Musa basjoo

Ázsiai fagytűrők. A kecses velutina, a kistermetű lasiocarpa, a nagytermetű Mekong giant, sikkimensis stb.
Len0fbi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.04.22. 19:59
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Len0fbi » 2020.04.25. 14:01

Szia
Én új vagyok még itt de ahogy olvastam először hozzá kell szoknia az adott terephez(napsütés, szél stb.). Viszont ha már hozzászokott akkor elég gyorsan elkezd növekedni. Ehez szerintem kell neki pár hét és utána újra szép leveleket fog hozni.
Viszont ha lenne valakinek fölösleges töve engem is érdekelne. Persze ha úgy van akkor fizetnék is érte.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.04.25. 21:25

Szia
Én új vagyok még itt de ahogy olvastam először hozzá kell szoknia az adott terephez(napsütés, szél stb.). Viszont ha már hozzászokott akkor elég gyorsan elkezd növekedni. Ehez szerintem kell neki pár hét és utána újra szép leveleket fog hozni.
Viszont ha lenne valakinek fölösleges töve engem is érdekelne. Persze ha úgy van akkor fizetnék is érte.
http://palmatartok.hu/posting.php?mode= ... 66&p=63417

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.04.25. 21:37

Szia
Én új vagyok még itt de ahogy olvastam először hozzá kell szoknia az adott terephez(napsütés, szél stb.). Viszont ha már hozzászokott akkor elég gyorsan elkezd növekedni. Ehez szerintem kell neki pár hét és utána újra szép leveleket fog hozni.
Viszont ha lenne valakinek fölösleges töve engem is érdekelne. Persze ha úgy van akkor fizetnék is érte.
Üdvözlet Közöttünk! ;)
Tetszetős kiemelt ágyásod van, gratulálok!

A friss ültetésnél sokkal több vízre van szüksége a növénynek, mint egy begyökeresedett példánynál. A Nap fényéhez és a szélhez sem biztos, hogy szokottak voltak a levelei. És, ha mostanság választották le a rizóma darabot, akkor is természetes a folyadékhiány.
Teleltetéshez a
http://palmatartok.hu/viewforum.php?f=54
topikok alatt találhatsz információkat. Sokféle, használható megoldás van leírva.

http://palmatartok.hu/posting.php?mode= ... 66&p=63417

SzaSa
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.04.20. 20:15
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: SzaSa » 2020.04.27. 23:59

Köszönöm!

Időközben úgy döntöttem, hogy a banánt a hátsó kertbe ültetem át és a magaságyásba egy kb 2 méteres kínai kenderpálmát rakok. Sajnos a banán díszítőértéke - ha meg is marad és nő - év közepétől max a végéig tart, a pálma ellenben egész évben díszít. Mindenesetre megpróbálok kinevelni pár vastag banántörzset. Az biztos, hogy alattuk 1m x 1m-en talajcserét kell csinálnom, mert agyagos hulladék földben nem hiszem h jól éreznék magukat.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2015.03.03. 22:13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Gábor » 2020.04.30. 22:03

Ezen a télen nem fagyott el a banán törzse.
Úgy néz ki, hogy idén szép méreteket fog elérni. :D
Csatolmányok
banan.jpg
banan.jpg (457.26 KiB) Megtekintve 8179 alkalommal

Len0fbi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.04.22. 19:59
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Len0fbi » 2020.05.07. 11:18

Sziasztok,ismét én :?
Elnézést a sok "bugyuta" kérdésért de letudná valaki írni nekem a banánok összes fajtáját amikről található itt topic? Mert mondhatni "banán őrült" vagyok és szeretnék minél több fajta banánt össsze gyűjteni. Csak sajnos olvastam hogy pl. a musa sikkimensis-ből is ha jól olvastam 2 fajta van.Aki már régebb óta benne van az letudná nekem írni ? (ha lehet akkor az ensete fajtát is).Megköszönném!
Üdv. Balázs

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.05.07. 11:44

Sziasztok,ismét én :?
Elnézést a sok "bugyuta" kérdésért de letudná valaki írni nekem a banánok összes fajtáját amikről található itt topic? Mert mondhatni "banán őrült" vagyok és szeretnék minél több fajta banánt össsze gyűjteni. Csak sajnos olvastam hogy pl. a musa sikkimensis-ből is ha jól olvastam 2 fajta van.Aki már régebb óta benne van az letudná nekem írni ? (ha lehet akkor az ensete fajtát is).Megköszönném!
Üdv. Balázs
http://www.palmatartok.hu/viewforum.php?f=25
;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Len0fbi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.04.22. 19:59
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Len0fbi » 2020.05.07. 22:26

Boni nem így értettem . :)
Hanem hogy van pl a musa sikkimensis és akkor ha valaki tudja akkor leirná a többi "alfaját" is. És akkor a többi banánnal is így ha van nekik. Remélem érthetően írtam le. :?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.05.08. 04:10

A kereskedelmi forgalomban szinte évente jelennek meg új variációk/fantázia nevek. Gyakorlatban lehetetlen naprakészen vezetni egy ilyen táblázatot, ha nem munkaköri leírásban szerepel. Itt a fórumon is alkottunk "Saját" változatot, egy nagyon sikeres és strapabíró, éppen ezért igen látványos egyed "tervszerű" szaporításával. Ez, a Musa basjoo Petronikas brutalicus (MBPB). Ez Péter Barátunk anyanövényének klónjai alkotta csoport. Nem mellékesen, ajánlom figyelmedbe!
Sikkimensis-ből, csak Nekünk, volt "alapváltozat", "Redflash", "Red tiger". Piacon fellelhető még, maréknyi változat.
Az Ensete nemzetségből is tucatszámra van faj és fajta.
Mint, minden új tagnak, a topikok elolvasását ajánlom. Az évek alatt rengeteg információ került összeszedésre, tapasztalatok és hibák pedig a tanulási/tartási folyamatokban tudnak határozott fejlődést biztosítani.
Arról a "gonosz dologról" még említést teszek, hogy országonként is lehet más tudományos (latin) neve egy-egy fajnak vagy fajtának. A tárgynyelvi megnevezése tükörfordítása pedig, sokszor igen mókás neveket eredményez. A magyar tudományos élet a német rendszer alkalmazza, kivételes esetben a faj- vagy fajtaadó országét.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.05.08. 08:52

Boni nem így értettem . :)
Hanem hogy van pl a musa sikkimensis és akkor ha valaki tudja akkor leirná a többi "alfaját" is. És akkor a többi banánnal is így ha van nekik. Remélem érthetően írtam le. :?
Igen,így már érthető ,köszi! ;)
Persze 8-) ,elképzelhető,hogy betévedt ide ilyen :roll: banángyűjtő tudós 8-) , aki a saját banánjait már rendszerezte alfajok szerint és most készül a fórumlakók összes banánját rendszerezni társadalmi munkában ...és ezt a táblázatot csak úgy,kérésre fel is tölti nekünk...aztán vagy kunyerálunk tőle vagy másoktól minden alfajból vagy kérdezgetjük,hogy honnan szerezték be! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boni 2020.05.08. 08:54-kor.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.05.08. 08:56

... ha nem munkaköri leírásban szerepel.
:lol: :lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Len0fbi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.04.22. 19:59
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Len0fbi » 2020.05.08. 09:06

Boni nem így értettem . :)
Hanem hogy van pl a musa sikkimensis és akkor ha valaki tudja akkor leirná a többi "alfaját" is. És akkor a többi banánnal is így ha van nekik. Remélem érthetően írtam le. :?
Igen,így már érthető ,köszi! ;)
Persze 8-) ,elképzelhető,hogy betévedt ide ilyen :roll: banángyűjtő tudós 8-) , aki a saját banánjait már rendszerezte alfajok szerint és most készül a fórumlakók összes banánját rendszerezni társadalmi munkában ...és ezt a táblázatot csak úgy,kérésre fel is tölti nekünk...aztán vagy kunyerálunk tőle vagy másoktól minden alfajból vagy kérdezgetjük,hogy honnan szerezték be! ;)
A kereskedelmi forgalomban szinte évente jelennek meg új variációk/fantázia nevek. Gyakorlatban lehetetlen naprakészen vezetni egy ilyen táblázatot, ha nem munkaköri leírásban szerepel. Itt a fórumon is alkottunk "Saját" változatot, egy nagyon sikeres és strapabíró, éppen ezért igen látványos egyed "tervszerű" szaporításával. Ez, a Musa basjoo Petronikas brutalicus (MBPB). Ez Péter Barátunk anyanövényének klónjai alkotta csoport. Nem mellékesen, ajánlom figyelmedbe!
Sikkimensis-ből, csak Nekünk, volt "alapváltozat", "Redflash", "Red tiger". Piacon fellelhető még, maréknyi változat.
Az Ensete nemzetségből is tucatszámra van faj és fajta.
Mint, minden új tagnak, a topikok elolvasását ajánlom. Az évek alatt rengeteg információ került összeszedésre, tapasztalatok és hibák pedig a tanulási/tartási folyamatokban tudnak határozott fejlődést biztosítani.
Arról a "gonosz dologról" még említést teszek, hogy országonként is lehet más tudományos (latin) neve egy-egy fajnak vagy fajtának. A tárgynyelvi megnevezése tükörfordítása pedig, sokszor igen mókás neveket eredményez. A magyar tudományos élet a német rendszer alkalmazza, kivételes esetben a faj- vagy fajtaadó országét.
Jó így utólag visszanézve hülye kérdés volt. :?
Köszi a válaszokat! A topikokat már másfél hete olvasgatom csak olyan sokat írtatok hogy nem érek a végére(bár nem baj így legalább sokat tanulhatok). Még egyszer bocs hogy hülyeséget kérdeztem. Nézzük a jó oldalát, legalább felpörgött egy kicsit a topik. :mrgreen:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Boni » 2020.05.08. 09:25

Jó így utólag visszanézve hülye kérdés volt. :?
Köszi a válaszokat! A topikokat már másfél hete olvasgatom csak olyan sokat írtatok hogy nem érek a végére(bár nem baj így legalább sokat tanulhatok). Még egyszer bocs hogy hülyeséget kérdeztem. Nézzük a jó oldalát, legalább felpörgött egy kicsit a topik. :mrgreen:
Szívesen! :)
Nincs hülye kérdés! ;)
" Mondja már meg biztos úr,Budán vagyok vagy Pesten ? - kérdi az öreg
parasztbácsi az utcasarkon posztoló rendőrt.
- Hogy lehet ilyen hülyét kérdezni ?
- Mit tegyek, hisz csak maga van itt egyedül." :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.05.08. 21:13

Jó így utólag visszanézve hülye kérdés volt. :?
Köszi a válaszokat! A topikokat már másfél hete olvasgatom csak olyan sokat írtatok hogy nem érek a végére(bár nem baj így legalább sokat tanulhatok). Még egyszer bocs hogy hülyeséget kérdeztem. Nézzük a jó oldalát, legalább felpörgött egy kicsit a topik. :mrgreen:
Ahogyan Boni is írta, nincs hülye kérdés!
Ha érdekel valami, továbbra is tedd fel!

"Legrosszabb esetben" megírjuk hol találod a választ. :lol:

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.05.15. 08:50

A beszerzett 2 Basjoo-ból a kisebb sajnos nem igazán akar életre kelni.Sajnos mértet miatt elég jól álcázta magát így a kislányom átgázolt rajta.
Egy ideje már kiszedtem és bent próbálom életre kelteni de mint írtam nem igazán megy.
Nincs valami praktikátok erre? Ahogy nézem még elég kemény bár a tetején mintha lenne valami fekete cucc...
Próbálok képet is készíteni róla ahogy tudok.
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

SzaSa
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.04.20. 20:15
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: SzaSa » 2020.05.19. 23:32

A kereskedelmi forgalomban szinte évente jelennek meg új variációk/fantázia nevek. Gyakorlatban lehetetlen naprakészen vezetni egy ilyen táblázatot, ha nem munkaköri leírásban szerepel. Itt a fórumon is alkottunk "Saját" változatot, egy nagyon sikeres és strapabíró, éppen ezért igen látványos egyed "tervszerű" szaporításával. Ez, a Musa basjoo Petronikas brutalicus (MBPB). Ez Péter Barátunk anyanövényének klónjai alkotta csoport. Nem mellékesen, ajánlom figyelmedbe!
Sikkimensis-ből, csak Nekünk, volt "alapváltozat", "Redflash", "Red tiger". Piacon fellelhető még, maréknyi változat.
Az Ensete nemzetségből is tucatszámra van faj és fajta.
Mint, minden új tagnak, a topikok elolvasását ajánlom. Az évek alatt rengeteg információ került összeszedésre, tapasztalatok és hibák pedig a tanulási/tartási folyamatokban tudnak határozott fejlődést biztosítani.
Arról a "gonosz dologról" még említést teszek, hogy országonként is lehet más tudományos (latin) neve egy-egy fajnak vagy fajtának. A tárgynyelvi megnevezése tükörfordítása pedig, sokszor igen mókás neveket eredményez. A magyar tudományos élet a német rendszer alkalmazza, kivételes esetben a faj- vagy fajtaadó országét.

Pétertől esetleg van lehetőség brutallicus beszerzesére?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.05.20. 05:16

Pétertől esetleg van lehetőség brutallicus beszerzesére?
Akár Tőlünk is.

http://palmatartok.hu/viewtopic.php?f=66&t=110#p63417

SzaSa
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.04.20. 20:15
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: SzaSa » 2020.05.20. 09:34

Pétertől esetleg van lehetőség brutallicus beszerzesére?
Akár Tőlünk is.

http://palmatartok.hu/viewtopic.php?f=66&t=110#p63417
Alpha! Nekem 3-4 vastagabb törzsre volna szükségem, esetleg ha van ilyen Nektek akkor mailben vagy telefonon egyeztethetnénk.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.05.20. 19:58

Pétertől esetleg van lehetőség brutallicus beszerzesére?
Akár Tőlünk is.

http://palmatartok.hu/viewtopic.php?f=66&t=110#p63417
Alpha! Nekem 3-4 vastagabb törzsre volna szükségem, esetleg ha van ilyen Nektek akkor mailben vagy telefonon egyeztethetnénk.
Ment a privát.

Avatar
Dobakvasas
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2020.03.30. 07:52
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Kapcsolat:

Re: Musa basjoo

HozzászólásSzerző: Dobakvasas » 2020.05.25. 07:17

Ugy tűnik hogy a tavasszal beszerzett Basjoo-m igaz csak 1m de már sarjat kezdett növeszteni, így érdekelne hogy mik a további teendőim vele?!
Azon felül persze hogy várok amíg megerősödik :D
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."


Vissza: “Musa”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég