Yucca rostrata

Szárazság nagykövetei. A kis termetű bokrosok, a törzses óriások, a szubtrópusiak, sivatagiak és bármi, ami jukka.
Sanyika81
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2019.12.15. 20:31

kenand írta:Szeretnék én is jukkákat a kertbe, mivel bővítem, de jó lenne ha nem kellne mindent takarni, mivel ha sokat kell (így is vannak pálmák, jukkák) egyrészt nagyon fárasztó, másrészt nem éppen szép.

Ez még vállalható, de nem volt olcsó (WPC teraszt építettem, vennt pár plusz "párnafát")

IMG_20181118_124537k.jpg

Valószínűleg keresek még zöld rostátát.
Egzotikus kertésztben kapható, de azért nem olcsó
https://egzotikuskerteszet.hu/index.php ... 0cm-detail

Egyébként nem tudom a zöld rostrata nem thomsoniana-e, vagy annak hibridje, mivel az zöldebb, és élőhelyén is magasbbra húzódik (jobban bírja a hideget)

Szert tettem 2 pici yucca constrictara, az is hoz kis törzset és jól bírja a gyűrődést

A zöld rostrata teljesen más mint a thompsoniana.
A thompsoniana egy picit kékeszöld levelű és merevebb levélzetű.

unartis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.16. 06:40

Lajos írta:
unartis írta:
kenand írta:Nekem is van egy zöldesebb, idén lett kiültetve, gyökeres volt. Szépen megindult, remélem bírja majd a telet is
IMG_20190516_155111.jpg

...amúgy nagyon mutatós ez a forma is, sajnálom, hogy kereskedelmi forgalomba magja ennek a zöld változatnak nem kerül, pedig csapadékvédelem nélkül működne a teleltetése!

Én a zöldnek is készítek csapadékvédelmet, így a hó nem nyomja le, és nem torzítja a levelek alkotta gömbformát.

Itt nem sok hó szokott lenni általában, csak tavaly volt több az átlagosnál. Nem nagyon védtem régebben sem.

unartis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.12.16. 06:42

kenand írta:Szeretnék én is jukkákat a kertbe, mivel bővítem, de jó lenne ha nem kellne mindent takarni, mivel ha sokat kell (így is vannak pálmák, jukkák) egyrészt nagyon fárasztó, másrészt nem éppen szép.

Ez még vállalható, de nem volt olcsó (WPC teraszt építettem, vennt pár plusz "párnafát")

IMG_20181118_124537k.jpg

Valószínűleg keresek még zöld rostátát.
Egzotikus kertésztben kapható, de azért nem olcsó
https://egzotikuskerteszet.hu/index.php ... 0cm-detail

Egyébként nem tudom a zöld rostrata nem thomsoniana-e, vagy annak hibridje, mivel az zöldebb, és élőhelyén is magasbbra húzódik (jobban bírja a hideget)

Szert tettem 2 pici yucca constrictara, az is hoz kis törzset és jól bírja a gyűrődést

A Yucca constricta nagyon jól bírja a kerti tartást, idén virágzott az egyik tövem, sajnos nem kötött magot, pedig poroztam több napon keresztül :cry:

Vissza: “Jukkák”