Yucca rostrata

Szárazság nagykövetei. A kis termetű bokrosok, a törzses óriások, a szubtrópusiak, sivatagiak és bármi, ami jukka.
Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.06. 14:44

Gyönyörű. 8-)
Köszi

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.06. 14:47

Erzsébeten a Török Flóris és a Topánka utca sarkán, közterületen van ez az izléses "park". A 2x2 sávos út elválasztó sávjában. A 3 rostrata ki van ültetve.
erzsebet1.jpg
erzsebet2.jpg
Ezek még akár életben is maradhatnak itt, ha jó vízelvezetésű talajba ültették őket.
Szia Peti

Mivel nincs messze tőlem, gyanítom, hogy homokos, de legalábbis nem kötött talaj. A fentebb látható Damjanich utcához meg még közelebb van, kevesebb mint 1 km. Azt nem tudom , hogy ott volt- e talajcsere .

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2017.07.14. 18:29

Az idei tél elég kemény volt, tapasztalatgyűjtésre pont ideális. Valakinek volt kint cserépben filifera? Ha igen, túlélte a megpróbáltatásokat? Tökéletesen száraz körülmények között, mennyire tolerálja a gyökérzete, ha napokra átfagy az egész cserép?

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.14. 20:18

Az idei tél elég kemény volt, tapasztalatgyűjtésre pont ideális. Valakinek volt kint cserépben filifera? Ha igen, túlélte a megpróbáltatásokat? Tökéletesen száraz körülmények között, mennyire tolerálja a gyökérzete, ha napokra átfagy az egész cserép?

Nem akarlak elkeseríteni, de a filifera -10 foknál kevesebbet biztos nem bír, tok mindegy milyen szárazon van. A törzse fagy el, aztán tavasszal felpuhul és elrohad. A leveleknek semmi baja. Egyébként sincs semmi értelme cserépben kint tartani. Ha cserépben van, minek kockáztatni, vidd be. Azt hiszen Norbinak van kiultetve. Ő el tud látni tanácsokkal.

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2017.07.14. 23:53

Nem akarlak elkeseríteni, de a filifera -10 foknál kevesebbet biztos nem bír, tok mindegy milyen szárazon van. A törzse fagy el, aztán tavasszal felpuhul és elrohad. A leveleknek semmi baja. Egyébként sincs semmi értelme cserépben kint tartani. Ha cserépben van, minek kockáztatni, vidd be. Azt hiszen Norbinak van kiultetve. Ő el tud látni tanácsokkal.
Ja bocsi, hülyeségeket írtam, mert a rostratára gondoltam, csak véletlen írtam filiferát. A növény ki-beköltöztetése számomra nem alternatíva, mert kifejezetten a terasz díszítésére keresek golyóálló, örökzöld növényt, és bent már az összes telelőhely foglalt. Először a jukkákra gondoltam, mert úgy hírlik elég szívósak, a jukkák közül viszont szerintem az ezüstös rostrata a legszebb. Ismersz esetleg olyan jukkafajtát, amely törzset nevel , és akár egy ilyen idei telet is kihúzna cserépben? Nálam az idei télen "csak" -13-14 C fok volt a leghidegebb, azonban mivel a teraszom a sokadik emeleten van, a hideg szél gyorsan megfagyasztja a cserepeket.

domager
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2015.02.23. 09:15
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: domager » 2017.07.19. 10:21

Sok év után végre rostrata tulajdonos lettem!:) Igazából már nem volt nagyon hely, de sajnos a kiment japán naspolya helye ideális lesz neki.

Van már gyökere, sóderos, földes hely lesz neki kialakítva. Tudom, hogy nem ideális már annyira most kiültetni, de bízok benne, idei télen azért még kicsit tutujgatva lesz.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.19. 15:09

Nem akarlak elkeseríteni, de a filifera -10 foknál kevesebbet biztos nem bír, tok mindegy milyen szárazon van. A törzse fagy el, aztán tavasszal felpuhul és elrohad. A leveleknek semmi baja. Egyébként sincs semmi értelme cserépben kint tartani. Ha cserépben van, minek kockáztatni, vidd be. Azt hiszen Norbinak van kiultetve. Ő el tud látni tanácsokkal.
Ja bocsi, hülyeségeket írtam, mert a rostratára gondoltam, csak véletlen írtam filiferát. A növény ki-beköltöztetése számomra nem alternatíva, mert kifejezetten a terasz díszítésére keresek golyóálló, örökzöld növényt, és bent már az összes telelőhely foglalt. Először a jukkákra gondoltam, mert úgy hírlik elég szívósak, a jukkák közül viszont szerintem az ezüstös rostrata a legszebb. Ismersz esetleg olyan jukkafajtát, amely törzset nevel , és akár egy ilyen idei telet is kihúzna cserépben? Nálam az idei télen "csak" -13-14 C fok volt a leghidegebb, azonban mivel a teraszom a sokadik emeleten van, a hideg szél gyorsan megfagyasztja a cserepeket.
Szia,
Sajnos nincs tapasztalatom rostrataval cserépben. Szerintem, ha teljesen száraz a földje és nincs mi megfagyjon benne, akkor -13-14-et cserépben bínia kell.Szabadföldben szerintem -20 körül télálló lehet, bár nálam csapadékvédelmet mindig fog kapni, enélkül a hó teljesen tönkretenné a szép gömb koronáját.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.19. 15:10

Sok év után végre rostrata tulajdonos lettem!:) Igazából már nem volt nagyon hely, de sajnos a kiment japán naspolya helye ideális lesz neki.

Van már gyökere, sóderos, földes hely lesz neki kialakítva. Tudom, hogy nem ideális már annyira most kiültetni, de bízok benne, idei télen azért még kicsit tutujgatva lesz.
Szia,
Szerinem még simán kiültetheteted.Október végéig még sok idő van begyökeresedni.

domager
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2015.02.23. 09:15
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: domager » 2017.07.19. 20:16

Köszi! Már a helyén van:) Kicsit bosszankodom, mert a törzset fogva akartam kihúzni a konténerből és a konténerbe maradt a gyökerek fele-harmada, kb. 2 nagyobb kukac nagyságú is. Perlites föld volt, így nem jött ki egybe. Maradt így is elég gyökér, de bosszant:) Sódert is kapott, állítólag szereti. :lol:

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.07.20. 06:53

Köszi! Már a helyén van:) Kicsit bosszankodom, mert a törzset fogva akartam kihúzni a konténerből és a konténerbe maradt a gyökerek fele-harmada, kb. 2 nagyobb kukac nagyságú is. Perlites föld volt, így nem jött ki egybe. Maradt így is elég gyökér, de bosszant:) Sódert is kapott, állítólag szereti. :lol:
Mindig meg kell várni, hogy teljesen kiszáradjon a földlabda. Amikor kiszáradt akkor óvatosan kiemelni és a helyére tenni. Két éve augusztusban ültettem rostratát semmi baja nem lett. Télen csapadékvédelem az nagyon fontos.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.20. 10:45

Köszi! Már a helyén van:) Kicsit bosszankodom, mert a törzset fogva akartam kihúzni a konténerből és a konténerbe maradt a gyökerek fele-harmada, kb. 2 nagyobb kukac nagyságú is. Perlites föld volt, így nem jött ki egybe. Maradt így is elég gyökér, de bosszant:) Sódert is kapott, állítólag szereti. :lol:
Mindig meg kell várni, hogy teljesen kiszáradjon a földlabda. Amikor kiszáradt akkor óvatosan kiemelni és a helyére tenni. Két éve augusztusban ültettem rostratát semmi baja nem lett. Télen csapadékvédelem az nagyon fontos.
Igen, azt elfelejtettük mondani, hogy nagyon sérülékeny a gyökere. Én annak idején úgy ültettem át, hogy félbevágtam a cserepet, de nem vettem le róla. Betettem a gödörbe és cseréppel együtt elültettem. Utána húztam le felfelé a cserepet.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.07.25. 16:03

... hogy nagyon sérülékeny a gyökere. Én annak idején úgy ültettem át, hogy félbevágtam a cserepet, de nem vettem le róla. Betettem a gödörbe és cseréppel együtt elültettem. Utána húztam le felfelé a cserepet.
Jó módszer :) ,köszi! ;)
Viszont csak akkor,ha nem túl keskeny a cserép alja,mert akkor ellentétesen borzol és szakíthat. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.07.28. 13:38

... hogy nagyon sérülékeny a gyökere. Én annak idején úgy ültettem át, hogy félbevágtam a cserepet, de nem vettem le róla. Betettem a gödörbe és cseréppel együtt elültettem. Utána húztam le felfelé a cserepet.
Jó módszer :) ,köszi! ;)
Viszont csak akkor,ha nem túl keskeny a cserép alja,mert akkor ellentétesen borzol és szakíthat. ;)
Igen ,előtte érdemes az alját is körben levágni róla.

Avatar
muriati
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015.09.27. 13:55
Tartózkodási hely: Eger
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: muriati » 2017.07.28. 15:03

Erzsébeten a Török Flóris és a Topánka utca sarkán, közterületen van ez az izléses "park". A 2x2 sávos út elválasztó sávjában. A 3 rostrata ki van ültetve.
erzsebet1.jpg
erzsebet2.jpg
Ha jól emlékszem, Imre a palmakerttől említette, hogy az tőllük van.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.07.28. 17:16

... hogy nagyon sérülékeny a gyökere. Én annak idején úgy ültettem át, hogy félbevágtam a cserepet, de nem vettem le róla. Betettem a gödörbe és cseréppel együtt elültettem. Utána húztam le felfelé a cserepet.
Jó módszer :) ,köszi! ;)
Viszont csak akkor,ha nem túl keskeny a cserép alja,mert akkor ellentétesen borzol és szakíthat. ;)
Igen ,előtte érdemes az alját is körben levágni róla.
:lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2017.07.29. 10:08

Szia,
Sajnos nincs tapasztalatom rostrataval cserépben. Szerintem, ha teljesen száraz a földje és nincs mi megfagyjon benne, akkor -13-14-et cserépben bínia kell.Szabadföldben szerintem -20 körül télálló lehet, bár nálam csapadékvédelmet mindig fog kapni, enélkül a hó teljesen tönkretenné a szép gömb koronáját.
Köszi a tippet!

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Encsike » 2017.07.31. 20:40

Megégett de a gyökere még nem halt meg.Az eredmény:
Nem akarom kiemelni télre lesz ami lesz ,kap egy tetőt.
Csatolmányok
P1090480.JPG
P1090480.JPG (347.15 KiB) Megtekintve 10058 alkalommal

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.07.31. 20:46

Megégett de a gyökere még nem halt meg.Az eredmény:
Nem akarom kiemelni télre lesz ami lesz ,kap egy tetőt.
Ne emeld ki szerintem se. Így tud intenzíven növekedni a sarj a leggyorsabban.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Encsike » 2017.07.31. 20:55

Megégett de a gyökere még nem halt meg.Az eredmény:
Nem akarom kiemelni télre lesz ami lesz ,kap egy tetőt.
Ne emeld ki szerintem se. Így tud intenzíven növekedni a sarj a leggyorsabban.
Azt hittem először ,hogy gyom amit láttok mellette de lekapirgáltam finoman és még 4 sarjat találtam ezen kívül.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Yucca rostrata

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.07.31. 21:21

Szívós növények ezek, az eredeti élőhelyükön is előfordulnak tüzek. :)
...
Mondjuk ott egy picit más, mert ritkábban laknak cserépbe ...


Vissza: “Jukkák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég