Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.11. 10:58

Köszi a jó tanácsokat, a héten érkezik egy papagáj, elvileg már úton van. :D
Nem tudom :roll: ,hogy mennyire hasonlít :roll: abban a postagalambhoz,hogy simán és gyorsan hazataláljon!
Okosak,de locsi-fecsik a papagájok,könnyen leragadnak beszélgetni egy kis időre 8-) :lol:
Szia Boni! Szerencsére ideért egy nap alatt, és még meg sem tépték.. :lol: Regina, Reginae, lehet kínai, mint gyerekkoromban a Neki cipő :lol: Segíts már! A levél fonákján ha elhúzom a kezem, kicsit fehér krétaporos jellegű marad az ujjam... Ez most permetezés nyoma, vagy csak valami lombtrágya hagy ilyen nyomot? :?: Az egyik levele kicsit tépett, valószínűleg kinti szél által, és a fonákján elég sok 1mm kis fekete pont van, gyanítom gomba... Azt tervezem, így semmiképen nem megy be a többihez, levágom ezt az egy levelet tőből. :idea: Viszont ez a fehér por nem tudom mi..Persze le tudom törölni szivaccsal, csak érdekel, minek a nyoma lehet ? Ismeretlen még ez a növény is számomra, lehet mindenki permetezi csak én ezt nem tudtam.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.11. 16:18

Köszi a jó tanácsokat, a héten érkezik egy papagáj, elvileg már úton van. :D
Nem tudom :roll: ,hogy mennyire hasonlít :roll: abban a postagalambhoz,hogy simán és gyorsan hazataláljon!
Okosak,de locsi-fecsik a papagájok,könnyen leragadnak beszélgetni egy kis időre 8-) :lol:
Szia Boni! Szerencsére ideért egy nap alatt, és még meg sem tépték.. :lol: Regina, Reginae, lehet kínai, mint gyerekkoromban a Neki cipő :lol: Segíts már! A levél fonákján ha elhúzom a kezem, kicsit fehér krétaporos jellegű marad az ujjam... Ez most permetezés nyoma, vagy csak valami lombtrágya hagy ilyen nyomot? :?: Az egyik levele kicsit tépett, valószínűleg kinti szél által, és a fonákján elég sok 1mm kis fekete pont van, gyanítom gomba... Azt tervezem, így semmiképen nem megy be a többihez, levágom ezt az egy levelet tőből. :idea: Viszont ez a fehér por nem tudom mi..Persze le tudom törölni szivaccsal, csak érdekel, minek a nyoma lehet ? Ismeretlen még ez a növény is számomra, lehet mindenki permetezi csak én ezt nem tudtam.
Szia!
Szerintem,első körben törölgesd át szappanos szivaccsal ;) :idea: ,az enyémen se krétapor se fekete pötty nincs...
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.11. 17:06

Köszi Boni, közben lepermeteztem fokhagymás vízzel. A levelet még nem vágtam le, de nagyon viszket a kezem. Olyan, mintha tiszta légyszar lenne, csak ez a levélben van, nem lehet levakarni. Egy levele ilyen, ami meg van tépázva.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.10.12. 06:17

Ha viszket a kezed mosd meg! Nem mindig a nyiszálás a jó megoldás.
A fekete pötty lehet rovarürülék, pete, szívási nyom, gombatelep. És lehet simán csak a föld is. A frissen bekerülő növényeknek amúgy is célszerű karantént tartani. Egy gyors lemosó permet és egy masszív felszívódó hatású kombó.
No, látod az sosem árt. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.12. 08:43

Ha viszket a kezed mosd meg! Nem mindig a nyiszálás a jó megoldás.
A fekete pötty lehet rovarürülék, pete, szívási nyom, gombatelep. És lehet simán csak a föld is. A frissen bekerülő növényeknek amúgy is célszerű karantént tartani. Egy gyors lemosó permet és egy masszív felszívódó hatású kombó.
No, látod az sosem árt. ;)
Igen, nálam is ez a második kör,a kombó! 8-) ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 09:16

Este levágtam, nem kockáztattam. Ez volt az egyetlen levele, ami lefelé is konyult rendesen. A foltok , pontok olyanok rajta, mint az emberen az apró anyajegyek. Hogy baktérium vagy gomba azt én nem tudom. Továbbá akkora répa gyökerei vannak a növénynek, hogy vállalva a kockázatot, hogy évekig nem virágzik, elpusztul stb., kapott egy tizen+ literes edényt, kókusz+virágföld keverékkel. És még ebben is szinte karcolja a gyökér az alját, remélem elfordul és beszövi a cserepet.
Közvetlen az ablak elé tettem, mert annyi infót kellett szűrni a neten, hogy végül a napos rész mellett döntöttem, bár van ahol azt írják, hogy nem bírja és megég. Egy sokkal levegősebb. lazább talajt sikerült összekevernem, az előző nekem kicsit tömörnek tűnt, bár kétségtelenül minőségi tápdús földbe volt.
DSC01790_LI.jpg
DSC01790_LI.jpg (901.29 KiB) Megtekintve 8346 alkalommal
DSC01789.jpg
DSC01789.jpg (810.74 KiB) Megtekintve 8346 alkalommal
DSC01791.jpg
DSC01791.jpg (964.98 KiB) Megtekintve 8346 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.12. 12:03

Közvetlen az ablak elé tettem, mert annyi infót kellett szűrni a neten, hogy végül a napos rész mellett döntöttem, bár van ahol azt írják, hogy nem bírja és megég.
Úgy emlékszem,van fényerősség mérőd! :) Kíváncsi vagyok,mennyit kap a szobában az ablak előtt és mennyit kapna az üvegen kívül,odakinn! ;)
Köszi! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 12:40

Közvetlen az ablak elé tettem, mert annyi infót kellett szűrni a neten, hogy végül a napos rész mellett döntöttem, bár van ahol azt írják, hogy nem bírja és megég.
Úgy emlékszem,van fényerősség mérőd! :) Kíváncsi vagyok,mennyit kap a szobában az ablak előtt és mennyit kapna az üvegen kívül,odakinn! ;)
Köszi! :)
Már mértem tegnap, de értelme nem sok volt, mert borult idő volt egész nap. Ilyen időben, mint a mai, tizsta égbolt, szép napsütés, ilyenkor az ablak előtt a legfényesebb helyen van 110000 lux, de itt már csalhat a műszer, mert ha kiteszem tűző napra, ott is ennyit mutat, tehát ez a max a műszerben... A másik, hogy bár az üveg sok fényt megszűr, de ezen a részen van olyan időszak napon belül, amikor közvetlenül bejön a napsugár és rápirít a levélre, nem sokáig, kb. pár órát. ezen napszakon kívül 50-60 ezer lux fényt mérek. Mondjuk ennek a növénynek úgy érzem pont nem fáj, ha tűzi a nap és van nedvesség a földjében, de például ha odatenném a Dieffenbachiát, az már lehet nem örülne neki, vagy a gyompálma is kicsit kezdett kisárgulni a több fényben, így visszatettem szűrtebb fénybe 20-30000 luxba, mert ott szebb , sötétebb zöld. Lehet nem fognak ott hamar megnőni, de nem is az a cél, hogy 2-3 év alatt kinövesszem a szobából, és meg kelljen válni tőle. A papagáj más, mert azt nem akarom évekig bolygatni, ezért tettem már bele most nagyobb bilibe, mert a levelére akarom, hogy dolgozzon, nyáron meg lehet ki is megy a szabadba, mert jó lenne ha osztódna és tudnék a többi családtagnak is adni belőle kölyköt.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.12. 14:28

Közvetlen az ablak elé tettem, mert annyi infót kellett szűrni a neten, hogy végül a napos rész mellett döntöttem, bár van ahol azt írják, hogy nem bírja és megég.
Úgy emlékszem,van fényerősség mérőd! :) Kíváncsi vagyok,mennyit kap a szobában az ablak előtt és mennyit kapna az üvegen kívül,odakinn! ;)
Köszi! :)
Már mértem tegnap, de értelme nem sok volt, mert borult idő volt egész nap. Ilyen időben, mint a mai, tizsta égbolt, szép napsütés, ilyenkor az ablak előtt a legfényesebb helyen van 110000 lux, de itt már csalhat a műszer, mert ha kiteszem tűző napra, ott is ennyit mutat, tehát ez a max a műszerben... A másik, hogy bár az üveg sok fényt megszűr, de ezen a részen van olyan időszak napon belül, amikor közvetlenül bejön a napsugár és rápirít a levélre, nem sokáig, kb. pár órát. ezen napszakon kívül 50-60 ezer lux fényt mérek. Mondjuk ennek a növénynek úgy érzem pont nem fáj, ha tűzi a nap és van nedvesség a földjében, de például ha odatenném a Dieffenbachiát, az már lehet nem örülne neki, vagy a gyompálma is kicsit kezdett kisárgulni a több fényben, így visszatettem szűrtebb fénybe 20-30000 luxba, mert ott szebb , sötétebb zöld. Lehet nem fognak ott hamar megnőni, de nem is az a cél, hogy 2-3 év alatt kinövesszem a szobából, és meg kelljen válni tőle. A papagáj más, mert azt nem akarom évekig bolygatni, ezért tettem már bele most nagyobb bilibe, mert a levelére akarom, hogy dolgozzon, nyáron meg lehet ki is megy a szabadba, mert jó lenne ha osztódna és tudnék a többi családtagnak is adni belőle kölyköt.
Köszi! ;) Akkor :roll: szerinted,egy adott időpillanatban kb. a felét fogja vissza,szűri meg a napsugaraknak az üveg?
A cliviánál pl. azt mondják,hogy nem jó a nagy cserép,mert akkor gyökérre gyúr a virágzás helyett,hogy a papagáj növeszti-e rohamosan túl nagy cserépbe ültetve a leveleket is, vagy csak nem virágzik,azt majd az idő megmondja nálad. :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 15:40


Köszi! ;) Akkor :roll: szerinted,egy adott időpillanatban kb. a felét fogja vissza,szűri meg a napsugaraknak az üveg?
A cliviánál pl. azt mondják,hogy nem jó a nagy cserép,mert akkor gyökérre gyúr a virágzás helyett,hogy a papagáj növeszti-e rohamosan túl nagy cserépbe ültetve a leveleket is, vagy csak nem virágzik,azt majd az idő megmondja nálad. :)
Nem tudom, tudod én nagyon amatőr vagyok a növények terén, inkább a tavi növényeket ismerem jól, lehet emiatt is rohasztok ki mindent. :x
De szerintem nem jön be kevesebb fény az ablakon át, hanem megszűri az uv egy részét, és ezért sokkal kevésbé éget, például a karodat is megbarnítja ablakon keresztül, csak sokkal több idő kell hozzá. Ez a műszer meg csak magát a fényerőt méri, biztos van sokkal drágább, ami méri már az uv-t is beleszámítja. Ősszel már alacsonyabban halad a Nap, így az ereje is kisebb. Persze gondolom télen is megég a párkányon belül, ha több hónapos borult idő után kap pár nap erős napsütést. :roll: Én biztos nem fogok mérgelődni, ha évekig nem virágzik, mert a levele miatt tetszett meg, persze a virágja is mutatós, de ha választani kell, akkor jövőre inkább a levelére, a magasságára és oldal hajtásokra gyúrjon. Itt vissza kanyarodnék a tavinövényekhez, azok is cserépben nem nőnek akkorára, mintha szabadon lennének, egy tavi rózsának is fele-harmada cserépben a levele és a virága is kisebb. Én elhiszem, hogy a papagáj szűkebb cserépben bővebben virágzik, lehet azért, mert már érzi a vesztét és próbálná elvetni magát, hogy túléljen, de kis cserépbe nem fog sok oldalhajtás elférni az is biztos. :P
Egyébként virágzás után nem esik kicsit vissza a növény levele?

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 15:43

Én ezt a gyökérre dolgozik dolgot nem bánom, dolgozzon mind nyugodtan gyökérre, mert ahogy elnézem nem a felszín felett van itt a lényeg, és a siker kulcsa, hanem a felszín alatt... Kb. mint a jéghegy és ami a víz alatt része. :ugeek:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.12. 16:15

Egyébként virágzás után nem esik kicsit vissza a növény levele?
Passz 8-) ,az enyém is akkora ,mint a tiéd! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.12. 16:16


Köszi! ;) Akkor :roll: szerinted,egy adott időpillanatban kb. a felét fogja vissza,szűri meg a napsugaraknak az üveg?
A cliviánál pl. azt mondják,hogy nem jó a nagy cserép,mert akkor gyökérre gyúr a virágzás helyett,hogy a papagáj növeszti-e rohamosan túl nagy cserépbe ültetve a leveleket is, vagy csak nem virágzik,azt majd az idő megmondja nálad. :)
Nem tudom, tudod én nagyon amatőr vagyok a növények terén, inkább a tavi növényeket ismerem jól, lehet emiatt is rohasztok ki mindent. :x
De szerintem nem jön be kevesebb fény az ablakon át, hanem megszűri az uv egy részét, és ezért sokkal kevésbé éget, például a karodat is megbarnítja ablakon keresztül, csak sokkal több idő kell hozzá. Ez a műszer meg csak magát a fényerőt méri, biztos van sokkal drágább, ami méri már az uv-t is beleszámítja. Ősszel már alacsonyabban halad a Nap, így az ereje is kisebb. Persze gondolom télen is megég a párkányon belül, ha több hónapos borult idő után kap pár nap erős napsütést. :roll: Én biztos nem fogok mérgelődni, ha évekig nem virágzik, mert a levele miatt tetszett meg, persze a virágja is mutatós, de ha választani kell, akkor jövőre inkább a levelére, a magasságára és oldal hajtásokra gyúrjon. Itt vissza kanyarodnék a tavinövényekhez, azok is cserépben nem nőnek akkorára, mintha szabadon lennének, egy tavi rózsának is fele-harmada cserépben a levele és a virága is kisebb. Én elhiszem, hogy a papagáj szűkebb cserépben bővebben virágzik, lehet azért, mert már érzi a vesztét és próbálná elvetni magát, hogy túléljen, de kis cserépbe nem fog sok oldalhajtás elférni az is biztos. :P
Köszi! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.10.12. 19:10


Köszi! ;) Akkor :roll: szerinted,egy adott időpillanatban kb. a felét fogja vissza,szűri meg a napsugaraknak az üveg?
A cliviánál pl. azt mondják,hogy nem jó a nagy cserép,mert akkor gyökérre gyúr a virágzás helyett,hogy a papagáj növeszti-e rohamosan túl nagy cserépbe ültetve a leveleket is, vagy csak nem virágzik,azt majd az idő megmondja nálad. :)
Nem tudom, tudod én nagyon amatőr vagyok a növények terén, inkább a tavi növényeket ismerem jól, lehet emiatt is rohasztok ki mindent. :x
De szerintem nem jön be kevesebb fény az ablakon át, hanem megszűri az uv egy részét, és ezért sokkal kevésbé éget, például a karodat is megbarnítja ablakon keresztül, csak sokkal több idő kell hozzá. Ez a műszer meg csak magát a fényerőt méri, biztos van sokkal drágább, ami méri már az uv-t is beleszámítja. Ősszel már alacsonyabban halad a Nap, így az ereje is kisebb. Persze gondolom télen is megég a párkányon belül, ha több hónapos borult idő után kap pár nap erős napsütést. :roll: Én biztos nem fogok mérgelődni, ha évekig nem virágzik, mert a levele miatt tetszett meg, persze a virágja is mutatós, de ha választani kell, akkor jövőre inkább a levelére, a magasságára és oldal hajtásokra gyúrjon. Itt vissza kanyarodnék a tavinövényekhez, azok is cserépben nem nőnek akkorára, mintha szabadon lennének, egy tavi rózsának is fele-harmada cserépben a levele és a virága is kisebb. Én elhiszem, hogy a papagáj szűkebb cserépben bővebben virágzik, lehet azért, mert már érzi a vesztét és próbálná elvetni magát, hogy túléljen, de kis cserépbe nem fog sok oldalhajtás elférni az is biztos. :P
Egyébként virágzás után nem esik kicsit vissza a növény levele?
Nem a kis cserép miatt virágzik a strelitzia, hiszen a nagyüzemi termesztésnél szabadon nőhet az üvegház talajában, hanem a rendkívül kényes , gyorsan elroppanó és sérülten rothadó , húsos gyökérzet megbolygatását viseli nehezen, s ez vissza is veti a fejlődésben. Ezért nem ajánlják a strelitzia évenként átültetését idősebb korban, csak a felső talajréteg lekaparását, s cseréjét tápdús földdel. A virágzás egyáltalán nem veti vissza, már csak ezért sem, mert a levelek több évig élnek, míg az egyébként nagyon tartós virág csak pár hétig. Minden virágzás előtt egy új levelet is hoz az adott elágazáson. A strelitzia nyáron a szabadban érzi jól magát, félárnyékos helyen, ott nem szereti a tűző napot. Más a helyzet szobában, ahol eleve sokkal kevesebb a fény(csak egyfelől, az ablaktól, oldalról tud bejönni a fény, s nem felülről, illetve szórtan az egész növényt megvilágítva. Ezért a szabadból való bekerülés után rögtön mehet déli ablak elé. Ha viszont árnyékos helyen van télen, s ezután kerül déli ablak elé, akkor valóban károsíthatja a nap.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 21:56

Köszi! :)[/quote]

Tudnál képet feltenni a a papagájod jelenlegi állapotáról? Szívesen megnézném, hogy 4 évesen milyen nálad.
Nézd, ezt találtam, fura dolgokat olvas az ember, de ha dél-afrikaiiak mondják, akkor lehet benne valami, ez a növény átvitt értelemben szereti a halat, és hal emulzióval állítólag virágzásra sarkallható. Ezt külföldi olfalakon fish emulsion keresésre találod meg, én ilyenről nem is hallottam, náluk ez növénytáp féle. Gondolom, mivel az óceán pár km-re van, és ha jól emlékszem a pingvinek egy faja is felúszik oda évente, plusz a sirályok ürüléke, akik szintén halat esznek dögivel.. Végül is lehet benne valami. + csontlisztet kevernek a földbe

http://pza.sanbi.org/strelitzia-reginae

Tartalmaz egy tulipanin, delfinidin ami antioxidáns. Érdekes.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 22:07

Nem a kis cserép miatt virágzik a strelitzia, hiszen a nagyüzemi termesztésnél szabadon nőhet az üvegház talajában, hanem a rendkívül kényes , gyorsan elroppanó és sérülten rothadó , húsos gyökérzet megbolygatását viseli nehezen, s ez vissza is veti a fejlődésben. .
Ezt én is megfigyeltem, mikor átültettem, hogy nagy erősnek tűnő répa méretű gyökerei vannak, de mégis ha megmozgattam olyan porcelán törékenységűnek tűnt, mintha tőből le akarna törni, ilyen óvatosan növényt még nem helyeztem edénybe az tuti. Mint az akciófilmekbe amikor a hős odébb teszi a ketyegő bombát... :lol:
Nekem csak olyan érthetetlen amikor kis cserépbe látok méteres törzses növényeket, hogy az miért nem szenved benne. Mondjuk lehet benne valami, hogy mindig ugyanoda a szűk edénybe megkapja a tápját és az neki teljesen elegendő, így nem is nagyon érzi szükségét, hogy tovább gyökerezzen.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.12. 22:13

Más a helyzet szobában, ahol eleve sokkal kevesebb a fény(csak egyfelől, az ablaktól, oldalról tud bejönni a fény, s nem felülről, illetve szórtan az egész növényt megvilágítva. Ezért a szabadból való bekerülés után rögtön mehet déli ablak elé. Ha viszont árnyékos helyen van télen, s ezután kerül déli ablak elé, akkor valóban károsíthatja a nap.
Nyomom a csapatot másik oldalról késő délután a g7-es lámpával, de még kimaradt a régi akváriumból egy tropical fénycső meg daylight, lehet bevetem őket próbaképp.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.13. 12:25

Nekem csak olyan érthetetlen amikor kis cserépbe látok méteres törzses növényeket, hogy az miért nem szenved benne. Mondjuk lehet benne valami, hogy mindig ugyanoda a szűk edénybe megkapja a tápját és az neki teljesen elegendő, így nem is nagyon érzi szükségét, hogy tovább gyökerezzen.
Kicsit horror :mrgreen: ,de pár hete olvastam egy régi könyvben 8-) ,hogy a gyökér tulajdonképpen a növény szájszerve. :) Felzabálja :D a cserépben tartott földet,komposztot,trágyát ( az öntözővíz segítségével alakítja át számára feldolgozhatóvá) és gyökerekkel tölti ki a cserepet,közben szárat,leveleket is növeszt,tehát növöget és fejlődik,melyhez természetesen felhasználja a légkör anyagait is. "Anyag nem vész el és a semmiből sem keletkezik!" -ahogy ezt tanultuk kisiskolás korunkban. ;)
Tehát ilyen nincs,hogy a cserépből kimosódott vagy eltűnt a föld,mikor átültetéskor szembesülünk vele,hogy gyakorlatilag földből nulla van a cserépben és csak gyökerek tömkelegét látjuk. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.13. 12:57

Nekem csak olyan érthetetlen amikor kis cserépbe látok méteres törzses növényeket, hogy az miért nem szenved benne. Mondjuk lehet benne valami, hogy mindig ugyanoda a szűk edénybe megkapja a tápját és az neki teljesen elegendő, így nem is nagyon érzi szükségét, hogy tovább gyökerezzen.
Kicsit horror :mrgreen: ,de pár hete olvastam egy régi könyvben 8-) ,hogy a gyökér tulajdonképpen a növény szájszerve. :) Felzabálja :D a cserépben tartott földet,komposztot,trágyát ( az öntözővíz segítségével alakítja át számára feldolgozhatóvá) és gyökerekkel tölti ki a cserepet,közben szárat,leveleket is növeszt,tehát növöget és fejlődik,melyhez természetesen felhasználja a légkör anyagait is. "Anyag nem vész el és a semmiből sem keletkezik!" -ahogy ezt tanultuk kisiskolás korunkban. ;)
Tehát ilyen nincs,hogy a cserépből kimosódott vagy eltűnt a föld,mikor átültetéskor szembesülünk vele,hogy gyakorlatilag földből nulla van a cserépben és csak gyökerek tömkelegét látjuk. ;)
Én is ezen agyaltam régebben, és ugyanerre jutottam, hogy valóban a fenyőfák is például de akármilyen fát írhatnék, a földből épülnek fel, majd amikor elpusztulnak, jelentős részük víz a növényeknek, a többi meg elszárad és visszahullik a talajra, talajba.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.13. 13:03

Köszi! :)
Tudnál képet feltenni a a papagájod jelenlegi állapotáról? Szívesen megnézném, hogy 4 évesen milyen nálad.
Nézd, ezt találtam, fura dolgokat olvas az ember, de ha dél-afrikaiiak mondják, akkor lehet benne valami, ez a növény átvitt értelemben szereti a halat, és hal emulzióval állítólag virágzásra sarkallható. Ezt külföldi olfalakon fish emulsion keresésre találod meg, én ilyenről nem is hallottam, náluk ez növénytáp féle. Gondolom, mivel az óceán pár km-re van, és ha jól emlékszem a pingvinek egy faja is felúszik oda évente, plusz a sirályok ürüléke, akik szintén halat esznek dögivel.. Végül is lehet benne valami. + csontlisztet kevernek a földbe

http://pza.sanbi.org/strelitzia-reginae

Tartalmaz egy tulipanin, delfinidin ami antioxidáns. Érdekes
.[/quote]
4 éves lenne a papagájom? :o Ha te mondod? :D
Halliszt nálunk is kapható,takarmány. ;)
Dél-Afrikát csodálom,egyébként! ;) :)
de ha dél-afrikaiak mondják, akkor lehet benne valami,
:lol: :lol: :lol:
IMG_20171013_161240 (1).jpg
IMG_20171013_161240 (1).jpg (939.61 KiB) Megtekintve 8709 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boni 2017.10.13. 18:27-kor.
"A növekedés nem jár lármával" ;)


Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég