Araucaria araucana / Chilei araukária

A tűlevelűek világa. Délfenyők araucaria, mediterrán Pinus pinea, abiesek, piceak, tsugak.
SzuperBandee
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.30. 19:28
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: SzuperBandee » 2015.05.02. 13:14

Egész alakos :)
Csatolmányok
05.jpg
05.jpg (588.09 KiB) Megtekintve 9466 alkalommal
03.jpg
03.jpg (839.79 KiB) Megtekintve 9466 alkalommal
08.jpg
08.jpg (863.87 KiB) Megtekintve 9466 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.05.03. 20:15

Szia!
Van esélye,de láttam már innen is elpusztulni araucaria-t. Azonnal gombaölőzd le!Talán még a nap ellen is védhetted volna az átültetés után,de még most sem árthat.
Haszmálhatsz többféle gombaölőt,amiket bármelyik gazdaboltban kapsz,de rézgálicos is jó lenne,halenne köztük,mert nekem anno ez bevált.Próbáld csak esővízzel öntözni.
Reméljük a legjobbakat ezek után. ;)

SzuperBandee
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.30. 19:28
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: SzuperBandee » 2015.05.03. 23:13

Szia!

S ahol megbarnult a növény (az ágak közepén, vagy félig barna levelek, vagy ág végén) ott elhal? Annak annyi? :shock:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.05.04. 05:46

Még ne "temesd"! Van esélye a túlélésre.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.05.04. 21:41

Szia!

S ahol megbarnult a növény (az ágak közepén, vagy félig barna levelek, vagy ág végén) ott elhal? Annak annyi? :shock:
Többnyire olyan,ágak voltak nálam,amin nem lehetett megállítani a barnulást és le kellett vágni őket.

SzuperBandee
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.30. 19:28
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: SzuperBandee » 2015.05.04. 22:16

Akkor az összes ágat levághatom mert mindegyik közepén vagy végén (valamelyik részén) barna.
Úgy veszem észre egyébként, hogy nem állt le ez a barnulási folyamat. Mióta először írtam ide a fórumba azóta úgy veszem észre barnábbak a levelek, illetve a hajtások is sárgásak :(. Lepermeteztem gombaölővel is. Nem tudom. Nem tetszik :(.
Hogyan tudnék bújtatni növényt? Vagy nem lehet szaporítani?

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.05.05. 21:07

Most egyenlőre várjál még az ágvágással,hagyj neki időt. Permetezd bátran többszöris,attól baja nem lesz. Nem tudom,hogy lehet-e így szaporítani? Talán a többiek tudnak róla valamit mondani. :roll:

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.05.09. 21:47

A helytelen takarás választás következménye egyre jobban megmutatkozik a barnuló levelek számának növekedésében. Mintha mostanra megállt volna ez a folyamat és minden ág végén jól láthatóan elindult a növekedés. Láttam olyan képet korábban, amin egy németországi araucaria ágának belső részén lévő levelek hasonlóan rozsdabarnák voltak, azonban a többi rész szép egészséges zöld lett. Remélem nálam is hasonló esztétikai javulás fog bekövetkezni!
20150509_182830.jpg
20150509_182830.jpg (390.73 KiB) Megtekintve 9418 alkalommal
20150509_182816.jpg
20150509_182816.jpg (180.2 KiB) Megtekintve 9418 alkalommal
SzuperBandee, szerintem ne aggódj az araucariád miatt, ha rendesen begyökeresedik biztosan szépen fog fejlődni. (A talajt remélem savanyítottad azért)

Avatar
Feri
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.22. 21:25
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Feri » 2015.05.09. 22:17

Az Araucaria heterophylla-t biztosan lehet dugványozni, és az araucanahoz hasonlóan- zöld ágak nélkül, egy törzscsonk peremén is képes rügyeket képezni, és hajtást növeszteni. Tehát hatalmas megújulási potenciálja van- feltéve, ha a maradék része egészséges. Én úgy gondolom, hogy igényesebb körülmények között kivitelezett dugványozással lehet szaporítani az arucana-t is, bár még nem volt alkalmam kipróbálni- de ami késik nem múlik...

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.05.09. 23:21

A helytelen takarás választás következménye egyre jobban megmutatkozik a barnuló levelek számának növekedésében. Mintha mostanra megállt volna ez a folyamat és minden ág végén jól láthatóan elindult a növekedés. Láttam olyan képet korábban, amin egy németországi araucaria ágának belső részén lévő levelek hasonlóan rozsdabarnák voltak, azonban a többi rész szép egészséges zöld lett. Remélem nálam is hasonló esztétikai javulás fog bekövetkezni!
20150509_182830.jpg
20150509_182816.jpg
SzuperBandee, szerintem ne aggódj az araucariád miatt, ha rendesen begyökeresedik biztosan szépen fog fejlődni. (A talajt remélem savanyítottad azért)
Most savas vagy lúgos?

Ha visszaolvasol lúgos talajt ajánlanak a többiek. Egyébként nálam is lúgos a talaj és tök jól fejlődik. mészkő hegységben és vulkáni talajon, meg az őrségben jo savas talajon is láttam szép példányokat. Szerintem PH függetlenül fel tudja venni a tápanyagokat, de a gyökér rothadás ellen jobb ha lúgos talajban van. Legalábbis én ezt vontam le tanulságkent a fórumból.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.05.10. 00:46

A helytelen takarás választás következménye egyre jobban megmutatkozik a barnuló levelek számának növekedésében. Mintha mostanra megállt volna ez a folyamat és minden ág végén jól láthatóan elindult a növekedés. Láttam olyan képet korábban, amin egy németországi araucaria ágának belső részén lévő levelek hasonlóan rozsdabarnák voltak, azonban a többi rész szép egészséges zöld lett. Remélem nálam is hasonló esztétikai javulás fog bekövetkezni!
20150509_182830.jpg
20150509_182816.jpg
SzuperBandee, szerintem ne aggódj az araucariád miatt, ha rendesen begyökeresedik biztosan szépen fog fejlődni. (A talajt remélem savanyítottad azért)
Most savas vagy lúgos?

Ha visszaolvasol lúgos talajt ajánlanak a többiek. Egyébként nálam is lúgos a talaj és tök jól fejlődik. mészkő hegységben és vulkáni talajon, meg az őrségben jo savas talajon is láttam szép példányokat. Szerintem PH függetlenül fel tudja venni a tápanyagokat, de a gyökér rothadás ellen jobb ha lúgos talajban van. Legalábbis én ezt vontam le tanulságkent a fórumból.
Kizártnak tartom, hogy a lúgos talajt jobban szeretné, mint a savanyút! Nálad is a talaj ph-ja lehet, hogy semleges közeli és még abban megél, de ebben az esetben szerencséd van. Mivel fenyő fajta és örökzöld, ezért biztos vagyok benne, hogy a savanyú talaj a jobb neki. Ha belegondolsz a fenyőkről lehulló tűlevelek is savanyítják a talajt, nem véletlenül, ahogyan az örökzöld fenyő és tuja táp (műtrágya) is savanyítja a talajt.
Végül itt egy cikk ami bemutatja, hogy a talaj ph-ja milyen hatással van az araucariák fejlődésére:
http://www.dmkert.hu/gyujtemeny/fenyok/ ... _araukaria

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.05.10. 08:14

A helytelen takarás választás következménye egyre jobban megmutatkozik a barnuló levelek számának növekedésében. Mintha mostanra megállt volna ez a folyamat és minden ág végén jól láthatóan elindult a növekedés. Láttam olyan képet korábban, amin egy németországi araucaria ágának belső részén lévő levelek hasonlóan rozsdabarnák voltak, azonban a többi rész szép egészséges zöld lett. Remélem nálam is hasonló esztétikai javulás fog bekövetkezni!
A 20150509_182830.jpg csatolmány már nem érhető el.
A 20150509_182816.jpg csatolmány már nem érhető el.
SzuperBandee, szerintem ne aggódj az araucariád miatt, ha rendesen begyökeresedik biztosan szépen fog fejlődni. (A talajt remélem savanyítottad azért)
Most savas vagy lúgos?

Ha visszaolvasol lúgos talajt ajánlanak a többiek. Egyébként nálam is lúgos a talaj és tök jól fejlődik. mészkő hegységben és vulkáni talajon, meg az őrségben jo savas talajon is láttam szép példányokat. Szerintem PH függetlenül fel tudja venni a tápanyagokat, de a gyökér rothadás ellen jobb ha lúgos talajban van. Legalábbis én ezt vontam le tanulságkent a fórumból.
Kizártnak tartom, hogy a lúgos talajt jobban szeretné, mint a savanyút! Nálad is a talaj ph-ja lehet, hogy semleges közeli és még abban megél, de ebben az esetben szerencséd van. Mivel fenyő fajta és örökzöld, ezért biztos vagyok benne, hogy a savanyú talaj a jobb neki. Ha belegondolsz a fenyőkről lehulló tűlevelek is savanyítják a talajt, nem véletlenül, ahogyan az örökzöld fenyő és tuja táp (műtrágya) is savanyítja a talajt.
Végül itt egy cikk ami bemutatja, hogy a talaj ph-ja milyen hatással van az araucariák fejlődésére:
http://www.dmkert.hu/gyujtemeny/fenyok/ ... _araukaria

Szia,
A kérdésem az, hogyan oldod fel az ellentmondást. Elvileg savas talaj kell neki, de a savas talajban tenyészik az ellenség.Én úgy tapasztalom, hogy tök mindegy neki, hogy savas vagy lúgos. Nálam kiskunsági homokos talaj van,majdhogy nem szikes :). Magnólia, áfonya pillenatok alatt kihal.Az én araucariám sem csak " megél",hanem láthatóan jól érzi magát.
ara2.jpg
ara2.jpg (270.4 KiB) Megtekintve 9405 alkalommal
ara1.jpg
ara1.jpg (297.51 KiB) Megtekintve 9405 alkalommal
Mindezek alapján én nem savanyítanék......
ÜdvP

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.05.10. 09:55

Rémesen egyszerű a helyzet, szerintem. Mérjétek meg, kérlek, a talajotok "Ph" értékét! ;)

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.05.10. 10:18

Lecsó!
Visszaolvastam én is és nem egészen azt látom, amit te, hogy lúgos talajt ajánlanak a többiek itt!
Először is Laci írta korábban, hogy neki homokon nem igazán fejlődött az araucariája, ezért talajt cserélt körülötte, íme:
Húú ezek nagyon értékes információk,köszönöm én is. Tehát akkor gyorsíthatjuk a nitrogén túlsúlyos műtrágyával a növekedését?
Nálam azóta megy jobban,amióta nagyjából kicseréltem körülötte erdei talajra a normál homokot és csak savanyító tápot kap,javarészt esővízben feloldva.
Nem néztem eddig miket tartalmaz pontosan,de meg fogom lesni?
Még egyszer köszi az infókat. :)
Itt pedig te is leírtad, hogy ugyanazt tapasztalod a fejlődési ütemét tekintve, mint Laci a homoktalajon:
Szia !
Az enyén nagyon lassan nő, valószínűleg a homoktalaj miatt.Ami jó a jukkáknak és pálmáknak, az nem biztos, hogy neki is jó. Tavasztól naponta öntözni kell, de soha nem kapott védelmet.
Aztán Feri is sugallta, miután feltette a 2 nagy araucariáról a fényképet, hogy mégiscsak elképzelhető, hogy savanyú talajon díszlenek ott Vindornyaszőlősön, íme:
Boni- nem tudom milyen lehet a talaj- de a vindornyaszőlősi egy bazalthegy lábánál van, ott el tudom képzelni a savanyúbb talajt, és Nemesbük is egy köpésre van onnan.
A neten nincsenek elérhető talajtérképek? Találkozott már valaki ilyennel?
Sőt mikor SzuperBandee feltette a kérdését, arra Laci első reakciója is az volt, hogy :
Szia!
Egy két kép jó volna róla. Az nem ártott volna,ha valami savanyú talajba teszed,teszem azt egy fenyő erdőből származó talajba.Gombaölőt is kellene neki adni,minnél hamarabb.
Az, hogy savas talajban tenyészik az ellenség, ha arra érted, amit anno amsh írt, hogy savanyú talaj + nedvesség esetén fellép vmi gyökérpusztító gomba, hát nem tudom. Viszont ott lehet az erősen savas pH-jú talajra érthették, amit pl. egy áfonya és rhododendron is szeret, tehát pH=2-5,5! Én sem azt mondom, h ennyire savanyú közegben érzi jól magát, hanem 6-os pH körül. Nálad is, ha savanyúbb lenne a talaj, lehet intenzívebben növekedne, mint most. Az látszik, hogy szép és egészséges a növényed, de mint te is írtad lassan nő, ez akár a lúgos tényező következménye is lehet. Az mondjuk levonható következtetésnek, hogy 7-es pH felett is még megmarad az araucaria, legfeljebb mérsékeltebben növekedik, azonban egy közepesen lúgos talaj már a vas felszívódását is megakadályozná és az kihatással lenne az örökzöldekre.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.05.10. 10:30

Rémesen egyszerű a helyzet, szerintem. Mérjétek meg, kérlek, a talajotok "Ph" értékét! ;)
Ez lenne az igazi az biztos! De ha nem is mérjük meg, egy ecetes próbát simán meg lehetne ejteni! Én már csináltam itthon korábban, pont mielőtt a rhododendront ültettük. Egy száraz földmintát beletettem egy edénybe majd ráöntöttem az ecetet, enyhe sistergést/pezsgést hallottam, tehát kissé lúgos a talaj nálunk. Ha fel is habzott volna vagy erőteljesebb hangot hallok akkor annál lúgosabb a talaj. Egyértelmű volt, hogy ebbe nem ültethetem el a rhodit, de az ecetes próbából kiindulva más örökzöld telepítésénél is javítanám a talajt, hogy savanyúbb legyen!

Avatar
Feri
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.22. 21:25
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Feri » 2015.05.10. 10:59

Egy biztos, az Araucaria araucana-nek nem kell feltétlenül lassan növekednie. Leírások szerint egy közepes növekedési erélyű fenyő (mégegyszer: közepes), ezt a nemesbüki két termő példány gazdája is igazolta. Tehát ha megvannak a körülmények, megfelelő a talaj összetétele, és persze egy ide való példányt fogsz ki, akkor be kell indulnia idővel. Amikor elérte az embermagasságot- jó helyen 40-50 cm-es növekedést is el lehetne várni tőle.

Ha nagyon lassú, akkor valami nem egészen tetszik neki.

És szerintem nem elég leegyszerűsíteni ezt csak a talaj savanyúságára- valószínű, hogy bizonyos összetevők jelenléte vagy hiánya esetén más pH-t is elvisel- nagyon sok mindent befolyásol a szervesanyag mennyisége- és minősége. Fontos tápanyagmegkötő, szolgáltató képessége van- ugyanígy az agyagásványoknak. Nem mindegy milyen a talaj pufferkapacitása- mert szerintem előfordulhat, hogy mondjuk egy steril homok talajon hirtelen "nagyot" (itt most viszonylagos egy növény szempontjából mennyi a nagy- nagy lehet akár néhány tized is) tud változni a talaj pH-ja külső behatásra . Pl Hirtelen nagy eső, vagy egy műtrágyázás, mivel nincs nagy tömegű olyan anyag ebben a talajban ami tompítaná ezt a hatást.
Vannak mérgező elemek a talajban- látszólag jó összetétel esetén is kínlódhat a növény, ha sok az alumínium a talajban stb.
A talaj egy nagyon összetett rendszer- és akkor nem beszéltünk még a talajéletről- ha bizonyos baktériumok gombák megélnek benne akkor azok is befolyásolják a növény növekedését (és itt nem a kórokozókra gondolok) Egész máshogy viselkedik egy növény ha jelen vannak a szimbionta baktériumai, gombái- vagy ha nem.
A régi fórumra rakott fel Amsh a mikorrhiza gombákról anyagot- és hogy lehet kapni oltóanyagot, amivel meg lehet telepíteni a növényen ezeket.
Ja és itt jut eszembe- az is baj, ha valamelyik tápanyagból túl sok van- relatív hiány...

(tudjátok mit híresztelnek az akácról... na láttam én már a környéken olyan akácost, hogy olyan csenevész volt, mint egy cserjés bozót- bizonyos talajok még azon kifognak, bármennyire meglepő...) és itt Zalában nem jellemzőek a túl szélsőséges talajok azért...

SzuperBandee
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.30. 19:28
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: SzuperBandee » 2015.05.12. 12:36

Egész alakos :)
Itt tart a fám. Elég elszomorító :(.
Csatolmányok
DSC_4720.jpg
DSC_4720.jpg (644.09 KiB) Megtekintve 9389 alkalommal
DSC_4721.jpg
DSC_4721.jpg (312.79 KiB) Megtekintve 9389 alkalommal
DSC_4717.jpg
DSC_4717.jpg (514.93 KiB) Megtekintve 9389 alkalommal
DSC_4718.jpg
DSC_4718.jpg (409.57 KiB) Megtekintve 9389 alkalommal
DSC_4722.jpg
DSC_4722.jpg (363.82 KiB) Megtekintve 9389 alkalommal

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.05.12. 13:59

Egy biztos, az Araucaria araucana-nek nem kell feltétlenül lassan növekednie. Leírások szerint egy közepes növekedési erélyű fenyő (mégegyszer: közepes), ezt a nemesbüki két termő példány gazdája is igazolta. Tehát ha megvannak a körülmények, megfelelő a talaj összetétele, és persze egy ide való példányt fogsz ki, akkor be kell indulnia idővel. Amikor elérte az embermagasságot- jó helyen 40-50 cm-es növekedést is el lehetne várni tőle.

Ha nagyon lassú, akkor valami nem egészen tetszik neki.

És szerintem nem elég leegyszerűsíteni ezt csak a talaj savanyúságára- valószínű, hogy bizonyos összetevők jelenléte vagy hiánya esetén más pH-t is elvisel- nagyon sok mindent befolyásol a szervesanyag mennyisége- és minősége. Fontos tápanyagmegkötő, szolgáltató képessége van- ugyanígy az agyagásványoknak. Nem mindegy milyen a talaj pufferkapacitása- mert szerintem előfordulhat, hogy mondjuk egy steril homok talajon hirtelen "nagyot" (itt most viszonylagos egy növény szempontjából mennyi a nagy- nagy lehet akár néhány tized is) tud változni a talaj pH-ja külső behatásra . Pl Hirtelen nagy eső, vagy egy műtrágyázás, mivel nincs nagy tömegű olyan anyag ebben a talajban ami tompítaná ezt a hatást.
Vannak mérgező elemek a talajban- látszólag jó összetétel esetén is kínlódhat a növény, ha sok az alumínium a talajban stb.
A talaj egy nagyon összetett rendszer- és akkor nem beszéltünk még a talajéletről- ha bizonyos baktériumok gombák megélnek benne akkor azok is befolyásolják a növény növekedését (és itt nem a kórokozókra gondolok) Egész máshogy viselkedik egy növény ha jelen vannak a szimbionta baktériumai, gombái- vagy ha nem.
A régi fórumra rakott fel Amsh a mikorrhiza gombákról anyagot- és hogy lehet kapni oltóanyagot, amivel meg lehet telepíteni a növényen ezeket.
Ja és itt jut eszembe- az is baj, ha valamelyik tápanyagból túl sok van- relatív hiány...

(tudjátok mit híresztelnek az akácról... na láttam én már a környéken olyan akácost, hogy olyan csenevész volt, mint egy cserjés bozót- bizonyos talajok még azon kifognak, bármennyire meglepő...) és itt Zalában nem jellemzőek a túl szélsőséges talajok azért...

10q mindenkinek, most már világosabb.

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.05.13. 12:37

Németországban találkoztam ilyen méretű Araucaria-val és nem voltak "ezer" évesek. Megfelelő körülmények között viszonylag gyorsan nőnek. Ha egyszer lesz helyem a kertben, én is ki fogom próbálni.
A2.jpg
A2.jpg (860.31 KiB) Megtekintve 9372 alkalommal
Ez a másik közvetlenül mellette állt, de úgy tűnik nem éppen a szélvédett helyen.
A1.jpg
A1.jpg (831.1 KiB) Megtekintve 9372 alkalommal
Roba

Amsh
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.02.23. 11:02
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: Amsh » 2015.07.01. 11:42

Itt van az ültetvény szépen fejlődnek nincs okom a panaszra. Egy növény pusztult el eddig összesen. Az oldalágak egy kivételével mind az idei növekmény részeként nőttek,igaz mindegyik kapott mikorhízát a gyökerére.


WP_20150701_10_40_30_Pro.jpg
WP_20150701_10_40_30_Pro.jpg (682.72 KiB) Megtekintve 9322 alkalommal
Csatolmányok
WP_20150701_10_40_14_Pro.jpg
WP_20150701_10_40_14_Pro.jpg (679.59 KiB) Megtekintve 9322 alkalommal


Vissza: “Fenyők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég