Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.13. 13:08

Ez is egy érdekes dolog, írtam kb. másfél hete egy kertészetnek, hogy S. Reginae van e náluk, és kértem tájékoztassanak, hogy milyen méretben, milyen áron... Levelemre nem válaszoltak, felhívtam, de kinyomták a telefont... Sürgős lett volna, mert hét elejére kellett ajándék gyanánt...És a weblapjukon az van, hogy egész évben elérhető.. Szerencsére találtam egy másik lehetőséget, és azt rendeltem, most meg válaszoltak a levelemre, hogy szereztek és mehetek érte, szeretettel várnak laza 13 ezerért... El is hiszem, hogy nagyon várnak, de hogy egy hét kellett gondolkodni, mennyi bőrt húzzanak le rólam kicsit vicces.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.13. 13:32

Ez is egy érdekes dolog, írtam kb. másfél hete egy kertészetnek, hogy S. Reginae van e náluk, és kértem tájékoztassanak, hogy milyen méretben, milyen áron... Levelemre nem válaszoltak, felhívtam, de kinyomták a telefont... Sürgős lett volna, mert hét elejére kellett ajándék gyanánt...És a weblapjukon az van, hogy egész évben elérhető.. Szerencsére találtam egy másik lehetőséget, és azt rendeltem, most meg válaszoltak a levelemre, hogy szereztek és mehetek érte, szeretettel várnak laza 13 ezerért... El is hiszem, hogy nagyon várnak, de hogy egy hét kellett gondolkodni, mennyi bőrt húzzanak le rólam kicsit vicces.
Vannak ilyen cégek,hogy máshonnan gyorsan megrendelik neked,aztán akkor szólnak,ha már meg is érkezett ,tehát náluk mindig kapható. :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.13. 13:52

Vannak ilyen cégek,hogy máshonnan gyorsan megrendelik neked,aztán akkor szólnak,ha már meg is érkezett ,tehát náluk mindig kapható. :)
Amúgy az ára még korrekt is lehet, mert nem tudni, mekkora, ha egy soktöves, nagyobb növény akkor simán lehet annyi.. Itt csak az a tény, hogy valamilyen érthetetlen oknál fogva mindig azt hiszik, hogy a vonal túloldalán egy palimadár van. Aztán lehet egy vérbeli kereskedő. ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.10.13. 16:19

Ez is egy érdekes dolog, írtam kb. másfél hete egy kertészetnek, hogy S. Reginae van e náluk, és kértem tájékoztassanak, hogy milyen méretben, milyen áron... Levelemre nem válaszoltak, felhívtam, de kinyomták a telefont... Sürgős lett volna, mert hét elejére kellett ajándék gyanánt...És a weblapjukon az van, hogy egész évben elérhető.. Szerencsére találtam egy másik lehetőséget, és azt rendeltem, most meg válaszoltak a levelemre, hogy szereztek és mehetek érte, szeretettel várnak laza 13 ezerért... El is hiszem, hogy nagyon várnak, de hogy egy hét kellett gondolkodni, mennyi bőrt húzzanak le rólam kicsit vicces.
Én 5500 forintért vettem az akkor kettő, mostanra már három virágszáras strelitziát, szerintem szuper ár volt.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.13. 17:08

Én 5500 forintért vettem az akkor kettő, mostanra már három virágszáras strelitziát, szerintem szuper ár volt.
Én egy tövet vettem 2900-ért. Mivel sosem volt ilyen növényem, így biztos nem kockáztattam volna be kezdésnek 13-ért... legyen akármekkora is. Ettől még biztosan lesz akinek majd megéri. Szeretem a rugalmas eladókat, ha elmondom azt, hogy én kezdő vagyok, és kisebbel indítanék, akkor megért és ad vagy megpróbál adni kicsit.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.13. 17:40

KurdiLaci mintha tőled olvastam volna egy másik fórumon, hogy neked 15 fokban télen virágzott... Ha ez lehetséges, akkor talán engem is meglep télen, bár most át is ültettem de történtek már csodák.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.10.13. 18:02

KurdiLaci mintha tőled olvastam volna egy másik fórumon, hogy neked 15 fokban télen virágzott... Ha ez lehetséges, akkor talán engem is meglep télen, bár most át is ültettem de történtek már csodák.
Igen, valóban virágzott februárban a strelitziám, de üvegházban volt, rengeteg fényt kapott télen is. Aztán elkerült tőlem a növény, a gádorosi házat, kerttel, üvegházzal eladtam, s bár következő évben még virágzott a strelitzia az új helyen, de fokozatosan tönkrement, s én félig elpusztult állapotban kaptam vissza. Átültetés, a halott gyökerek lemetszése, szabadban tartás, téli pihentetés után mostanra már hozott kb. 40 levelet, de virág még nem volt rajta. Nagyon remélem, hogy jövőre újra régi pompájában láthatom.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.13. 18:28

Nekem csak olyan érthetetlen amikor kis cserépbe látok méteres törzses növényeket, hogy az miért nem szenved benne. Mondjuk lehet benne valami, hogy mindig ugyanoda a szűk edénybe megkapja a tápját és az neki teljesen elegendő, így nem is nagyon érzi szükségét, hogy tovább gyökerezzen.
Kicsit horror :mrgreen: ,de pár hete olvastam egy régi könyvben 8-) ,hogy a gyökér tulajdonképpen a növény szájszerve. :) Felzabálja :D a cserépben tartott földet,komposztot,trágyát ( az öntözővíz segítségével alakítja át számára feldolgozhatóvá) és gyökerekkel tölti ki a cserepet,közben szárat,leveleket is növeszt,tehát növöget és fejlődik,melyhez természetesen felhasználja a légkör anyagait is. "Anyag nem vész el és a semmiből sem keletkezik!" -ahogy ezt tanultuk kisiskolás korunkban. ;)
Tehát ilyen nincs,hogy a cserépből kimosódott vagy eltűnt a föld,mikor átültetéskor szembesülünk vele,hogy gyakorlatilag földből nulla van a cserépben és csak gyökerek tömkelegét látjuk. ;)
Én is ezen agyaltam régebben, és ugyanerre jutottam, hogy valóban a fenyőfák is például de akármilyen fát írhatnék, a földből épülnek fel, majd amikor elpusztulnak, jelentős részük víz a növényeknek, a többi meg elszárad és visszahullik a talajra, talajba.
;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.10.13. 20:17

Boni szép ez a növény! Nem tudom, lehet másnál olvastam, de mintha te írtad volna a 4 évet. Fura, hogy kinn tartod, de még nem hozott sarjat? Vagy azt a fiatalabbak nem is hoznak?

KurdiLaci az biztos a keskenyebb levelű növényed, érdekes, hogy egy fajtán belül is van amelyiknek nagy lapát levelei vannak, másnál meg ilyen lekókadó, keskeny levele. Biztos van rá magyarázat, lehet a föld tápanyag dúsabb a lapát levelűnél vagy ilyesmi.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.14. 07:52

Boni szép ez a növény! Nem tudom, lehet másnál olvastam, de mintha te írtad volna a 4 évet. Fura, hogy kinn tartod, de még nem hozott sarjat? Vagy azt a fiatalabbak nem is hoznak?
Igen,nálam olvastál 4 évet,2013-as ültetést írtam. ;) :)

Sarjakra nem vágyom,de jöhetnek! :lol:
Köszi! :) Örülök,hogy ennyi levelet hozott az idén :) , jó vastag már a levéllemeze :) és vaskosnak nevezhető mostantól a törzse. :)
Jót tett neki a szabadban nevelés :idea: :!:
Akkor :roll: ,azt mondod,hogy 6 évesen tuti,hogy virágzik? Ez biztos? :) :D Hagy örüljek előre! :lol: :lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.14. 08:02

[
Nézd, ezt találtam, fura dolgokat olvas az ember, de ha dél-afrikaiiak mondják, akkor lehet benne valami, ez a növény átvitt értelemben szereti a halat, és hal emulzióval állítólag virágzásra sarkallható. Ezt külföldi olfalakon fish emulsion keresésre találod meg, én ilyenről nem is hallottam, náluk ez növénytáp féle. Gondolom, mivel az óceán pár km-re van, és ha jól emlékszem a pingvinek egy faja is felúszik oda évente, plusz a sirályok ürüléke, akik szintén halat esznek dögivel.. Végül is lehet benne valami. + csontlisztet kevernek a földbe

http://pza.sanbi.org/strelitzia-reginae

Tartalmaz egy tulipanin, delfinidin ami antioxidáns. Érdekes.
Az is érdekes,hogy azt írják,hogyteljes napon van a parton és szépen virágzik
,nálunk meg megég a teljes napon,legalábbis nálam 8-) ,az ózonlyuk miatt. :lol: :lol: .
Meg azt is,hogy :
Az érett növények normálisan virágzanak a stressz miatt, amikor osztják vagy átültetik őket, egy beépített túlélési mechanizmus
;)
Köszi a linket! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.10.14. 10:22

[
Nézd, ezt találtam, fura dolgokat olvas az ember, de ha dél-afrikaiiak mondják, akkor lehet benne valami, ez a növény átvitt értelemben szereti a halat, és hal emulzióval állítólag virágzásra sarkallható. Ezt külföldi olfalakon fish emulsion keresésre találod meg, én ilyenről nem is hallottam, náluk ez növénytáp féle. Gondolom, mivel az óceán pár km-re van, és ha jól emlékszem a pingvinek egy faja is felúszik oda évente, plusz a sirályok ürüléke, akik szintén halat esznek dögivel.. Végül is lehet benne valami. + csontlisztet kevernek a földbe

http://pza.sanbi.org/strelitzia-reginae

Tartalmaz egy tulipanin, delfinidin ami antioxidáns. Érdekes.
Az is érdekes,hogy azt írják,hogyteljes napon van a parton és szépen virágzik
,nálunk meg megég a teljes napon,legalábbis nálam 8-) ,az ózonlyuk miatt. :lol: :lol: .
Meg azt is,hogy :
Az érett növények normálisan virágzanak a stressz miatt, amikor osztják vagy átültetik őket, egy beépített túlélési mechanizmus
;)
Köszi a linket! ;)
Nem az ózonlyuk miatt ég meg nálunk a tűző napon, hanem mert a dézsában a gyökere nagyon felmelegszik, megfő. Szabadban kiültetve a vaskos gyökerei több méter mélyre hatolnak, ahol hűvösebb van, s állandóan talál nedvességet is. Ráadásul folyamatosan éri a napsütés, nem, úgy, mint nálunk, ahol a téli időszakban fényszegény helyen vegetál, s csak nyáron ,pár hónapig kap normális megvilágítást.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.11. 09:19

A papagájvirágom nagy örömömre elkezdett növeszteni egy új levelet. Viszont a levelei szárain látok pár helyen ilyen emberi apró anyajegyekre emlékeztető sötét pontot. Nem tudom lekaparni, mert magában a levél felszínében van benne. Végignéztem a növényt, de semmi szabad szemmel látható kártevőt nem látok rajta. Kérdezném, hogy másnál is vannak egyes helyeken ilyen kis pontok, és ez egy ilyen természetes dolog a növénynél? Vagy kezdjek aggódni, mert valami komolyabb fertőzés? Főleg a szárakon vannak, elszórtan, de nem emlékszem, hogy 1 hónapja amikor idekerült, voltak e rajta ilyenek.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.11. 12:33

A papagájvirágom nagy örömömre elkezdett növeszteni egy új levelet. Viszont a levelei szárain látok pár helyen ilyen emberi apró anyajegyekre emlékeztető sötét pontot. Nem tudom lekaparni, mert magában a levél felszínében van benne. Végignéztem a növényt, de semmi szabad szemmel látható kártevőt nem látok rajta. Kérdezném, hogy másnál is vannak egyes helyeken ilyen kis pontok, és ez egy ilyen természetes dolog a növénynél? Vagy kezdjek aggódni, mert valami komolyabb fertőzés? Főleg a szárakon vannak, elszórtan, de nem emlékszem, hogy 1 hónapja amikor idekerült, voltak e rajta ilyenek.
Ha ilyesmire gondoltál, akkor ez van nálam is az idősebb levélnyeleken, de én nem aggódom miatta.
IMG_6823.JPG
IMG_6823.JPG (603.47 KiB) Megtekintve 9216 alkalommal
IMG_6821.JPG
IMG_6821.JPG (595.73 KiB) Megtekintve 9216 alkalommal

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.11. 13:09

Kurdilaci ez van nekem is, csak nem ilyen sok, de akkor nem aggódom. Ez ilyen "szeplő" lehet akkor, ami korral jár.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.11. 14:48

Kurdilaci ez van nekem is, csak nem ilyen sok, de akkor nem aggódom. Ez ilyen "szeplő" lehet akkor, ami korral jár.
Szerintem inkább gombás fertőzés, de emiatt nem fogom permetezni.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.22. 18:06

Mit gondoltok, meg lehet becsüli egy új levél méretét? Eddig 1 hét alatt 10 centit jött ki az új levél. Láttam itt több fotón is, hogy időnként brutál méretű levelet tol ki. Amúgy a levelek rajta 18-20 centisek, de ettől még tolhat ki egy nagyot nem?

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.23. 14:51

Mit gondoltok, meg lehet becsüli egy új levél méretét? Eddig 1 hét alatt 10 centit jött ki az új levél. Láttam itt több fotón is, hogy időnként brutál méretű levelet tol ki. Amúgy a levelek rajta 18-20 centisek, de ettől még tolhat ki egy nagyot nem?
Ha sokáig nézegeted még 8-) ,biztosan "brutál" lesz! ;) :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.23. 16:03

Nézem minden este, jó lenne már egy nagy levél, ami jelentősen nagyobb a többitől. Most ilyen 20 centis zömök levelei vannak, állítólag tud 50 centist is, de gondolom azok már az idősebb, vastagabb törzsű növények. Csak ritkán hoz ilyen nagyon nagy levelet a többihez képest, és nem tudom mikor, de biztos köze van ahhoz is, mekkora trágya darabba botlik bele a talajban. :shock:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.23. 17:14

Nézem minden este, jó lenne már egy nagy levél, ami jelentősen nagyobb a többitől. Most ilyen 20 centis zömök levelei vannak, állítólag tud 50 centist is, de gondolom azok már az idősebb, vastagabb törzsű növények. Csak ritkán hoz ilyen nagyon nagy levelet a többihez képest, és nem tudom mikor, de biztos köze van ahhoz is, mekkora trágya darabba botlik bele a talajban. :shock:
A strelitzia reginae akár 60 cm hosszú, 15 cm széles leveleket is tud hozni, természetesen idősebb korában, s megfelelő tápanyagellátás mellett. A kibomlott levél is nő valamicskét, de inkább csak keményedik a levéllemez.


Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég