Araucaria araucana / Chilei araukária

A tűlevelűek világa. Délfenyők araucaria, mediterrán Pinus pinea, abiesek, piceak, tsugak.
Marcsello
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Marcsello » 2021.02.22. 13:57

admin4 írta:A Chilei araukáriával / Araucaria araucana / kapcsolatos képek, kérdések, tapasztalatok.
Egyéb araukária félék.

Kedves Tagok,

új vagyok, a chilei fenyővel kapcsolatban kérdeznék. Kaptam 2 magot, amiket előírás szerint próbáltam csíráztatni, vagyis áztattam ültetés előtt 2 napig, aztán pedig ültetés, és sötét, minimum 20 fok meleg helyen csírázás várás, ahogy írta az útmutató. Én így tettem. Folyamatosan nedvesen tartva a magokat. Ennek 2 hónapja, de inkább több. Semmi sem történt. Tegnap hirtelen felindulásból, és mert nézegettem itt a fotókat a fórumon, kiszedtem a magokat a földből. Ugyanúgy néznek ki, semmi bajuk, talán meg van repedve rajtuk a külső burok. Szépen lemostam őket, és visszatettem földbe, de most nem tettem le 2 cm mélyre, ahogy anno írták, hanem a kis farkincájuk kilóg a talajból, ahogy itt is láttam némely csírázós fotón.
Tanácsot kérek, hogy melyik módszer a jó? Van még remény, h kicsíráznak? Köszi előre is a válaszokat.

Vissza: “Fenyők”