Chamaerops humilis cerifera

Az európai törpe. A legnépszerűbb humilis, a szicíliai vulcano, az igazi törpe cerifera.
Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Bis » 2015.03.26. 01:53

Lehet igazad abban , hogy a föld a ludas a kizöldülésben, de nem hiány, hanem túl bőséges tápanyag ellátottság. A cerifera hegyi pálma, ennek megfelelően gyenge talajban gyenge növekedést, s ugyanakkor intenzív színeket produkál. Pontosan úgy, mint a kaktuszok. Azokat is ha tápozzuk, akkor elveszítik a színüket, formájukat.

Ebben teljesen igazatok lehet, ugyanis a drótkerítés másik oldalán a baromfiudvar ˝trágyarkása˝ van. Ebből bőven tud bemosódni a humilisek gyökereihez. :roll:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.03.26. 06:28

Lehet igazad abban , hogy a föld a ludas a kizöldülésben, de nem hiány, hanem túl bőséges tápanyag ellátottság. A cerifera hegyi pálma, ennek megfelelően gyenge talajban gyenge növekedést, s ugyanakkor intenzív színeket produkál. Pontosan úgy, mint a kaktuszok. Azokat is ha tápozzuk, akkor elveszítik a színüket, formájukat.

Ebben teljesen igazatok lehet, ugyanis a drótkerítés másik oldalán a baromfiudvar ˝trágyarkása˝ van. Ebből bőven tud bemosódni a humilisek gyökereihez. :roll:
Talált, süllyedt :P .

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.03.31. 06:04

Nálam a tavalyi csapadékos, nyár után a kiültetett cerifera szinte teljesen bezöldült. :cry:
Fotografia6738.jpg
Kép
Szerintem a zöldülésnek köze van ahhoz ,hogy a tavalyi nyáron alig láttuk a napot,szinte mindig borult volt az ég és nem csak kevesebb volt a napsütés,hanem a talaj is vizes maradt heteken át. Száraz talajban és napon jön elő jobban az ezüstös szín.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Bis » 2015.04.01. 09:19

Nálam a tavalyi csapadékos, nyár után a kiültetett cerifera szinte teljesen bezöldült. :cry: .
Szerintem a zöldülésnek köze van ahhoz ,hogy a tavalyi nyáron alig láttuk a napot,szinte mindig borult volt az ég és nem csak kevesebb volt a napsütés,hanem a talaj is vizes maradt heteken át. Száraz talajban és napon jön elő jobban az ezüstös szín.
Igen Cipri, ezt már feszegettük, meg azóta arra is rájöttünk, hogy sokban közrejátszik a közeli trágyadomb is sajnos. :cry: Lehet az lesz a vége, hogy kiásom a humilisszel együtt és máshova kerülnek. :roll:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.04.01. 17:21

Nálam a tavalyi csapadékos, nyár után a kiültetett cerifera szinte teljesen bezöldült. :cry: .
Szerintem a zöldülésnek köze van ahhoz ,hogy a tavalyi nyáron alig láttuk a napot,szinte mindig borult volt az ég és nem csak kevesebb volt a napsütés,hanem a talaj is vizes maradt heteken át. Száraz talajban és napon jön elő jobban az ezüstös szín.
Igen Cipri, ezt már feszegettük, meg azóta arra is rájöttünk, hogy sokban közrejátszik a közeli trágyadomb is sajnos. :cry: Lehet az lesz a vége, hogy kiásom a humilisszel együtt és máshova kerülnek. :roll:
Már megijedtem,hogy a tyúkokat helyezed át máshova... 8-)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2015.05.18. 19:57

Humilis-nél szó volt arról,hogy egy tövön belül van porzó és termő. :o
Ceriférát vásároltam dupla tővel, plusz pici sarjak. Azt az infót kaptam,
hogy külön neműek,egy cserépben a termékenyülés megoldott. :oops:
Következő tavasz visszaigazolja,korrekt volt az eladó,köszönet érte,szép pálma! :)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.05.18. 20:01

Jani, nem lehet, hogy nem sarjak vannak egymás mellett, hanem két külön magból kilelt növény?

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.05.18. 21:44

Jani, nem lehet, hogy nem sarjak vannak egymás mellett, hanem két külön magból kilelt növény?
Peti ismered az említett növényt én nem emlékszem az eredetére csak annyit tudok hogy egy edényben volt termő és porzó cerifera.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.05.18. 21:57

Jani!

Hozzád került az Andris féle összeültetés?, Ha igen, Legyél rá nagyon büszke és vigyázz rá, kérlek, mert az pótolhatatlan érték! :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.05.19. 08:24

Humilis-nél szó volt arról,hogy egy tövön belül van porzó és termő. :o
Ceriférát vásároltam dupla tővel, plusz pici sarjak. Azt az infót kaptam,
hogy külön neműek,egy cserépben a termékenyülés megoldott. :oops:
Következő tavasz visszaigazolja,korrekt volt az eladó,köszönet érte,szép pálma! :)
A magról vetett pálmáknál a nem meghatározása csak az első virágzáskor lehetséges. Tehát akkor volt csak korrekt az eladó, ha tudta, hogy egy virágzóképes porzósról, illetve egy virágzóképes termőről leválasztott sarjakat ültették egy cserépbe. Mivel a humilisek sarjai rendkívül nehezen leválaszthatók, s gyökereztethetők, ezért ezt az eljárást nem tartom sem valószínűnek, sem életszerűnek nagyüzemi szinten. Inkább valószínű, hogy két magról kelt növényt cserepeztek egybe, s ráfogták, hogy külö ;) n neműek.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.05.19. 13:02

Virágzó humilisek. a cerifera még most hozza a porzós virágokat, a sima humilis viszont már a megkötött terméseket nevelgeti. Az apa az üvegházi humilis.
IMG_0472.JPG
IMG_0472.JPG (268.88 KiB) Megtekintve 8597 alkalommal
IMG_0473.JPG
IMG_0473.JPG (200.57 KiB) Megtekintve 8597 alkalommal
IMG_0477.JPG
IMG_0477.JPG (146.53 KiB) Megtekintve 8597 alkalommal

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2015.05.19. 18:19

Igazán szépek, az enyém idén egyelőre nem hozott virágot, csak tavaly és az előtti évben. Idén más helyre (városba) került, de ugyanúgy déli fal előtt van. A többi humilis ugyanúgy virágzik, mint korábban.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2015.05.19. 20:07

Jani, nem lehet, hogy nem sarjak vannak egymás mellett, hanem két külön magból kilelt növény?
Szállításnál külön volt a pálma és a cserép,tehát minimális föld maradt a gyökérzeten.
Ennek ellenére nem tudtam megállapítani, két külön növényről,vagy erős sarjról van szó.
Nagyságban nem sok eltérés van,szép fejlett pálmák. Mind a kettő az elmúlt éven
virágzott ez látszik,sajnos most ez kimaradt. Nem probléma,örülök amiért hozzám került.
Szeretnék olyan gondos gazdája lenni,mint az eredeti tulaj.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2015.05.19. 20:10

Jani!

Hozzád került az Andris féle összeültetés?, Ha igen, Legyél rá nagyon büszke és vigyázz rá, kérlek, mert az pótolhatatlan érték! :)
Ígérem,még a széltől is óvom.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2015.05.19. 20:14

Jani, nem lehet, hogy nem sarjak vannak egymás mellett, hanem két külön magból kilelt növény?
Peti ismered az említett növényt én nem emlékszem az eredetére csak annyit tudok hogy egy edényben volt termő és porzó cerifera.
Norbi!
Nem más okból csak szó volt az ilyen esetekről,hogy egy cserépben külön nemű pálmák vannak,szóltam hozzá.
Köszönöm a segítséget,sajnálom a másikat,de ezt már megbeszéltük.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.05.19. 21:39

Jani!

Hozzád került az Andris féle összeültetés?, Ha igen, Legyél rá nagyon büszke és vigyázz rá, kérlek, mert az pótolhatatlan érték! :)
Ígérem,még a széltől is óvom.
Örülök, hogy Hozzád került! ;)
Anno, a gondos kezek és a komoly tudás párosította egymáshoz a leányt és a fiút. Két teljesen külön növény volt.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Bis » 2015.05.19. 22:13

Virágzó humilisek...
Laci, gyönyörű ez a Chamaerops csoport! Lehet, hogy már írtad, csak én nem emlékszem :roll: , hány éve vannak ideültetve és kb mekkora nagyságúak voltak kiültetéskor?

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Bis » 2015.05.19. 22:16

Jani!

Hozzád került az Andris féle összeültetés?, Ha igen, Legyél rá nagyon büszke és vigyázz rá, kérlek, mert az pótolhatatlan érték! :)
Jól gondolom, hogy a régi Pálmaligetes Andris-ról van szó? Az Andris féle kocka mára már fogalom lett... ! ;)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.05.20. 07:51

Jól gondolom, hogy a régi Pálmaligetes Andris-ról van szó? Az Andris féle kocka mára már fogalom lett... ! ;)
Nem egészen Feri. A cerifera Öcsi77-Andristól származik, a kocka pedig Andrej ötlete. ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis cerifera

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.05.20. 18:43

Virágzó humilisek...
Laci, gyönyörű ez a Chamaerops csoport! Lehet, hogy már írtad, csak én nem emlékszem :roll: , hány éve vannak ideültetve és kb mekkora nagyságúak voltak kiültetéskor?
Ezek a pálmák 4-5 éve voltak kiültetve tavasztól őszig szabadföldbe, télen pedig dézsában teleltek fűtetlen helyen. Tavaly ősszel viszont nem szedtem fel őket, hanem egy vészfűtési lehetőséggel ellátott(erre nem volt szükség) polikarbonátház alatt teleltek.Ezt végleges megoldásnak tekintem, tehát nem fogom többet felszedni őket.


Vissza: “Chamaerops”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég