Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
Boni
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.10.05. 08:36

Telegdi írta:Egy idősebb pálmával vagy szobanövénynél hogyan látszik, amikor már át kell ültetni? Nem hoz akkora leveleket, mint korábban? Ameddig lehet próbálom a nagyobb növényeket nem átültetni, mert nekem az a tapasztalatom, h. sokszor többet ártok neki az átültetéssel.

Akkor kell átültetni,mikor "felzabálta" 8-) ,tehát újrahasznosította,magába építette szinte az összes földet, ami a cserépben van. ;)
Hacsak :roll: , nem vízkúltúrában akarod tovább nevelni. :D
Nálam egy ilyesmi helyzetben lévő,tehát átültetésre érett trachy már két éve elvan és fejlődik is ,némi tavasszal adott, lassan felszívódó táp granulátummal . :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.10.07. 01:29

Telegdi írta:Nem ,semmit nem változott, évek óta ugyanúgy locsolom őket. Viszont kókuszrost földben van mindenem, és idén pár növénynél észrevettem, hogy a kókusz összeesett, szétporladt, betömörödött kissé. Ez eléggé meglepett, mert úgy reklámozzák, hogy egy újra hasznosítható, rugalmasságát megőrző közeg. És 3-3 év alatt összeesett, de volt olyan, amelyiknél eltűnt 10 cm a földből, ez most vagy az összeesés, vagy a növény építette magába nem tudom, de elég nagy fejtörést tud okozni, amikor összeesik a földje, és kiszedem, hogy átültessem, pótoljam a felső 10 cm-t, és döbbentem látom, hogy a 3 éves szépen megnőtt növénynek alig van gyökere...
Ezt a felszívódót elég belocsolni? A légyfogó szalag a tripszek ellen elég jó, tele lett 1 hét alatt velük.
A Streliből kijött locsolás után 2 soklábú vörös rovar gondolom százlábú, ez tehet kárt a gyökerében?

Akkor a talaj vízelvezető képessége megváltozott. Esélyes, hogy gyökérrothadása van. Nem szerencsés az ilyen tájban elvégzett átültetés. Viszont ha lehetőséged van kiemelni a cserépből tudsz egy pillantást vetni a gyökérzetre. Rögtön látod majd, hogy az-e a baj.

Telegdi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2020.10.07. 10:29

Kiemeltem a csokrosindát, és nem rohadt a gyökere, a végén szép vízzel teli hólyagok vannak, és elég sok ilyen hólyag van a földben. mégis 3 fűszál maradt belőle, és nem tudom mire utal a tünet , de a legújabb levele mindig összecsavarodik, és alig tud az azt követő levél kibújni belőle, van amikor segíteni kell neki...majd később a csavart levél bebarnul. De a gyökere nem puha, barnás, hanem épnek tűnik. Most beüzemeltem világítást nekik, ezzel próbálom kondiba tartani őket.

Boni
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.10.07. 15:19

Telegdi írta:Kiemeltem a csokrosindát, és nem rohadt a gyökere, a végén szép vízzel teli hólyagok vannak, és elég sok ilyen hólyag van a földben. mégis 3 fűszál maradt belőle, és nem tudom mire utal a tünet , de a legújabb levele mindig összecsavarodik, és alig tud az azt követő levél kibújni belőle, van amikor segíteni kell neki...majd később a csavart levél bebarnul. De a gyökere nem puha, barnás, hanem épnek tűnik. Most beüzemeltem világítást nekik, ezzel próbálom kondiba tartani őket.
:D :)
A csokrosinda fénykedvelő ,tedd ablakhoz és próbáld a keverékben a kókuszrostot perlittel helyettesíteni,hátha idegennek 8-) érzi.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Telegdi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2020.10.08. 13:18

Mivel 3 év alatt nőtt meg ebben a közegben hatalmasra, így nem emiatt van.

Telegdi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.01.07. 12:45

Már több embertől hallottam, hogy nem ajánlotta a Nicolai-t lakásba. Ennek mi az oka? Külföldön szinte csak ezt teszi mindenki beltérre, pont a hatalmas leveli és gyors növekedése miatt. ha kinövi, elcserélik egy kisebbre. Van valami más oka, hogy nem ajánljátok lakásba?

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.01.08. 20:30

Telegdi írta:Már több embertől hallottam, hogy nem ajánlotta a Nicolai-t lakásba. Ennek mi az oka? Külföldön szinte csak ezt teszi mindenki beltérre, pont a hatalmas leveli és gyors növekedése miatt. ha kinövi, elcserélik egy kisebbre. Van valami más oka, hogy nem ajánljátok lakásba?

Szerintem ennyi pont elég.
Nálunk is lakik egy lassan 4m magas baba. Most 30°-ban ferdén telel. "Élmény" a locsolása ...
A másik mondatom, hogy sokan keverik a reginae-vel. Az is tud ám, szép méretes lenni.

Telegdi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2021.01.10. 13:25

Alpha írta:
Telegdi írta:Már több embertől hallottam, hogy nem ajánlotta a Nicolai-t lakásba. Ennek mi az oka? Külföldön szinte csak ezt teszi mindenki beltérre, pont a hatalmas leveli és gyors növekedése miatt. ha kinövi, elcserélik egy kisebbre. Van valami más oka, hogy nem ajánljátok lakásba?

Szerintem ennyi pont elég.
Nálunk is lakik egy lassan 4m magas baba. Most 30°-ban ferdén telel. "Élmény" a locsolása ...
A másik mondatom, hogy sokan keverik a reginae-vel. Az is tud ám, szép méretes lenni.

Akkor egy 1 méteres nicolai 2-3 év alatt kinő egy 3 m-es szobát? Gondolom egyszer megindul egy kitol egy 2-3m-es levelet, ez a gond vele. Külföldön vagy nagyobb a belmagasság, vagy 2-3 méteresen elcserélik egy kisebbre. Minden esetre elég húzós egy 2 méteres ára online, szóval ha otthon megnőne még jó befektetés is lehetne, ha lenne aki megveszi.

Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”