi lesz. A többit nem locsolom. mert a Ficus is tocsog, a pálmára meg ha a földje fölé teszek 1 centivel egy páramérőt, 75%-ot mutat még mindig, a szoba meg 60, tehát kapott rendesen az áruházba, de a testvérét ma láttam és kb. a fele már nincs meg... :(

Egy kép a vízben álló kis növényről:
DSC01755.jpg
DSC01755.jpg (796.22 KiB) Megtekintve 9741 alkalommal
Sajnos ezt a kettőt csak 1 törzzsel vettem így nem tudtam osztani, egy módszert tudok rajtuk tesztelni. Igaz lehetne dugványozni de már most idén nem kezdek bele.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.09.05. 18:45

Imre!
Ezt az 1 órás szívatást :mrgreen: nem minden növény fogja szeretni! ;-)
A magam részéről úgy végezném, hogy kb.a cserépmagassag feléig érjen csak a víz a "felszívató vödör"-ben , feljut úgyis a földfelszínig hamarosan 8-) , aztán veheted is ki a vödörből. :idea:
A kaktuszokat, aloet, pozsgásokat és egyéb kevésbé vízigényes növényeket így nem szívatnám ;) , bár ez lehet, hogy csak az én egyéni érzékenységem.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.09.05. 19:10

Olvastam valahol egy cikkben ezt az öntözési módszert, ki is próbálom a dracena(?)val, mert porszáraz a tőzeg benne. Esővízbe oldottam fel egy nagyon kis csipet, pár durvább sószemnyi műtrágyát, jól elkeverés után 1 órára beleállítom a növényt. A víz nem ér fel teljesen a tövéig, 1 centit hagytam. Meglátjuk mi lesz. A többit nem locsolom. mert a Ficus is tocsog, a pálmára meg ha a földje fölé teszek 1 centivel egy páramérőt, 75%-ot mutat még mindig, a szoba meg 60, tehát kapott rendesen az áruházba, de a testvérét ma láttam és kb. a fele már nincs meg... :(

Egy kép a vízben álló kis növényről:
DSC01755.jpg
Sajnos ezt a kettőt csak 1 törzzsel vettem így nem tudtam osztani, egy módszert tudok rajtuk tesztelni. Igaz lehetne dugványozni de már most idén nem kezdek bele.
A dracaena marginata nem tűri a pangó vizet, sőt a hideg öntözövizet sem. Állott, szobahőmérsékletű vízzel kell nyirkosan tartani a talaját, nyáron a szabadba , árnyékba kivihető(nálam áprilistól októberig kint van). Ugyanez vonatkozik a ficus elasticara, annyi különbséggel, hogy kevésbé érzékeny az öntözésre, s bírja a tűző napot is.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.05. 19:18

Imre!
Ezt az 1 órás szívatást :mrgreen: nem minden növény fogja szeretni! ;-)
A magam részéről úgy végezném, hogy kb.a cserépmagassag feléig érjen csak a víz a "felszívató vödör"-ben , feljut úgyis a földfelszínig hamarosan 8-) , aztán veheted is ki a vödörből. :idea:
A kaktuszokat, aloet, pozsgásokat és egyéb kevésbé vízigényes növényeket így nem szívatnám ;) , bár ez lehet, hogy csak az én egyéni érzékenységem.
Azokat lehet én sem, de mivel azokat nem tervezek ezért ezt a módszert próbáltam ki. ;) Konkrétan pont ma olvastam a Ficusnál, hogy így ajánlották, egy óra merítés, nyilván nem hetente... ;)

A Dracena után mégiscsak megáztattam 1 órára a Ficust is, mert elég gyanús volt a földje.. El is kezdett rohangálni egy kis bogár a nedves felszínen, amint feltört a talajvíz :ugeek:

Reszeltem az áztató vízbe egy nagyon kevés fokhagymát, és az áztatás végén dugtam is a földbe pár kis darabot+kis banánhéj darabot, és egy kis száraz cikóriával is meghintettem. :)

Most megvárom mi lesz. A Ficus leveleiről képtenem vagyok lemosni azokat a fehér nyomokat, olyan mintha vízkőnyom lenne, de nem az mert akkor lejött volna már... Elég tré kinézete van így,.. :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imre 2017.09.05. 19:34-kor.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.05. 19:25

A dracaena marginata nem tűri a pangó vizet, sőt a hideg öntözövizet sem. Állott, szobahőmérsékletű vízzel kell nyirkosan tartani a talaját, nyáron a szabadba , árnyékba kivihető(nálam áprilistól októberig kint van). Ugyanez vonatkozik a ficus elasticara, annyi különbséggel, hogy kevésbé érzékeny az öntözésre, s bírja a tűző napot is.
Igen, gyűjtöttem is esővizet jó sokat ;) Ami 2 napig melegett a szobán :) A nyirkos talaj nagyon negatív volt mikor vettem...csontszáraz volt.. Alig merült el a vízbe, már azt néztem mikor úszik el...

Szabadba nem tervezem egyiket sem kivinni, mert nagyon rossz tapasztalatom van vele, továbbá van úgy, hogy nem tudok rájuk figyelni napokig... Simán kinyuvad, és azért nem fogom évekig nevelni, hogy kinyuvadjon pár nap alatt mert nem vagyok otthon. Ezért is adom elő ilyen tenyérbe mászóan alaposan.. ;) Jól megtervezem, mert nem szeretnék feleslegesen időt pazarolni rá, és több év növekedés után elbúcsúzni tőle és kezdeni az egészet elölről. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imre 2017.09.05. 19:36-kor.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.09.05. 19:25

Imre!
Ezt az 1 órás szívatást :mrgreen: nem minden növény fogja szeretni! ;-)
A magam részéről úgy végezném, hogy kb.a cserépmagassag feléig érjen csak a víz a "felszívató vödör"-ben , feljut úgyis a földfelszínig hamarosan 8-) , aztán veheted is ki a vödörből. :idea:
A kaktuszokat, aloet, pozsgásokat és egyéb kevésbé vízigényes növényeket így nem szívatnám ;) , bár ez lehet, hogy csak az én egyéni érzékenységem.
Azokat lehet én sem, de mivel azokat nem tervezek ezért ezt a módszert próbáltam ki. ;) Konkrétan pont ma olvastam a Ficusnál, hogy így ajánlották, egy óra merítés, nyilván nem hetente... ;)

A Dracena utá mégiscsak megáztattam 1 órára a Ficust is, mert elég gyanús volt a földje.. El is kezdett rohangálni egy kis bogár a nedves felszínen, amint feltört a talajvíz :ugeek:

Reszeltem az áztató vízbe egy nagyon kevés fokhagymát, és az áztatás végén dugtam is a földbe pár kis darabot+kis banánhéj darabot, és egy kis száraz cikóriával is meghintettem. :)

Most megvárom mi lesz. A Ficus leveleiről képtenem vagyok lemosni azokat a fehér nyomokat, olyan mintha vízkőnyom lenne, de nem az mert akkor lejött volna már... Elég tré kinézete van így,.. :?
Mire is jó a banánhéj , elfelejtettem :oops: és a cikória? Erősít mindkettő?( Kalcium/ foszfor?)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.05. 19:32

Mire is jó a banánhéj , elfelejtettem :oops: és a cikória? Erősít mindkettő?( Kalcium/ foszfor?)
Erre ajánlok egy remek kis rövid filmet:

http://onlinefilmpont.site/a-banan-ara/online

Elég elgondolkodtató.... :?

A héjban van még mire ideér is permetszer gomba ellen....és ezt leadja a talajba... állítólag még azt is tanácsolták, hogy gyerekek(szerintem felnőttek is :? ) mossanak jól kezet, ha netán a héját megfogják...Lehet benne valami. ;)

A cikória meg szerintem kb. olyan mint a kávé vagy a teafilter. Savas közeg+ ahogy írod nyomelemek, ásványok. Valamelyik nap megittuk az első közös kávénkat is az ArecaKentiaBotGyommal.. :lol: Megbeszéltük, hogy ha gyorsan nő és nem szárad, kap még máskor is.. :lol:

Ma azt is megfigyeltem, hogy nincs is olyan árnyék a helységben, 100000 lux-ot mértem az ablaknál, a dracenára esett vagy 60000-80000, a pálmára meg 50000. Ez már lehet sok is.

+ a tojás főzővize is jó azt mondják!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.09.05. 19:58

Reszeltem az áztató vízbe egy nagyon kevés fokhagymát, és az áztatás végén dugtam is a földbe pár kis darabot........
Remek, a vámpírok miatt már nem kell aggódniuk! ;)
Imre!
Azt hiszem finoman szólva is túlliheged ezt a növény gondozást.
30 éve, amikor elkezdtem akvarizálni egyfolytában pörögtem az akvárium körül. Ph-t mértem, vizet lágyítottam, CO2-t adagoltam, folyton vizet cserélgettem, a halak meg sorban pusztultak. Még az olyan könnyen tartható halak, mint az algázó harcsák is elpusztultak. Tanácstalan voltam, könyveket olvastam, mindent kipróbáltam, mégsem működött az akvárium.
Aztán belefáradtam és békén hagytam az akváriumot, etettem a halakat, időnként kimostam a szűrőt és havonta egy kis vizet cseréltem. Láss csodát, az akvárium elkezdett élni, a halak is a növények is jól érezték magukat. Boldog voltam és kevésbé fáradt. :D
Javaslom átgondolni ezt az egész hercehurcát a növényekkel. ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.05. 20:37

Reszeltem az áztató vízbe egy nagyon kevés fokhagymát, és az áztatás végén dugtam is a földbe pár kis darabot........
Remek, a vámpírok miatt már nem kell aggódniuk! ;)
Imre!
Azt hiszem finoman szólva is túlliheged ezt a növény gondozást.
30 éve, amikor elkezdtem akvarizálni egyfolytában pörögtem az akvárium körül. Ph-t mértem, vizet lágyítottam, CO2-t adagoltam, folyton vizet cserélgettem, a halak meg sorban pusztultak. Még az olyan könnyen tartható halak, mint az algázó harcsák is elpusztultak. Tanácstalan voltam, könyveket olvastam, mindent kipróbáltam, mégsem működött az akvárium.
Aztán belefáradtam és békén hagytam az akváriumot, etettem a halakat, időnként kimostam a szűrőt és havonta egy kis vizet cseréltem. Láss csodát, az akvárium elkezdett élni, a halak is a növények is jól érezték magukat. Boldog voltam és kevésbé fáradt. :D
Javaslom átgondolni ezt az egész hercehurcát a növényekkel. ;)
Igen, ismerős a történet Lajos, töke tele lesz az embernek vele, majd magára hagyja, és megy egy darabig, utána pár év múlva ilyen-olyan indokkal bejelenti a hobbija felszámolását. ;) Egy kis százalék később újrakezdi és belátja, hogy jó pap holtig tanul. Ez sem csak fekete-fehér történet. ;)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.09.05. 20:52

Csak azt próbáltam előadni, hogy túlmisztifikálod a dolgot. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.09.06. 06:01

Igen, gyűjtöttem is esővizet jó sokat ;) Ami 2 napig melegett a szobán :) A nyirkos talaj nagyon negatív volt mikor vettem...csontszáraz volt.. Alig merült el a vízbe, már azt néztem mikor úszik el...
:lol: :lol: :lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.09.06. 06:03

Mire is jó a banánhéj , elfelejtettem :oops: és a cikória? Erősít mindkettő?( Kalcium/ foszfor?)
Erre ajánlok egy remek kis rövid filmet:

http://onlinefilmpont.site/a-banan-ara/online

Elég elgondolkodtató.... :?

A héjban van még mire ideér is permetszer gomba ellen....és ezt leadja a talajba... állítólag még azt is tanácsolták, hogy gyerekek(szerintem felnőttek is :? ) mossanak jól kezet, ha netán a héját megfogják...Lehet benne valami. ;)

A cikória meg szerintem kb. olyan mint a kávé vagy a teafilter. Savas közeg+ ahogy írod nyomelemek, ásványok. Valamelyik nap megittuk az első közös kávénkat is az ArecaKentiaBotGyommal.. :lol: Megbeszéltük, hogy ha gyorsan nő és nem szárad, kap még máskor is.. :lol:

Ma azt is megfigyeltem, hogy nincs is olyan árnyék a helységben, 100000 lux-ot mértem az ablaknál, a dracenára esett vagy 60000-80000, a pálmára meg 50000. Ez már lehet sok is.

+ a tojás főzővize is jó azt mondják!
Köszi szépen! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.06. 09:22

Olvastam egy fórumon, hogy egy fazon excelsa fajtájú pálmáját lombtrágyával szokta táplálni, és gyönyörű. Képet nem láttam tőle. Egy duplavé nevű márka de biztos van sokféle néven. Valaki használ ilyen levéltámogató szert? Lehet még Cocos Nuciferához is jó lenne.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.09. 18:12

Sziasztok, átültettem kicsivel nagyobb edénybe a pálmát, ami valószínűleg areca, és sikerült elég könnyen kihúzni gyökerestől 4-5 különálló magoncot. A gyökerük nagyon rövid, kb. 5-6 centis, szinte alig ágazik el, tipikus kezdeti magonc gyökér. A magoncokon is még csak 2 levél van a száron, 20 centisek lehetnek magasságra. Általános virágföldbe ültettem őket, külön cserépbe mindet. Ilyenkor érdemes fóliával, vagy valami lyukas tetejű zacskóval betakarni a leveleket, hogy jobban meginduljon a gyökeresedés/ne száradjon le a levél?

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.09.09. 22:14

Csupán Washikkal próbálkoztam eddig, azok szinte minden gond nélkül megeredtek a szétszedés és különültetést követően.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.09.10. 07:45

Imre!

Ha 20 cm-es a növény, nincs rajta a mag és még csak a karógyökere van, az igencsak ritka. Sajnos, az apróbb gyökerek a földben maradtak. Esélye van a túlélésre, csak csekélyebb, mint ha földlabdásan ülteted el.
Sokféle levéltrágya létezik. Van olyan is, amit lomb és talajtrágyaként is lehet használni. Általában olyan növényeken használják, ahol a levélzeten igényli a nedvességet (pl: páfrányok, orchideák). Illetve a levéldísznövényeknél. Mi használtunk már gyakorlatilag minden növényen. Ami a fontos, hogy a gyártói ajánlást nem szabad túllépni és az érzékenyebb növényeknél még azt is erősen csökkenteni kell.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.10. 07:56

Köszönöm válaszotokat.

Alpha: rajta van mindegyiket a kis 1 centis mini rostos dió...olyan, mintha egy mini kókuszdió lenne, csak kicsit ovális. A google-on beazonosítottam, areca mag, legalábbis nagy valószínűséggel. Tehát rajtuk van a mag, és úgy ültettem el. Szerinted tegyek rá lyukas fóliát, vagy elég a levéltrágya amit írtál?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.09.10. 08:16

Ha rajta a mag, az jó hír, akkor még abból fejlődik. Ilyenkor, még nem szoktunk semmilyen trágyát adni nekik pluszban.
A "nagy" csoportod is fólia alatt tartottad? Gyanítom nem. olyan körülményeket kell most is biztosítani, amilyenben eddig élt. ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Egyéb melegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.09.10. 08:33

Ha rajta a mag, az jó hír, akkor még abból fejlődik. Ilyenkor, még nem szoktunk semmilyen trágyát adni nekik pluszban.
A "nagy" csoportod is fólia alatt tartottad? Gyanítom nem. olyan körülményeket kell most is biztosítani, amilyenben eddig élt. ;)
Nem tudom, hogy élt eddig, gondolom a fóliasátor szerű keltetőben volt, majd eladták a kertészetnek, ott meg a szokásos helyen volt a szokásos klímában. Azért is volt pár száz forint, mert lényegében vettem egy cserép kicsírázott 20-40 centis magoncot... Remélem még ebben az évtizedben hozni fog felnőtt tollas leveleket is... :roll: Annyit még mondj már meg kérlek, hogy ezek ilyen állatira lassan nőnek? Mert ha ilyen iramban nő, 90 éves öregember leszek mire akkora lesz, mint a tied. :D Évente kb. mennyi levelet hoz, ha átlagos helyen van?(de nem pálmaházban... :roll: )


Vissza: “Melegházi pálmák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég