Nem télálló agávék

A sivatag ékkövei. Sarjadzók, magányosak, kicsik, óriások, trópusiak, télállók.
Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.11.06. 15:38

Nagyon precíz, szép munka!
Gratulálok.

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2016.11.06. 20:29

A kaktuszokat behordtam a telelőbe, a télálló kert pedig csapadékvédelmet kapott. Nem hiányzik már nekik ez a rengeteg víz.
IMG_5350.JPG
IMG_5361.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5363.JPG
IMG_5366.JPG
Laci!
H
Sokat nőtt a wagner,szép törzse van!
Gyönyörű a chamaeroops csapat!Amit cseréltünk agavét,azt kint hagytad?Hatalmas lett a parryi truncata.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.11.07. 18:10

A kaktuszokat behordtam a telelőbe, a télálló kert pedig csapadékvédelmet kapott. Nem hiányzik már nekik ez a rengeteg víz.
IMG_5350.JPG
IMG_5361.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5363.JPG
IMG_5366.JPG
Laci!
H
Sokat nőtt a wagner,szép törzse van!
Gyönyörű a chamaeroops csapat!Amit cseréltünk agavét,azt kint hagytad?Hatalmas lett a parryi truncata.
Köszi!
Természetesen kint hagytam a tőled kapott agávét, viszont csapadékvédelem van felette. Nagyon szépen fejlődik, több új levelet is hozott nálam.

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2016.11.07. 18:17

:)
A kaktuszokat behordtam a telelőbe, a télálló kert pedig csapadékvédelmet kapott. Nem hiányzik már nekik ez a rengeteg víz.
IMG_5350.JPG
IMG_5361.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5363.JPG
IMG_5366.JPG
Laci!
H
Sokat nőtt a wagner,szép törzse van!
Gyönyörű a chamaeroops csapat!Amit cseréltünk agavét,azt kint hagytad?Hatalmas lett a parryi truncata.
Köszi!
Természetesen kint hagytam a tőled kapott agávét, viszont csapadékvédelem van felette. Nagyon szépen fejlődik, több új levelet is hozott nálam.
Örülök. :)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.11.22. 19:15

A kaktuszokat behordtam a telelőbe, a télálló kert pedig csapadékvédelmet kapott. Nem hiányzik már nekik ez a rengeteg víz.
IMG_5350.JPG
IMG_5361.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5363.JPG
IMG_5366.JPG
Laci!

A kerítés mellett lévő ezüst levelű növény micsoda? Pálma?

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.11.23. 11:09

A kaktuszokat behordtam a telelőbe, a télálló kert pedig csapadékvédelmet kapott. Nem hiányzik már nekik ez a rengeteg víz.
IMG_5350.JPG
IMG_5361.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5363.JPG
IMG_5366.JPG
Laci!

A kerítés mellett lévő ezüst levelű növény micsoda? Pálma?
Igen.Az egy valóban szép kékes-ezüstös levélszínű chamaerops humilis cerifera, európai pálma.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.11.23. 16:57

A kaktuszokat behordtam a telelőbe, a télálló kert pedig csapadékvédelmet kapott. Nem hiányzik már nekik ez a rengeteg víz.
IMG_5350.JPG
IMG_5361.JPG
IMG_5362.JPG
IMG_5363.JPG
IMG_5366.JPG
Laci!

A kerítés mellett lévő ezüst levelű növény micsoda? Pálma?
Igen.Az egy valóban szép kékes-ezüstös levélszínű chamaerops humilis cerifera, európai pálma.
Köszönöm.
Egy utolsó kérdés, mert a végén fenéken billentenek amiért itt pálmáról kérdezek 8-) . Télen betakarod, mert a neten azt olvastam, hogy -10, -12 fokot bír?

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.11.24. 18:36

Kivettem az elfagyott agave americanát, most már csak télállók maradtak kiültetve. Azoknak semmi bajuk, fel sem vették ezt a telet takarás nélkül. A teleltetőben van még pár darab nem télálló agave, ezek még idén ki lesznek rakva az előkertbe, de ahogy nőnek a télállók, úgy fogok megszabadulni tőlük. Ha valakit érdekelnek, akkor szívesen neki adom őket, természetesen ingyen.
IMG_2649.JPG
Laci!
Ez ugye nem variegata? Annak nem középen van a sárga sávja, vagy esetleg van ilyen variegata is? Szó mi szó, nagyon szép növény. Nincs véletlenül nélkülözhető sarja? :roll:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.11.25. 12:32


Laci!

A kerítés mellett lévő ezüst levelű növény micsoda? Pálma?
Igen.Az egy valóban szép kékes-ezüstös levélszínű chamaerops humilis cerifera, európai pálma.
Köszönöm.
Egy utolsó kérdés, mert a végén fenéken billentenek amiért itt pálmáról kérdezek 8-) . Télen betakarod, mert a neten azt olvastam, hogy -10, -12 fokot bír?
Természetesen takarom, polikarbonát házban telel vészfűtéssel, bár ez utóbbit még nem kellett használni az enyhe telek miatt.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.11.25. 12:51

Kivettem az elfagyott agave americanát, most már csak télállók maradtak kiültetve. Azoknak semmi bajuk, fel sem vették ezt a telet takarás nélkül. A teleltetőben van még pár darab nem télálló agave, ezek még idén ki lesznek rakva az előkertbe, de ahogy nőnek a télállók, úgy fogok megszabadulni tőlük. Ha valakit érdekelnek, akkor szívesen neki adom őket, természetesen ingyen.
A IMG_2649.JPG csatolmány már nem érhető el.
Laci!
Ez ugye nem variegata? Annak nem középen van a sárga sávja, vagy esetleg van ilyen variegata is? Szó mi szó, nagyon szép növény. Nincs véletlenül nélkülözhető sarja? :roll:
A szürke-fehér csíkos agave americana mediopicta fajtanévre hallgat, a sárga-szürke csíkos pontos fajtanevét nem tudom, de az is agave americana változat. Mindkettőből maradt egy fiatal sarjam, azokat szívesen átadom neked. A képen látható cserepesekről van szó. Ugyanezekből volt nagy példányom is, de már elajándékoztam.
IMG_3721.JPG
IMG_3721.JPG (120.83 KiB) Megtekintve 8139 alkalommal

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.11.25. 13:26

Laci!
Ez ugye nem variegata? Annak nem középen van a sárga sávja, vagy esetleg van ilyen variegata is? Szó mi szó, nagyon szép növény. Nincs véletlenül nélkülözhető sarja? :roll:
A szürke-fehér csíkos agave americana mediopicta fajtanévre hallgat, a sárga-szürke csíkos pontos fajtanevét nem tudom, de az is agave americana változat. Mindkettőből maradt egy fiatal sarjam, azokat szívesen átadom neked. A képen látható cserepesekről van szó. Ugyanezekből volt nagy példányom is, de már elajándékoztam.
IMG_3721.JPG
Ennek nagyon örülök :D . Az agave americana mediopicta érdekelne, mert a másikból (levél szélen sárga csíkkal) van egy fiatal példányom. Tavaly ősszel becsöngettem egy házhoz és onnan kaptam egy kis tövet :) . Mivel még nincs kész a télikertem, ezért bent telelt, nyáron pedig a teraszon szépet nőtt. Szerencsére a benti teleltetés után is bírta kint a napot. Most is bent telel, remélem jövő nyáron sem ég meg a levele.
Idén nyáron pedig az egyik kolléganőmtől sikerült a sima ezüst fajtát (americana) beszereznem. Az is szépet nőtt a nyáron és ő is bent telel.
A mediopicta is olyan nagyra nő, mint az amaricana?
Nagyon szépen köszönöm a kedvességed, az átvétellel kapcsolatos dolgokat privátban megbeszéljük. Rövidesen jelentkezem.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.11.25. 15:14

Laci!
Ez ugye nem variegata? Annak nem középen van a sárga sávja, vagy esetleg van ilyen variegata is? Szó mi szó, nagyon szép növény. Nincs véletlenül nélkülözhető sarja? :roll:
A szürke-fehér csíkos agave americana mediopicta fajtanévre hallgat, a sárga-szürke csíkos pontos fajtanevét nem tudom, de az is agave americana változat. Mindkettőből maradt egy fiatal sarjam, azokat szívesen átadom neked. A képen látható cserepesekről van szó. Ugyanezekből volt nagy példányom is, de már elajándékoztam.
IMG_3721.JPG
Ennek nagyon örülök :D . Az agave americana mediopicta érdekelne, mert a másikból (levél szélen sárga csíkkal) van egy fiatal példányom. Tavaly ősszel becsöngettem egy házhoz és onnan kaptam egy kis tövet :) . Mivel még nincs kész a télikertem, ezért bent telelt, nyáron pedig a teraszon szépet nőtt. Szerencsére a benti teleltetés után is bírta kint a napot. Most is bent telel, remélem jövő nyáron sem ég meg a levele.
Idén nyáron pedig az egyik kolléganőmtől sikerült a sima ezüst fajtát (americana) beszereznem. Az is szépet nőtt a nyáron és ő is bent telel.
A mediopicta is olyan nagyra nő, mint az amaricana?
Nagyon szépen köszönöm a kedvességed, az átvétellel kapcsolatos dolgokat privátban megbeszéljük. Rövidesen jelentkezem.
Nem tudom, hogy mekkora a végleges mérete, nálam 50 centi magas példány volt, amit elajándékoztam.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.12.08. 15:52

Új taggal bővült ma az agávé "gyűjteményem", hála érte kurdilacinak. :D
Agávék.jpg
Agávék.jpg (688.62 KiB) Megtekintve 8106 alkalommal
Szegénykém 10 napot utazott a postával, de végül is megérkezett. Nagyon bízom benne, hogy meg is marad.
A.A Mediopicta.jpg
A.A Mediopicta.jpg (656.47 KiB) Megtekintve 8106 alkalommal
Egyelőre kénytelen vagyok a lakásban teleltetni őket, de tavaly a variegata nagyon jól bírta. Remélem idén sem lesz ez másképp.

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2016.12.08. 17:43

Tavasszal leszedtem a sarjait.Ki vannak ültetve ,takarást kaptak.Kíváncsi leszek, hogy mennyit bírnak. :roll:
Csatolmányok
20161206_120126.jpg
20161206_120126.jpg (627.36 KiB) Megtekintve 8105 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.12.08. 18:07

Új taggal bővült ma az agávé "gyűjteményem", hála érte kurdilacinak. :D
Agávék.jpg
Szegénykém 10 napot utazott a postával, de végül is megérkezett. Nagyon bízom benne, hogy meg is marad.
A.A Mediopicta.jpg
Egyelőre kénytelen vagyok a lakásban teleltetni őket, de tavaly a variegata nagyon jól bírta. Remélem idén sem lesz ez másképp.
Kicsit megdöbbentett a kép. Egyáltalán nem volt sárga levele, amikor postáztam. Nem tudom, hogy hol tartották 10 napig, de láthatóan megviselte. Csak akkor fogok megnyugodni, ha jövőre olyan képeket teszel fel róla, ahol egymás után bontja az egészséges leveleket. A földje viszont nem biztos, hogy jó, nálam szinte tiszta sóderben volt.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.12.08. 18:25

Új taggal bővült ma az agávé "gyűjteményem", hála érte kurdilacinak. :D
Agávék.jpg
Szegénykém 10 napot utazott a postával, de végül is megérkezett. Nagyon bízom benne, hogy meg is marad.
A.A Mediopicta.jpg
Egyelőre kénytelen vagyok a lakásban teleltetni őket, de tavaly a variegata nagyon jól bírta. Remélem idén sem lesz ez másképp.
Kicsit megdöbbentett a kép. Egyáltalán nem volt sárga levele, amikor postáztam. Nem tudom, hogy hol tartották 10 napig, de láthatóan megviselte. Csak akkor fogok megnyugodni, ha jövőre olyan képeket teszel fel róla, ahol egymás után bontja az egészséges leveleket. A földje viszont nem biztos, hogy jó, nálam szinte tiszta sóderben volt.
Miután behoztam a variegatamat pár nap mulva az öregebb alsó levelei elkezdtek sárgulni, meglepően gyorsan. Talán ő is a meleg miatt dobja el a régi leveleit.
A földje 60% mosott homok, 40% virágföld. A másik két agávémat is ilyen talajban tartom, nőttek is szépen benne. Majd, ha nagyobbak lesznek lehet, hogy érdemesebb lesz több homokot tenni bele, a növekedés fékezése miatt. De most nem bánom, ha gyorsan nőnek. :D
Bízom benne, hogy jövőre beszámolhatok majd a fejlődéséről, rajtam nem múlik. :D

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.12.08. 18:30

Tavasszal leszedtem a sarjait.Ki vannak ültetve ,takarást kaptak.Kíváncsi leszek, hogy mennyit bírnak. :roll:
Nagyon szép telt levélkosara van. Milyen agávé? Mintázata olyan, mint a variegatanak, de annak hosszabbak a levelei.

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2016.12.08. 19:20

Tavasszal leszedtem a sarjait.Ki vannak ültetve ,takarást kaptak.Kíváncsi leszek, hogy mennyit bírnak. :roll:
Szép darab! Várjuk az eredményt!

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.12.08. 19:30

Tavasszal leszedtem a sarjait.Ki vannak ültetve ,takarást kaptak.Kíváncsi leszek, hogy mennyit bírnak. :roll:
Gyönyörű példány! Milyen idős és mekkora?

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.12.08. 20:05

Én most rossz kislány voltam mert a nagy agavét nem sikerült a pincébe leengedni és a polikarbonát házikóban fogom átteleltetni.Nem tudok vele mit csinálni vagy túléli vagy nem... :roll:(3.old alja) Eddig kapott -2.7 fokot rövid ideig.Ha kegyes az időjárás tavasszal nem összerogyott állapotban kerül ki a kertbe.


Vissza: “Agavék, Dasylirionok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég