Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.23. 17:32

Ebben a videoban olyan levele is van ami ránézésre még 20 centinél is szélesebb:

https://www.youtube.com/watch?v=_5R9T_6X748

Gondolom ha több tápanyagot kap, akkor hirtelen hozhat egy hatalmas levelet, persze nem árt ha e mellé társul jó sok fény is.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 06:18

Ebben a videoban olyan levele is van ami ránézésre még 20 centinél is szélesebb:

https://www.youtube.com/watch?v=_5R9T_6X748

Gondolom ha több tápanyagot kap, akkor hirtelen hozhat egy hatalmas levelet, persze nem árt ha e mellé társul jó sok fény is.
Borzasztó ez a banánfa :shock: egy kertész szájából :oops: ,gondolom,csak felveszi a hallgatóság feltételezett színvonalát...
Amúgy,ránézésre nem találtam 20 cm vagy annál szélesebb leveleket a videóban ( lehet,hogy felületesen néztem-nem szánok rá több időt,bocs :oops: ),mindenképpen behemótot akarsz nevelni,így tél előtt 8-) a szobádban? :o :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 11:16

Ebben a videoban olyan levele is van ami ránézésre még 20 centinél is szélesebb:

https://www.youtube.com/watch?v=_5R9T_6X748

Gondolom ha több tápanyagot kap, akkor hirtelen hozhat egy hatalmas levelet, persze nem árt ha e mellé társul jó sok fény is.
Borzasztó ez a banánfa :shock: egy kertész szájából :oops: ,gondolom,csak felveszi a hallgatóság feltételezett színvonalát...
Amúgy,ránézésre nem találtam 20 cm vagy annál szélesebb leveleket a videóban ( lehet,hogy felületesen néztem-nem szánok rá több időt,bocs :oops: ),mindenképpen behemótot akarsz nevelni,így tél előtt 8-) a szobádban? :o :D
Az miért baj, ha tél előtt belehúz? Komolyan kérdezem. Én nem bánnám, ha megkarcolná a szekrény tetejét, mert nem azért vettem, hogy fikusz méretű leveleket nézzek egy eleve nagy levelű növényen... :roll:

Ránézésre is szépen látszik, amikor megfogja a levelét, hogy kb. két ujjnyi széles a levél, és pld. az én ujjam hossza 10cm(mutatóujj)). Akkor ez szorozva kettővel, és még a háttérben ott vannak a még nagyobb szélesebb levéllemezek. A hátérben van olyan, ami akkora, mint a kertész teste szélességre, most akkor két dolog lehet, a kertésznek van 20 centi széles dereka :o , vagy a levél nem annyi... :mrgreen: Egyébként lehet rosszul fogalmaztam, amikor az érdekelt, hogy meg lehet e becsülni a kialakuló levél méretét. Még össze van sodorva, a levelet nem nyitotta ki, és a levél vége sem látszik még alul, hogy már a szára jönne kifelé....Továbbá biztos valahogyan meg lehet becsülni a majdani levél szélességét, a pöndörödés formájából, és a vastagságából. Vagy nem? :?

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 11:35

Az miért baj, ha tél előtt belehúz? Komolyan kérdezem. Én nem bánnám, ha megkarcolná a szekrény tetejét,
Azért,mert télen a szobában az átlagember nem tud neki megfelelő fényviszonyokat teremteni azzal,hogy az ablakhoz helyezi,mindenképpen kevés lesz a fény ahhoz,hogy egy meleg szobában ne megnyúlt és gyenge szövetű leveleket hozzon,nem kell erőltetni a téli növekedést mesterséges dolgokkal,kis pihenőre minden növénynek szüksége van és meg is teszik. ;)
A Egyébként lehet rosszul fogalmaztam, amikor az érdekelt, hogy meg lehet e becsülni a kialakuló levél méretét. Még össze van sodorva, a levelet nem nyitotta ki, és a levél vége sem látszik még alul, hogy már a szára jönne kifelé....Továbbá biztos valahogyan meg lehet becsülni a majdani levél szélességét, a pöndörödés formájából, és a vastagságából. Vagy nem? :?
Igen,meg lehet becsülni! ;) Hajrá! :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 12:13

Nincs melegbe, 18 fok van most, és megy egy izzó a szobában, hogy kapjanak kis fényt, mert nagyon sötét van, köd van , semmi fény nincs szinte nappal sem. De nem erőltetem direkt a növekedését, nem tápozom most, és nem is locsolom annyira, mégis úgy döntött, hogy növeszt egy levelet, lehet azért mert levágtam egy gombás levelét mikor idekerült, és úgy döntött akkor helyette növeszt egy másikat. Direktbe nem pumpálom most így télvíz idején, ezt magától kezdte el , ő tudja miért. Érdekes, a többi pálma és növény meg sem mozdul... azok már pihennek, tényleg van benne valami, hogy nagyon szívós növény ez a Strelitzia, mert 1 hónapja kb. idekerült, átültettem, lekapartam a gyökereiről az összes földet, teljesen új földbe ültettem, jól meglocsoltam, és egy darab levele sem sárgult vagy pottyant le, sőt még új levelet is kezd növeszteni...Ilyenre a többi növényen kivételn nélkül úgy reagált, hogy több levél leesett vagy lesárgult, és stagnálásba mentek át, sőt még a félig kihajtott levelek is leszáradtak soknak... A Strelitzia mintha észre sem vette volna a dolgokat.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 12:23

Nem tudom,hogy hol olvastam :roll: vagy láttam videón :roll: ,de erre visszaemlékezve 8-) ,azt tudtam meg róla,hogy szinte folyamatosan nő és virágzik az élőhelyén :) ,szóval :roll: tényleg csak egy kis minimumot pihenhet,ami ugye a virágok tartóssága miatt is észrevehetetlen a hazájában. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)


Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 12:41

Mit gondolsz, itt készül valami?

+ látszik egy hét alatt mennyit jött ki a levél , a naranccsal bekarikázott az új levél lehet?
DSC01810_LI.jpg
DSC01810_LI.jpg (733.59 KiB) Megtekintve 8149 alkalommal
DSC01809_LI.jpg
DSC01809_LI.jpg (822.53 KiB) Megtekintve 8149 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 12:42

Kék és narancs komplementer! :) Csodálatos! Köszi! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 12:42

Mit gondolsz, itt készül valami?

+ látszik egy hét alatt mennyit jött ki a levél , a naranccsal bekarikázott az új levél lehet?
DSC01810_LI.jpg
DSC01809_LI.jpg
Ha dagadt,akkor igen! ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 12:45

Hatott a fokhagyma- banánhéj -fahéj -földigiliszta- kókuszrost -esővíz :twisted:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 12:47

Hatott a fokhagyma- banánhéj -fahéj -földigiliszta- kókuszrost -esővíz :twisted:
Csupa természetes anyag! :D A halliszt kimaradt! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 12:49

Kék és narancs komplementer! :) Csodálatos! Köszi! ;)
A növény ide termett, még a sötétítő is sötétkék, nehogy a tenger hiánya gond legyen :D

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 12:53

Hatott a fokhagyma- banánhéj -fahéj -földigiliszta- kókuszrost -esővíz :twisted:
Csupa természetes anyag! :D A halliszt kimaradt! :lol:
Á annak még nem jártam utána, de egy videoban láttam, hogy naponta lehelgeti egy fószer az elefántfület, én is elkezdtem lehelgetni esténként a pár levelet, lehet azért hajt... :? :mrgreen:

Mondjuk tüdőnek jót tesz és oldja a stresszt :lol:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.24. 17:25

Mit gondolsz, itt készül valami?

+ látszik egy hét alatt mennyit jött ki a levél , a naranccsal bekarikázott az új levél lehet?
DSC01810_LI.jpg
DSC01809_LI.jpg
Ha a narancssárgával bekarikázott részen jön valami, akkor az nem levél, hanem virág! Megnéztem a videót, tényleg 20 centi széles levelek is látszanak, de azok a tövek ki vannak ültetve, cserépben nehezen tudok elképzelni ilyen méreteket.
Nálam az egyik strelitzia tő szobában van déli ablak előtt közvetlenül, s locsolom is rendszeresen, mert három virágszár van rajta. Már hozott két levelet is, sajnos egyértelműen puhábbakat, mint azok,amelyek a szabadban nőttek.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 18:25

Hatott a fokhagyma- banánhéj -fahéj -földigiliszta- kókuszrost -esővíz :twisted:
Csupa természetes anyag! :D A halliszt kimaradt! :lol:
Á annak még nem jártam utána, de egy videoban láttam, hogy naponta lehelgeti egy fószer az elefántfület, én is elkezdtem lehelgetni esténként a pár levelet, lehet azért hajt... :? :mrgreen:

Mondjuk tüdőnek jót tesz és oldja a stresszt :lol:
8-) :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.24. 18:26

Kék és narancs komplementer! :) Csodálatos! Köszi! ;)
A növény ide termett, még a sötétítő is sötétkék, nehogy a tenger hiánya gond legyen :D
:D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 20:09

Mit gondolsz, itt készül valami?

+ látszik egy hét alatt mennyit jött ki a levél , a naranccsal bekarikázott az új levél lehet?
DSC01810_LI.jpg
DSC01809_LI.jpg
Ha a narancssárgával bekarikázott részen jön valami, akkor az nem levél, hanem virág! Megnéztem a videót, tényleg 20 centi széles levelek is látszanak, de azok a tövek ki vannak ültetve, cserépben nehezen tudok elképzelni ilyen méreteket.
Nálam az egyik strelitzia tő szobában van déli ablak előtt közvetlenül, s locsolom is rendszeresen, mert három virágszár van rajta. Már hozott két levelet is, sajnos egyértelműen puhábbakat, mint azok,amelyek a szabadban nőttek.
Ez biztos? Mármint a virág a régebbi alsó levelekből jön , vagy miért? Nálam is még 20 fok van, de ha mordul az idő, akkor hirtelen fog leesni 13 körülire... Ezért nem locsolom nagyon, jó mélyre lenyúlok, ha nyirkos kicsit, akkor nem locsolom még. Mert 13-ban már lehet nem lenne jó, ha nagyon vizes. Sajnos én is így látom, hogy házban sokkal lassabban fog növekedni, ha hoz hajtást, azt tuti kiültetem, de amíg egy van azt nem merem megkockáztatni. Pedig kinn jól nőne, ősszel felszedném, és jöhetne is be.

Imre
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2017.08.28. 12:07
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Imre » 2017.11.24. 20:42

Lehet mire kijön így járok vele :mrgreen:

https://youtu.be/H__6huvYjjc?t=407

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.11.24. 21:41

Lehet mire kijön így járok vele :mrgreen:

https://youtu.be/H__6huvYjjc?t=407
Hát ekkora azért biztosan nem lesz, hiszen ez nem reginae:-))
A virágot pedig azért írtam, mert az idősebb levelek hónaljából csak az nő ki, sohasem levél.


Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég