Cyathea fajok

Évmilliós történelem. Dicksonia antartica, fibrosa. Cyathea cooperi, medullaris, Lophosoria, Blechnum chilense, magellanicum.
pool67
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.07.23. 16:29
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: pool67 » 2017.12.12. 20:54

Mindkettő lehetséges. A magasság önmagában még nem elegendő a hidegtűrésre. Egy tenger/óceán közeli, trópusi terület teljesen más klimatikus viszonyokat tud produkálni mint egy magashegyekkel körülvett sarki terület.
Ezek a spórák a koordináták szerint Taiwanról származnak.A Tamásnak kibírta a -16 hideget az ennél alacsonyabról/vagy ilyesmi magasságból/származó spinulosa,Taiwanról.Ha esetleg lesz belőle növény,érdemes lesz kipróbálni a szabadban.De a podophylláról azt olvastam,hogy
max2000 méterig is felhatólhat.Ehhez képest ez a spóra elvileg 2592 méterről származik.Ez azért elég jelentős különbség. + 592méter.Ezért kérdeztem,hogy ez nem csak ámítás?

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.12.13. 04:30

Mindkettő lehetséges. A magasság önmagában még nem elegendő a hidegtűrésre. Egy tenger/óceán közeli, trópusi terület teljesen más klimatikus viszonyokat tud produkálni mint egy magashegyekkel körülvett sarki terület.
Ezek a spórák a koordináták szerint Taiwanról származnak.A Tamásnak kibírta a -16 hideget az ennél alacsonyabról/vagy ilyesmi magasságból/származó spinulosa,Taiwanról.Ha esetleg lesz belőle növény,érdemes lesz kipróbálni a szabadban.De a podophylláról azt olvastam,hogy
max2000 méterig is felhatólhat.Ehhez képest ez a spóra elvileg 2592 méterről származik.Ez azért elég jelentős különbség. + 592méter.Ezért kérdeztem,hogy ez nem csak ámítás?
Szia! 2592 igen magas már Taiwani viszonylatban is ennyire magasan nem tudok róla , hogy élnének spinulosák foleg a sziget északi részén nem ami már eleve hidegebb. A legfagytűrőbb taiwani spinulosák amúgy a leírások alapján a taipingshanon élnek 1700 es 1900 meter között ami egy fagyzugus völgy aminek a leggyakoribb fája az amugy Japánban és az orosz távolkeleten honos bükkfafaj a Fagus hayatae ami jégkori maradványfaj taiwan szigetén. Ahogy Viktor is említette a magasság nem feltétlenül jelent jó fagytűrést. Taiwan egy pici sziget de az északi része sokkal hidegebb télen mint a déli. Amugy az északon fekvű részeken már 5-600 méteren is leesik a hó télen addig a szigen legdélibb részen , még 2000 méter felett is a teljesen trópusi bételpálmát termesztik. A sziget legdélibb részen sosem jártam , de ott olyan enyhe a klíma hogy el tudom képzelni , hogy akár 2500 méter felett is nőjön spinulosa , ez viszont nem feltétlen jelent jó fagytűrést jó esellyel a sziget északi részén 1000 méteren honos növény többet fog bírni sokkal , mint délen 2000 méter felett. ugyanis amig mondjuk a Taipingshanon 1800 méter 7a zóna addig a Pingtungban délen lévő hegységben 2500 méter is maximum 9b . A tengervíz hőmérsékletben is különbségek vannak dél taiwant és a nyugati részt meleg tengeráramlás éri míg a keleti főleg, észak keletet hideg ,telén ez gyakran lerántja északkeletről japán felől a sarki hideget magával , de az ország déli és nyugati részét melegítő tengeráramlások ezt a részt megvédik teljesen hideg mentesen tartják , a sziget déli részen lényegében alig van a hőmérsékletben különbség a tél és a nyár között max a tél szárazabb. Az én spinulosám már nem tudom pontosan milyen magasról származik szerintem 1500 méter körülről de hideg északi részről.
Ha nem titok honnan rendelted én még nem láttam olyan eladó sporát ami mellé gyűjtési koordinátákat is írtak ez felkeltette a kíváncsiságomat.
A podophylla viszont tudtommal egyáltal nem él 2000 méter felett inkább alacsonyabb helyeken él leginkább a yangmingshanon ahol kötődik a cryptomeria erdőkhöz a fagytűrése rosszabb a spinulosaenál.
Erdekessegképp még megírom hogy az egyik kínai nyelvű könyvemben megemlítenek még egy Sphaeropteris tarokoensis nevű páfrányfafajt ami 16 méteresre is nőhet és csak a taroko nemzeti park egy elzárt részén él pár példánya és a kihalás szélén áll és hogy az milyen hideg hely ahol él merthogy 2700 méterig felhatol az erdőben . Neten semmilyen információt nem találtam róla viszont a konyvben megemlitett neve 大笔筒树 ( da bi tong shu) ami magyarra fordítva nagy cyathea lepiferát jelent bitongshunak a lepferát nevezik , lehet él ott valami oriás jó fagytűrésű lepifera rokon , minden esetre elgondolkodtató.

Avatar
drosera
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2015.12.06. 22:34
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: drosera » 2017.12.13. 06:10

Szerintem innen:
https://www.trebrown.com/shop/treefern-spore.php

Már én is néztem őket, de jelenleg Cyathea dregeit és australist szeretnék spóráról megpróbálni, aztán majd megosztom a tapasztalataimat. :)

pool67
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.07.23. 16:29
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: pool67 » 2017.12.13. 09:49

Üsd be a google keresőbe,hogy trebrown spore és van náluk 7 féle spóra.Egyébként amiről írtam,a sziget közepén találhatók nagyjából É-D és K-NY viszonylatban is.


Mindkettő lehetséges. A magasság önmagában még nem elegendő a hidegtűrésre. Egy tenger/óceán közeli, trópusi terület teljesen más klimatikus viszonyokat tud produkálni mint egy magashegyekkel körülvett sarki terület.
Ezek a spórák a koordináták szerint Taiwanról származnak.A Tamásnak kibírta a -16 hideget az ennél alacsonyabról/vagy ilyesmi magasságból/származó spinulosa,Taiwanról.Ha esetleg lesz belőle növény,érdemes lesz kipróbálni a szabadban.De a podophylláról azt olvastam,hogy
max2000 méterig is felhatólhat.Ehhez képest ez a spóra elvileg 2592 méterről származik.Ez azért elég jelentős különbség. + 592méter.Ezért kérdeztem,hogy ez nem csak ámítás?
Szia! 2592 igen magas már Taiwani viszonylatban is ennyire magasan nem tudok róla , hogy élnének spinulosák foleg a sziget északi részén nem ami már eleve hidegebb. A legfagytűrőbb taiwani spinulosák amúgy a leírások alapján a taipingshanon élnek 1700 es 1900 meter között ami egy fagyzugus völgy aminek a leggyakoribb fája az amugy Japánban és az orosz távolkeleten honos bükkfafaj a Fagus hayatae ami jégkori maradványfaj taiwan szigetén. Ahogy Viktor is említette a magasság nem feltétlenül jelent jó fagytűrést. Taiwan egy pici sziget de az északi része sokkal hidegebb télen mint a déli. Amugy az északon fekvű részeken már 5-600 méteren is leesik a hó télen addig a szigen legdélibb részen , még 2000 méter felett is a teljesen trópusi bételpálmát termesztik. A sziget legdélibb részen sosem jártam , de ott olyan enyhe a klíma hogy el tudom képzelni , hogy akár 2500 méter felett is nőjön spinulosa , ez viszont nem feltétlen jelent jó fagytűrést jó esellyel a sziget északi részén 1000 méteren honos növény többet fog bírni sokkal , mint délen 2000 méter felett. ugyanis amig mondjuk a Taipingshanon 1800 méter 7a zóna addig a Pingtungban délen lévő hegységben 2500 méter is maximum 9b . A tengervíz hőmérsékletben is különbségek vannak dél taiwant és a nyugati részt meleg tengeráramlás éri míg a keleti főleg, észak keletet hideg ,telén ez gyakran lerántja északkeletről japán felől a sarki hideget magával , de az ország déli és nyugati részét melegítő tengeráramlások ezt a részt megvédik teljesen hideg mentesen tartják , a sziget déli részen lényegében alig van a hőmérsékletben különbség a tél és a nyár között max a tél szárazabb. Az én spinulosám már nem tudom pontosan milyen magasról származik szerintem 1500 méter körülről de hideg északi részről.
Ha nem titok honnan rendelted én még nem láttam olyan eladó sporát ami mellé gyűjtési koordinátákat is írtak ez felkeltette a kíváncsiságomat.
A podophylla viszont tudtommal egyáltal nem él 2000 méter felett inkább alacsonyabb helyeken él leginkább a yangmingshanon ahol kötődik a cryptomeria erdőkhöz a fagytűrése rosszabb a spinulosaenál.
Erdekessegképp még megírom hogy az egyik kínai nyelvű könyvemben megemlítenek még egy Sphaeropteris tarokoensis nevű páfrányfafajt ami 16 méteresre is nőhet és csak a taroko nemzeti park egy elzárt részén él pár példánya és a kihalás szélén áll és hogy az milyen hideg hely ahol él merthogy 2700 méterig felhatol az erdőben . Neten semmilyen információt nem találtam róla viszont a konyvben megemlitett neve 大笔筒树 ( da bi tong shu) ami magyarra fordítva nagy cyathea lepiferát jelent bitongshunak a lepferát nevezik , lehet él ott valami oriás jó fagytűrésű lepifera rokon , minden esetre elgondolkodtató.

pool67
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.07.23. 16:29
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: pool67 » 2017.12.13. 16:28

Szerintem innen:
https://www.trebrown.com/shop/treefern-spore.php

Már én is néztem őket, de jelenleg Cyathea dregeit és australist szeretnék spóráról megpróbálni, aztán majd megosztom a tapasztalataimat. :)

Ezt reggel nem vettem észre,de így egyszerűbb.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.12.16. 02:55

Szerintem innen:
https://www.trebrown.com/shop/treefern-spore.php

Már én is néztem őket, de jelenleg Cyathea dregeit és australist szeretnék spóráról megpróbálni, aztán majd megosztom a tapasztalataimat. :)

Ezt reggel nem vettem észre,de így egyszerűbb.
Megnéztem én is most a térképeket , nagyjából középtájon vannak meg piciket az északabbi felen, egy próbát megér. Ha valóban ilyen magasságban gyűjtötték őket az inkább 7b ott középen is. 9b az a tengerszinti 500 alatti rész. Ettől függetlenül lehet nem ott a hegytetőn lettek gyűjtve ilyen magasság már nagyon a határa lehet a cyatheáknak és ez a terület ahogy látom annyira nincs a sziget legdélebbi részen ami már 10 es zóna és ott 2000 méteren még a bételt termesztik. Látom van még lepifera is Taiwanról azzal is érdemes lehet próbálkozni bár a spinulosa jobb fagytűrő , ha szerencsés helyen gyűjtötték a spórát akkor védett fekvésben van esélyed vele itthon is.

pool67
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.07.23. 16:29
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: pool67 » 2017.12.16. 14:52

A lepifera elvileg kicsit délebre és keletebről lett szedve,mint ahol voltatok/ Yangmingshanon/de csak 59.78 méteren.Az a célom,hogy mind a 3 félét kipróbálom kint egész évben.Ehhez azonban az is kell,hogy növény legyen a spórából.Nincs jó tapasztalatom a páfrányfa szaporításával kapcsolatban.Páfrányt már sikerült így szaporítanom.Az igazi az lenne,ha sikerülne valahogy friss spórát szerezned abból a -23 asból/ jiuzhaigou / az ismerősödtől.Mondd neki,hogy mennyi lelkes amatőr gyűjtőnek okozna örömet,ha küldene.Vagy esetleg van-e itt olyan,amire neki szüksége lenne és küldenénk neki.vagy hivatkozni régi híres gyűjtőkre,hogy azok is hoztak szaporító anyagokat.Legvégső esetben lóvét összedobni neki/ezt Te tudhatod,hogy érdemes -e megpróbálni,vagy esetleg megsértődne/ mert akkor semmiképp se próbáljuk ezt az utat.Csak állandóan jár az agyam,honnan lehetne olyan páfrányfát szerezni amit nem kell hurcolni vagy takarni és fűteni.Vagy ami Neked van,azt kéne valahogy gyorsan szaporítani.A Te spinulosádon mikor várható spóra?

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.12.16. 20:56

A lepifera elvileg kicsit délebre és keletebről lett szedve,mint ahol voltatok/ Yangmingshanon/de csak 59.78 méteren.Az a célom,hogy mind a 3 félét kipróbálom kint egész évben.Ehhez azonban az is kell,hogy növény legyen a spórából.Nincs jó tapasztalatom a páfrányfa szaporításával kapcsolatban.Páfrányt már sikerült így szaporítanom.Az igazi az lenne,ha sikerülne valahogy friss spórát szerezned abból a -23 asból/ jiuzhaigou / az ismerősödtől.Mondd neki,hogy mennyi lelkes amatőr gyűjtőnek okozna örömet,ha küldene.Vagy esetleg van-e itt olyan,amire neki szüksége lenne és küldenénk neki.vagy hivatkozni régi híres gyűjtőkre,hogy azok is hoztak szaporító anyagokat.Legvégső esetben lóvét összedobni neki/ezt Te tudhatod,hogy érdemes -e megpróbálni,vagy esetleg megsértődne/ mert akkor semmiképp se próbáljuk ezt az utat.Csak állandóan jár az agyam,honnan lehetne olyan páfrányfát szerezni amit nem kell hurcolni vagy takarni és fűteni.Vagy ami Neked van,azt kéne valahogy gyorsan szaporítani.A Te spinulosádon mikor várható spóra?
Amennyiben Kínában valóban spinulosa faj van ami kibírja a zord teleket is akkor a te spóráidból is lehetnek hasonló egyedek. Az ilyen jellegű szaporításnál az egyedek különböző módon de hordozzák az ősök tulajdonságait. Tehát lehet köztük olyan egyed is amely igen jó fagytűréssel fog rendelkezni, ehez az kell, hogy a faj hordozza magába ezt a tulajdonságot. Mindegy honnét van a gyűjtés ahogy már írtam a fajnak kell hordoznia a tulajdonságot. Endemikus fajok mint a sziciliai jegenyefenyő, vagy a ciprusi cedrus is télálló hazánkban pedig az eredeti élőhelyén nem kell ilyen hőmérsékletekkel találkoznia. Ténylegesen az emberi léptéken túl évmilliókban kell gondolkoznunk mert egyes növények már akkor is itt voltak, és az éghajlatok eltolódása miatt egyes fajok már éltek más körülmények között is mint a mostani klíma. Ami ott túlélt annak a leszármazottai évmilliók alatt hordozzák magukban a az ősök tulajdonságait.

1adrenn1
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2017.01.04. 22:54
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2017.12.16. 20:59

Emei shanon zigong suo luo magyarul páfrányfa szurduk , itt is 7a zonában nőnek a cyatheák ez a második leghidegebb előfordulási helye :
http://blog.sina.com.cn/s/blog_4c12a86c01000awx.html
sajnos semmilyen angol nyelvű info nincs róla
Hihetetlen ,hogy milyen ismerettel rendelkeztek a páfrányfák terén. Nagyon ügyesek vagytok. Nekem erről a linkről az jutott eszembe először,hogy hogy lehet ezen az íráson eligazodni . :lol:

Avatar
drosera
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2015.12.06. 22:34
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: drosera » 2017.12.17. 09:56

Norbi leírta a lényeget. "A fajok magukban hordozzák a hidegtűrést." Ez valóban így van, de az is igaz, hogy ezzel az elmélettel mondjuk egymillió egyedből 1 lesz olyan, ami hordozza az ősök tulajdonságát. Ugyanakkor ha olyan példányokról szedünk spórát, ami jelenleg is ilyen körülmények közt él, akkor lehet hogy a 10 % ilyen tulajdonsággal fog rendelkezni, mivel ott az ősi gének jobban előtérben vannak. Úgy gondolom hogy az ősi gének az évmilliók alatt annyira el tudnak bújni a DNS-ben és inaktiválódni a jobb körülmények miatt, hogy nagyon sok generáció kell ahhoz, hogy újra előtérbe kerüljenek. Én az első módszerrel próbálkozom, vagyis megpróbálom majd a sok kis Cyathea dregei és australis példányokat mostohább körülmények közt rábírni arra hogy az a néhány példány ellenálóbb legyen és később az unokáim tovább szaporítsák őket. :D Mert amúgy ilyen növényeket csak az szaporít spóráról, aki örök életű. :mrgreen:
Jelenleg itt tartok az australis projecttel:
WP_20171213_002.jpg
Augusztusi vetés
WP_20171213_002.jpg (729.13 KiB) Megtekintve 10653 alkalommal
WP_20171213_010.jpg
Szeptemberi vetés
WP_20171213_010.jpg (880.14 KiB) Megtekintve 10653 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.12.17. 10:03

Ne Legyél kishitű! Az a pár száz év, csak úgy elhussan. ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.12.17. 18:26

Szép előtelepeid vannak már. ;-)

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.12.23. 21:25

A lepifera elvileg kicsit délebre és keletebről lett szedve,mint ahol voltatok/ Yangmingshanon/de csak 59.78 méteren.Az a célom,hogy mind a 3 félét kipróbálom kint egész évben.Ehhez azonban az is kell,hogy növény legyen a spórából.Nincs jó tapasztalatom a páfrányfa szaporításával kapcsolatban.Páfrányt már sikerült így szaporítanom.Az igazi az lenne,ha sikerülne valahogy friss spórát szerezned abból a -23 asból/ jiuzhaigou / az ismerősödtől.Mondd neki,hogy mennyi lelkes amatőr gyűjtőnek okozna örömet,ha küldene.Vagy esetleg van-e itt olyan,amire neki szüksége lenne és küldenénk neki.vagy hivatkozni régi híres gyűjtőkre,hogy azok is hoztak szaporító anyagokat.Legvégső esetben lóvét összedobni neki/ezt Te tudhatod,hogy érdemes -e megpróbálni,vagy esetleg megsértődne/ mert akkor semmiképp se próbáljuk ezt az utat.Csak állandóan jár az agyam,honnan lehetne olyan páfrányfát szerezni amit nem kell hurcolni vagy takarni és fűteni.Vagy ami Neked van,azt kéne valahogy gyorsan szaporítani.A Te spinulosádon mikor várható spóra?
Sajnos nem tudom , hogy mikor várható rajta spóra gyanitom hogy csak idősebb korában. Ha lesz rajta azonnal elkezdem szaporítani , Nem adom fel próbálkozom a kinai sporák beszerzével is . Beszéltem azóta is vele , állítólag élnek páfrányfák nem messze onnan még más helyen is , de onnan csak úgy lehetne gyűjteni ha személyesen valahogy eljut az ember . Nagyon elzárt vidék az utak nélkül , nemúgy mint Taiwanon. Igen sajnos a páfrányfák nagyon lassan szaporodnak spóráról pláne a mi éghajlatunkon , a mérsekelt ovi fajok meg még lassabban nőnek . Páfrányból se mind szaporodik amugy spóráról lassan , a pteris nemzetség fajai , a struccpáfrányok es az adiantumok trópusi fajai is igen szaporák , de sajnos a többség nem kapkodja el. Pénzen megsértődne már ajanlottam neki korábban.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.12.24. 01:12

Jól leírtátok mind a ketten , valoban több dologtól is függ a fagytűrése a sporából kikelő kispáfrányoknak , minden faj valamennyire magába hordozza az ősei fagytűrését de ez egyedenkent változó hogy mennyire jön elő , nyílván hatványozottan nagyobb eséllyel egy olyan egyednél ami már hidegebb helyről származik eredendően , olyan nemigazán szokott előfordulni , hogy egy növény fagytűrése alulmulja az anyanövényét , persze minimális esély erre is van . Ugyanúgy ahogy a kaktuszoknál is van a páfrányoknál is fontosnak tartanám ha egyre széleskörűbben terjedne a gyűjtőszám , mert a nagy élterjedésű amugy egzotikus és ritka számunkra értékes fajok közel sem minden hogy épp honnan származnak. Valóban az is igaz , hogy vannak növények , amik fagytűrése extrém ódon túltesz az élőhelyen tapasztalható hidegeken leginkább a nyitvatermőknél fordul ez elő. Egyik legjobb példa a ciprusi cédrus ami hazai tapasztalatok alapján , még az amúgy legzordabb helyeken élő himalájai cédrusnál is ellenállóbb pedig a cédrusok közül ez él a legenyhébb gyakorlatilag fagymentes élőhelyen

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.12.27. 16:33

Cyathea cooperi.
2017_12270002.JPG
Cyathea cooperi.
2017_12270002.JPG (783.97 KiB) Megtekintve 10605 alkalommal

1adrenn1
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2017.01.04. 22:54
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2017.12.27. 19:30

Cyathea cooperi.
2017_12270002.JPG
Nagyon jó kép. :) Nálam sem álltak még le a páfrányfák. Igaz lassan de folyamatosan görgetik ki a leveleiket. :)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.12.27. 20:26

Cyathea cooperi.
2017_12270002.JPG
Nagyon jó kép. :) Nálam sem álltak még le a páfrányfák. Igaz lassan de folyamatosan görgetik ki a leveleiket. :)
Nálam teljesen állnak, igaz egy hetet kivéve kint vannak az udvaron a dicksoniákkal egyetemben.

1adrenn1
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2017.01.04. 22:54
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2017.12.29. 11:39

Cyathea cooperi.
2017_12270002.JPG
Nagyon jó kép. :) Nálam sem álltak még le a páfrányfák. Igaz lassan de folyamatosan görgetik ki a leveleiket. :)
Nálam teljesen állnak, igaz egy hetet kivéve kint vannak az udvaron a dicksoniákkal egyetemben.
Idáig elég jó idő volt. De az én példányaim még fiatalok. Meg sem próbáltam őket kint hagyni. Nem kockáztatok. :D. Minden nap figyelem őket a teleltetőben. Nagyon vigyázok rájuk.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.12.29. 13:09

Adrienn nem is szabad a kicsiket kínozni. A dicksoniáim már nagyok és tesztelt példányok, a cyathea nyáron érkezett de australis a -2 fokot kibírta de szerintem -3 foknál már lefagynak a levelei.

1adrenn1
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2017.01.04. 22:54
Kapcsolat:

Re: Cyathea fajok

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2017.12.30. 18:38

Adrienn nem is szabad a kicsiket kínozni. A dicksoniáim már nagyok és tesztelt példányok, a cyathea nyáron érkezett de australis a -2 fokot kibírta de szerintem -3 foknál már lefagynak a levelei.
Szerintem én nagynak sem fogom őket kint hagyni. Sajnálnám ha tönkre mennének.
:D
Még csak ilyen kicsik az enyéim. Az egyik tomentossissimám és az australisom leszárította a levelét. De a többiek jól érzik magukat.
Csatolmányok
P1013402.JPG
P1013402.JPG (231.45 KiB) Megtekintve 10561 alkalommal
P1013403.JPG
P1013403.JPG (224.58 KiB) Megtekintve 10561 alkalommal
P1013406.JPG
P1013406.JPG (202.13 KiB) Megtekintve 10561 alkalommal


Vissza: “Törzses páfrányok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég