hibrid jukkák

Szárazság nagykövetei. A kis termetű bokrosok, a törzses óriások, a szubtrópusiak, sivatagiak és bármi, ami jukka.
Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.01. 06:45

Jól gondolod.
Ez a yucca aloifolia x elata is Pétertől származik,ha emékeim nem csalnak 5-6 éves lehet.Tavaly virágzott ősszel.Idén 25 cm nőt a törzse,úgy hogy folyamatosan vágtam lefele a az elágazó fejeket,(még szeretném ha felfele haladna mielőtt elágazna).Jelenleg 170cm magas.
aloifoliaxelata.JPG
Levy!
Nem rossz teljesítmény egy jukkától ekkora növekedési erény egy évben :) , gondolom az Y. aloifolia hozadéka, mert a Y. elata iszonyú lassan nő (legalább is nálam), évi 1-2 cm lehet :? , ha így folytatja, aggastyán koromra talán a hasam magasságáig fog a törzse érni.
Hát igen, mire az elata nemi életbe kezd, az embernek már csak az urológus az egyetlen igazi partnere...
Ez az én nagy bajom, majd kötöttebb talajban is próbálkozom vele(mert van egy rakat magoncom) :) , a sóderbe alig nő 1-1 cm-t.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.01. 06:47

Még a Yucca elata X aloifolia is érdekes lehet, tehát amikor keskeny leveles elata anyuci egy igen jó növekedési erénnyel párosulna, kb amit levy is leírt, 25 cm/év 8-)
Igen,bizonyára az is klassz lenne, viszont Demeter szerint, nem olyan jól termékenyülő, termés illetve magnevelő az elata mint az aloifolia. Tehát talán technikailag nehézkesebb kivitelezni.Kevesebb egyedet produkál, amiből kevesebb marad a termőhelyi szelekció után, stb. :roll:
Akkor azért ilyen ritka a Yucca elata X aloifolia, pedig kíváncsi lennék az utódokra 8-) , na majd 30-40 év múlva talán összejön egy ilyen hibrid létrehozása!

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.01. 06:50

Ez az aloifoliaxelata változat nekem is megvan. Tavalyi csapadékos télen eléggé foltosodott idén nem csinálja. Természetesen nem takarom a levélszoknyát én meghagyom rajta. Idén már nálam is sokat nőtt a csapadékszegény idény ellenére. Szigetszentmiklóson van egy kaktuszgyűjtő akinek a kertjében él egy kb három méter magas. Sajnos már csak egy fejű mert az egyik fej letört. A mai napon készítettem egy képet a sajátomról.
DSC05147 (Medium).JPG
Norbi!
Nagyon jól néz ki, teljesen bele szerettem ebbe a hibridbe, nekem csak Y. thompsoniana X baileyi hibridem van, a i talán idővel törzset nevel, és még egy két egyéb kicsi hibrid növény szintén Demeter szaporításai.

HorváthPéter
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.08.31. 19:43
Tartózkodási hely: Abony
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: HorváthPéter » 2016.01.01. 15:00

Ez az aloifoliaxelata változat nekem is megvan. Tavalyi csapadékos télen eléggé foltosodott idén nem csinálja. Természetesen nem takarom a levélszoknyát én meghagyom rajta. Idén már nálam is sokat nőtt a csapadékszegény idény ellenére. Szigetszentmiklóson van egy kaktuszgyűjtő akinek a kertjében él egy kb három méter magas. Sajnos már csak egy fejű mert az egyik fej letört. A mai napon készítettem egy képet a sajátomról.
DSC05147 (Medium).JPG
Üdvözöllek!
Ez egy kincs!

HorváthPéter
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.08.31. 19:43
Tartózkodási hely: Abony
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: HorváthPéter » 2016.01.01. 18:12

Ez az aloifoliaxelata változat nekem is megvan. Tavalyi csapadékos télen eléggé foltosodott idén nem csinálja. Természetesen nem takarom a levélszoknyát én meghagyom rajta. Idén már nálam is sokat nőtt a csapadékszegény idény ellenére. Szigetszentmiklóson van egy kaktuszgyűjtő akinek a kertjében él egy kb három méter magas. Sajnos már csak egy fejű mert az egyik fej letört. A mai napon készítettem egy képet a sajátomról.
DSC05147 (Medium).JPG
Szervusz Norbi!
Nem-e az a növény van az alábbi linken egy korábbi felvételen amiről van a Te növényed szaporítva?
http://www.bennyskaktus.dk/images/other ... ta_181.jpg

Üdvözlettel:
Horváth Péter

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.01.01. 20:35

Ez az aloifoliaxelata változat nekem is megvan. Tavalyi csapadékos télen eléggé foltosodott idén nem csinálja. Természetesen nem takarom a levélszoknyát én meghagyom rajta. Idén már nálam is sokat nőtt a csapadékszegény idény ellenére. Szigetszentmiklóson van egy kaktuszgyűjtő akinek a kertjében él egy kb három méter magas. Sajnos már csak egy fejű mert az egyik fej letört. A mai napon készítettem egy képet a sajátomról.
DSC05147 (Medium).JPG
Szervusz Norbi!
Nem-e az a növény van az alábbi linken egy korábbi felvételen amiről van a Te növényed szaporítva?
http://www.bennyskaktus.dk/images/other ... ta_181.jpg

Üdvözlettel:
Horváth Péter
Nem mert tudtommal nem hoz sarjakat. Egyébként valóban ez az a növény amiről írtam csak most már lényegesen nagyobb. Ismerem a tulajdonosát és volt szerencsém a kertjében végigsétálni. Az enyém is Demetertől származik csak közvetett úton. Néhány évig edényben tengődött majd elkészült a végleges helye és kiültettem. Olyan helyre ültettem ahol háborítatlanul tud fejlődni senkit nem veszélyeztet. Teljes mértékben a természetre bízom annyiban segítem hogy amennyiben száraz a tavasz akkor locsolom hogy a fejlődése ne tevődjön át az őszi időszakra.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.11. 17:51

A gloriosa X treculeana hibridek ismét jól vizsgáztak. Semmi védelem, sehol gomba.
Az ültetvény, amit fel kell számolnom, mert a szennyvízcsatorna pont keresztülmegy rajta:
ultetveny1.jpg
ultetveny1.jpg (263.83 KiB) Megtekintve 8502 alkalommal
ultetveny2.jpg
ultetveny2.jpg (285.16 KiB) Megtekintve 8502 alkalommal

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.11. 17:55

Különböző habitusu gloriosa x treculeana hibridek. Az ültetvénnyel egyidősek, de szétültetve látványos a különbség:
gxt1.jpg
gxt1.jpg (239.94 KiB) Megtekintve 8510 alkalommal
gxt2.jpg
gxt2.jpg (258.07 KiB) Megtekintve 8510 alkalommal
Ez az egyik a sok közül, ami elpottyntott magról kelt, és szerencséjére nem vettem észre a levendula tövében. Még 2 év múlva is bújtak elő ujabb csírák.
gxt3.jpg
gxt3.jpg (249.98 KiB) Megtekintve 8510 alkalommal

Avatar
Kerekes
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016.02.11. 13:22
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: Kerekes » 2016.02.11. 18:37

Szia lecsó!
Gratulálok. Ez bíztatóan hangzik. Lennének eladó hibrid jukkáid?
Üdv ;)
Ádám

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.11. 20:48

Szia lecsó!
Gratulálok. Ez bíztatóan hangzik. Lennének eladó hibrid jukkáid?
Üdv ;)
Ádám
Szia
Igen. Milyen nagyságrendben gondolkozol? :D
gloriosa x treculeana: full télálló mindegyik :ebből szinte korlátlan
torreyi x treculana : robosztusabb lesz, mint az előző, lehet köztük télálló: korlátozott számban
faxoniana x faxoniana: nem télálló ( 50-ből 40 megmurdált tavaly télen): 1-2 db
Üdv.
P

Avatar
Kerekes
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016.02.11. 13:22
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: Kerekes » 2016.02.11. 21:09

Üdv.
A gloriosa x treculeana hibrid érdekelne. :) Nagyjából 10 darabot, ha lehetséges. :? Gondolom a kicsi jukkákat ki kell ásnod, így a legjobb lenne megvárni legálább április-május környékét. És akkor postázol is? Tudok előre utalni.
Ádám

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.11. 21:14

Üdv.
A gloriosa x treculeana hibrid érdekelne. :) Nagyjából 10 darabot, ha lehetséges. :? Gondolom a kicsi jukkákat ki kell ásnod, így a legjobb lenne megvárni legálább április-május környékét. És akkor postázol is? Tudok előre utalni.
Ádám
Sokat járok Szegedre is. A részleteket privátban megbeszéljük.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.13. 20:03

Jövő 7re bejelentkezett csatornázó. SOS ki kellett szednem az összes gloriosa x treculana hibridet.Most azon agyalok, hogy min csináljak többszáz jukkával.......
A madarasteszkóban vettem 300 db fél literes műanyag poharat.Visszavágva a gyökereket ideiglenes megoldásnak megteszi.

Mindegyik helyben, szabadföldben kelt 2014-ben. Van pár idei kelés is a lustább magok kicsit későn kaptak észbe.
Sehol semmi nyoma a télnek. Nincs egy szárad levél, nincs gombafolt, nincs gyökérrothadás. 100%-ban sértetlenek.

plantation1.jpg
plantation1.jpg (236.07 KiB) Megtekintve 8412 alkalommal
plantation3.jpg
plantation3.jpg (289.32 KiB) Megtekintve 8412 alkalommal
Lehet, hogy a talajnak is köze van hozzá.... A felső 5 cm-ben van egy kis humusz, alatta azonban színtiszta homok.
soil.jpg
soil.jpg (291.06 KiB) Megtekintve 8412 alkalommal

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.02.13. 20:18

Egyenlőre be sem kell cserepezned őket árnyékba egy kupacba berakod őket nem lesz semmi bajuk azokban a répaszerű gyökerekben elegendő tartalék van. Engem érdekelne kettő darab amit megírsz privátban mibe fog fájni és akkor elmegyek érte a jővő héten. Akit még érdekel azoknak is el tudod postázni akár így szabad gyökérrel is.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.13. 20:27

Egyenlőre be sem kell cserepezned őket árnyékba egy kupacba berakod őket nem lesz semmi bajuk azokban a répaszerű gyökerekben elegendő tartalék van. Engem érdekelne kettő darab amit megírsz privátban mibe fog fájni és akkor elmegyek érte a jővő héten. Akit még érdekel azoknak is el tudod postázni akár így szabad gyökérrel is.

Igen, tudom. Amikor tavaly egyeltem az ágyást hetekig éltek még a komposzt tetején, pedig nyáron volt.
Szívesen adok, megbeszéljük privátban.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.02.13. 22:53

Peti, kár hogy ezekről nem tudtam korábban. Pár db. engem is érdekelt volna... :cry: :roll:

HorváthPéter
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.08.31. 19:43
Tartózkodási hely: Abony
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: HorváthPéter » 2016.02.20. 18:16

Különböző habitusu gloriosa x treculeana hibridek. Az ültetvénnyel egyidősek, de szétültetve látványos a különbség:
gxt1.jpg
gxt2.jpg
Ez az egyik a sok közül, ami elpottyntott magról kelt, és szerencséjére nem vettem észre a levendula tövében. Még 2 év múlva is bújtak elő ujabb csírák.
gxt3.jpg
Zseniális!
Üdv: HRP

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.20. 18:28

Különböző habitusu gloriosa x treculeana hibridek. Az ültetvénnyel egyidősek, de szétültetve látványos a különbség:
gxt1.jpg
gxt2.jpg
Ez az egyik a sok közül, ami elpottyntott magról kelt, és szerencséjére nem vettem észre a levendula tövében. Még 2 év múlva is bújtak elő ujabb csírák.
gxt3.jpg
Zseniális!
Üdv: HRP
:D

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.02.20. 18:29

Peti, kár hogy ezekről nem tudtam korábban. Pár db. engem is érdekelt volna... :cry: :roll:

Március 20-án kocsival megyek Prágába. Van egy nyitrai kolléganőm, neki oda tudom adni. Lehet, hogy így megoldható?

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: hibrid jukkák

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.02.21. 00:11

Peti, kár hogy ezekről nem tudtam korábban. Pár db. engem is érdekelt volna... :cry: :roll:

Március 20-án kocsival megyek Prágába. Van egy nyitrai kolléganőm, neki oda tudom adni. Lehet, hogy így megoldható?


:o :o :shock: :idea:
Ez egy nagyon zseniális ötlet. Nyitra a másik ˝otthonom˝, sőt szinte többet tartózkodok a városban, mint otthon. :) :roll:


Vissza: “Jukkák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég