Bambuszok

Távol-Keleti suhogás. Törpétől az óriásig, feketétől az aranyszárúig minden ami bambusz.
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.01.14. 18:11

Köszönjük Boni, hogy közölted a facebookos ismerőseidnek a bambuszokról elkészült anyagot. Nekünk marad a beszámoló az őszi falevél rugdalásról, az adventi koszorú elkészítéséről, vagy épen a napokban a trachycarpusos topikban megjelent beszámolódat a farsangi szezon kezdetéről és azzal kapcsolatos fánksütési élményeidről. Akkor a témánál maradva sasa palmata levélvesztés előtt. Nem gondolom, hogy pusztán a minimum -17,5 fok tett benne kárt a tartós fagy miatt átfagyott talaj és a napsütés együttes hatása is közrejátszhatott.Bocsánat a kép lemaradt
DSC06574 (Medium).JPG
Norbi!
Sokszor , akkor van a legnagyobb :!: szükségünk a vidámságra és a fő mondanivalóhoz csatolt laza körítésre, mikor mereven elutasítjuk! ;-) :-)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.14. 18:20

Bármikor is bújt ki, kíváncsi vagyok, hogy folytatja-e a növekedést tavasszal! :-)
Papíron a bambusz ki tudná tolnia a fagyott felszint. Az érdekes annyi a dologban, hogy elvileg még "alszik". Vagy az lenne, hogy összezavarta a melegedés (-20°C helyett plusz pár fok)? Pár hónap és kiderül. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.01.14. 18:25

Bármikor is bújt ki, kíváncsi vagyok, hogy folytatja-e a növekedést tavasszal! :-)
Papíron a bambusz ki tudná tolnia a fagyott felszint. Az érdekes annyi a dologban, hogy elvileg még "alszik". Vagy az lenne, hogy összezavarta a melegedés (-20°C helyett plusz pár fok)? Pár hónap és kiderül. ;)
Köszi. :) , ilyesmi összezavarásra gondoltam . 8-)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.01.14. 18:30

Lányok, fiúk, ne vicceljünk már, ilyen hidegben semmi sem nő, hiába a 25°C-os hőmérséklet különbség, akkor is csak +5°C volt, és csak pár órára!

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.14. 18:40

Lányok, fiúk, ne vicceljünk már, ilyen hidegben semmi sem nő, hiába a 25°C-os hőmérséklet különbség, akkor is csak +5°C volt, és csak pár órára!
Nagyjából a talaj 30 centiben át van fagyva a felső öt centiben is negatív a hőmérséklete. A levegő hőmérséklet 0-5 fok az is két napja. A hóvirágok, hunyorok .... után majd lehet nézegetni a bambuszokat. A jövő hetet elnézve még a hóvirág is vacog a fagyott talajban.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.14. 18:45

Köszönjük Boni, hogy közölted a facebookos ismerőseidnek a bambuszokról elkészült anyagot. Nekünk marad a beszámoló az őszi falevél rugdalásról, az adventi koszorú elkészítéséről, vagy épen a napokban a trachycarpusos topikban megjelent beszámolódat a farsangi szezon kezdetéről és azzal kapcsolatos fánksütési élményeidről. Akkor a témánál maradva sasa palmata levélvesztés előtt. Nem gondolom, hogy pusztán a minimum -17,5 fok tett benne kárt a tartós fagy miatt átfagyott talaj és a napsütés együttes hatása is közrejátszhatott.Bocsánat a kép lemaradt
DSC06574 (Medium).JPG
Norbi!
Sokszor , akkor van a legnagyobb :!: szükségünk a vidámságra és a fő mondanivalóhoz csatolt laza körítésre, mikor mereven elutasítjuk! ;-) :-)
Erre nem reagálnék, nem a topik témája, a privát üzenetedre természetesen válaszolok.

kizzo

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.01.14. 19:46

A enyémek eddig úgy néz ki, köszönik szépen, jól vannak. Lefotóztam az aureosulcatát, meg a glaucát, de nem láttam levélpödörödést, vagy ilyesmit. Nem tudom, mennyit kaptak, de a kerítés mellett vannak direkt szeles helyen.
1.jpg
1.jpg (336.97 KiB) Megtekintve 6087 alkalommal
2.jpg
2.jpg (300.73 KiB) Megtekintve 6087 alkalommal
Vastagon állt rajtuk a hó, a kép kedvéért rugdostam le róluk. Utálom, hogy így lehajolnak tőle. Ez így lesz akkor is, ha nagyobbak lesznek?

Üdv:

Zoli

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.14. 20:02

Köszönjük Boni, hogy közölted a facebookos ismerőseidnek a bambuszokról elkészült anyagot. Nekünk marad a beszámoló az őszi falevél rugdalásról, az adventi koszorú elkészítéséről, vagy épen a napokban a trachycarpusos topikban megjelent beszámolódat a farsangi szezon kezdetéről és azzal kapcsolatos fánksütési élményeidről. Akkor a témánál maradva sasa palmata levélvesztés előtt. Nem gondolom, hogy pusztán a minimum -17,5 fok tett benne kárt a tartós fagy miatt átfagyott talaj és a napsütés együttes hatása is közrejátszhatott.Bocsánat a kép lemaradt
DSC06574 (Medium).JPG
Változatlan azt gondolom talán ez nem Sasa palmata hanem Indocalamus tesselatus.
bár most pont igy mégnehezebb megállapítani.
bármelyik is, furcsa nekem hogy nem nő nagyobbra bokrosodik de nem lesz magas.... alul milyen a talajszerkezet?
ez a levélsérülés kutyafüle,majd szépen lecseréli nyárra.
ez természetes a kontinentális bambuszoknál folymatsosan amuygis váltják a leveleiket.
nálam is minden évben lkapnak -17.5 öt . igaz nincsenek totál napon téli nap beesési szöge miatt. de nemcsak ők hanem a
Hibanobambusa tranquillans 'Shiroshima'
http://www.bamboogarden.com/Hibanobambu ... oshima.htm
is túléli a teleinket( legalábbis -17.5-öt tutira, 7a -ra van irva). igaz az egyik legfagyérzekenyebb bambusz nálam. de hamar cserél tavaszal levelet és júniusra már szép is.

Ez még jól muataana szerintem a bambuszod mellett.
Palmatanak vettem de erről már beszéltünk is. Igazán nem tudom a funkcióját betölt, idén már felfelé is nőtt. Jó talajban van de ahogy nézem 3-4 év alatt ki fogja nőni a területét és akkor fel kell számolni. Ide társbambuszt nem ültetek, a kert első részében lesznek lecserélve a tűztövisek bambuszra. Oda viszont bokorbambuszokat fogok ültetni. Van még három négy félé, majd a tavasz közeledtével úgy is lesznek kérdéseim. Pár évente az i8lyen jellegű levélvesztés nem érdekel, tetszenek ezek a növények csak nehéz őket kordában tartani, meg a locsolás ami nem az erősségem. Természetesen a locsolórendszer csövei ott vannak csak én nem vagyok ott a központi rendszer megépítésével talán tavasszal megcsinálom azzal csak jól jár néhány növény.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.15. 09:15

Zoli!

Nálunk, még csak 7 m körüliek (KarcsiBácsinál már bőven 10 m felettiek), simán le tudnak "feküdni". Amikor volt egy kis ónoseső, Az előkert felét letakarták. Aztán ahogy lekerült a teher, ismét felegyenesedtek.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.15. 15:35

Én is ma ráztam le őket, a legnagyobbak is rendesen elhajlottak...

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.01.22. 02:59

Lehetséges :roll: ,hogy a -18 fok utáni +5 fokra bújt elő? 8-) Teljesen kemény,tehát élő a rügy.
bamborügy2017.jpg
Nálam minden bambusz nagyon szépen telelt itthon is :) és a -20-at (vagy inkább többet ) biztosan kapott telkünkön is. ;)
Az igaz,hogy jól megválogattam a fajtákat. :lol:
Fotót nem készítettem róluk most,csak videót. Azt a facebookra tettem fel,ismerőseim láthatják.
Ez inkább a kúszörizóma egyik végének tűnik nem rügynek , ami néha kijön a földből , aztán visszamegy a földbe. Valahogy csak mintha a föld kaparodott volna most le róla éppen , nem hinném én se , hogy átfagyott talaj mellett , eleve e rizóma nőne , nemhogy rügy jönne.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.01.22. 03:03

Bambuszaim állapota -25 fok után.
: sasa palmata --- sértetlen
p. viridis levelek 10 százaléka fagyott meg
p. propinqua levelek 70 % a fagyott meg
p. vivax aureoculis 50 % a fagyott meg , 3 méter felett részek nem sérültek annyira
p. aureosulcata levelek 20 százaléka fagyott meg
p. nigra teljes elfagyás talán tőről kihajt egyértelműen a legrosszabb fagytűrésű bambuszfaj

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.22. 04:39

Köszönet az információért!

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.01.22. 08:02

Lehetséges :roll: ,hogy a -18 fok utáni +5 fokra bújt elő? 8-) Teljesen kemény,tehát élő a rügy.
bamborügy2017.jpg
Nálam minden bambusz nagyon szépen telelt itthon is :) és a -20-at (vagy inkább többet ) biztosan kapott telkünkön is. ;)
Az igaz,hogy jól megválogattam a fajtákat. :lol:
Fotót nem készítettem róluk most,csak videót. Azt a facebookra tettem fel,ismerőseim láthatják.
Ez inkább a kúszörizóma egyik végének tűnik nem rügynek , ami néha kijön a földből , aztán visszamegy a földbe. Valahogy csak mintha a föld kaparodott volna most le róla éppen , nem hinném én se , hogy átfagyott talaj mellett , eleve e rizóma nőne , nemhogy rügy jönne.
Tudom,milyen a rügy... ;) a kúszórizóma vége keményebb és más is.:)
Szerintem nagyon nem állt le ősszel és az zavarhatta meg,egyik szála ( csak a levelek) most vissza is fagyott ennek a csoportnak.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

ramirezx
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015.03.30. 13:33
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: ramirezx » 2017.01.22. 15:16

Bambuszaim állapota -25 fok után.
: sasa palmata --- sértetlen
p. viridis levelek 10 százaléka fagyott meg
p. propinqua levelek 70 % a fagyott meg
p. vivax aureoculis 50 % a fagyott meg , 3 méter felett részek nem sérültek annyira
p. aureosulcata levelek 20 százaléka fagyott meg
p. nigra teljes elfagyás talán tőről kihajt egyértelműen a legrosszabb fagytűrésű bambuszfaj
Szia!

Nálam -20C volt a minimum és így állok. A töveknek most lesz a negyedik évük.
p. vivax aureoculis 95%-os levélfagyás
p. aureosulcata aureoculis 30%-os levélfagyás
p. aureosulcata harbin inversa 50%os levélfagyás
p. nigra 95%-os levélfagyás
p. shanghai 3 40%-os levélfagyás
ps. japonica 95%-os levélfagyás

Remélem szárfagyás nem lett és akkor tavasszal csak újra kell levelesedniük....de biztosan negatívan fogja befolyásolni az idei szárhozamot.

Nos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.30. 08:16
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Nos » 2017.01.22. 19:42

Bambuszaim állapota -25 fok után.
: sasa palmata --- sértetlen
p. viridis levelek 10 százaléka fagyott meg
p. propinqua levelek 70 % a fagyott meg
p. vivax aureoculis 50 % a fagyott meg , 3 méter felett részek nem sérültek annyira
p. aureosulcata levelek 20 százaléka fagyott meg
p. nigra teljes elfagyás talán tőről kihajt egyértelműen a legrosszabb fagytűrésű bambuszfaj
Szia!

Nálam -20C volt a minimum és így állok. A töveknek most lesz a negyedik évük.
p. vivax aureoculis 95%-os levélfagyás
p. aureosulcata aureoculis 30%-os levélfagyás
p. aureosulcata harbin inversa 50%os levélfagyás
p. nigra 95%-os levélfagyás
p. shanghai 3 40%-os levélfagyás
ps. japonica 95%-os levélfagyás

Remélem szárfagyás nem lett és akkor tavasszal csak újra kell levelesedniük....de biztosan negatívan fogja befolyásolni az idei szárhozamot.
Sziasztok! Nálam homokos talajon -20-23C Pleioblastus pygmaeus -16C 100% levélfagyás
P. flexuosa 95%
P. nigra 20C dézsában 80% majd tartós napos 6-11C 100%
P. viridiglaucescens 30%
P. nigra henonis 50%
P aureosulcata 15%
P aureosulcata spestabilis 25%
Ajándék nem tudom melyik 10%
Pseudosasa japonica 60%
Hibanobambusa tranquillans 'Shiroshima' ( pseudosasa japonica shiroshima)30%
Semiarundinaria okuboi 20%
P. bissetii cserépben 95%
Sasa palmata nebulosa 50%
Pygi,flexuosa,nigra szinte biztos hogy 0-ról kezd tavasszal ha egyáltalán kihajt. Ezt azért gondolom mert nálam homokos a talaj és a rizomák 10-40 cm mélyen tarackolnak.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.23. 01:03

Nektek is köszönet az információk megosztásáért!

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.01.23. 01:37

Én is köszönöm minkettőtöknek , hogy ti is megosztottátok a tapasztalataitokat . Jó így látni és összehasonlítani , kinél milyen hatással volt a mostani rendkívüli hideg. Nekem idáig bambuszok sosem sérültek a hidegtől , talán a nigrán volt a korábbi évekbe minimális 10 százalék alatt levélelfagyás.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.01.23. 20:35

Boni, az pedig tuti biztos, hogy rizóma. Valószínűleg már tél elején is ott volt, csak most kikeveredett a levelek közül, vagy valamiért mostanában vetted csak észre.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.01.23. 20:36

Meglep micsoda fagykárokról számoltok be. :(


Vissza: “Bambuszok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég