Washingtonia robusta/filifera/filibusta

A "nagyvezér". Robusta, filifera, filibusta (robusta x filifera).
Zoly
Kapcsolat:

Re: Washingtonia robusta/filifera/filibusta

HozzászólásSzerző: Zoly » 2021.01.12. 11:31

attila írta:
Squirrel írta:Gondolkoztam, hogy mit lehetne ugyanígy teleltetni. Ha nagyra nőnek a mi pálmáink, akkor előbb-utóbb én is elkezdek leveleket nyírbálni.

A nejlon alatt mi van? Fűtőkábel, fűtőfilm?

A nejlon alatt néhány réteg terfil van és egy 6 méteres tömlős karácsonyi futófény. Semmi mást nem szoktam használni.

A szívrügyet meghagyod vagy az is le van vágva?

attila
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: attila » 2021.01.12. 11:46

Zoly írta:
attila írta:
Squirrel írta:Gondolkoztam, hogy mit lehetne ugyanígy teleltetni. Ha nagyra nőnek a mi pálmáink, akkor előbb-utóbb én is elkezdek leveleket nyírbálni.

A nejlon alatt mi van? Fűtőkábel, fűtőfilm?

A nejlon alatt néhány réteg terfil van és egy 6 méteres tömlős karácsonyi futófény. Semmi mást nem szoktam használni.

A szívrügyet meghagyod vagy az is le van vágva?

Csak ennyire vágom le.
IMG_20210112_114523.jpg
IMG_20210112_114523.jpg (440.55 KiB) Megtekintve 351 alkalommal

Zoly
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Zoly » 2021.01.12. 13:59

A szívrügyet meghagyod vagy az is le van vágva?[/quote]
Csak ennyire vágom le.
IMG_20210112_114523.jpg
[/quote]

Gombaölőzöd mielőtt becsomagolod, esetleg tavasszal?

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2021.01.12. 16:38

Squirrel írta:Gondolkoztam, hogy mit lehetne ugyanígy teleltetni. Ha nagyra nőnek a mi pálmáink, akkor előbb-utóbb én is elkezdek leveleket nyírbálni...

Szerintem a nálunk is kiültethető pálmák közül a többit nem érdemes így levéllevágással teleltetni, mivel tavasztól sokkal lassabban fejlődnek, mint a Washingtónia, így nyár végére alig lesz pár levelük és ha a köv. tél előtt újból azt a pár levelet is leszedjük róla, hát azt szerintem nem ˝díjaznák˝, sőt annyira legyengülnének és visszavetné őket a fejlődésben, hogy az akár pár éven belül a vesztüket is okozhatná. A pálmáknál szerintem minél több a levél, annál gyorsabb a fejlődésük, ezért is szoktuk rajtuk hagyni a sárguló, elszáradóban lévő legalsó ( öreg ) leveleket, hogy abból is kivonhassák a tápanyagot.

A Washingtoniát is visszafogja a gyors növekedésben ez a ˝levélleszedős módszer˝, ezt tapasztalhattuk is az elmúlt években Attila ˝Brúnó˝ washija és Alpha ˝ikertornyai˝ közt. De annyi biztos, hogy egy kisebb, levelek nélküli törzset könnyebb, ügyesebb betakarni, mint egy órjási leveles pálmát és hát a fűtésről már nem is beszélve...

Squirrel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Squirrel » 2021.01.12. 22:18

Én is ettől félek, még a cikászokon is rajta hagyom a száradó alsó levélkoszorút. A phoenixet is hagytam, száradjon teljesen vissza. De eljön az az idő, mikor 4 darab 5-6 meteres pálmának már sátrat, kuckót nem fogok tudni építeni ☹

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.01.13. 07:44

attila írta:Szia. Igen. Levelek nélkül pihen.

Szia "Elveszett Ember"! Örömmel tölt el, hogy hírt kaptunk Felőletek! :D
Csinos lett a sportos frizurájával, Brúnó, a kőkemény. Szépen cseperedik, gratulálok! :mrgreen:

attila
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: attila » 2021.01.14. 07:47

Alpha írta:
attila írta:Szia. Igen. Levelek nélkül pihen.

Szia "Elveszett Ember"! Örömmel tölt el, hogy hírt kaptunk Felőletek! :D
Csinos lett a sportos frizurájával, Brúnó, a kőkemény. Szépen cseperedik, gratulálok! :mrgreen:

Ritkán járok erre. Gondoltam most benézek,hogy mi a helyzet erre. Brúnó minden télen ilyen pöpec sérót visel. Nincs kedvem hatalmas bungalókat készíteni télre. Semmi értelmét nem látom ,ráadásul 10év múlva már egyébként is lehetetlen. Nyárra meg egyébként is kinövi magát.

Vissza: “Washingtonia”