Alocasia, colocasia

Mocsári szépségek. Minden, ami ezekkel a lágyszárú növényekkel és egyéb kontyvirágokkal kapcsolatos.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.10.23. 03:17

Gratulálok, komoly gyűjtemény! ;)

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2016.10.23. 09:43

Tévedtem. 17-féle Alocasia, 18-féle Colocasia, kétféle Remusatia és 3-féle Xanthosoma van. Nem tudom, hogy ide számít-e, de van már egy Anthurium is. Azzal együtt 41. Lett volna 42, a ma elpusztult utolsó Elenával.

Alocasia:

Low Rider, Mayan Mask, Malaysian Monster, sima Macrorrhiza (szerintem ezt tavasszal eladom, mert nálam valamiért nem szuperál), Brisbanensis Brown Petiole, New Guinea Gold, Plumbea Nigra, Borneo Giant, Lutea, Boa, Okinawa Silver, Black Velvet, Zebrina, Black Stem, Portodora, Lauterbachiana, Dragon scale.

Colocasia:

Burgundy stem, Midori Sour, Imperial Gigante, Maximus Gigante, Violet stem, Black Coral, Black Magic, Black Ripple, Rhubarb, Electric Blue Gecko, Fontanesii, Pink China, Pink Trunk, Coal Miner, Madeira, Surf City, Chicago Harlequin, Kona Coffee.

Xanthosoma violaceum, aurea Lime Zinger, sagittifolium.

Remusatia vivipara, pumila

Anthurium crystallinum "Ace of Spades"

Amire még ezeken kívül vágyom: Colocasia Dragonheart Gigante, Elena, Cranberry, Black Sapphire Gecko, Diamond Head.
:shock: Gratula mégegyszer! Tetszenek a nevek. A végén már vártam egy Ace Ventura-át vagy egy The Naked Gun-t. :D ;)
Feri

llevente
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.09.21. 16:07
Kapcsolat:

Re: Új szerzemények

HozzászólásSzerző: llevente » 2016.10.23. 12:31

Sziasztok!

A facebookon beleszerettem egy Alocasiába a képe alapján, és ha már kifizettem a postaköltségét, akkor rendeltem mellé még két akciós növényt is (1500.-).

Alocasia baginda Dragon Scale, aminek olyan a levele, mintha műanyagból lenne (többször meg kellett fogdosnom, hogy elhiggyem, igazi.). Nagyon régóta vágyom Colocasia Red Stem-re, aminek nagyon szép élénkpiros a szára, illetve az első Colocasiám, amit rendeltem, Burgundy Stem volt, ami helyett később derült ki, hogy Pink Trunk. Végre sikerült igazi Burgundy Stemet szereznem bagóért.
2016-10-22 20.10.20.jpg
Volt még a csomagban egy C. Maximus Gigante is.
Szia!Latom evergreentol kerted oket. En is rendeltem parat. Kerdes, hogy most hol fogod tartani oket? szobahon 20 fokon? vagy huvosebben telelteted?
Hol elnek tul a telet leginkabb?- mert akkor en is ugy fogom :)
Koszi a tanacsod.
udv.
Levi

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Atys » 2016.10.24. 10:16

Pazar gyűjtemény, gratulálok Zoli. :)

kizzo

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.10.24. 20:22

Szia Levente!

A nagyobb, erősebb Colocasiákat pincében tartom 10 fok körül, félhomályban. Levágtam egy kivételével a leveleket és alig locsolom. Az Alocasiákat szobában, ablak mellett, mintha szobanövények lennének (kivéve a Mayan Mask-ot, ami a mérete miatt szintén megy a pincébe), a kisebb Colocasiákat pedig melegben, párában fényben (világítok nekik).

Üdv:

Zoli

llevente
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.09.21. 16:07
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: llevente » 2016.10.24. 22:31

Szia Levente!

A nagyobb, erősebb Colocasiákat pincében tartom 10 fok körül, félhomályban. Levágtam egy kivételével a leveleket és alig locsolom. Az Alocasiákat szobában, ablak mellett, mintha szobanövények lennének (kivéve a Mayan Mask-ot, ami a mérete miatt szintén megy a pincébe), a kisebb Colocasiákat pedig melegben, párában fényben (világítok nekik).

Üdv:

Zoli
Koszi szepen, igy fogom csinalni !
L.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.10.26. 22:51

Jó kis gyűjtemény jött össze Zoli :)

Ma én is felszedtem a Colocasiákat, Xanthosomákat.
DSCF2182.JPG
DSCF2182.JPG (738.88 KiB) Megtekintve 7112 alkalommal

kizzo

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.10.26. 23:05

Azé becsúszott oda néhány banán is. :)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.10.26. 23:14

Ja egy kis paradisiaca-t is beraktam már :D
A többit majd holnap

kizzo

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.10.26. 23:33

Épp ma vittem el a nagyobb banánokat (basjoo, Indian form, nana, sikkimensis Darjeeling) a pátyi pincébe. A Maurelii és a Chini Champa már egy hete ott van. A Thomsonii-, a két Helen's Hybrid, a glaucum és a Siam Ruby pedig itthon van a lakásban. Utóbbiak velünk költöznek majd Pátyra és továbbra is a lakásban fognak lakni a megvilágított Colcoasiákkal együtt, amiket inkább visszahozok Anyuáéktól. Ma elmentem megnézni őket és az ablak tárva-nyitva volt. Sikítófrászt kaptam. Anyám mondta, hogy dehát jó idő van. Csak kurvára nem kérte meg senki, hogy nyissa ki. Atys, megértelek. A szülők tényleg mindent jobban tudnak nálunk. Pénteken elhozom őket.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.10.27. 05:57

Zoli!

Az igazi "ászt" még be sem vetették. Nagyon szeretem az Anyukámat, mégis a hajamat tudnám tépni, amikor elhangzik az a mondat, hogy: "- Én csak jót akartam tenni. -".

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.10.27. 05:58

Imi!

Szépen megnőttek a babáid, gratulálok! :)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.10.27. 06:17

Köszönöm :)

Srácok,sajnos nagyon is átérzem,hogy miről beszéltek. Hány csatát vívtam már én is édesanyámmal,pedig ő csak jót akart...
Voltak hatalmas karácsonyi kaktuszaink,télen mindig dugig virággal. Ő kitalálta,hogy azok az ő virágai,majd ő gondozza. Na azóta (2 év alatt) kb az összes elpusztult. Hiába mondom neki,h mikor locsolja,mikor ne,természetesen nem hallgat rám,a nagy része kirohadt. Felásta a télálló orchideás ágyást,egy ép gumó nem maradt. Mert az úgy szép,ha fel van ásva télire. És még mesélhetnék

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.10.27. 06:37

Be is fejezem az Ősök "dicséretét", a következő történettel:
Ügyvéd Barátom mesélte. Az Anyukája kérdezett Tőle egy jogszabállyal kapcsolatos dolgot. Másnap felhívta, hogy rosszul tudja. - Dermedt csend. - Majd elárulta Neki, hogy megkérdezte a fodrászát is, és az elmondta a tutit. Mire annyi volt a válasz, hogy a hajat pedig Ő kezeli rosszul, mert azt 1500°C-on kell megmosni és szárítani. - A másik oldalon dermedt csend. - Majd miért mondasz ilyet? A válasz: "- Mert Én a joghoz, a fodrász pedig a hajhoz nem ért. -".
Valahogy nagyon megmaradt Bennem az érzés, hogy egy Kívülállónak hamarabb elhiszik, hogy amit mondanak az csak jó lehet.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.10.27. 06:39

Egyébként igen,hiába tanultam kertészmérnöknek,ő akkor is jobban ért a növényekhez. Én nem tudom,hogy honnan jön ez a hozzáállása az anyukáknak,de okozott már problémát. :roll:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Atys » 2016.10.27. 10:14

Most megtapasztaltad Zoli Sajnos azt amit meséltem. Nálunk is megkezdődött a fél éves harc, ami a növények túléléséért megy...

kizzo

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.10.27. 10:17

"Apád kinyitotta az ablakot mert olyan jó idő van. Különben is, kell a friss levegő azoknak a növényeknek..."

Az biztos kell.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: gyom » 2016.10.27. 10:29

Jó kis gyűjtemény jött össze Zoli :)

Ma én is felszedtem a Colocasiákat, Xanthosomákat.
DSCF2182.JPG
Szépek nagyon. Sikeres teleltetést kívánok.

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2016.10.27. 11:16


Ma én is felszedtem a Colocasiákat, Xanthosomákat.
DSCF2182.JPG
:D Szép csapat. Sok sikert a teletetéshez.
OFF: Tudnék én is mesélni. Nálam anyósom a hunyó...
Feri

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.10.27. 14:47

Tévedtem. 17-féle Alocasia, 18-féle Colocasia, kétféle Remusatia és 3-féle Xanthosoma van. Nem tudom, hogy ide számít-e, de van már egy Anthurium is. Azzal együtt 41. Lett volna 42, a ma elpusztult utolsó Elenával.

Alocasia:

Low Rider, Mayan Mask, Malaysian Monster, sima Macrorrhiza (szerintem ezt tavasszal eladom, mert nálam valamiért nem szuperál), Brisbanensis Brown Petiole, New Guinea Gold, Plumbea Nigra, Borneo Giant, Lutea, Boa, Okinawa Silver, Black Velvet, Zebrina, Black Stem, Portodora, Lauterbachiana, Dragon scale.

Colocasia:

Burgundy stem, Midori Sour, Imperial Gigante, Maximus Gigante, Violet stem, Black Coral, Black Magic, Black Ripple, Rhubarb, Electric Blue Gecko, Fontanesii, Pink China, Pink Trunk, Coal Miner, Madeira, Surf City, Chicago Harlequin, Kona Coffee.

Xanthosoma violaceum, aurea Lime Zinger, sagittifolium.

Remusatia vivipara, pumila

Anthurium crystallinum "Ace of Spades"

Amire még ezeken kívül vágyom: Colocasia Dragonheart Gigante, Elena, Cranberry, Black Sapphire Gecko, Diamond Head.
Úgy láttam, Alocasia Wentii még nincs a csapatban......
Tavasszal egy sarjat?


Vissza: “Alocasia, colocasia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég