Nem télálló kaktuszok

Tüskés csoport. Oszlopos, medvetalp, bokros, sivatagi, hegyvidéki, télálló, hidegházi, bármi, ami kaktusz.
Lajos
Kapcsolat:

Re: Nem télálló kaktuszok

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.11.13. 18:29

Nagyon szépek azok a sünik Laci! ;)
A legnagyobb mekkora edényben van?
Azért érdeklődöm, mert az enyém 25 centis edényben van és a kaktusz már majdnem túlnőtt az edényen. Jövőre át kellene ültetnem, mert minden évvel csak nehezebb lesz az átültetés. A következő átültetésnél már szeretném a végleges edényébe költöztetni, ezért is érdekelne az általad használt edényméret. Nyilván egy bizonyos méret felett már akkor sem kell/érdemes átültetni, ha a kaktusz túlnő az edény méreténél.
Egyébként van valami javaslatod az átültetés mikéntjére? Két éve még "könnyű" dolgom volt, hiszen elfért a tenyeremben és egy vastag kesztyű megoldotta a problémát.

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.11.13. 19:59

Lajos írta:Nagyon szépek azok a sünik Laci! ;)
A legnagyobb mekkora edényben van?
Azért érdeklődöm, mert az enyém 25 centis edényben van és a kaktusz már majdnem túlnőtt az edényen. Jövőre át kellene ültetnem, mert minden évvel csak nehezebb lesz az átültetés. A következő átültetésnél már szeretném a végleges edényébe költöztetni, ezért is érdekelne az általad használt edényméret. Nyilván egy bizonyos méret felett már akkor sem kell/érdemes átültetni, ha a kaktusz túlnő az edény méreténél.
Egyébként van valami javaslatod az átültetés mikéntjére? Két éve még "könnyű" dolgom volt, hiszen elfért a tenyeremben és egy vastag kesztyű megoldotta a problémát.

A két nagyobbik 40 centi átmérőjű tálban van, de a virágzó átmérője is már ekkora, csak nem kaptam nagyobb tálat. A harmadik jóval kisebb, az 32 centis tálban van. Átültetni úgy szoktam, hogy műanyag madzaggal körbekötöm a tövét, majd a madzag egyik szárát a tüskék között elvezetem a csomó túloldalára, ott felhozom, s a két szárat a kaktusz felett olyan magasságban összekötöm fogószerűen, hogy biztonsággal meg tudjam markolni. Ezzel a megoldással ki tudom emelni a régi tálból, s átteszem az újba, amely persze mélyebb is, ezért talajkeveréket teszek az aljába, majd a kaktuszt ráhelyezve evőkanállal rakom körbe földdel, s a kanál nyelével tömörítem. Átültetés után két hétig nem locsolom, bár ez lehet , hogy felesleges óvatosság, hiszen nem sérül a gyökérzete. Más módszerrel ezeket a hatalmas gruzóniikat nemigen lehet átültetni, hiszen olyan nehezek, hogy kézzel emeléskor a legvastagabb bőrkesztyűt is átszúrnák.
IMG_7579.JPG
IMG_7579.JPG (932.15 KiB) Megtekintve 155 alkalommal
IMG_7847.JPG
IMG_7847.JPG (968.75 KiB) Megtekintve 155 alkalommal
IMG_8154.JPG
IMG_8154.JPG (741.66 KiB) Megtekintve 155 alkalommal

Lajos
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.11.13. 22:29

Köszönöm a választ. Nem mondom, hogy teljesen megértettem, de a módszer nagyjából átjött.
A madzag nem vág bele a kaktuszba?

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.11.14. 19:36

Lajos írta:Köszönöm a választ. Nem mondom, hogy teljesen megértettem, de a módszer nagyjából átjött.

Nem vág bele, mert elég vastag madzagot (inkább vékony fonott kötélnek nevezném)használok, többször körbecsavarva a tövén, s az erős , sűrű tüskézet(5 centis tüskék) nem is engedi a növény zöld részeihez a madzagot. Egyébként kíváncsiságból megmértem ma este a legnagyobb sünkaktuszt: 26,4 kg. Ezt képtelenség lenne kesztyűvel felemelni.

Lajos
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.11.14. 22:55

kurdilaci írta:
Lajos írta:Köszönöm a választ. Nem mondom, hogy teljesen megértettem, de a módszer nagyjából átjött.

Nem vág bele, mert elég vastag madzagot (inkább vékony fonott kötélnek nevezném)használok, többször körbecsavarva a tövén, s az erős , sűrű tüskézet(5 centis tüskék) nem is engedi a növény zöld részeihez a madzagot. Egyébként kíváncsiságból megmértem ma este a legnagyobb sünkaktuszt: 26,4 kg. Ezt képtelenség lenne kesztyűvel felemelni.

Értem, és még egyszer köszönöm!
Gondolom a 26,4 kilóból a kaktusz nettó tömege olyan 18 kg körül lehet. Súlyos egyéniség. :D

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.11.15. 20:00

Lajos írta:
kurdilaci írta:

Értem, és még egyszer köszönöm!
Gondolom a 26,4 kilóból a kaktusz nettó tömege olyan 18 kg körül lehet. Súlyos egyéniség. :D

Könnyen lehet annyi, mert a tál műanyag, annak alig van súlya.

törpelószőr
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2018.12.09. 17:49

A 6 éves Crassula most virágzik először. Korábban is volt ilyen növényem, de azok nem virágoztak, szóval ennek örülök :D
IMG_20181209_084422.jpg
IMG_20181209_084422.jpg (184.81 KiB) Megtekintve 32 alkalommal

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.12.09. 20:26

törpelószőr írta:A 6 éves Crassula most virágzik először. Korábban is volt ilyen növényem, de azok nem virágoztak, szóval ennek örülök :D
IMG_20181209_084422.jpg

A crassula ovata valóban télen virágzik. Te valószínűleg melegebb helyen tartod, mert nálam még nem látszanak a bimbók.

Vissza: “Kaktuszok”