Diszfüvek

Az élő szőnyeg. Előkészítés, vetés, gondozás, minden ami a fűvel kapcsolatos, magasabb díszváltozatok tartása, gondozása, leírások, képek.
Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.01.09. 07:51

Bocsi,hogy ide került fel,én hibáztam. :oops:
Nos akkor a feladat adott. Vészfűtés és takarás.Már meg is oldottam a "problémádat". :D :lol: Azért megnéznék egy ilyen takarást az elejétől a végéig. Nagy előnye a növénynek,hogy nincsenek összekötni való leveleik. :D

Jani
Hozzászólások: 833
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:40
Tartózkodási hely: Kelowna,British Columbia
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani » 2016.01.09. 10:21

2016-ban újabb fajokat szeretnék beszerezni, a PRÉR!KERT-től ezeket a magokat fogom rendelni, remélem ki fog néhány csírázni:

Schizachyrium scoparium (Kis kékszárú prérifű):
BIG_0013410254.jpg
Sorghastrum nutans (Indián fű)
BIG_0013410255.jpg
Unartis! Tavaly megkérdeztem,hogy árulnak-e magokat.Ezt válaszolták:
Thank you for asking. We currently do not carry Schizachryium in seed form that you're interested in. I'm sorry we aren't able to better help you at this time with your exact request, however we do have a good selection of Schizachryium as a potted plant."
Ha figyelmesebben megnézed a rendelési részt,akkor ott láthatod,hogy plant /növény kiszerelésben van.De nem akartam butaságot irni,hátha te láttál magkiszerelést. ;)
Szia Jani!

Bocs a megkésett válaszért, de jobb később mint soha... :oops: .
Árulnak magot is:
http://prerikert.hu/katalogus/magok/diszfuvek.html

Tavaly vettem is tőlük, csak nem keltek ki :-(, idén kapnak még egy esélyt, a növényeik túl drágák:

lásd: http://prerikert.hu/katalogus/novenyek/ ... korfu.html

Így a magokat jobban megéri venni, csak keljenek ki! A csinos árvalányhaj magot tőlük vettem, abból lett 4 tövem. Őszre tele lettek maggal, mert a 4 tő bőven termett, abból augusztus végén már vetettem, és nagyon jól keltek. :lol:
Na akkor nem egy cégröl beszélünk :lol: :lol:
Ezt néztem én: http://www.highcountrygardens.com/peren ... ntal-grass
az egyik képen levö szöveg alapján:high country garden /USA :D

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.11. 07:38

Szia Jani!

Bocs a megkésett válaszért, de jobb később mint soha... :oops: .
Árulnak magot is:
http://prerikert.hu/katalogus/magok/diszfuvek.html

Tavaly vettem is tőlük, csak nem keltek ki :-(, idén kapnak még egy esélyt, a növényeik túl drágák:

lásd: http://prerikert.hu/katalogus/novenyek/ ... korfu.html

Így a magokat jobban megéri venni, csak keljenek ki! A csinos árvalányhaj magot tőlük vettem, abból lett 4 tövem. Őszre tele lettek maggal, mert a 4 tő bőven termett, abból augusztus végén már vetettem, és nagyon jól keltek. :lol:
Na akkor nem egy cégröl beszélünk :lol: :lol:
Ezt néztem én: http://www.highcountrygardens.com/peren ... ntal-grass
az egyik képen levö szöveg alapján:high country garden /USA :D
Jani!
Akkor ez amerikai cég lenne amit belinkeltél?! Az már kicsit költséges dolog onnan szállíttatni, de szép dolgaik vannak, és olyanok amiket itthon nem lehet beszerezni.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.01.15. 13:29

:) ...és ehhez mit szóltok?:
Muhlenbergia capillaris/Rózsaszín Muhly fű:
BIG_0013418084.jpg
Most a napokban kaptam meg a Starkl 2016 katalógust,és találtam benne Texasfű/Muhlenbergia capillaris/díszfüvet.
Egy csomagban árusítanak 3 db tövet,1980,-Ft-ért.
Már fent van a katalógus itt a netten,katalogus@starkl.hu

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.19. 17:44

:) ...és ehhez mit szóltok?:
Muhlenbergia capillaris/Rózsaszín Muhly fű:
BIG_0013418084.jpg
Most a napokban kaptam meg a Starkl 2016 katalógust,és találtam benne Texasfű/Muhlenbergia capillaris/díszfüvet.
Egy csomagban árusítanak 3 db tövet,1980,-Ft-ért.
Már fent van a katalógus itt a netten,katalogus@starkl.hu
Megtaláltam én is, Kicsit el voltam veszve :oops: , már azt hittem leírtam ide, hogy szóljak, :) .
Tavasszal rendelni fogok a starkl-tól mert elég megbízhatóak, igaz kicsit drágák, de a tündérkerthez képest még mindig olcsóbbak, (más fórumokon is szóba került, talán az indexen írta valaki, hogy sajnos nem maradtak meg a Texas fűi, amit a Tündérkertől rendelt , pedig őróluk is jókat hallottam eddig). :geek:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.01.20. 14:46

Szerintem is elfogadható nővényeket küldenek,és ez a hármas csomagolás is jó árnak tűnik.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.22. 13:55

Szerintem is elfogadható nővényeket küldenek,és ez a hármas csomagolás is jó árnak tűnik.
Ősszel rendeltem tőlük 1 csomag szúnyogfüvet(Bouteloua gracilis ), amelyeket ki is telepítettem a kertbe, 5-6 fűcsomó lett belőlük, az egyik cserépben kettő tő volt, és még a nagyobbakat is szét tudtam osztani.
Ez nekem is nagyon tetszik, hogy 3 (vagy akár több)tövem lesz 1 csomag vásárlásával. Nem beszélve arról, hogy nagyobb eséllyel lehet magot fogni rajtuk, ha több tő is van! 8-)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.22. 13:59

A szomszédunknak van egy pampa füve, a fagyos hideg beállta a lombozatot is megfosztotta a színétől.

Karácsonykor körül még zöldellt, mostanra meg kifakult a fagytól:
DSC01310.JPG
pampafű karácsony körül
DSC01310.JPG (141.05 KiB) Megtekintve 8271 alkalommal
pampafű mai állapota:
DSC02409.JPG
pampa fű mai állapota
DSC02409.JPG (149.65 KiB) Megtekintve 8271 alkalommal

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.22. 14:01

Egy most is zöld színfolt a kertben: rókasás(Carex vulpina)
DSC02407.JPG
Carex vulpina/Rókasás
DSC02407.JPG (149.83 KiB) Megtekintve 8272 alkalommal

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.01.22. 14:54

A szomszédunknak van egy pampa füve, a fagyos hideg beállta a lombozatot is megfosztotta a színétől.

Karácsonykor körül még zöldellt, mostanra meg kifakult a fagytól:
DSC01310.JPG
pampafű mai állapota:
DSC02409.JPG
Mivel látni milyen méreteket tud elérni így megváltam tőle. Viszont nem került messze pont hasonlóan mint a képen a szomszédodnál én is így ültettem el az én szomszédomnál. Minden olyan növényt ami nem fér el nálam azt nála ültetem el így egy kicsit meghosszabbítottam a kertemet.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.01.22. 18:47

A szomszédunknak van egy pampa füve, a fagyos hideg beállta a lombozatot is megfosztotta a színétől.

Karácsonykor körül még zöldellt, mostanra meg kifakult a fagytól:
DSC01310.JPG
pampafű mai állapota:
DSC02409.JPG
Mivel látni milyen méreteket tud elérni így megváltam tőle. Viszont nem került messze pont hasonlóan mint a képen a szomszédodnál én is így ültettem el az én szomszédomnál. Minden olyan növényt ami nem fér el nálam azt nála ültetem el így egy kicsit meghosszabbítottam a kertemet.
Akkor szerencsés veled a szomszédod, egy csomó különlegességet kap tőled, :P Mindketten jól jártok, Norbi, Te meghosszabbítod a kerted, a szomszéd meg örül az új szerzeményeinek! Ez a közös tulajdon! :mrgreen:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.01.24. 08:39

"Pampafűből"hasonló nagyságú a miénk is csak mi spirálisan összekötöztük.
Így ha nagyobb mennyiségű hó esik,nem nyomja szét a tövet,és a fagy ellen is jobban védve van.
Más takarást nem kap,tavasszal 50-60 cm magasságban van vissza vágva,innét kezdi a növekedést.
2500.JPG
2500.JPG (289.18 KiB) Megtekintve 8253 alkalommal
2013. évben készült,nincsen mostani kép.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.02.06. 04:47

"Pampafűből"hasonló nagyságú a miénk is csak mi spirálisan összekötöztük.
Így ha nagyobb mennyiségű hó esik,nem nyomja szét a tövet,és a fagy ellen is jobban védve van.
Más takarást nem kap,tavasszal 50-60 cm magasságban van vissza vágva,innét kezdi a növekedést.
2500.JPG
2013. évben készült,nincsen mostani kép.
Jani50!

Gondolom sokat nőtt 2013 óta a pampafüvetek!
Lassan vághatjuk vissza a díszfüveket, a japán díszfüvet terveim szerint február 20.-a után, tehát kb két hét múlva vissza fogom vágni, már hullik minden fele, csak szemetel mert a szél is fúja az utcai példány leveleit!

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.02.06. 04:49

Tegnap a második adag csinos árvalányhaj magot vetettem el a keltetőben, az első már a szobai levegőn van(még január közepén vetettem, szépen keltek), edzem a külső körülményekhez, március elején ha jó lesz az idő megy ki a holland ágyásba!

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.02.07. 15:44

Tegnap a második adag csinos árvalányhaj magot vetettem el a keltetőben, az első már a szobai levegőn van(még január közepén vetettem, szépen keltek), edzem a külső körülményekhez, március elején ha jó lesz az idő megy ki a holland ágyásba!
Március elejével vágjuk általában vissza,addigra kialakul az időjárás és ha pár napra el is romlik, már nagy kárt nem tesz bennük.
Tegyél fel képet légyszíves a csírázó magokról,tudod a kíváncsiság. ;)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.02.08. 05:07

Tegnap a második adag csinos árvalányhaj magot vetettem el a keltetőben, az első már a szobai levegőn van(még január közepén vetettem, szépen keltek), edzem a külső körülményekhez, március elején ha jó lesz az idő megy ki a holland ágyásba!
Március elejével vágjuk általában vissza,addigra kialakul az időjárás és ha pár napra el is romlik, már nagy kárt nem tesz bennük.
Tegyél fel képet légyszíves a csírázó magokról,tudod a kíváncsiság. ;)
Február végén már vissza szoktam vágni amit vissza is kell vágni, az a néhány hét cudar idő már nem szokott ártani nekik ;) !
Ok, készítek fotót az idei és a tavaly augusztusi vetésű magonc árvalányhajakról, az augusztusi vetésűek amúgy eléggé ki vannak téve az időjárás szeszélyeinek, tegnap reggelre is belefagytak palántaládájukba, ezek közül viszont márciusban telepítek ki a kertbe a nagyobb fagyok elmúltával, a böjti szeles idővel meg óvni kell őket as kiszáradástól. Elég szűk sáv jut a telepítési időszakra, mert rövid az átmenet a hideg-fagyos idő és a száraz-szeles idő között. :roll:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.02.08. 12:09

"unartis"!
Őszeségében négy nagy tő van nálunk,mármint a Fiaméval együtt.
Térd magasságában van visszavágva,ahonnét már gyors ütemben hozza a friss leveleket.
Télire különösebben nem takarjuk,csak jó szorosan,spirálisan össze van kötözve.
Annyira szoros a kötözés,még a tegnapi viharos szél sem bontotta meg,pedig a száradás
véget már lazult a kötöző.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.02.21. 06:13

"unartis"!
Őszeségében négy nagy tő van nálunk,mármint a Fiaméval együtt.
Térd magasságában van visszavágva,ahonnét már gyors ütemben hozza a friss leveleket.
Télire különösebben nem takarjuk,csak jó szorosan,spirálisan össze van kötözve.
Annyira szoros a kötözés,még a tegnapi viharos szél sem bontotta meg,pedig a száradás
véget már lazult a kötöző.
Jani50!

A héten levágtam a Japán díszfüveket( Miscanthus sinensis), mert elég jól elkezdtek hajtani, ha lesz is egy kis hideg az már nem okozhat gondot nekik!

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.02.21. 13:21

"unartis"!
Őszeségében négy nagy tő van nálunk,mármint a Fiaméval együtt.
Térd magasságában van visszavágva,ahonnét már gyors ütemben hozza a friss leveleket.
Télire különösebben nem takarjuk,csak jó szorosan,spirálisan össze van kötözve.
Annyira szoros a kötözés,még a tegnapi viharos szél sem bontotta meg,pedig a száradás
véget már lazult a kötöző.
Jani50!

A héten levágtam a Japán díszfüveket( Miscanthus sinensis), mert elég jól elkezdtek hajtani, ha lesz is egy kis hideg az már nem okozhat gondot nekik!
A japánfüveket én is visszavágom a héten, de a pampafüvekkel várok április 10-ig. Nem a hideg, hanem a csapadék miatt. Amíg meg nem indul a fejlődése, addig nagyon érzékeny a közepe a csapadékra, könnyen berothad.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.02.23. 20:20

Nálam hasonló a helyzet,ráadásul az elmúlt időszakban és az előrejelzésben is sok a csapadék.
Összekötve védettebb, még nincs elkésve a kibontása.


Vissza: “Gyep és díszfüvek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég