Araucaria araucana / Chilei araukária

A tűlevelűek világa. Délfenyők araucaria, mediterrán Pinus pinea, abiesek, piceak, tsugak.
Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.23. 20:08

Az enyém egész télen kint volt a kútkáván cserépben. Semmi baja. Egyébként eladó, mert sajnos nem szereti a homokot ezért nem tudom kiültetni. Ja, meg helyem sincs.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.02.23. 20:10

Az enyém egész télen kint volt a kútkáván cserépben. Semmi baja. Egyébként eladó, mert sajnos nem szereti a homokot ezért nem tudom kiültetni. Ja, meg helyem sincs.
Nálam is homok van, csak én tettem a gyökerei köré erdei talajt, azt imádja. Te is megoldhatnád így. ;)
Mekkora és mennyiért adod?

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.23. 20:15

Az enyém egész télen kint volt a kútkáván cserépben. Semmi baja. Egyébként eladó, mert sajnos nem szereti a homokot ezért nem tudom kiültetni. Ja, meg helyem sincs.
Nálam is homok van, csak én tettem a gyökerei köré erdei talajt, azt imádja. Te is megoldhatnád így. ;)
Mekkora és mennyiért adod?
Mint mondtam, helyem sincs. Inkább a phoenixet választottam.Most csak a céges gépem van velem, azon nincs kép, de majd 7 végén teszek fel róla képet. Az árat meg nem tudom.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.02.23. 20:22

A phoenix kiültetve több mint kétszer akkora lesz. ;)
Rendben, várom a fotót. Köszi.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.23. 20:41

A phoenix kiültetve több mint kétszer akkora lesz. ;)
Rendben, várom a fotót. Köszi.
Úgy értettem, hogy a akkora helyem volt, hogy el kellett döntenem, hogy Phoenix vagy araucaria. Csak egy maradhat.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.02.23. 21:05

Ja értem.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.02.24. 06:03

... Csak egy maradhat.
Ilyen ez a "hegylakós" élet ... :lol:

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.25. 19:10

Az ígért araucaria. 2011-tőlebben a cserépben van télen-nyáron a kútkáván csücsül a tűző napon. Kb. 50 cs-es.A képen pont nem látszik, de az utolsó két ággyűrűje 5 ágú.
araucaria.jpg
araucaria.jpg (269.09 KiB) Megtekintve 12554 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.02.25. 20:27

Írok privátot. ;)

Amsh
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.23. 11:02
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Amsh » 2017.03.02. 16:30

Sziasztok!

Ezt a kis drágát tavaly ültették ki a Debreceni Botanikus kertbe. Kíváncsi voltam hogy bírta ezt a telet, biztos nem kapott semmilyen takarást. Ahhoz képest egész jól néz ki. A hajtásvégek sárgulása a téli nap vagy az erős fagy miatt lehet?
Ha nem volt takarva, akkor max a hó takarhatta be és a kint maradó végeket megégette a nap. Kérdés túléli-e, hogy majd minden kiinduló ága sérült?

Direkt olyan helyet választottam neki az ültetésnél, ami védi ettől a napégéses problémától, és hideg lefolyási területre került, de a gyökere nem elég fejlett még szerintem nem tud elég tápanyagot adni a növénynek hogy be tudjon rendesen telelni, ha megnézed a szintelenedés mintázatát a levelek végei elsősorban és csak az új hajtásokon, a két éves hajtásoknak nincs semmi baja, ugyanezt láttam a Sequoia sempervirensnél is a tóparton, ugyan az a probléma áll fenn mindkét növénynél elégtelen beérés illetve elégtelen ásványi táplálkozás majd dolgozunk rajta.

Avatar
Zoli2
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2016.11.17. 09:41
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Zoli2 » 2017.03.03. 12:33

Köszi a választ Amsh! Valószínűleg akkor majd ahogy erősödik a gyökere ellenállóbb lesz? Egyébként jól emlékszem hogy 2016-ban ültettétek? Nyomon fogom követni a fejlődését az biztos :) Gyönyörűek lesznek a cédrusok is amiket mellé raktatok ;) Tervben van esetleg a gyűjtemény bővítése más egzotikumokkal is (pl: mandula fenyővel) ?

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.03.03. 21:31

Sziasztok!

Ezt a kis drágát tavaly ültették ki a Debreceni Botanikus kertbe. Kíváncsi voltam hogy bírta ezt a telet, biztos nem kapott semmilyen takarást. Ahhoz képest egész jól néz ki. A hajtásvégek sárgulása a téli nap vagy az erős fagy miatt lehet?
Ha nem volt takarva, akkor max a hó takarhatta be és a kint maradó végeket megégette a nap. Kérdés túléli-e, hogy majd minden kiinduló ága sérült?

Direkt olyan helyet választottam neki az ültetésnél, ami védi ettől a napégéses problémától, és hideg lefolyási területre került, de a gyökere nem elég fejlett még szerintem nem tud elég tápanyagot adni a növénynek hogy be tudjon rendesen telelni, ha megnézed a szintelenedés mintázatát a levelek végei elsősorban és csak az új hajtásokon, a két éves hajtásoknak nincs semmi baja, ugyanezt láttam a Sequoia sempervirensnél is a tóparton, ugyan az a probléma áll fenn mindkét növénynél elégtelen beérés illetve elégtelen ásványi táplálkozás majd dolgozunk rajta.
Értem. És mennyire takarta a hó? Teljesen, vagy csak részlegesen?

Amsh
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.23. 11:02
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Amsh » 2017.03.06. 10:30

Itt nem esett sok hó, csak részleges hótakarást kapott. Mostanában télen ritkán van komolyabb havazás errefelé. Napsütés nem érte direkt egy öregebb virginiai boróka árnyékába került az ilyet gondok miatt.

Egzotikumok? Hát Mandulafenyő max akkor lesz ha én önszorgalomból szaporítok. Wollemiára próbálunk a fa szakértővel ráfeküdni, a dugványok jó állapotban vannak, a talpak elkezdtek dúzzadni a nagy fa meg tobozokat hozza kifelé. Én most az Araucaeia columnaris, araucana és az egy gyökeres wollemian a vízpermatezés hatásait nézem még a lombtrágyázással együtt, habár a vízpermetre is látványosan reagálnak, nagyobb a turgoruk.

Taiwaniat szeretném majd bűntudatom van hogy annó megfőztem őket.


Meg perlitet kajtatok Magnolia vetésekhez valahogy gyorsítja a csirázást és védi a magokat. Kb olyan mint az itong és a kaktuszok Hosszú sztori.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.03.06. 11:25

Itt nem esett sok hó, csak részleges hótakarást kapott. Mostanában télen ritkán van komolyabb havazás errefelé. Napsütés nem érte direkt egy öregebb virginiai boróka árnyékába került az ilyet gondok miatt.

Egzotikumok? Hát Mandulafenyő max akkor lesz ha én önszorgalomból szaporítok. Wollemiára próbálunk a fa szakértővel ráfeküdni, a dugványok jó állapotban vannak, a talpak elkezdtek dúzzadni a nagy fa meg tobozokat hozza kifelé. Én most az Araucaeia columnaris, araucana és az egy gyökeres wollemian a vízpermatezés hatásait nézem még a lombtrágyázással együtt, habár a vízpermetre is látványosan reagálnak, nagyobb a turgoruk.

Taiwaniat szeretném majd bűntudatom van hogy annó megfőztem őket.


Meg perlitet kajtatok Magnolia vetésekhez valahogy gyorsítja a csirázást és védi a magokat. Kb olyan mint az itong és a kaktuszok Hosszú sztori.
Amsh Taiwaniana magokat tudok küldeni. Athrotaxis laxifolia amivel tudok még szolgálni. A tudomány érdekében természetesen térítés mentesen. Ma fogok vetni Keteleria evelyana, és Diselma archeri magokat.

Laci
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.05.25. 19:24
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Laci » 2017.03.19. 23:21

Sziasztok!

Nagyon úgy fest, hogy jól viselte ezt a zord telet is, és még az új hajtások sem szenvedtek kárt. :)
Az a kis barnulás még tavaly rohanta meg, de megállt egyelőre.
Ültetéséhez hatalmas fenyőerdőből hoztam talajt, majd kb. havonta kapott az ajánlott tápból is.
Köszönöm az eddigi segítségeket. Remélem ezután is csak jó hírekkel állok elő.(kop-kop)

Laci
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.05.25. 19:24
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Laci » 2017.03.19. 23:25

[img]
Sziasztok!

Nagyon úgy fest, hogy jól viselte ezt a zord telet is, és még az új hajtások sem szenvedtek kárt. :)
Az a kis barnulás még tavaly rohanta meg, de megállt egyelőre.
Ültetéséhez hatalmas fenyőerdőből hoztam talajt, majd kb. havonta kapott az ajánlott tápból is.
Köszönöm az eddigi segítségeket. Remélem ezután is csak jó hírekkel állok elő.(kop-kop)
[/img]

Valamiért nem sikerül most képet feltöltenem... :(

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.03.19. 23:32

Csökkentsed le a méretet, 999x999 pixelre vagy alá!

Laci
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.05.25. 19:24
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Laci » 2017.03.19. 23:35

Köszönöm :)
Csatolmányok
IMG_7671.jpg
IMG_7671.jpg (703.57 KiB) Megtekintve 12414 alkalommal

Laci
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.05.25. 19:24
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Laci » 2017.03.19. 23:37

Illetve egy kérdés: A karót lassan kivehetem mellőle? Tavaly nyáron ültettem , és féltem hogy amíg nem erősödik meg nagyobb szél vagy állat kárt tesz benne.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.03.20. 18:49

Sziasztok!

Nagyon úgy fest, hogy jól viselte ezt a zord telet is, és még az új hajtások sem szenvedtek kárt. :)
Az a kis barnulás még tavaly rohanta meg, de megállt egyelőre.
Ültetéséhez hatalmas fenyőerdőből hoztam talajt, majd kb. havonta kapott az ajánlott tápból is.
Köszönöm az eddigi segítségeket. Remélem ezután is csak jó hírekkel állok elő.(kop-kop)
Örülök a sikerednek, őszintén. :) ;)


Vissza: “Fenyők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég