Egyéb Musa alfajok

Ázsiai fagytűrők. A kecses velutina, a kistermetű lasiocarpa, a nagytermetű Mekong giant, sikkimensis stb.
Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Musa Chinichampa

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.08.23. 08:19

Nagyon szép, remélem tudunk egyszer cserélni. ;)
Sziasztok!

Ez a banán megőrült. Elmegyek egy hétre nyaralni, hazajövök és egy kétméteres izé fogad itthon három 30-40 centis sarjjal. :)
Chinichampa.jpg

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.23. 10:41

Szerintem a napokban kiszedek két sarjat és elültetem őket, mert Rajtad kívül van még rá jelentkező. Már csak azt nem tudom, hogy fogom postázni. Már most olyan nagyok... :) De majd megoldom... Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy ezt teleltetni is melegebben kell, mint mondjuk egy Basjoot.

kizzo

Musa itinerans Indian From

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.23. 18:26

Sziasztok!

Tud valaki valamit a fenti banánról? A kereskedő (Frosthartepalmen) szerint a fagytűrése megegyezik a Mekong Giantéval. Mindenesetre rendeltem belőle kettőt. Ha valakit érdekel, szívesen odaadom az egyiket (5€+3€ szállítás Németországból). Rendeltem még ezenkívül Musa Siam Rubyt magamnak, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek.

Üdv:

Zoli

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.08.23. 19:26

Ha még beleférek, Siam Ruby-t Én is szívesen rendelnék.

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.23. 19:34

Srácok!

A Mekong után kicsit félve rendelek Nektek növényeket. Remélem, most nem lesz semmi gond.

Üdv:

Zoli

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.08.23. 19:36

Feléd, megkérdőjelezhetetlen a bizalom. ;)

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.23. 19:43

Remélem, a jövőben sem fog megrendülni. :)

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.08.23. 22:58

Musa Siam Ruby Na ott aztán vannak csíkok rendesen. :)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: Bis » 2015.08.23. 23:02

Ha még beleférek, Siam Ruby-t Én is szívesen rendelnék.
Zoli, ha nem nagy kérés, akkor én is csatlakoznák egy Siam Ruby vételhez.

zsflorianne
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.03.13. 06:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: zsflorianne » 2015.08.24. 08:43

Helló!

Én is szeretnék kérni egy ilyen szép Musa Siam Rubyt.


Előre is köszi.

Üdv. Zsófi

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.08.24. 10:27

Szia!
Egy Musa Siam Ruby-ra én is beneveznék, ha lehet... :)

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.24. 22:08

Sziasztok!

Sajnos véglegesítette ma reggel a kereskedő a listát. Reggel még egyet be tudtam szuszakolni, de többet már nem tudok.

Sajnálom. Legközelebb publikussá teszem a rendelést, mert bevallom, nem tudtam, hogy ilyen nagy az érdeklődés. Viszont ha összejön megfelelő számú kérés, akkor nagyon szívesen segítek a megrendelésben, de én már nem kérek több növényt, mert a hitelkártyámat így is kivéreztettem.

Nézegessétek tehát az oldalt: http://www.frosthartepalmen.de/index.php/online-store és ha megtetszik valami, írjátok meg privátban, és szeptemberben rendelünk még egyet.

Jó lesz így?

Üdv:

Zoli

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.08.25. 10:14

Részemről természetesen jó és előre is köszönöm! De ha neked és a többieknek megfelelőbb, rendelhetünk tavasszal is...

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.25. 19:55

Szerintem még szeptemberben biztonságos a szállítás, és tavaszig kicsit meg is erősödhetnek a növények. Meg a fene tudja, milyen lesz a kínálat tavasszal. Illetve ez utóbbi sem igaz, mert a "pult alól" a mostani rendeléskor is előkerült egy M. cheesmanii szép nagy méretben, ami a honlap szerint momentán nincs raktáron, tehát még kérdezősködni is lehet a sráctól, nagyon segítőkész.

Az igazi baj az, hogy az euró most bazi erős a forinttal szemben. Mivel pedig Paypallal fizettem, ők még rápakoltak az árfolyamra egy lapáttal, szóval el sem merem mondani, mennyibe jött ki így végül egy euró. Sajnos azonban a Paypal mellett a másik fizetési mód az átutalás (egyszer megkérdeztem a bankomat, mennyibe kerül Németországba utalni eurót, hát horror összeg), ezért ez így még mindig a legelfogadhatóbb.

Ezeket mind meg kell majd vizsgálni a legközelebbi rendelésnél.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.08.25. 22:30

M. cheesmanii az enyém lesz :mrgreen: Pay Palal szoktam fizetni, nekem nem tűnt fel hogy olyan sokat rátettek volna, a növény a lényeg én örülök. :mrgreen:

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.26. 20:31

Akkor a bankom szúrt így ki velem. :(

kizzo

Re: Musa itinerans Indian From

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.29. 17:53

Sziasztok!

Tud valaki valamit a fenti banánról? A kereskedő (Frosthartepalmen) szerint a fagytűrése megegyezik a Mekong Giantéval. Mindenesetre rendeltem belőle kettőt. Ha valakit érdekel, szívesen odaadom az egyiket (5€+3€ szállítás Németországból). Rendeltem még ezenkívül Musa Siam Rubyt magamnak, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek.

Üdv:

Zoli
Az eredeti kérdésem persze nem talált válaszra. ;)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.08.29. 18:13

Utána néztem ennek a banánnak.
8-10 méter magas lesz,a virágzati fellevelek vörösek,a termés 12-15 cm nagyságú,ahogy láttam,és ehető. Hidegebb térségben találták meg a banánt,7-es zónáig tartják fagytűrőnek elvileg,szóval egyezik a basjoo-val fagytűrés terén,viszont más,hidegebb térségekben még nincs évekre visszamenő komolyabb tapasztalat a fagytűrésével kapcsolatban. Ahogy olvastam,az elmúlt pár télen jól telelt,a basjoo-hoz hasonlóan. Ami még érdekes lehet,hogy a sarjakat hosszú hajtáson neveli. Ezek a föld alatti hajtások lehetnek akár 2 méter hosszúak is. Szóval a takarása a telep mérete miatt macerásabb lehet.

kizzo

Re: Egyéb Musa alfajok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.08.29. 18:26

Hú, ez jól hangzik. Nehéz most mindezt elkepzelni erről a picike növényről, de hát majd ez is megnő előbb-utóbb.

Remélem, nem úgy fog viselkedni, mint a Mekongnak vélt banánom. :)

endre72
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.09.04. 12:38
Kapcsolat:

Re: Musa itinerans Indian From

HozzászólásSzerző: endre72 » 2015.09.08. 13:09

Sziasztok!

Tud valaki valamit a fenti banánról? A kereskedő (Frosthartepalmen) szerint a fagytűrése megegyezik a Mekong Giantéval. Mindenesetre rendeltem belőle kettőt. Ha valakit érdekel, szívesen odaadom az egyiket (5€+3€ szállítás Németországból). Rendeltem még ezenkívül Musa Siam Rubyt magamnak, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek.

Üdv:

Zoli
Lesz egy plusz az itineransból, vagy volt már rá jelentkező?


Vissza: “Musa”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég