Nem télálló agávék

A sivatag ékkövei. Sarjadzók, magányosak, kicsik, óriások, trópusiak, télállók.
Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.12.09. 06:29

Én most rossz kislány voltam mert a nagy agavét nem sikerült a pincébe leengedni és a polikarbonát házikóban fogom átteleltetni.Nem tudok vele mit csinálni vagy túléli vagy nem... :roll:(3.old alja) Eddig kapott -2.7 fokot rövid ideig.Ha kegyes az időjárás tavasszal nem összerogyott állapotban kerül ki a kertbe.
Én tavaly télen hagytam kint a nagy agávémat szándékosan, mert nem volt már hol teleltetnem. - 8 fokig bírta mindenféle takarás nélkül.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.12.09. 09:34

Én most rossz kislány voltam mert a nagy agavét nem sikerült a pincébe leengedni és a polikarbonát házikóban fogom átteleltetni.Nem tudok vele mit csinálni vagy túléli vagy nem... :roll:(3.old alja) Eddig kapott -2.7 fokot rövid ideig.Ha kegyes az időjárás tavasszal nem összerogyott állapotban kerül ki a kertbe.
Én tavaly télen hagytam kint a nagy agávémat szándékosan, mert nem volt már hol teleltetnem. - 8 fokig bírta mindenféle takarás nélkül.
Jó hír ,köszi.
A szigeteletlen falhoz van tolva,hogy onnan nyerjen egy kis meleget ;) .Eddig nem látok rajta fagyási sérülésre utaló jelet.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.17. 06:37

Én most rossz kislány voltam mert a nagy agavét nem sikerült a pincébe leengedni és a polikarbonát házikóban fogom átteleltetni.Nem tudok vele mit csinálni vagy túléli vagy nem... :roll:(3.old alja) Eddig kapott -2.7 fokot rövid ideig.Ha kegyes az időjárás tavasszal nem összerogyott állapotban kerül ki a kertbe.
Én tavaly télen hagytam kint a nagy agávémat szándékosan, mert nem volt már hol teleltetnem. - 8 fokig bírta mindenféle takarás nélkül.
Jó hír ,köszi.
A szigeteletlen falhoz van tolva,hogy onnan nyerjen egy kis meleget ;) .Eddig nem látok rajta fagyási sérülésre utaló jelet.
Szia Encsike!

Nálam is kint van egy Agave americana, nem volt helyem, hogy bevigyem, -5 c° kapott már, volt olyan, hogy egész nap mínuszok voltak. sajnos én sem bírom már bevinni, a bentiekkel befejeztem! Az oldalsó levelei mintha gombásodnának, sötét foltok lettek rajta halványan!

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.17. 07:41

Agave americana még mindig kint:
20161215_075812.jpg
20161215_075812.jpg (297.13 KiB) Megtekintve 10193 alkalommal

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.12.17. 12:13

Köszi unartis.
Én is készítettem egy képet most róla.Én úgy emlékszem ,hogy a levei tövénél a sötétebb foltok már voltak neki amikor behoztam de lehet csak rosszul emlékszem :roll: , szoktam nézni szinte naponta és változást viszont nem látok rajta.Mármint ,hogy nagyobbodna a folt.
Most viszont azt észleltük,hogy a polikarbonátnál elmegy a meleg.Amikor kint mint most is -9,-10 volt bent nem lehetne -2 fok.(ma kora reggeli mérés)
A hibát orvosoljuk a hétvégén.
Tavaly amikor kint -15 fok volt akkor bent -3. Ha ez ezen a télen is így lesz talán túléli. Bízom benne.
Köszönőm még egyszer.
Csatolmányok
P1080637 (640x360).jpg
P1080637 (640x360).jpg (138.2 KiB) Megtekintve 10189 alkalommal

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.17. 18:15

Köszi unartis.
Én is készítettem egy képet most róla.Én úgy emlékszem ,hogy a levei tövénél a sötétebb foltok már voltak neki amikor behoztam de lehet csak rosszul emlékszem :roll: , szoktam nézni szinte naponta és változást viszont nem látok rajta.Mármint ,hogy nagyobbodna a folt.
Most viszont azt észleltük,hogy a polikarbonátnál elmegy a meleg.Amikor kint mint most is -9,-10 volt bent nem lehetne -2 fok.(ma kora reggeli mérés)
A hibát orvosoljuk a hétvégén.
Tavaly amikor kint -15 fok volt akkor bent -3. Ha ez ezen a télen is így lesz talán túléli. Bízom benne.
Köszönőm még egyszer.
Az éjszakai fagyokat -12 c°-ig bírja, ha nincs egész napos fagy, a külső levelek fagynak csak el, viszont a napokig tartó fagyokat nem bírja! Én nem látok semmi elváltozást az agávédon szép egészséges!

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.12.17. 18:39

Köszi unartis.
Én is készítettem egy képet most róla.Én úgy emlékszem ,hogy a levei tövénél a sötétebb foltok már voltak neki amikor behoztam de lehet csak rosszul emlékszem :roll: , szoktam nézni szinte naponta és változást viszont nem látok rajta.Mármint ,hogy nagyobbodna a folt.
Most viszont azt észleltük,hogy a polikarbonátnál elmegy a meleg.Amikor kint mint most is -9,-10 volt bent nem lehetne -2 fok.(ma kora reggeli mérés)
A hibát orvosoljuk a hétvégén.
Tavaly amikor kint -15 fok volt akkor bent -3. Ha ez ezen a télen is így lesz talán túléli. Bízom benne.
Köszönőm még egyszer.
Az éjszakai fagyokat -12 c°-ig bírja, ha nincs egész napos fagy, a külső levelek fagynak csak el, viszont a napokig tartó fagyokat nem bírja! Én nem látok semmi elváltozást az agávédon szép egészséges!
Köszönőm szépen ;) .

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.12.18. 00:10

Agave americana még mindig kint:
20161215_075812.jpg
Nem is tervezel valamiféle védelmet a számára? Kísérletezel vele, hogy meddig bírja? Laci már tett egy kísérletet és -8 fokon határozta meg a fagytűrését.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.18. 07:08

Agave americana még mindig kint:
20161215_075812.jpg
Nem is tervezel valamiféle védelmet a számára? Kísérletezel vele, hogy meddig bírja? Laci már tett egy kísérletet és -8 fokon határozta meg a fagytűrését.
Sajnos nincs már bent helyem :( , kinőtte, legfeljebb a fal mellé teszem száraz helyre, van egy nyitott folyosónk, ott vannak a cserepes babérok, olajfák, magyaltölgyek, stb.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.12.18. 08:42

Az agavék esetében a sérülés sokszor csak a tartósan enyhe időszaknál jelentkeznek. Egész télen úgy néz ki minden rendben , majd tavasszal felpuhul és és elpusztul a növény. Egyébként a szomszédom sem cipelte be idén, és elmondása szerint nem is fogja. A növény le van süllyesztve, eddig nálunk talán -7 fok lehetett a leghidegebb. Távolról úgy tűnik minden rendben vele.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Peti » 2016.12.18. 09:06

Nálam ki volt ültetve egy variegata változat, az valószínűleg még kevesebbet bír. Február végéig úgy nézett ki nincs semmi baja, aztán tavasszal összerogyott az egész növény, teljesen elzselésedtek, majd összeestek a vaskos levelek. Volt a takarásában vészfűtés is ,de az sem segített neki a túlélésben. Érdekesség, hogy a kiültetéskor rengeteg föld alatti sarjjal rendelkezett, de még azok sem hajtottak ki, pedig megadtam nekik a lehetőséget, csak késő ősszel ástam ki a gyökérzetét.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.26. 06:13

Nálam ki volt ültetve egy variegata változat, az valószínűleg még kevesebbet bír. Február végéig úgy nézett ki nincs semmi baja, aztán tavasszal összerogyott az egész növény, teljesen elzselésedtek, majd összeestek a vaskos levelek. Volt a takarásában vészfűtés is ,de az sem segített neki a túlélésben. Érdekesség, hogy a kiültetéskor rengeteg föld alatti sarjjal rendelkezett, de még azok sem hajtottak ki, pedig megadtam nekik a lehetőséget, csak késő ősszel ástam ki a gyökérzetét.
Tapasztaltam már korábban én is, hogy a variegata -5 c°-on elfagyott! A normál változat, ha nincs egész napos fagy -12 c°-ig bírja. Ha viszont több napig éjjel-nappal fagy és -10 c°-t kap azt már az alap változat sem bírja, csap. védelemmel sem :roll:
Viszont ami érdekes, hogy néhány éve nyárra(kora tavasztól-késő őszig) kiültettem az A. americana-kat a kertbe a Kelet-békési szülői házunknál! A rá következő tél elég kemény volt, mert -20-nál hidegebbek is voltak több napon keresztül, következő nyáron máshova lettek ültetve az agávék, mégis nyár végén kis agávék növögettek a korábbi helyen, ami egyet jelent, hogy átteleltek a homokos talajban az A. americana sarjai, a kemény mínuszokat is túlélték!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.01.14. 21:59

Új taggal bővült ma az agávé "gyűjteményem", hála érte kurdilacinak. :D
Agávék.jpg
Szegénykém 10 napot utazott a postával, de végül is megérkezett. Nagyon bízom benne, hogy meg is marad.
A.A Mediopicta.jpg
Egyelőre kénytelen vagyok a lakásban teleltetni őket, de tavaly a variegata nagyon jól bírta. Remélem idén sem lesz ez másképp.
Kicsit megdöbbentett a kép. Egyáltalán nem volt sárga levele, amikor postáztam. Nem tudom, hogy hol tartották 10 napig, de láthatóan megviselte. Csak akkor fogok megnyugodni, ha jövőre olyan képeket teszel fel róla, ahol egymás után bontja az egészséges leveleket. A földje viszont nem biztos, hogy jó, nálam szinte tiszta sóderben volt.
Ugyan még levelet nem bont, de szépen elvan, kemények a levelei. Bizakodom. :D

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.01.15. 08:14

Új taggal bővült ma az agávé "gyűjteményem", hála érte kurdilacinak. :D
Agávék.jpg
Szegénykém 10 napot utazott a postával, de végül is megérkezett. Nagyon bízom benne, hogy meg is marad.
A.A Mediopicta.jpg
Egyelőre kénytelen vagyok a lakásban teleltetni őket, de tavaly a variegata nagyon jól bírta. Remélem idén sem lesz ez másképp.
Kicsit megdöbbentett a kép. Egyáltalán nem volt sárga levele, amikor postáztam. Nem tudom, hogy hol tartották 10 napig, de láthatóan megviselte. Csak akkor fogok megnyugodni, ha jövőre olyan képeket teszel fel róla, ahol egymás után bontja az egészséges leveleket. A földje viszont nem biztos, hogy jó, nálam szinte tiszta sóderben volt.
Ugyan még levelet nem bont, de szépen elvan, kemények a levelei. Bizakodom. :D
Ennek örülök. Ne is bontson most levelet, pihenjen. Aztán tavasszal mehet kifelé, s hozhatja a szebbnél szebb, egészséges leveleket.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.01.31. 14:27

Tavasszal leszedtem a sarjait.Ki vannak ültetve ,takarást kaptak.Kíváncsi leszek, hogy mennyit bírnak. :roll:
Gyönyörű példány! Milyen idős és mekkora?
Lehet, hogy ez már örök talány marad. Legalább a nevét jó lenne tudni, szívesen beszereznék belőle. :)

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2017.01.31. 16:08

Tavasszal leszedtem a sarjait.Ki vannak ültetve ,takarást kaptak.Kíváncsi leszek, hogy mennyit bírnak. :roll:
Gyönyörű példány! Milyen idős és mekkora?
Lehet, hogy ez már örök talány marad. Legalább a nevét jó lenne tudni, szívesen beszereznék belőle. :)
Elnézést a késői válaszért.
Parryi patonii a neve,idős példány kb 35cm átmérőjű.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.01.31. 17:42

Elnézést a késői válaszért.
Parryi patonii a neve,idős példány kb 35cm átmérőjű.
Köszi!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.01.31. 17:56

Elnézést a késői válaszért.
Parryi patonii a neve,idős példány kb 35cm átmérőjű.
Semmi gond, jobb későn, mint soha. :D Köszi.

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2017.01.31. 18:14

Elnézést a késői válaszért.
Parryi patonii a neve,idős példány kb 35cm átmérőjű.
Semmi gond, jobb későn, mint soha. :D Köszi.
Ha van rá igény, teszek fel pár fotót a gyűjjtemènyemből.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Nem télálló agávék

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.01.31. 18:59

Elnézést a késői válaszért.
Parryi patonii a neve,idős példány kb 35cm átmérőjű.
Semmi gond, jobb későn, mint soha. :D Köszi.
Ha van rá igény, teszek fel pár fotót a gyűjjtemènyemből.
Részemről örülnék neki!


Vissza: “Agavék, Dasylirionok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég