Chamaerops humilis 'vulcano'

Az európai törpe. A legnépszerűbb humilis, a szicíliai vulcano, az igazi törpe cerifera.
Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Misi » 2017.02.26. 16:43

Nálam már kiment 2 volcano, 2 sima és egy ceriféra is. Volt olyan is, hogy kiültettem egyet és 2 hét múlva begombásodott és kijött a közepe. Valahogy nem tudok velük bánni.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.02.26. 17:54

Ennek annyi
unnamed (4).jpg
Sajnálom , szép példány pedig. Misi, ne sértődj meg azon amit most írok,de a te példádat szeretnèm megragadni, és szót emelni a történtekről. Az a véleményem a Misi humilisèhez hasonló könnyelmű téli vészfűtèsekek illetően, hogy ha sok ezer, illetve tízezer forintokat fordítunk a növény beszerzését illetően. Továbbá arra is nem kevés pénzt fordítunk,hogy kellően előkészített talajba, illetve környezetbe kerüljön kiültetèsre a növény. Na most akkor az hogy történhet meg , hogy a téli fűtési technológia nem kap kellő anyagi ráfordítást. Nem egyenrangú egy 60 wattos izzòval vagy hasonló teljesítményű hőleadó berendezèsekkel melegen tartania a növényeket. Aztán meg is megy a csodálkozás, hogy kukás lett a növény.(saját példám erre a dactylifera). Számomra az idei év végleg belém égette azt, hogy ha nem tudok kellő technológiával megfelelő plusz teljesítmény leadásával bíró fűtő berendezést adni a növénynek akkor csökkenteni kell az állományt. Hiába van kiültetve sok növény ha nem tudunk foglalkozni velük.Akkor inkább legyen egy,de az kapja meg ami jár neki. Továbbá az olyan fűtő berendezés mind egy villanykörte a lehető leginstabilabb megoldást amit kitalálható. Ez jó eséllyel kièg és annyi a melegnek. Továbbá kezdem Viktor pátyolgatását is egyre jobban magamnak is elfogadtatni. Minek is kell a növények határain játszadozni,ha úgyis kap egy takarást. Nem tök mindegy ,hogy az a humilis plusz kettő vagy mínusz ötnél kapcsol. Pénzben semmit. A technológia ugyanaz mindkét esetben. Viszont ha gáz van akkor a plusz ötben tartott humilis még napokig elvan a belső plusz hőmérséklet miatt. Mig a határain tartott már megsínyli ha tovább csökken a hőmérséklet. A tavasz a pátyolgatást kapott növényen hibátlan indulást, mig a határain tartott valószínűleg sérüléssel kezdi ha valami a számításukkal ellentétesen történik. Egy vulcano is van annyira szép növény szerintem , hogy pár száz forintos fűtési költségnèl és értékű technológiánál kicsivel többet kapjon. Erre az én dactyliferám is kiváló példa. Nem kifizetődő a pálmáknál a tartós mínuszban való tartás még akkor sem ha az az érték nem számottevő. Misi, mégegyszer mondom , nem áll szándékomban kritizálni a te esetedet,de úgy gondoltam a véleményemet most akarom elmondani. Tudom hogy sokan nem értetek majd egyet a leírtakkal mert edzeni kell a növényt stb, de én az edzésben kevésbè a genetikai tulajdonságokban nagyon hiszek. Szerintem az a növény ami nem látott fagyokat (pluszban telelt tèlen) sem lesz rosszabb hidegtűrő ha a szövetek kellően jó egészségben tudnak kifejlődni. Én ebben hiszek nem az edzésben. Én ki is hátrálok a fagyosteles takarásból mert szerintem teljesen felesleges és kockázatos maximálisan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palmaoazis 2017.02.26. 21:11-kor.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.02.26. 18:10

Ennek annyi
unnamed (4).jpg
Én ki is hátrálok a fagyosteles takarásból mert szerintem teljesen felesleges és kockázatos maximálisan.
Ezt arra értem ha takarást készítek a növénynek.

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Misi » 2017.02.26. 19:28

Teljesen igazad van, az én trehányságom következménye mindez. Pedig az izzó sem égett ki, a légtér is kicsi volt. A wagi 3szoros takarásban volt szintén egy izzóval és mégsem lett semmi baja.
Nekem is letisztult már, hogy milyen fajtákkal akarok foglalkozni. Csakis a trachycarpus faj vagy még jobb fagytűrésű fajok jöhetnek szóba. Illetve pálmákon kívül még pár növény pl ciprus. Úgy néz ki sikerült egy igen jó klónt szereznem.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.02.26. 19:37

Teljesen igazad van, az én trehányságom következménye mindez. Pedig az izzó sem égett ki, a légtér is kicsi volt. A wagi 3szoros takarásban volt szintén egy izzóval és mégsem lett semmi baja.
Nekem is letisztult már, hogy milyen fajtákkal akarok foglalkozni. Csakis a trachycarpus faj vagy még jobb fagytűrésű fajok jöhetnek szóba. Illetve pálmákon kívül még pár növény pl ciprus. Úgy néz ki sikerült egy igen jó klónt szereznem.
Misi,nem az igazamat keresem. Egyszerűen csak ha tavasztól őszig egy szép pálmát akarok látni akkor a tutira megyek. A tuti meg a plusszos hőfok vagy a jó fagytűrő pálma. Sajnos a humilisek és a datolya pálmák nem azok.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.26. 20:14

Ennek annyi
unnamed (4).jpg
Sajnálom , szép példány pedig. Misi, ne sértődj meg azon amit most írok,de a te példádat szeretnèm megragadni, és szót emelni a történtekről. Az a véleményem a Misi humilisèhez hasonló könnyelmű téli vészfűtèsekek illetően, hogy ha sok ezer, illetve tízezer forintokat fordítunk a növény beszerzését illetően. Továbbá arra is nem kevés pénzt fordítunk,hogy kellően előkészített talajba, illetve környezetbe kerüljön kiültetèsre a növény. Na most akkor az hogy történhet meg , hogy a téli fűtési technológia nem kap kellő anyagi ráfordítást. Nem egyenrangú egy 60 wattos izzòval vagy hasonló teljesítményű hőleadó berendezèsekkel melegen tartania a növényeket. Aztán meg is megy a csodálkozás, hogy kukás lett a növény.(saját példám erre a dactylifera). Számomra az idei év végleg belém égette azt, hogy ha nem tudok kellő technológiával megfelelő plusz teljesítmény leadásával bíró fűtő berendezést adni a növénynek akkor csökkenteni kell az állományt. Hiába van kiültetve sok növény ha nem tudunk foglalkozni velük.Akkor inkább legyen egy,de az kapja meg ami jár neki. Továbbá az olyan fűtő berendezés mind egy villanykörte a lehető leginstabilabb megoldást amit kitalálható. Ez jó eséllyel kièg és annyi a melegnek. Továbbá kezdem Viktor pátyolgatását is egyre jobban magamnak is elfogadtatni. Minek is kell a növények határain játszadozni,ha úgyis kap egy takarást. Nem tök mindegy ,hogy az a humilis plusz kettő vagy mínusz ötnél kapcsol. Pénzben semmit. A technológia ugyanaz mindkét esetben. Viszont ha gáz van akkor a plusz ötben tartott humilis még napokig elvan a belső plusz hőmérséklet miatt. Mig a határain tartott már megsínyli ha tovább csökken a hőmérséklet. A tavasz a pátyolgatást kapott növényen hibátlan indulást, mig a határain tartott valószínűleg sérüléssel kezdi ha valami a számításukkal ellentétesen történik. Egy vulcano is van annyira szép növény szerintem , hogy pár száz forintos fűtési költségnèl és értékű technológiánál kicsivel többet kapjon. Erre az én dactyliferám is kiváló példa. Nem kifizetődő a pálmáknál a tartós mínuszban való tartás még akkor sem ha az az érték nem számottevő. Misi, mégegyszer mondom , nem áll szándékomban kritizálni a te esetedet,de úgy gondoltam a véleményemet most akarom elmondani. Tudom hogy sokan nem értetek majd egyet a leírtakkal mert edzeni kell a növényt stb, de én az edzésben kevésbè a genetikai tulajdonságokban nagyon hiszek. Szerintem az a növény ami nem látott fagyokat (pluszban telelt tèlen) sem lessz rosszabb hidegtűrő ha a szövetek kellően jó egészségben tudnak kifejlődni. Én ebben hiszek nem az edzésben. Én ki is hátrálok a fagyosteles takarásból mert szerintem teljesen felesleges és kockázatos maximálisan.
Teljesen egyetértek veled .
Csak 1 plusz megjegyzés . Lègyszi a lesz-t 1 sz-szel írd :) ! Rossz nézni

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.02.26. 20:18

:mrgreen:

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.02.26. 21:15

Lecsó, javítás megtörtènt. Mobiltelefonon gépeltem be.Sajnos a helyesírás soha nem volt az erősségem. Ellenben ha ilyen jó tanárom lett volna minden bizonnyal jobb is lehetem volna. ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.02.27. 04:48

Szabi!

Én Melletted állok. ;) Valóban nem kerül sokkal többe, hogy "rendesen" be vannak csomagolva és pluszban telelnek. Cserébe (az esetek nagy részében) nyugodtan alhatok esténként. Nálunk a takarások mérete és a szél közös hatásai miatt volt pár álmatlan éjszakám.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.02.27. 09:25

Szabi!

Én Melletted állok. ;) Valóban nem kerül sokkal többe, hogy "rendesen" be vannak csomagolva és pluszban telelnek. Cserébe (az esetek nagy részében) nyugodtan alhatok esténként. Nálunk a takarások mérete és a szél közös hatásai miatt volt pár álmatlan éjszakám.
Alapvetően egyetértek Veletek ami a megfelelő takarást, s a kellő erősségű vészfűtést illeti. Én sem sajnáltam a pénzt a két polikarbonátház építésére, pedig jóval 100 ezer Ft felett volt úgy is, hogy a faanyagot nem kellett megvennem. Most újabb 40 ezer forint lesz a wagnerianus takarásának dupla falúvá tétele, mert a szimpla takarás alatt idén fagykárt szenvedett. A humilisek dupla falú házikója viszont olyan jól vizsgázott, hogy csupán 4 éjszakán át ment benne a vészfűtés, tehát szinte fillérekből oldódott meg a tökéletes védelem a fűtést illetően. Viszont azzal már nem értek egyet, hogy egy -10-12 Celsius fokot biztosan elviselő kiültetett pálmának szüksége lenne a téli plusz hőmérsékletre a takarás alatt. Ha ezt akartam volna elérni a humiliseknél, akkor folyamatosan ment volna a fűtés majd' másfél hónapon át, ami azért nem olcsó mulatság.
Misi pálmája tényleg elég horrorisztikusan néz ki, de én adnék még neki esélyt, tőről kihajthat.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: ati123 » 2017.02.27. 10:30

Egyetértek, de én olyan drága növényeket nem veszek, kis-sebekkel próbálkozok. A takarásra nem spórolom a pénzt, a fűtőberendezésre sem, de a villanyszámlára igen, nem akarok mindenkivel összerúgni a port ez miatt, nem csak én lakok egy házban, olyan megoldásokkal próbálkozok amihez nem kell energia, ki is kell fizetni a számlát, nem mindenki olyan gazdag hogy repkedjenek a 100.000 rek, ja bocsi akkor az ilyen miért is próbálkozzon, tönkrement tönkrement, nem fogom miatta az idegemet tönkretenni egy növény miatt. :geek: Már hallottam olyat hogy nem érdemes írogatni ilyeneket, mert utána lenézik az embert. Ez a véleményem , nem akarok vitát nyitni róla, nem fogok ebbe az ügyben megszólalni többet.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.02.27. 10:43

Ati!

Senkit sem ítélek el azért, mert más a véleménye vagy, az anyagi lehetőségei. Emellett, Mindenkinek mások a prioritásai. Nem feltétlen fogunk mindenben egyetérteni. De, miért is kellene? Pont a különbözőségek, az eltérő látásmódok visznek előre. Szerintem.
Az első éveben (amikor a ház melletti takarás készült) nagyon nem jól sikerült a szigetelése. Durván 100eFt-tal támogattam a globális felmelegedést. :( Aztán picit belemélyedtem a témába, átnéztük a rendszert, orvosoltuk a hibák nagyját. Azóta a teljes szezonban, nem használunk el 20eFt-ot, az összes kinnlakóra (5 kertibudi és a ház melletti takarás).

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: ati123 » 2017.02.27. 11:00

Nem elég hogy viseletes, még a béka is rá szarik, ha túléli, megy cserépbe, nem igazából kiültetni való, pedig a 2 m mély csövet is letettem neki, csak nem volt rá időm az ősszel beüzemelni.
DSC04105.JPG
DSC04105.JPG (437.2 KiB) Megtekintve 11025 alkalommal

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Misi » 2017.02.27. 12:11

Az a baj, hogy az összes sarjnak, pedig van kb 6 kijött a szívlevele. Én nem spórolni akartam, csak azt hittem elég lesz neki az az egy fűtő alkalmatosság. Nem volt bent hőmérő így ellenőrizni sem tudtam.
Szabi!

Én Melletted állok. ;) Valóban nem kerül sokkal többe, hogy "rendesen" be vannak csomagolva és pluszban telelnek. Cserébe (az esetek nagy részében) nyugodtan alhatok esténként. Nálunk a takarások mérete és a szél közös hatásai miatt volt pár álmatlan éjszakám.
Alapvetően egyetértek Veletek ami a megfelelő takarást, s a kellő erősségű vészfűtést illeti. Én sem sajnáltam a pénzt a két polikarbonátház építésére, pedig jóval 100 ezer Ft felett volt úgy is, hogy a faanyagot nem kellett megvennem. Most újabb 40 ezer forint lesz a wagnerianus takarásának dupla falúvá tétele, mert a szimpla takarás alatt idén fagykárt szenvedett. A humilisek dupla falú házikója viszont olyan jól vizsgázott, hogy csupán 4 éjszakán át ment benne a vészfűtés, tehát szinte fillérekből oldódott meg a tökéletes védelem a fűtést illetően. Viszont azzal már nem értek egyet, hogy egy -10-12 Celsius fokot biztosan elviselő kiültetett pálmának szüksége lenne a téli plusz hőmérsékletre a takarás alatt. Ha ezt akartam volna elérni a humiliseknél, akkor folyamatosan ment volna a fűtés majd' másfél hónapon át, ami azért nem olcsó mulatság.
Misi pálmája tényleg elég horrorisztikusan néz ki, de én adnék még neki esélyt, tőről kihajthat.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.02.27. 13:43

Egyetértek, de én olyan drága növényeket nem veszek, kis-sebekkel próbálkozok. A takarásra nem spórolom a pénzt, a fűtőberendezésre sem, de a villanyszámlára igen, nem akarok mindenkivel összerúgni a port ez miatt, nem csak én lakok egy házban, olyan megoldásokkal próbálkozok amihez nem kell energia, ki is kell fizetni a számlát, nem mindenki olyan gazdag hogy repkedjenek a 100.000 rek, ja bocsi akkor az ilyen miért is próbálkozzon, tönkrement tönkrement, nem fogom miatta az idegemet tönkretenni egy növény miatt. :geek: Már hallottam olyat hogy nem érdemes írogatni ilyeneket, mert utána lenézik az embert. Ez a véleményem , nem akarok vitát nyitni róla, nem fogok ebbe az ügyben megszólalni többet.
Pontosan erről beszélek én is. Megvan a növény, amit olcsón vettem, s nálam nőtt értékes, hatalmas növénnyé. Védem tehát még akkor is, ha a takarás komoly összegbe kerül. Viszont a fenntartásra, villanyszámlára tényleg nem akarok sokat költeni, tehát a takarások alatt is van fagy, csak arra vigyázok, hogy a kritikus érték alá ne süllyedjen. Anyagilag én sem állok jól, hosszú évek óta csak minimálbér körül keresek, jelenleg közmunkás vagyok. Nem szégyellem, de nem is dicsekszem vele. Megnézem, hogy mire megy el a pénz, s ha emiatt valaki lenéz, az őt minősíti.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.27. 15:08

Egyetértek, de én olyan drága növényeket nem veszek, kis-sebekkel próbálkozok. A takarásra nem spórolom a pénzt, a fűtőberendezésre sem, de a villanyszámlára igen, nem akarok mindenkivel összerúgni a port ez miatt, nem csak én lakok egy házban, olyan megoldásokkal próbálkozok amihez nem kell energia, ki is kell fizetni a számlát, nem mindenki olyan gazdag hogy repkedjenek a 100.000 rek, ja bocsi akkor az ilyen miért is próbálkozzon, tönkrement tönkrement, nem fogom miatta az idegemet tönkretenni egy növény miatt. :geek: Már hallottam olyat hogy nem érdemes írogatni ilyeneket, mert utána lenézik az embert. Ez a véleményem , nem akarok vitát nyitni róla, nem fogok ebbe az ügyben megszólalni többet.
Pontosan erről beszélek én is. Megvan a növény, amit olcsón vettem, s nálam nőtt értékes, hatalmas növénnyé. Védem tehát még akkor is, ha a takarás komoly összegbe kerül. Viszont a fenntartásra, villanyszámlára tényleg nem akarok sokat költeni, tehát a takarások alatt is van fagy, csak arra vigyázok, hogy a kritikus érték alá ne süllyedjen. Anyagilag én sem állok jól, hosszú évek óta csak minimálbér körül keresek, jelenleg közmunkás vagyok. Nem szégyellem, de nem is dicsekszem vele. Megnézem, hogy mire megy el a pénz, s ha emiatt valaki lenéz, az őt minősíti.
Hogy a káposzta is jóllakjon és a kecske is megmaradjon én ezt az elvet követem:
trahi vészfűtés -12 alatt
chamerops, brachea vészfűtés -5 alatt
phoenix: vészfűtés 0 fok alatt.
Szemmel tartom azt is, hogy mind a hőmérő, mind a termosztát csalhat 1-2 fokot és a takaráson belül sem feltétlenül van mindenhol ugyan olyan hőmérséklet.
Így a növények határait nem feszegetem, nagy meglepetés nem érhet, spórolok az ésszerűség határain belül és tavasszal szép növényeket csomagolok ki.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.02.27. 16:57

Nem gondolom és nem is gondolhatja itt a fórumon azt senki , hogy anyagi korlataink mellett kategorizálodjunk e csodás hobbinak. Én azt mondom,hogy ha sok pénzt szánunk egy növényre akkora a takarására, vészfűtèsère se spórolunk. A drága növény drága veszteség. Azt sem mondom ,hogy mindenki plusszos takarást csináljon, de én így teszek ezután mindaddig míg a növény mérete ezt megengedi. Egy humilis meg végképp életünk végéig takarható marad.Ha már nem lehet takarni akkor meg úgyis mindegy meddig engedtük előtte le neki a hőmérsékletet, mert marad a kiszolgáltatottság és a jó helyválasztás adta plusz védelem.A pálma meg nem a téli hidegekben alakul tèlállová. A fagytűrő szövetek nyáron fejlődnek. A téli időszakban a genetikai tulajdonságok és a jó helyválasztás fog érvényesülni.A fagyban tartot növény semmivel nem lessz jobb téltűrő mind a pluszban pátyolgatott. A lényeg, hogy vannak a növénynek tartalékai. Azt, hogy a tartalékokat ki hogy aknázza ki az már egyéni döntés.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.02.27. 18:20

Nem gondolom és nem is gondolhatja itt a fórumon azt senki , hogy anyagi korlataink mellett kategorizálodjunk e csodás hobbinak. Én azt mondom,hogy ha sok pénzt szánunk egy növényre akkora a takarására, vészfűtèsère se spórolunk. A drága növény drága veszteség. Azt sem mondom ,hogy mindenki plusszos takarást csináljon, de én így teszek ezután mindaddig míg a növény mérete ezt megengedi. Egy humilis meg végképp életünk végéig takarható marad.Ha már nem lehet takarni akkor meg úgyis mindegy meddig engedtük előtte le neki a hőmérsékletet, mert marad a kiszolgáltatottság és a jó helyválasztás adta plusz védelem.A pálma meg nem a téli hidegekben alakul tèlállová. A fagytűrő szövetek nyáron fejlődnek. A téli időszakban a genetikai tulajdonságok és a jó helyválasztás fog érvényesülni.A fagyban tartot növény semmivel nem lessz jobb téltűrő mind a pluszban pátyolgatott. A lényeg, hogy vannak a növénynek tartalékai. Azt, hogy a tartalékokat ki hogy aknázza ki az már egyéni döntés.
Egyetértünk!

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.02.27. 18:22

Egyetértek, de én olyan drága növényeket nem veszek, kis-sebekkel próbálkozok. A takarásra nem spórolom a pénzt, a fűtőberendezésre sem, de a villanyszámlára igen, nem akarok mindenkivel összerúgni a port ez miatt, nem csak én lakok egy házban, olyan megoldásokkal próbálkozok amihez nem kell energia, ki is kell fizetni a számlát, nem mindenki olyan gazdag hogy repkedjenek a 100.000 rek, ja bocsi akkor az ilyen miért is próbálkozzon, tönkrement tönkrement, nem fogom miatta az idegemet tönkretenni egy növény miatt. :geek: Már hallottam olyat hogy nem érdemes írogatni ilyeneket, mert utána lenézik az embert. Ez a véleményem , nem akarok vitát nyitni róla, nem fogok ebbe az ügyben megszólalni többet.
Pontosan erről beszélek én is. Megvan a növény, amit olcsón vettem, s nálam nőtt értékes, hatalmas növénnyé. Védem tehát még akkor is, ha a takarás komoly összegbe kerül. Viszont a fenntartásra, villanyszámlára tényleg nem akarok sokat költeni, tehát a takarások alatt is van fagy, csak arra vigyázok, hogy a kritikus érték alá ne süllyedjen. Anyagilag én sem állok jól, hosszú évek óta csak minimálbér körül keresek, jelenleg közmunkás vagyok. Nem szégyellem, de nem is dicsekszem vele. Megnézem, hogy mire megy el a pénz, s ha emiatt valaki lenéz, az őt minősíti.
Hogy a káposzta is jóllakjon és a kecske is megmaradjon én ezt az elvet követem:
trahi vészfűtés -12 alatt
chamerops, brachea vészfűtés -5 alatt
phoenix: vészfűtés 0 fok alatt.
Szemmel tartom azt is, hogy mind a hőmérő, mind a termosztát csalhat 1-2 fokot és a takaráson belül sem feltétlenül van mindenhol ugyan olyan hőmérséklet.
Így a növények határait nem feszegetem, nagy meglepetés nem érhet, spórolok az ésszerűség határain belül és tavasszal szép növényeket csomagolok ki.
Jól csinálod, így biztosan átvészelik a legkeményebb telet is a pálmáid.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Chamaerops humilis 'vulcano'

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.03.18. 19:46

Közel két méteres vulcano
20170318_140730-918x1632.jpg
20170318_140730-918x1632.jpg (805.98 KiB) Megtekintve 10937 alkalommal


Vissza: “Chamaerops”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég