Alocasia, colocasia

Mocsári szépségek. Minden, ami ezekkel a lágyszárú növényekkel és egyéb kontyvirágokkal kapcsolatos.
Anticalc
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Anticalc » 2018.05.16. 14:01

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, a fajta beazonosítást és persze a dicséretet! :D
Megnyugtató, hogy nem gond, ha mélyebben van. :)
Agyaltam a kertben kiültetésen, de tanyán élek, a talaj 3 AK futóhomok, ebből gazdálkodom... a "természetes" növénytársulás szürke nyár, árvalányhaj, akác, cigányzab, zamatos turbolya, foltonként meddő rozsnok és ragadós galaj valamint nagy csalán, selyemkóró és társai voltak.
2000 m2-t már belaktam rengeteg tőzeg és virágföld felhasználásával valamint egy nagy vízhozamú kút áldásos támogatásával, de ilyen trópusi növényt nem mernék ebbe a remek közegbe kirakni :( (innen néhány 100 méterre, néhány éve még sárga vakoló homokot "bányásztak" a faluban zajló építkezésekhez...

Tegnap nem bírtam magammal és visszamentem a tesójáért, kicsit kisebb de életerősnek tűnő darab :)
Csatolmányok
IMG_20180516_131032.jpg
IMG_20180516_131032.jpg (960.09 KiB) Megtekintve 49 alkalommal

Banánosjoe
Kapcsolat:

Re: Alocasia, colocasia

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2018.05.18. 21:38

Szia Gabesz!

Szép Alocasiát szereztél. Ha mélyebbre ültetted, az nem baj, több sarjat fog hozni...... Ezeket később óvatosan le tudod választani..
A.calidora is lehet, de A.macrorrhiza is! Nagyon hasonlóak, csak a macrorrhiza kb max 1 m-es leveleket hoz, a calidora akár másfelest is......
Kiültetve májustól valóban nagyobb és szebb lesz, de egy jó nagy cserépben is tud szép lenni.
Nekem 25 éve vannak, és még nem untam meg......

Sok örömet neked hozzá! Tamás

Vissza: “Alocasia, colocasia”