Musa basjoo

Ázsiai fagytűrők. A kecses velutina, a kistermetű lasiocarpa, a nagytermetű Mekong giant, sikkimensis stb.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.03.05. 22:29

Nálunk szerencsére egész héten süt a nap. A banán takarásban napközben 25-30°C is van. Mondanom sem kell,hogy atom megindúlt. Az idén remélem április elején már el lehet bontani a banán takarásokat.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.03.06. 07:06

Nálunk szerencsére egész héten süt a nap. A banán takarásban napközben 25-30°C is van. Mondanom sem kell,hogy atom megindúlt. Az idén remélem április elején már el lehet bontani a banán takarásokat.
Szabi, addig mit csinálsz vele, hogyan véded az esetleges fagyoktól? Tudom, hogy magas a takarásod, de ilyen körülmények között 1 hónap alatt 1.5 méterrel lesz magasabb a levelei miatt.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.03.06. 09:22

Szia Kurdilaci Micsoda fűrt. Nem semmi látvány lehetett. Ez Musa nana volt?
Igen ,musa nana volt. Érdekessége, hogy ősszel kezdett virágozni, de télen leállt a fejlődése( az üvegházban min. 12 fokot tartottam), majd tavasszal tovább fejlődött, s nyáron kezdtek érni, sárgulni a termések. Baromfitrágyával, marhatrágyával, s rengeteg vízzel nyomattam, iszonyú gyorsan fejlődött.Ha lett volna nagyobb helyem, akkor minden évben teremhetett volna, hiszen a kölykei folyamatosan nőttek. Sajnos helyhiány miatt(mindössze 13 négyzetméter az alapterület, de 5,5 méter magas) a sarjakat folyamatosan el kellett távolítani. Így a letermett és elpusztult áltörzs kivágása után egy év kihagyással jött a következő fürt, majd a munkahelyem elvesztése után fűtés finanszírozási problémák miatt fel is számoltam az egész telepet.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.03.06. 16:57

Nálunk szerencsére egész héten süt a nap. A banán takarásban napközben 25-30°C is van. Mondanom sem kell,hogy atom megindúlt. Az idén remélem április elején már el lehet bontani a banán takarásokat.
Szabi, addig mit csinálsz vele, hogyan véded az esetleges fagyoktól? Tudom, hogy magas a takarásod, de ilyen körülmények között 1 hónap alatt 1.5 méterrel lesz magasabb a levelei miatt.

Nen sok mindent tehetek jelenleg. Napközben nem tudom mindig kinyitniaz ajtót. Vagy esetleg bezárni és inkább ki sem nyitom. Jelen helyzetben már lérte a 3m magasságot. A levelek eltolódnak oldal írányba. Le fogom vágni a nagyobb levelek egy részét,mik "emelik" a fóliát.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.03.06. 16:59

Szia Kurdilaci Micsoda fűrt. Nem semmi látvány lehetett. Ez Musa nana volt?
Igen ,musa nana volt. Érdekessége, hogy ősszel kezdett virágozni, de télen leállt a fejlődése( az üvegházban min. 12 fokot tartottam), majd tavasszal tovább fejlődött, s nyáron kezdtek érni, sárgulni a termések. Baromfitrágyával, marhatrágyával, s rengeteg vízzel nyomattam, iszonyú gyorsan fejlődött.Ha lett volna nagyobb helyem, akkor minden évben teremhetett volna, hiszen a kölykei folyamatosan nőttek. Sajnos helyhiány miatt(mindössze 13 négyzetméter az alapterület, de 5,5 méter magas) a sarjakat folyamatosan el kellett távolítani. Így a letermett és elpusztult áltörzs kivágása után egy év kihagyással jött a következő fürt, majd a munkahelyem elvesztése után fűtés finanszírozási problémák miatt fel is számoltam az egész telepet.

De kár értük. Viszont de jó volt ezt olvasni. Ez a nana mindig visszakéreszkedik az otthonunkba. Mennyi év kell egy kis sarjnak mire termőre fordul?

Avatar
zse
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015.02.21. 16:49
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: zse » 2015.03.08. 12:06

Szétbontottam a tákolmány passziv takarásomat!!! Még a kis sarj is túlélte kb 3 cm-es még az ősszel kezdett el fejlődni :D :D
Csatolmányok
IMAG0446.jpg
IMAG0446.jpg (204.72 KiB) Megtekintve 8385 alkalommal
Mediterrán Magyarországot! :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.03.08. 12:45

Szia Kurdilaci Micsoda fűrt. Nem semmi látvány lehetett. Ez Musa nana volt?
Igen ,musa nana volt. Érdekessége, hogy ősszel kezdett virágozni, de télen leállt a fejlődése( az üvegházban min. 12 fokot tartottam), majd tavasszal tovább fejlődött, s nyáron kezdtek érni, sárgulni a termések. Baromfitrágyával, marhatrágyával, s rengeteg vízzel nyomattam, iszonyú gyorsan fejlődött.Ha lett volna nagyobb helyem, akkor minden évben teremhetett volna, hiszen a kölykei folyamatosan nőttek. Sajnos helyhiány miatt(mindössze 13 négyzetméter az alapterület, de 5,5 méter magas) a sarjakat folyamatosan el kellett távolítani. Így a letermett és elpusztult áltörzs kivágása után egy év kihagyással jött a következő fürt, majd a munkahelyem elvesztése után fűtés finanszírozási problémák miatt fel is számoltam az egész telepet.

De kár értük. Viszont de jó volt ezt olvasni. Ez a nana mindig visszakéreszkedik az otthonunkba. Mennyi év kell egy kis sarjnak mire termőre fordul?
Az üvegházba kiültetett banán két év alatt érte el a virágzóképes méretet(30 cm sarj 4 méter magas növényként hozta következő évben a virágot) Dézsában nevelve Békéscsabán láttam termő musa nanát, de az csak két méteres volt, icipici fürttel,s állítólag öt éve nevelték már a dézsában.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.03.08. 13:44

Szétbontottam a tákolmány passziv takarásomat!!! Még a kis sarj is túlélte kb 3 cm-es még az ősszel kezdett el fejlődni :D :D
Korrekt! ;) Mi volt a takarása?

Avatar
zse
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015.02.21. 16:49
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: zse » 2015.03.08. 17:13

köszi :)

Igen nagy "budit" csináltam, légbuborékos fólia vastagon, köré hungarocell doboz, tele töltve szalmával, még egy jó vastag réteg falevél réteg, nádszövet, és megint fólia. kb 1,5 m széles és 1,8 m magas tákolmány volt :D ha véletlen megint hideg lenne akkor a hungarocell dobozt visszadobom rá, de remélem nem kell ;)
Mediterrán Magyarországot! :)

banana
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015.03.08. 20:37
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: banana » 2015.03.08. 20:59

Sziasztok
Mikor lehet leszedni a bananokrol a fólia sátrat?
Ma leszedtem róluk a ruhákat szalmat stb, de a fólia maradt.
Szerintetek mikor lehet leszedni?

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.03.08. 21:04

Ezt nehéz megmondani. én jövő héten megvárom a hosszútávú előrejelzéseket és ha nem mondanak fagyokat, kitakarom, de lesz vészmegoldásom, ha mégis hideg lenne.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.03.08. 21:05

köszi :)

Igen nagy "budit" csináltam, légbuborékos fólia vastagon, köré hungarocell doboz, tele töltve szalmával, még egy jó vastag réteg falevél réteg, nádszövet, és megint fólia. kb 1,5 m széles és 1,8 m magas tákolmány volt :D ha véletlen megint hideg lenne akkor a hungarocell dobozt visszadobom rá, de remélem nem kell ;)
Ez igen, akkor nem bíztad a véletlenre. Így nem csoda hogy áttelelt. ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.03.08. 21:20

A banán teljes kicsomagolással még azért várjatok. Igaz nem mindegy mit kell esetleg visszacsomagolni. Nálam most -0,5 fok van a banánok a fűtőkábelnak köszönhetően 3,5 fokban éjszakáznak. A hőmérséklet reggelre -2-3 fok lesz amit a törzs kibír de a levelek nem. Egész napos szellőztetéssel mérséklem a kis házikó felmelegedését és ezzel a banánokat féken próbálom tartani eddig sikerrel. Március első hete van kettő azaz kettő hónap múlva is lehet ilyen nap mint a mai ami szép volt de reggel fagyos. Egyébként napközben sincsenek melegek a banánnak legalább is ez az idő pihenő időszak, igaz most a sok napsütésnek köszönhetően a takarások melegednek és a banánok elindultak, viszont amit figyelembe kell venni minden napos időszakot felhős fog váltani és akkor az éjszakai fagyok igaz hogy eltűnnek de nappal sem fog a takarás melegedni így a banánok ismét lelassítanak. Április közepén már én is elgondolkozok a teljes bontáson.

domager
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2015.02.23. 09:15
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: domager » 2015.03.10. 11:35

Hasonló takarásom volt, mint Norbinak, nálam is volt egy-egy krach (pont a leghidegebb éjjelen töltöttem a kocsi akkumulátorát és persze hajnalban vágta le a biztosítékot, még szerencse, hogy időben felkeltem, így - 5,4 C-nél megfogtam a hőmérséklet esését).
A fűtés nekem amúgy elég volt még -12 C-nél is, de akkor plusz rásegítést is betettem (melegvízes flakonok stb.), de jövőre kell minimum még egy réteg fólia vagy takaráson belüli bebugyolálás.
Nagy vész nincs, tegnap leszeltem a felső részt, reggelre már ennyit nőtt:
IMG_20150310_072004.jpg
IMG_20150310_072004.jpg (635.49 KiB) Megtekintve 8372 alkalommal

banana
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015.03.08. 20:37
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: banana » 2015.03.11. 14:17

A bananok :D :D :D
Csatolmányok
image.jpg
image.jpg (892.94 KiB) Megtekintve 8350 alkalommal

banana
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015.03.08. 20:37
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: banana » 2015.03.14. 18:34

Sziasztok
Ma leszedtem a bananok takarasat teljesen
Lehet meg bajuk?
Csatolmányok
image.jpg
image.jpg (836.06 KiB) Megtekintve 8334 alkalommal

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.03.14. 19:53

Azt majd az időjárás eldönti. Kb. 10 évvel ezelőtt május elején -5°C volt egyik hajnalban nálunk. Ez persze nagyon ritka, de márciusban simán előfordulhatnak még kisebb- nagyobb fagyok és ott van még az április is. :?

banana
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015.03.08. 20:37
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: banana » 2015.03.14. 20:00

Azt majd az időjárás eldönti. Kb. 10 évvel ezelőtt május elején -5°C volt egyik hajnalban nálunk. Ez persze nagyon ritka, de márciusban simán előfordulhatnak még kisebb- nagyobb fagyok és ott van még az április is. :?
Nagyon remelem hogy nem lesz mar fagy.
Szegedi vagyok , itt nagyon jo időt mondanak 15 napra előre , fagy nélkül :)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.03.15. 08:48

Azt majd az időjárás eldönti. Kb. 10 évvel ezelőtt május elején -5°C volt egyik hajnalban nálunk. Ez persze nagyon ritka, de márciusban simán előfordulhatnak még kisebb- nagyobb fagyok és ott van még az április is. :?
Nagyon remelem hogy nem lesz mar fagy.
Szegedi vagyok , itt nagyon jo időt mondanak 15 napra előre , fagy nélkül :)
Persze reménykedni lehet de a márciusi kicsomagolás nagyon korai. Valamit készíts elő amivel tudod védeni éjszaka fagy esetén. A jövő hét második felében kellemes 15 fokok lesznek de nagy eséllyel gyenge éjszakai fagyokkal. Mocorognak a banánok de ez még nem az ő időjárásuk.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.03.15. 08:56

Én tegnap "csapkodtam le" a tetőt érintő/toló leveleket. Szerintem, még jópár hét, mire lekerül a takarás.


Vissza: “Musa”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég