Egyéb kontyvirág félék

Mocsári szépségek. Minden, ami ezekkel a lágyszárú növényekkel és egyéb kontyvirágokkal kapcsolatos.
1adrenn1
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2017.11.25. 14:50

Peti írta:
1adrenn1 írta::x Szinte még el sem kezdődött a teleltetés,de már kirohadt 2 nagy Xantosomám. Igaz,hogy nyirkos földdel tettem be a teleltetőbe,de azóta egyszer sem locsoltam.Kiszedtem a cserépből. A gyökere szép egészségesnek tűnik és tele van sok szép egészséges oldal gumóval. Azokat le is választottam.
Nem értem miért csinálják ezt velem. :roll:
Mi lesz még így tavaszig. :o

Következő ősszel amikor felszeded rázd le róla az összes nyirkos földet, és tedd vissza tőzegbe, de ne locsold meg, akkor nem fog szétrohadni. ;)

Köszi. Pedig ezt már más is ajánlotta. Mégis a kapkodás,időhiány miatt nem úgy jártam el. Még mindig cserépben vannak az alocasiak és a macrorrhizák is. Azoknak is jobb lenne ez a tőzeges megoldás ?

Peti
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.11.25. 18:09

1adrenn1 írta:
Peti írta:
1adrenn1 írta::x Szinte még el sem kezdődött a teleltetés,de már kirohadt 2 nagy Xantosomám. Igaz,hogy nyirkos földdel tettem be a teleltetőbe,de azóta egyszer sem locsoltam.Kiszedtem a cserépből. A gyökere szép egészségesnek tűnik és tele van sok szép egészséges oldal gumóval. Azokat le is választottam.
Nem értem miért csinálják ezt velem. :roll:
Mi lesz még így tavaszig. :o

Következő ősszel amikor felszeded rázd le róla az összes nyirkos földet, és tedd vissza tőzegbe, de ne locsold meg, akkor nem fog szétrohadni. ;)

Köszi. Pedig ezt már más is ajánlotta. Mégis a kapkodás,időhiány miatt nem úgy jártam el. Még mindig cserépben vannak az alocasiak és a macrorrhizák is. Azoknak is jobb lenne ez a tőzeges megoldás ?

Az alocasiák tapasztalatom szerint kevésbé érzékenyek, kevésbé rohadnak, de a szárazabb közeg náluk se hátrány.

Vissza: “Alocasia, colocasia”