Strelitzia, Ravenala fajok

Minden ami trópusi, gyömbérek, papagájvirág, utazók pálmája...
Boni
Kapcsolat:

Re: Strelitzia, Ravenala fajok

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.10.05. 08:36

Telegdi írta:Egy idősebb pálmával vagy szobanövénynél hogyan látszik, amikor már át kell ültetni? Nem hoz akkora leveleket, mint korábban? Ameddig lehet próbálom a nagyobb növényeket nem átültetni, mert nekem az a tapasztalatom, h. sokszor többet ártok neki az átültetéssel.

Akkor kell átültetni,mikor "felzabálta" 8-) ,tehát újrahasznosította,magába építette szinte az összes földet, ami a cserépben van. ;)
Hacsak :roll: , nem vízkúltúrában akarod tovább nevelni. :D
Nálam egy ilyesmi helyzetben lévő,tehát átültetésre érett trachy már két éve elvan és fejlődik is ,némi tavasszal adott, lassan felszívódó táp granulátummal . :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.10.07. 01:29

Telegdi írta:Nem ,semmit nem változott, évek óta ugyanúgy locsolom őket. Viszont kókuszrost földben van mindenem, és idén pár növénynél észrevettem, hogy a kókusz összeesett, szétporladt, betömörödött kissé. Ez eléggé meglepett, mert úgy reklámozzák, hogy egy újra hasznosítható, rugalmasságát megőrző közeg. És 3-3 év alatt összeesett, de volt olyan, amelyiknél eltűnt 10 cm a földből, ez most vagy az összeesés, vagy a növény építette magába nem tudom, de elég nagy fejtörést tud okozni, amikor összeesik a földje, és kiszedem, hogy átültessem, pótoljam a felső 10 cm-t, és döbbentem látom, hogy a 3 éves szépen megnőtt növénynek alig van gyökere...
Ezt a felszívódót elég belocsolni? A légyfogó szalag a tripszek ellen elég jó, tele lett 1 hét alatt velük.
A Streliből kijött locsolás után 2 soklábú vörös rovar gondolom százlábú, ez tehet kárt a gyökerében?

Akkor a talaj vízelvezető képessége megváltozott. Esélyes, hogy gyökérrothadása van. Nem szerencsés az ilyen tájban elvégzett átültetés. Viszont ha lehetőséged van kiemelni a cserépből tudsz egy pillantást vetni a gyökérzetre. Rögtön látod majd, hogy az-e a baj.

Telegdi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2020.10.07. 10:29

Kiemeltem a csokrosindát, és nem rohadt a gyökere, a végén szép vízzel teli hólyagok vannak, és elég sok ilyen hólyag van a földben. mégis 3 fűszál maradt belőle, és nem tudom mire utal a tünet , de a legújabb levele mindig összecsavarodik, és alig tud az azt követő levél kibújni belőle, van amikor segíteni kell neki...majd később a csavart levél bebarnul. De a gyökere nem puha, barnás, hanem épnek tűnik. Most beüzemeltem világítást nekik, ezzel próbálom kondiba tartani őket.

Boni
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.10.07. 15:19

Telegdi írta:Kiemeltem a csokrosindát, és nem rohadt a gyökere, a végén szép vízzel teli hólyagok vannak, és elég sok ilyen hólyag van a földben. mégis 3 fűszál maradt belőle, és nem tudom mire utal a tünet , de a legújabb levele mindig összecsavarodik, és alig tud az azt követő levél kibújni belőle, van amikor segíteni kell neki...majd később a csavart levél bebarnul. De a gyökere nem puha, barnás, hanem épnek tűnik. Most beüzemeltem világítást nekik, ezzel próbálom kondiba tartani őket.
:D :)
A csokrosinda fénykedvelő ,tedd ablakhoz és próbáld a keverékben a kókuszrostot perlittel helyettesíteni,hátha idegennek 8-) érzi.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Telegdi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2020.10.08. 13:18

Mivel 3 év alatt nőtt meg ebben a közegben hatalmasra, így nem emiatt van.

Vissza: “Egyéb gyömbérvirágúak”