Kerti tó, csobogó és kiegészítői

Bolygónk lételeme. Minden ami víz, tavak, patakok, csobogók és ezzel kapcsolatos növények, állatok.
Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.02. 20:24

Ati, nagyon szép!! :) Én már tudom, hogy nem mindig a méret számít... ;) Asszem, tóügyileg egy kicsit elvetettem a sulykot! :o

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.03.03. 06:00

Ugyan kedves Don! HősVezérünk mondta, hogy: -" Merjünk nagyot álmodni!"-. Te mertél. Nincs ebben, semmi rossz. Sőt, egyenesen "irigykedek"! ;)

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.03.03. 06:57

Atys, a te tavad is gyönyörűen néz ki, akár Kurdilacié és Imyé, nincs semmi szégyellni valód. Én egyelőre legfeljebb csak gondolkozhatok ilyen dolgokon, lévén vízi embernek tartom magam (azért még nem vagyok Hany Istók :-) ).
Azt viszont Imytől és Kurdilacitól már látom, hogyha sikerül egy nagyobb kertet szereznem, akkor én is építek egyet. A házamat már meghirdettem. :-)
Roba

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.03.03. 10:30

Atys, a te tavad is gyönyörűen néz ki, akár Kurdilacié és Imyé, nincs semmi szégyellni valód. Én egyelőre legfeljebb csak gondolkozhatok ilyen dolgokon, lévén vízi embernek tartom magam (azért még nem vagyok Hany Istók :-) ).
Azt viszont Imytől és Kurdilacitól már látom, hogyha sikerül egy nagyobb kertet szereznem, akkor én is építek egyet. A házamat már meghirdettem. :-)
Nem Atysé, hanem Atié :) Nekem még sajnos nincs tavam :(
És szerintem is szép Atié... ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.03.03. 11:36

És, ha már szóba kerültek, íme a hozzávalók:
- 1 mm-es gumi tó-fólia 15 x 19 m
- 30 t (kb 20 m3) kulé kavics
ez egy háromtengelyes nyerges billencs pótkocsi, púpozva
- néhány vízi növény.
tófólia.jpg
kavics.jpg
vízi növények.jpg
Az ültetőgödrökbe, padokra csak a kulékavics ment, vagy tettél alá tóföldet is? Tündérrózsákat teszel-e bele. Ha igen, akkor azoknak ültetőkosár, illetve tóföld kell az induláshoz, később, ha már lesz iszapod, akkor simán mehetnek a kavicsba is.Hínárt szerezzél minél többet, vagy a szabad természetből, vagy más tavasoktól, mert az a legjobb, leggyorsabb víztisztító. A gumifóliához csak gratulálni tudok, kitűnő választás, nem fogod megbánni. Igaz, hogy duplájába kerül, mint a műanyagfólia, de sokkal tartósabb.Nehezebben sérül, ha kiszúrja valami, akkor is össze felé húzódik a lyuk, nem szivárog annyira, mint a műanyag fólia, ami ráadásul télen rideggé, törékennyé is vélik, s ha sérül, akkor igen nehéz és drága a javítása. A gumifóliát szükség estén sima gumiragasztóval könnyedén javíthatod.Nekem a gádorosi tó műanyagos, s jócskán volt már vele probléma, a fábiánsebestyéni nálam is 1 mm-es gumifólia.A felsorolt anyagok mennyiségéből is látszik, hogy milyen irdatlan nagy tavat építettél. Gyönyörű lesz, ha beáll a biológiai egyensúly, s a nagysága a garancia arra, hogy sokkal látványosabb tó lehessen belőle a későbbiekben, mint az enyémek.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.03.03. 12:07

[quote="ati123"]Nekem csak picike tavam van, amekkora helyem volt, sajnos.

Ne szerénykedj, semmi okod rá! A tó gyönyörű, kis ékszer, s láthatóan működik is, a növények, halak kitűnően érzik benne magukat. Ha ekkora tóban ennyi tündérrózsavirág nyílik egyszerre, akkor valamit nagyon jól csinálsz! :roll: :lol: Van abban is igazság, hogy minden tavas idővel kicsinek találja a tavát, s azon bánkódik, hogy miért nem építette még nagyobbra. Ám a hely és az anyagiak szabta keretek között megvalósított kisebb tó is ugyanolyan érték a tulaj számár, s főleg ez az övé. :P Én vasárnap kezdtem építeni kisebbik lányoméknál a kerti tavat.Az mindössze 4 köbméteres, 1 méter mély kis tó lesz, de persze szökőkúttal, vízeséssel, tavirózsákkal, aranyhalakkal.Kiástuk, beszinteztük, geotextília benne van, s ha megjön a gumifólia, akkor folytatjuk tovább.
IMG_9618.JPG
IMG_9618.JPG (209.14 KiB) Megtekintve 8555 alkalommal
IMG_9619.JPG
IMG_9619.JPG (170.85 KiB) Megtekintve 8555 alkalommal
IMG_9621.JPG
IMG_9621.JPG (143.07 KiB) Megtekintve 8555 alkalommal
IMG_9622.JPG
IMG_9622.JPG (148.1 KiB) Megtekintve 8555 alkalommal
IMG_9623.JPG
IMG_9623.JPG (165.14 KiB) Megtekintve 8555 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.03.03. 12:08

Már megint megtréfált a képfelrakó program. :cry:

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.03.03. 12:31

Már megint megtréfált a képfelrakó program. :cry:
Nem baj, majd csak sikerül feltenni a folytatást!. Én már nagyon várom. :-)
Roba

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 19:57

Ugyan kedves Don! HősVezérünk mondta, hogy: -" Merjünk nagyot álmodni!"-. Te mertél. Nincs ebben, semmi rossz. Sőt, egyenesen "irigykedek"! ;)
8-) Köszönöm Don! Jó káderhez illően megfogadtam hősvezírünk tanácsát és jó nagyot álmodtam. :lol: :lol: :lol:

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 20:01

:P Én vasárnap kezdtem építeni kisebbik lányoméknál a kerti tavat.Az mindössze 4 köbméteres, 1 méter mély kis tó lesz, de persze szökőkúttal, vízeséssel, tavirózsákkal, aranyhalakkal.
Hűha, Laci, Te aztán nem tréfálsz! :shock: Egy hétvége, egy tó!! :o Hiába, ennyit tesz az évek rutinja! ;) :) Na majd nemsokára már én is ugyanígy nyomom szériában!! :D Csak még egy kicsit bele kell jönnöm... :shock:

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 20:06

...hogyha sikerül egy nagyobb kertet szereznem, akkor én is építek egyet. A házamat már meghirdettem. :-)
Roba, ne haragudj!! :o :roll: Tényleg nem akartam feldúlni az életedet a képeimmel, ígérem, soha többé nem teszek ilyet! Nehogy más is eladja ennek hatására a házát... :lol: :lol:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.03.03. 20:08

Imy!Az enyémet is feldúltad :) De, igen igen, képet még :lol: Gratula hozzá! ;)

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 20:27

Az ültetőgödrökbe, padokra csak a kulékavics ment, vagy tettél alá tóföldet is? Tündérrózsákat teszel-e bele. Ha igen, akkor azoknak ültetőkosár, illetve tóföld kell az induláshoz, később, ha már lesz iszapod, akkor simán mehetnek a kavicsba is.Hínárt szerezzél minél többet, vagy a szabad természetből, vagy más tavasoktól, mert az a legjobb, leggyorsabb víztisztító. A gumifóliához csak gratulálni tudok, kitűnő választás, nem fogod megbánni. Igaz, hogy duplájába kerül, mint a műanyagfólia, de sokkal tartósabb.Nehezebben sérül, ha kiszúrja valami, akkor is össze felé húzódik a lyuk, nem szivárog annyira, mint a műanyag fólia, ami ráadásul télen rideggé, törékennyé is vélik, s ha sérül, akkor igen nehéz és drága a javítása. A gumifóliát szükség estén sima gumiragasztóval könnyedén javíthatod.Nekem a gádorosi tó műanyagos, s jócskán volt már vele probléma, a fábiánsebestyéni nálam is 1 mm-es gumifólia.A felsorolt anyagok mennyiségéből is látszik, hogy milyen irdatlan nagy tavat építettél. Gyönyörű lesz, ha beáll a biológiai egyensúly, s a nagysága a garancia arra, hogy sokkal látványosabb tó lehessen belőle a későbbiekben, mint az enyémek.
A fólia kiválasztásánál legalább már egy kicsit körültekintőbb voltam, mint a többi műveletnél. Legalábbis annyira, hogy megkérdeztem hozzáértőt arról, hogy melyiket miért érdemes választani, vagy miért nem. Aztán a minőségibb megoldás mellett döntöttem. Hosszú távon biztosan meg fog térülni a plusz költség. Az ember, akitől vettem a fóliát, mondott olyanokat, hogy amerikában vannak ugyanebből az anyagból már 60 év körüli tavak is. Ha a fele igaz, már az sem rossz! ;)
A veszprémi állatkert volt a másik példája, ahol a patások fürdő tavát csinálták ugyanilyen fóliából, és még attól sem szakad ki, ha a zebrák belerohannak a vízbe. Háromszorosnak mondta a nyúlását és csak után szakad.
Az ültető gödrökbe 5 vagy 6 utánfutónyi földet töltöttem, ebbe kerültek a növények. Ez ugyanaz a föld, ami itt a Vadkerti tóban van gyárilag. Iszapos homok (vagy homokos iszap?). Remélem jó lesz a növényeknek!
Három tő tavirózsát ültettem, három különböző színben, de lehet, hogy ültetek még, mivel hely van. Csak nem tudom, mennyire lehet sűrűn ültetni őket. A növényes ember elmondta, hogy melyiket lehet összeültetni melyikkel, és melyiket nem. Azt hiszem a sárhát kellett külön raknom a többitől, mert idővel elnyomja a többi növényt.
Kavics csak a partra és a lankásabb oldalakra került, ahonnan nem gurul le. De ahogy a kutyánkat elnézem, hamarosan a tó alja is tele lesz kaviccsal, mivel nagyon szeret a szélén mászkálni, amitől mindig legurul 1-1 kavics. :roll:
Ez október 6-ai állapot:
tó 141006.jpg
tó 141006.jpg (364.78 KiB) Megtekintve 8576 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára imy 2015.03.03. 20:36-kor.

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 20:35

Imy!Az enyémet is feldúltad :) De, igen igen, képet még :lol: Gratula hozzá! ;)
Atys, ha nem vigyázol, az udvarodat is feldúlom!! 8-) Kaphattál belőle ízelítőt az ősszel. :lol:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.03.03. 20:42

Imy!Az enyémet is feldúltad :) De, igen igen, képet még :lol: Gratula hozzá! ;)
Atys, ha nem vigyázol, az udvarodat is feldúlom!! 8-) Kaphattál belőle ízelítőt az ősszel. :lol:
Bármikor! :lol: Én meg itatlak, hogy ki ne száradj. Kaphattál belőle ízelítőt az ősszel. 8-) :D

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 20:58

Emlékszem, nem sajnáltad az "ízelítőt"!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.03.03. 21:01

Emlékszem, nem sajnáltad az "ízelítőt"!!! :lol: :lol: :lol:
És az csak izelítő :lol: Én már tudom, amit te csak sejtesz vasárnapra :mrgreen:

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: imy » 2015.03.03. 21:04

:o :shock: ...... :lol:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.03.03. 21:09

:lol:

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Kerti tó, csobogó és kiegészítői

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.03.04. 07:00

...hogyha sikerül egy nagyobb kertet szereznem, akkor én is építek egyet. A házamat már meghirdettem. :-)
Roba, ne haragudj!! :o :roll: Tényleg nem akartam feldúlni az életedet a képeimmel, ígérem, soha többé nem teszek ilyet! Nehogy más is eladja ennek hatására a házát... :lol: :lol:
A te és Kurdilaci fotói valóban feldúlták az életemet, de a ház eladása nem ennek a hatása, hanem annak, hogy úton van a harmadik gyerkőc. S bár anno csak egy kis kertet szerettem volna, amiben a gyerekek játszhatnak, homokozhatnak, ugrálhatnak, vagyis ami most van; a pálmatartók hatására sokat változott a gondolkodásom e téren, s ami a legszebb, a nejem még támogat is benne. Szóval ház csere, de NAGY kerttel! Aztán már csak ki kell találnom, hogy legyen-e, s ha igen, mekkora tavacska (mindig is imádtam és imádom a vizet, talán ezért is búvárkodom), hol és hogyan helyezzem el a pálmáimat, banánjaimat (ebben Leslie, Alpha és Petronika hatása alatt vagyoko egyfolytában). Szóval van mit átgondolni... :-)
Roba


Vissza: “Vízi növények, kerti tavak”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég