Bambuszok

Távol-Keleti suhogás. Törpétől az óriásig, feketétől az aranyszárúig minden ami bambusz.
kizzo

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.04.18. 17:45

Ajánlom ezt a céget: https://www.bambuszkerteszet.hu/

El is tudom hozni BP-re, ha valaki vásárolna tőle. Nekem egyébként a honlapon szereplőnél legtöbbször jóval kedvezőbb árakat ad.

Avatar
karcsibácsi
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.02.22. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: karcsibácsi » 2017.04.29. 10:19

2017 04 29 indul a móka
20170429_001.jpg
20170429_001.jpg (107.32 KiB) Megtekintve 9180 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.04.30. 08:10

Gratulálok! ;-)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.04.30. 17:57

2017 04 29 indul a móka
20170429_001.jpg
Na végre. Jól megvárakoztatott.
Nálam még sehol semmi.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.05.01. 08:02

2017 04 29 indul a móka ...
Ez jó hír! :mrgreen:
Akkor, egy-két hét és Felénk is ...

llevente
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.09.21. 16:07
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: llevente » 2017.05.11. 23:12

Kedves Bambuszimadok! hol tudom beszerezni, a vastag torzsu Phyllostachys edulist? egyaltalan megel nalunk ?koszonom szepen. L.

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2017.05.15. 21:27

Sziasztok!

Télen tövig fagyott a phyllostachys aureosulcata-m és az lenne a kérdésem, hogy akinek szintén van ilyen növénye, annak hogy viselte a fagyokat? Illetve még arra vagyok igazán kíváncsi, hogy a phyllostachys viridis strapásabb-e. Idén olyan tél volt, hogy még a levendulám is kifagyott. Amik igazán jól viselték nálam a telet, azok a télálló kaktuszok voltak. Köszi az infókat!

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.05.18. 02:53

Sziasztok!

Télen tövig fagyott a phyllostachys aureosulcata-m és az lenne a kérdésem, hogy akinek szintén van ilyen növénye, annak hogy viselte a fagyokat? Illetve még arra vagyok igazán kíváncsi, hogy a phyllostachys viridis strapásabb-e. Idén olyan tél volt, hogy még a levendulám is kifagyott. Amik igazán jól viselték nálam a telet, azok a télálló kaktuszok voltak. Köszi az infókat!
Nálam az aureosulcata viselte a legjobban a telet a bambuszok közül a legnagyobb 7 méter feletti tövek nem is sérültek. A viridisnek sérültek a levelei de a szárak épek , már hajtanak . a vivax és a nigra viszont teljesen kifagyott az utóbbi szerintem ki se hajt , kifagyott a sasa palmata is.

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2017.05.19. 02:19


Nálam az aureosulcata viselte a legjobban a telet a bambuszok közül a legnagyobb 7 méter feletti tövek nem is sérültek. A viridisnek sérültek a levelei de a szárak épek , már hajtanak . a vivax és a nigra viszont teljesen kifagyott az utóbbi szerintem ki se hajt , kifagyott a sasa palmata is.
Köszi! Én sajnos nem tudtam védeni a hidegtől a rizómákat, mert egy nagy cserépben voltak kint egész télen a teraszon. Az a furcsa, hogy elméletileg - 13,4 °C volt a leghidegebb amit kaptak, mégis elfagytak (bár még reménykedek, mert a gyökerek, jónak tűntek). Sőt ami még érdekesebb, hogy a aureosulcata levelei már -9 foknál pödrődtek, a feketeszárú bambusz levelei -7 foktól. Az aureosulcata fejlettebb volt kb 2,5 m-es, 1,5 cm vastag szárakkal, a feketeszárú bambusz jóval kisebb, fél méter körüli. Bár a belváros hőszigete miatt nem esett le nagyon a hőmérséklet, sajnos nap közben is maradtak a mínuszok. Napsütés egyiket sem érte. Idén ismét próbálkozok a bambuszok teraszon való tartásával, de ezúttal a bisettivel kísérletezek, mert elvileg a nuda mellett ez a legfagytűrőbb nagybambusz. Az ezelőtti enyhe teleken nem volt gond, akkor -6, -8-ig hűlt az idő nappali plusszokkal. Idén télen biztos, hogy átfagyott a teljes földlabda. Azon is gondolkoztam, hogy a bambuszokat esetleg lecserélem valami strapásabb örökzöldre, de gondolom a cserépfagyasztást a tűlevelűek sem díjazzák.

ramirezx
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015.03.30. 13:33
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: ramirezx » 2017.05.19. 23:02

Nálam is az aureosulcata változatok, illetve a glauca telelt a legjobban. Minimális levélsérülés, de semmi más.
Pont ma raktam rendbe a nigrát. Eltávolítottam a fagyott szárakat, körülbelül a szárak mennyiségének fele fagyott el. A többi már levelesedik vissza szépen, de az elfagyott oldalágakat is alaposan vissza kellett vágni. Sajnos az idei tél alaposan visszavetette a fejlődésben is...sok nagyon vékony új szárat nevel...egyik sem lesz olyan vastagságú mint a tavalyiak.
A vivax-ot is csonkolni kellett. Ugyanúgy mint a nigra esetében...sok szárat ki kellett vágnom tőből, mert ugyan ezek a szárak éltek még (a zöld csíkozás látható volt), de a rügyek elfagytak és emiatt már nem tudott visszalevelesedni. Volt pár szár, amit csak félbe kellett vágnom....kb a felétől lefelé még voltak olyan oldalág részek, amikből ki tudott levelesedni. A nigárhoz hasonlóan, idén a vivax is hoz egy csomó vékony szárat. Nagyon elkeserítő, mert ha nem lett volna az idei kemény tél, már 4 cm átmérőjűeket vártam volna...erre lesz egy csomó 1 centis vagy még egy centi sem.
Sziasztok!

Télen tövig fagyott a phyllostachys aureosulcata-m és az lenne a kérdésem, hogy akinek szintén van ilyen növénye, annak hogy viselte a fagyokat? Illetve még arra vagyok igazán kíváncsi, hogy a phyllostachys viridis strapásabb-e. Idén olyan tél volt, hogy még a levendulám is kifagyott. Amik igazán jól viselték nálam a telet, azok a télálló kaktuszok voltak. Köszi az infókat!
Nálam az aureosulcata viselte a legjobban a telet a bambuszok közül a legnagyobb 7 méter feletti tövek nem is sérültek. A viridisnek sérültek a levelei de a szárak épek , már hajtanak . a vivax és a nigra viszont teljesen kifagyott az utóbbi szerintem ki se hajt , kifagyott a sasa palmata is.

marinmegye
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2015.05.09. 18:00
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: marinmegye » 2017.05.20. 16:31

remélem tudtok segíteni
keresek 'nagy mennyiségben' (ha van persze akkor több tő) alacsony bambuszt bármilyen fajtát 20-100 cm kifejlett magasságig.
sasa, sasaella, shibataea...nemzetségből.
Zalában vagy Budapesten el tudnék érte menni.
kertépitési célzatból.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.05.20. 18:31

....A nigárhoz hasonlóan, idén a vivax is hoz egy csomó vékony szárat. Nagyon elkeserítő, mert ha nem lett volna az idei kemény tél, már 4 cm átmérőjűeket vártam volna...erre lesz egy csomó 1 centis vagy még egy centi sem.
Ez érdekes, hogy a kemény tél miatti kimerülés miatt hoz vékonyakat.Azt gondoltam, hogy még az ősz végéig kialakulnak a megerősödött rhizómán a tavalyinál erősebb rügyek, aztán ezek törnek fel tavasszal.Ezek szerint ezek a legsérülékenyebbek és kifagynak.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.05.21. 16:42

Nálam a telken a Phyllostachys aureosulcata normális és elvárt vastagságban tör elő a földből :) ,viszont az otthoni telep,ahol kis területet hagytam neki :!: ,kevesebb fagyot is kapott,mint a telki,mégis vékonykákat tol.
A képen a normális és elvárt vastagság a telkitől:
;)
bambo.jpg
bambo.jpg (43.07 KiB) Megtekintve 8921 alkalommal
"A növekedés nem jár lármával" ;)

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: hobart » 2017.05.22. 01:32

Van valakinek eladó nagyobb szárvastagságú vivax aureocaulis töve ? Ha igen bátran jelezze , sajnos az idei télen eléggé megfagyott nálam , de ez egy olyan szépsegű növény amit újra szeretnék , sajnos csak kis méretben kapni mindenütt.
Nagyobb sasa palmata szintén érdekelne ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.05.22. 06:02

Nálam a telken a Phyllostachys aureosulcata normális és elvárt vastagságban tör elő a földből :) ,viszont az otthoni telep,ahol kis területet hagytam neki :!: ,kevesebb fagyot is kapott,mint a telki,mégis vékonykákat tol.
A képen a normális és elvárt vastagság a telkitől:
;)
bambo.jpg
Ha már így magammal beszélgetek :lol: ...
Az otthoni bambusznál még az lehet,hogy az azért sérült jobban ,mint a telki bambusz,mert kisméretű ágyban és ++++++ emelt ágyban van és++++ beton szegéllyel,hiába volt otthon védettebb a hely,pár fokkal melegebb is volt,mint a telken( -17-18),de mégis az otthoni bambuszom levélzete jobban visszafagyott,szálak is elfagytak és vékonyka dárdákat is tol,mint a telki,ami nagyon kicsit fagyott vissza a nagyobb hideghatás( mért hőfok -20) ellenére és most ugyanolyan vastag vagy vastagabb dárdákat tol fel,mint tavaly. (Telken nincs gyökérgát,a bambusz fajtája ugyanaz.)
"Nos" :!: ,ennyit az emelt ágyról,a betonszegélyről....pálmát se érdemes emelt ágyba ültetni ;) ,bár nálad nagyobb az ágyás területe,de rátesz egy lapáttal a homok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boni 2017.05.22. 09:13-kor.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.05.22. 06:32

Tehát,a magasabban fekvő,készenlétben álló vastagabb rizómák fagytak el az idén ,ezért a mélyebben elhelyezkedő (ott kevesebb mínuszt kapott vagyis védettebb volt)és csenevész tartalékrügyekből újul meg a telep. Jól gondolom? :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.05.23. 08:15

A kiemelt ágyás oldalait nem védi a hidegtől/melegtől a talaj többi része. Nálunk szükségszerűségből készültek, a yucca-s és a Brahea kiemelt ágyásai. Magas a talajvíz de, cserébe agyagos is a föld.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.05.23. 08:16

Ha már így magammal beszélgetek :lol: ...
Legalább jó a Társaság! ;)
Csak arra vigyázz, kérlek, hogy ne vesszetek össze! Mert az nagy gond lenne. :lol:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.05.23. 08:40

Ha már így magammal beszélgetek :lol: ...
Legalább jó a Társaság! ;)
Csak arra vigyázz, kérlek, hogy ne vesszetek össze! Mert az nagy gond lenne. :lol:
:lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Bambuszok

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.05.23. 20:01

A kiemelt ágyás oldalait nem védi a hidegtől/melegtől a talaj többi része. Nálunk szükségszerűségből készültek, a yucca-s és a Brahea kiemelt ágyásai. Magas a talajvíz de, cserébe agyagos is a föld.
Mit jelent a magas talajvíz esetedben? Azért kérdezem mert én a Brahea-t nem emeltem ki.
Nálam is eléggé kötött a talaj, nyáron -3 méteren van a kútban a vízszint, tavasszal meg a 120-as mélységű vízóra aknában állni szokott a víz. Az idei tél és tavasz nem volt csapadékos, így a vízóra akna száraz volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lajos 2017.05.23. 21:11-kor.


Vissza: “Bambuszok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég