Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
kurdilaci
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.24. 21:41

Imre írta:Lehet mire kijön így járok vele :mrgreen:

https://youtu.be/H__6huvYjjc?t=407

Hát ekkora azért biztosan nem lesz, hiszen ez nem reginae:-))
A virágot pedig azért írtam, mert az idősebb levelek hónaljából csak az nő ki, sohasem levél.

Imre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 22:29

Jájj akkor zenekart hívunk a fogadására! :lol:

Imre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 22:34

Mivel ez is banán-féle, gondolom ha netán virágzik, akkor utána megjelenhet "kölyök" is mellette nem? Mint a Musa -féléknél?
Egyébként ezt ha föld felett elvágom, mert valami miatt le kell csonkolni, akkor a csonkból nő ki új levél, vagy a törzs mellett jön egy új hajtás? Bocs ha hülyeséget kérdezek, de nem értek a banán félékhez.

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.25. 08:18

Azt határozottam állítom, hogy nagyon nem szeretné, ha csonkolnád.
Viselkedésre nem a Musa-kkal hasonlítanám össze. Azok virágzás után elszárítják a virágot hozott áltörzset. A Strelitzia-k nem. A szárak visszavágását a "valódi banán félék" jól tűrik, mivel fűfélék.
A sarjasodás, a szaporodás/terjeszkedés egyik módja. Ha az "anyanövény" eléggé erős vagy, ha olyan sokk éri fogja létrehozni a másolatokat.

Imre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.25. 10:27

Alpha írta:Azt határozottam állítom, hogy nagyon nem szeretné, ha csonkolnád.
Viselkedésre nem a Musa-kkal hasonlítanám össze. Azok virágzás után elszárítják a virágot hozott áltörzset. A Strelitzia-k nem. A szárak visszavágását a "valódi banán félék" jól tűrik, mivel fűfélék.
A sarjasodás, a szaporodás/terjeszkedés egyik módja. Ha az "anyanövény" eléggé erős vagy, ha olyan sokk éri fogja létrehozni a másolatokat.

Biztosan nem szeretné, de ha mondjuk egy nagyon lerottyant példányt kapok, és csonkolom akkor van esély, hogy kihajt? Vagy olyan mint a pálmák, hogy ha az új levelet kihúzom akkor annyi?

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.25. 12:40

Eddig még nem jutottam a lefejezésig. Őszintén, nem is nagyon vágyom rá ...
Talán, a Chamaerops lehet az összehasonlítási alap ha pálmákkal szeretnéd.

Boni
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.25. 14:36

Alpha írta:Eddig még nem jutottam a lefejezésig. Őszintén, nem is nagyon vágyom rá ...
Talán, a Chamaerops lehet az összehasonlítási alap ha pálmákkal szeretnéd.

:)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.25. 15:04

Lehet nem jól fogalmaztam, de azért a pálmákkal példálóztam, mert mondjuk szerencsétlenül felborítom a szobába, és a pont új levele egyszerűen kitörik... Ekkor hoz máshol új levelet, vagy mindig csak a a legutolsó levélből nő tovább, és így megpusztul mint egy pálma? Értem, hogy a Chamaerops ha jól látom egy törzsből fűszerűen hozza a leveleket, de ennél meg a legújabb levélből jön. Vagy hoz régebbi levélből is új levelet?

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.25. 17:19

Imre írta:Mivel ez is banán-féle, gondolom ha netán virágzik, akkor utána megjelenhet "kölyök" is mellette nem? Mint a Musa -féléknél?
Egyébként ezt ha föld felett elvágom, mert valami miatt le kell csonkolni, akkor a csonkból nő ki új levél, vagy a törzs mellett jön egy új hajtás? Bocs ha hülyeséget kérdezek, de nem értek a banán félékhez.

A strelitzia hajtása osztódik két felé, majd azok is két felé, így nő a telep. De hoz oldalsarjakat is.
A pálmáknál a lefejezés nem azt jelenti, hogy tőből kitörik egy levél, hanem az osztódó szövetből is visszavágunk pl. elfagyott, begombásodott pálmánál az egészséges részig. A chamaereops annyiból más, hogy az képes a tövéről sarjakat hozni, tehát a fő törzs pusztulása sem jelenti a pálma végét. A legtöbb pálmafaj viszont képtelen az elágazódásra, sarjasodásra, ott az üstök elvesztése valóban végzetes lehet.
A strelitziánál csak az elöregedett, száradó, megcsúnyult leveleket vágjuk le.

Imre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.25. 19:13

kurdilaci írta:A strelitzia hajtása osztódik két felé, majd azok is két felé, így nő a telep. De hoz oldalsarjakat is.
A pálmáknál a lefejezés nem azt jelenti, hogy tőből kitörik egy levél, hanem az osztódó szövetből is visszavágunk pl. elfagyott, begombásodott pálmánál az egészséges részig. A chamaereops annyiból más, hogy az képes a tövéről sarjakat hozni, tehát a fő törzs pusztulása sem jelenti a pálma végét. A legtöbb pálmafaj viszont képtelen az elágazódásra, sarjasodásra, ott az üstök elvesztése valóban végzetes lehet.
A strelitziánál csak az elöregedett, száradó, megcsúnyult leveleket vágjuk le.

Tegyük fel leszárad ez az új levél, félúton, és elpusztul. Honnan fog új levél jönni?

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.26. 04:40

Ha az osztódó rész is elpusztul, akkor csak a sarjasodás marad ( ha elég erős a rizóma).

Imre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.26. 17:11

Alpha írta:Ha az osztódó rész is elpusztul, akkor csak a sarjasodás marad ( ha elég erős a rizóma).

Értem, köszönöm.

Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”