Egyéb hidegházi pálmák

A felsorolásból kimaradtak. Közel-Keleti nannorhops, a legfagytűrőbb rhapydphillum, a kicsi bokor serenoa, a leglassabb jubaea, stb.
Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.01.28. 07:48

livistona chinensis szerintem. Egyszer olvastam , hogy még valamennyi fagytűréssel is rendelkezik , annyit bír nagyjából , mint egy phoenix canariensis.
Szerintem is chinensis a habitusa alapján. A képeken nem látszik a levélnyelek tüskézettsége, de Laci meg tudja mondani, hogy volt -e rajtuk . Kiültetni viszont nálunk nem lehet, olyan, mint a p.roebelenii.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 07:50

Jó jó, sokat szedtünk, de kellenek a csemeték... :) ;)
Egyetértünk! Minél több a pálmababa, annál nagyobb a mosoly az arcokon. :mrgreen:
:D

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 07:52

livistona chinensis szerintem. Egyszer olvastam , hogy még valamennyi fagytűréssel is rendelkezik , annyit bír nagyjából , mint egy phoenix canariensis.
Szerintem is chinensis a habitusa alapján. A képeken nem látszik a levélnyelek tüskézettsége, de Laci meg tudja mondani, hogy volt -e rajtuk . Kiültetni viszont nálunk nem lehet, olyan, mint a p.roebelenii.
Volt rajta, készítettem is egy "közelit", csak az ég miatt alig látszik.
livistona.jpg
livistona.jpg (780.57 KiB) Megtekintve 9237 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 07:58

livistona chinensis szerintem. Egyszer olvastam , hogy még valamennyi fagytűréssel is rendelkezik , annyit bír nagyjából , mint egy phoenix canariensis.
Ha annyit bírna mint egy phoenix, akkor ki is ültetnék egyet.... Azt tudom, hogy ami itthon volt nekem cserépben, az -4-et kapott már, nem volt jele problémának. Persze nem tartósan kapta, csak pár órát. Bár ilyen alapon színte minden pálmát kiültethetnénk...aztán az első tél előtt vagy takarunk mindent, vagy annyi lenne nekik (is) :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 08:53

Nagy hirtelen ennyit tudtam rontani a képen:
livistona v1.jpg
livistonia
livistona v1.jpg (150.7 KiB) Megtekintve 9235 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.01.28. 08:54

livistona chinensis szerintem. Egyszer olvastam , hogy még valamennyi fagytűréssel is rendelkezik , annyit bír nagyjából , mint egy phoenix canariensis.
Szerintem is chinensis a habitusa alapján. A képeken nem látszik a levélnyelek tüskézettsége, de Laci meg tudja mondani, hogy volt -e rajtuk . Kiültetni viszont nálunk nem lehet, olyan, mint a p.roebelenii.
Volt rajta, készítettem is egy "közelit", csak az ég miatt alig látszik.
livistona.jpg
Na ezen a képen már jól látszik a tüskézett levélnyél. A l. chinensis nem a p. canariensis fagytűréséhez hasonlít, hanem a p. roebelenii-éhez. Nyilván azt is ki lehet ültetni, de olyan komoly vészfűtéssel, hogy ne kerüljön mínuszba a hőmérséklet. Csak amíg a roebelenii alacsony marad, addig a chinensis simán megnőhet 10-15 méter magasra, tehát jóval termetesebb, ezért a takarása is nagyobb kihívás.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 09:17

Laci!

Amig nem olvastam, a Te Washidról, Mindenki azt mondta, hogy nem lehet kiültetve tartani. Sőt még a cserepes/dézsás formáról is, le akartak beszélni. Lehet, hogy ebben a növényben is több van, mint a Nagyok mondják. Egy próbát megér. Szerintem.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.01.28. 10:06

Laci!

Amig nem olvastam, a Te Washidról, Mindenki azt mondta, hogy nem lehet kiültetve tartani. Sőt még a cserepes/dézsás formáról is, le akartak beszélni. Lehet, hogy ebben a növényben is több van, mint a Nagyok mondják. Egy próbát megér. Szerintem.
Szia Viktor. Valóban több lehet ebben a növényben is. Én mindenképp reálisnak látom a kiültetésüket. Nem nagyobb kuntsz foglalkozni velük mind a washingtoniákkal. Ha már takarni kell akkor úgyis mindegy mennyit bír a növény. Fűteni kell és kész. Én korábban csíráztattam livitona chinensis magokat. Emlékeim szerinte azok nem gömb,inkább ovál formájúak voltak. A jelenlegi australis csíráztatásaim pedig gömb formájúak. Az australis hosszú levélnyelet növeszt viszonylag kis levélalap mellett. A chinensis rövid levélnyél mellett nagy levélalapot. Én nem zárnám ki azt sem ha ezek valami más livistonák lehetnek. Van belőlük is jópár a nemzedékben.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.01.28. 10:11

A chinensis viszonylag vastag törzset növeszt. Még trimmelés után is kellően vastag marad a törzs mérete. A képeken láthatóknak jóval kacsúbb a megjelenésük. A kis magoncok is nehezzen behatárolhatóak még ekkora méretben,főleg képről. Laci,lehet ép Livistona speciosa . Az sem kizárt. A magról mutathatnál képet,pucolt álapotban is.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.01.28. 10:23

Szerintem se chinensis, és nem is australis, annak sokkal nagyobbak a tüskéi, és zömökebb. Australis nálam 3 éven keresztül volt kiültetve, -5°C ot simán elviselte, aztán a végén begombásodott és elment.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.01.28. 11:16

[quote="Peti"]Szerintem se chinensis, és nem is australis, annak sokkal nagyobbak a tüskéi, és zömökebb. Australis nálam 3 éven keresztül volt kiültetve, -5°C ot simán elviselte, aztán a végén begombásodott és elment.

www.palmpedia.net/wiki/Livistona_chinensis Peti! Ezen az oldalon nagyon sok kép van a chinensisről. Van olyan, ahol zömök, vastag törzse van, de hosszú , vékony, sőt elágazó is van köztük. Némelyik pont úgy néz ki, mint Laci fotóin. Nekem is volt chinensisem, de csak törzs nélküli fiatal példány.
P8160110.JPG
P8160110.JPG (436.44 KiB) Megtekintve 9253 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 12:12

Laci!

Mindenki azt mondta, hogy nem lehet kiültetve tartani.
Nem is tartod csak nyáron, mert a többi időszakban úgy bánsz vele, mintha cserepes lenne, csak egy "végtelen" méretű cserépben van.
:D

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 12:22

A chinensis viszonylag vastag törzset növeszt. Még trimmelés után is kellően vastag marad a törzs mérete. A képeken láthatóknak jóval kacsúbb a megjelenésük. A kis magoncok is nehezzen behatárolhatóak még ekkora méretben,főleg képről. Laci,lehet ép Livistona speciosa . Az sem kizárt. A magról mutathatnál képet,pucolt álapotban is.
A magok óválisak, csak a korábbi fotón talán nem jól látszódótt.
Ezek eredetileg kékes színűek voltak, a barnás magok már leht hogy eggyel korábbi termései, de azért hoztam abból is.
kepatmeretezes_hu_DSCN2596.JPG
kepatmeretezes_hu_DSCN2596.JPG (68.25 KiB) Megtekintve 9254 alkalommal
kepatmeretezes_hu_DSCN2595.JPG
kepatmeretezes_hu_DSCN2595.JPG (54.58 KiB) Megtekintve 9254 alkalommal
kepatmeretezes_hu_DSCN2590.JPG
kepatmeretezes_hu_DSCN2590.JPG (93.53 KiB) Megtekintve 9254 alkalommal

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.01.28. 12:44

A Livistona magok kék,vag kékes árnyalatú elszíneződést produkálnak. Akárcsak a trachycarpus fajták. Ebből még nem könnyű megállapítani a hova tartozásukat. A mag formálya is aztán meg lehet eltérő. Ami közel biztos,hogy nem australis,mert azok magjai teljesen gömb formát mutatnak. A chinensis az ovál. Majd pár év és kiderül ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 13:54

Majd pár év és kiderül ;)
Így van. :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 15:40

Nem is tartod csak nyáron, mert a többi időszakban úgy bánsz vele, mintha cserepes lenne, csak egy "végtelen" méretű cserépben van. :D
Végülis igazad van! :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 15:53

Szia Viktor. Valóban több lehet ebben a növényben is. Én mindenképp reálisnak látom a kiültetésüket. Nem nagyobb kuntsz foglalkozni velük mind a washingtoniákkal. Ha már takarni kell akkor úgyis mindegy mennyit bír a növény. Fűteni kell és kész. ...
Van egy viaszpálma (Ceroxylon) bébi, ő is a kiültetési méretére vár. Ha lesz megfelelő méretű, kiültetek egyet kísérletképpen. A pátyolgatásban úgyis jó Vagyok. És mit számít, eggyel több kertibudi?

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 16:47

Szia Viktor. Valóban több lehet ebben a növényben is. Én mindenképp reálisnak látom a kiültetésüket. Nem nagyobb kuntsz foglalkozni velük mind a washingtoniákkal. Ha már takarni kell akkor úgyis mindegy mennyit bír a növény. Fűteni kell és kész. ...
Van egy viaszpálma (Ceroxylon) bébi, ő is a kiültetési méretére vár. Ha lesz megfelelő méretű, kiültetek egyet kísérletképpen. A pátyolgatásban úgyis jó Vagyok. És mit számít, eggyel több kertibudi?
Mindig így kezdődik... :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 17:01

Sose hallottam róla ... :lol:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb hidegházi pálmák

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.01.28. 20:54

Szia Viktor. Valóban több lehet ebben a növényben is. Én mindenképp reálisnak látom a kiültetésüket. Nem nagyobb kuntsz foglalkozni velük mind a washingtoniákkal. Ha már takarni kell akkor úgyis mindegy mennyit bír a növény. Fűteni kell és kész. ...
Van egy viaszpálma (Ceroxylon) bébi, ő is a kiültetési méretére vár. Ha lesz megfelelő méretű, kiültetek egyet kísérletképpen. A pátyolgatásban úgyis jó Vagyok. És mit számít, eggyel több kertibudi?
Ez az ami 50-60 méter magasra nő? Mekkora kerti budi kell neki?


Vissza: “Hidegházi pálmák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég