Pinus pinea / Mandulafenyő

A tűlevelűek világa. Délfenyők araucaria, mediterrán Pinus pinea, abiesek, piceak, tsugak.
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.27. 05:41

Érzékem se nagyon van az informatikához (nem sikerült még a logikát sem felfedeznem a működésében), és kedvem se foglalkozni vele. Mert egyszerűen nem érdekel. Csak használnám, ha már muszáj. De nem mindig sikerül...
Ez most pl azért szívás, mert nem tudom megmutatni Nektek a képeket, amiket készítettem, mert a telefon memória kártyájáról nem tudom átmásolni a képeket a laptopra, mert szerinte (laptop) a kártya nem elérhető. Kapja be!!
Nálam az a helyzet, hogy a mobilom láthatatlan :shock: a laptop és egyéb gépek számára :evil: ,ezért a "Google fotók" alkalmazást használom. :idea: Így , bármilyen gépről elérhetőek a mobilommal készített képeim. 8-) Ez sem egy tökéletes megoldás...de ez van.
Köszönöm a segítséget! A probléma itt kezdődik, hogy a szavakat külön-külön értem, amiket leírtál, de összeolvasva tökéletesen értelmetlen számomra a mondat.... :roll: Majd egyszer..., talán?!.... :lol:
A mobilodon a képeidet a "Google fotók" mappába is átteszi az alkalmazás. A "Google fotók"-at pedig bárki laptopjáról is meg tudod nézni,a sajátodról is,csak internet kell hozzá. ( meg persze google fiók...vagyis g-mailes email cím) ;)
Nem a legjobb számomra ez a megoldás, mert ezt a Nagy testvért :shock: se tudtam kikerülni 8-) és még az a bajom vele,hogy még 1* át kell ebből a google fotókból mentenem a gépre a képeket,ha pl. fel akarok tenni a fórumra valamit. Ezért se teszek fel mostanában túl sok képet.

https://www.google.com/photos/about/
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: kenand » 2017.11.27. 10:03

A forum lehetne úgy megírva, hogy GooglePhoto linket is engedne feltölteni, akkor nem kellene előbb a gépre levenni...

Linkként betehető, de abból még nem lesz kép

https://photos.app.goo.gl/fr1k5UXFv5S9i8M72

UI:
Én minden fotót tárolok ott is-telefon automatán felküldi, a MILC-fotóimat meg előbb úgy is át futtatom a DXO Optics Pro-n majd feltöltöm a Google Photo-ba. Egyszer ellopták a laptomat 1 év fotóival, így azóta inkább megy minden a "felhőbe" is.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.27. 13:10

A forum lehetne úgy megírva, hogy GooglePhoto linket is engedne feltölteni, akkor nem kellene előbb a gépre levenni...

Linkként betehető, de abból még nem lesz kép

https://photos.app.goo.gl/fr1k5UXFv5S9i8M72

UI:
Én minden fotót tárolok ott is-telefon automatán felküldi, a MILC-fotóimat meg előbb úgy is át futtatom a DXO Optics Pro-n majd feltöltöm a Google Photo-ba. Egyszer ellopták a laptomat 1 év fotóival, így azóta inkább megy minden a "felhőbe" is.
Jó dolog ez a "felhő" meg minden,csak a számítógéphez kevésbé értők idejét rabolja néha feleslegesen ez a többletmunka,meg persze a kiskertészét is,aki a szabadidejét szívesebben tölti elektroszmogtól mentes területen,mintsem képfeltöltéssel vacakoljon.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: kenand » 2017.11.27. 14:19

Bár arra nem a leggazdaságosabb, hamar elfogy a keret, de mobil nettel a kertből is feltölthető :)
Arra jó, hogy bárkinek akinek akarom egy linkkel megoszthatom, és ha a HDD bedöglik, vagy ellopják, akkor a "felhőben" még meg lesz....
Télen komoly hobbi informatikus vagyok, de tavasztól őszig, vagy házat felújítok, vagy kertben vagyok én is...

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.27. 14:39

Bár arra nem a leggazdaságosabb, hamar elfogy a keret, de mobil nettel a kertből is feltölthető :)
Mari néni hiába nyomkodja a gombokat a mobilon... :D tehát valamennyit érteni kell hozzá,hogy sikerüljön is az a képfeltöltés. ;)
Meg,ahogy az én esetem is mutatja,amit régen tudott a telefonom,ma már valamiért nem tudja.Erre a valamire,ha ráállítanám jobban magam,talán rájönnék,hogy mi az,de se kedvem nincs hozzá,se időt, se energiát nem szánok rá,más sokkal fontosabb. ;)
Télen komoly hobbi informatikus vagyok, de tavasztól őszig, vagy házat felújítok, vagy kertben vagyok én is...
Helyes! 8-) :D
Télen én meg olvasni szoktam vagy "alkotni" :) ,a számítógépet otthon be se kapcsolom,túltelített leszek tőle a munkahelyen! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.12.05. 22:42

Ma vettem a Metróban:
IMAG1071.jpg
IMAG1071.jpg (870.85 KiB) Megtekintve 8216 alkalommal
IMAG1072.jpg
IMAG1072.jpg (863.91 KiB) Megtekintve 8216 alkalommal
Szerintetek ez már érett termés? Mikor nyílik fel a toboz, vagy erőszakkal :) szedjem ki belőle a magokat? :roll:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.06. 06:02

Ma vettem a Metróban:
IMAG1071.jpg
IMAG1072.jpg
Szerintetek ez már érett termés? Mikor nyílik fel a toboz, vagy erőszakkal :) szedjem ki belőle a magokat? :roll:
Egyelőre ne szedd ki,majd karácsony után! ;)
Én meg rohanok a Metroba,hátha nálunk is kapható. :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.12.06. 07:11

Ma vettem a Metróban:
IMAG1071.jpg
IMAG1072.jpg
Szerintetek ez már érett termés? Mikor nyílik fel a toboz, vagy erőszakkal :) szedjem ki belőle a magokat? :roll:
Bis erre valahol rá van írva, hogy pinus pinea? szerintem sima erdei fenyő toboza. A melegben széthasad és kiperegnek a magok.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.12.06. 18:21

Ma vettem a Metróban:
IMAG1071.jpg
IMAG1072.jpg
Szerintetek ez már érett termés? Mikor nyílik fel a toboz, vagy erőszakkal :) szedjem ki belőle a magokat? :roll:
Bis erre valahol rá van írva, hogy pinus pinea? szerintem sima erdei fenyő toboza. A melegben széthasad és kiperegnek a magok.
Olaszban találtunk olyan tobozokat is, amikben már kezdtek csírázni a magok.

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2017.12.08. 20:04

Feri! A mérete alapján akár mandulafenyő toboz is lehet. Az erdei fenyőé sokkal kisebb.
Melegben valóban ki szoktak nyílni a tobozok, de minden bizonnyal szükség lesz az erőszakra. Várj vele egy kicsit (ha bírsz!) :P
Ha mégis kénytelen leszel segíteni a magok megszülésében, akkor nekem a következő módszer vált be legutóbb: lapos, széles fejű csavarhúzóval elkezded fölfeszíteni a toboz pikkelyeket, föntről benyomva óvatosan a pikkely alá. Az alsó sornál kezd és haladj körbe, majd fölfelé. Amit már kifeszítettél, azt hajtsd ki egészen, ameddig lehet, miután kiszedted a magokat, hogy a fölötte levő sort is eléggé hátra tudd majd feszíteni. Jó móka. :lol:
Egyébként milyen megfontolásból árulják? Illatosítónak? Vagy minek?

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.12.12. 22:21

Bis erre valahol rá van írva, hogy pinus pinea? szerintem sima erdei fenyő toboza...
Norbi, bogarat ültettél a fejembe, így gyorsan rákerestem a neten, ezt találtam:
https://www.mytime.de/Nutwork_Pinienzap ... 10780.html

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.12.12. 22:27

Feri! A mérete alapján akár mandulafenyő toboz is lehet. Az erdei fenyőé sokkal kisebb.
Melegben valóban ki szoktak nyílni a tobozok, de minden bizonnyal szükség lesz az erőszakra. Várj vele egy kicsit (ha bírsz!) :P
Ha mégis kénytelen leszel segíteni a magok megszülésében, akkor nekem a következő módszer vált be legutóbb: lapos, széles fejű csavarhúzóval elkezded fölfeszíteni a toboz pikkelyeket, föntről benyomva óvatosan a pikkely alá. Az alsó sornál kezd és haladj körbe, majd fölfelé. Amit már kifeszítettél, azt hajtsd ki egészen, ameddig lehet, miután kiszedted a magokat, hogy a fölötte levő sort is eléggé hátra tudd majd feszíteni. Jó móka. :lol:
Egyébként milyen megfontolásból árulják? Illatosítónak? Vagy minek?
Csaba, köszi a pontos leírást, majd így fogom kibontani én is, csak eddig még nem szántam rá magam :) .
Hogy milyen okból árulják a Metróban? Szerintem kaja szempontjából, ugyanis a gyümölcsös részlegen botlottam belé.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.13. 07:28

.
Hogy milyen okból árulják a Metróban? Szerintem kaja szempontjából, ugyanis a gyümölcsös részlegen botlottam belé.
:lol: Akkor biztos,hogy nem sima erdei fenyő... :lol: :lol: :lol: :lol: Köszi,hogy megnevettettél :D ,mint (majdnem) mindig 8-) ;) ,mert nagyszerűen tálalod a dolgokat. ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.12.13. 18:57

.
Hogy milyen okból árulják a Metróban? Szerintem kaja szempontjából, ugyanis a gyümölcsös részlegen botlottam belé.
:lol: Akkor biztos,hogy nem sima erdei fenyő... :lol: :lol: :lol: :lol: Köszi,hogy megnevettettél :D ,mint (majdnem) mindig 8-) ;) ,mert nagyszerűen tálalod a dolgokat. ;) :)
:) ;)

Csak egy dolgot nem értek. Miért egész Törökországból kellett behozni a Németeknek a tobozokat, nem lett volna egyszerűbb, meg közelebb pl.Olaszországból? :roll:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.14. 08:04

.
Hogy milyen okból árulják a Metróban? Szerintem kaja szempontjából, ugyanis a gyümölcsös részlegen botlottam belé.
:lol: Akkor biztos,hogy nem sima erdei fenyő... :lol: :lol: :lol: :lol: Köszi,hogy megnevettettél :D ,mint (majdnem) mindig 8-) ;) ,mert nagyszerűen tálalod a dolgokat. ;) :)
:) ;)

Csak egy dolgot nem értek. Miért egész Törökországból kellett behozni a Németeknek a tobozokat, nem lett volna egyszerűbb, meg közelebb pl.Olaszországból? :roll:
Talán 8-) az van :) ,hogy a török vendégmunkások cipelték :shock: kamionszámra :o a németekhez,aztán azok így szabadulnak meg a tobozoktól... :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: imy » 2017.12.20. 08:01

.
Hogy milyen okból árulják a Metróban? Szerintem kaja szempontjából, ugyanis a gyümölcsös részlegen botlottam belé.
:lol: Akkor biztos,hogy nem sima erdei fenyő... :lol: :lol: :lol: :lol: Köszi,hogy megnevettettél :D ,mint (majdnem) mindig 8-) ;) ,mert nagyszerűen tálalod a dolgokat. ;) :)
:) ;)

Csak egy dolgot nem értek. Miért egész Törökországból kellett behozni a Németeknek a tobozokat, nem lett volna egyszerűbb, meg közelebb pl.Olaszországból? :roll:
A pénz beszél, a kutya meg....., nem.
Valszeg a törökök olcsóbban összegyűjtik a tobozokat, mint az olaszok. Ráadásul sokkal több török él Németországban, mint olasz, így a kereskedelmi kapcsolatokban is megmutatkozhat ez a számbeli fölény. Gondolok itt arra, hogy olyan dolgok is eszükbe juthatnak törököknek Németo-ba szállítani, ami mondjuk az olasznak nem. És a rengeteg török-német (ember) kapcsolatnak köszönhetően vevőt is találnak az összegyűjtött tobozaikra. Meg aztán a Németországba áruért menő kamionokon is van hely bőven (a két ország egymás közti kereskedelmi mérlege miatt).
Ilyesmi lehet a magyarázat...

Nekem sajnos eddig eléggé mérsékeltek a sikereim a magok csíráztatásával kapcsolatban. Rengeteg kirohadt. Főleg a már a tobozban csírázásnak indult magok rohadnak/rohadtak ki még mielőtt kibújtak volna a kis csíranövények. Vagy növekedésnek indultak ugyan, de néhány nap után elkezdtek kidőlni. Szóval eddig nagyon minimális a túlélési arány... :(

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.21. 09:24

Szépen el van vermelve cserepestől,ha megjön a jó idő kerül ki a felső kerti sarokba. :)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.12.21. 11:08

Viszont!....
Itt egy kép a magokról, amiket a tobozokból sikerült kiszednem. Egy csomó közülük már ki volt csírázva a tobozban. Ilyent még nem láttam. Ezek a tobozok gyakorlatilag még a fán voltak, mielőtt a vihar leverte őket. Némelyik csíra már több mint 1 cm-es volt. :o Maga a toboz pedig úgy nézett ki, mintha még csak eztán érne be. Teljesen zárva voltak a pikkelyek.
Aztán olyant is észrevettem a bontogatás közben, hogy egy-egy tűlevél némelyik tobozba szinte bele volt fűzve. Mintha a toboz már kinyílt volna nemrégiben, a tűlevél bele eshetett, és a toboz ismét becsukódott. :? Zöldek voltak még többnyire ezek a tűlevelek. Esetleg sárgultak. És több tobozban is találtam ilyent.
Úgy éreztem magam közben, mint valami életmentő szülész. :D Kiszabadítottam ezeket a magokat a bezáródott tobozból, így kaptak egy (még egy) esélyt az életre. Remélem meg is fogják ezt hálálni és hamarosan szép nagy fákká cseperednek!! ;)
pinus pinea mag 171123.jpg
Csabi nálam már három ki is bújt. :) Majd meglátjuk a többit. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.23. 16:44

IMG_20171223_152103.jpg
IMG_20171223_152103.jpg (795.1 KiB) Megtekintve 8026 alkalommal
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Pinus pinea / Mandulafenyő

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.12.23. 18:07

Szépen fejlődik!


Vissza: “Fenyők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég