Nerium oleander (babérrózsa)

Illatos szépségek. Utazás a föld körül a virágok birodalmába.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.05.26. 17:12

Én is mindig elolvasom a bejegyzéseidet. Sajnos nekem még nincs belőle egyetlen darab sem, de tervezem a beszerzését neki mindenképp szabadföldi tartásban.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.27. 04:44

Én is mindig elolvasom a bejegyzéseidet. Sajnos nekem még nincs belőle egyetlen darab sem, de tervezem a beszerzését neki mindenképp szabadföldi tartásban.

Köszi a visszajelzést, valamiért az az érzésem, hogy ez a fórum is elindult a lejtőn(sajnos az egész pálmatartók fórumnál érzem), az index fórumhoz hasonlóan, de bízok benne, hogy csak minden szaki a kerti munkák garmadával küzd, ezért jut kevesebb ideje ide írogatni :) ! A közösségi oldalak, olyan mint a facebook nagyon visszavetette a korábban népszerű, régi típusú fórumokat. Arra elég hamar rá jöttem, hogy az információ elővadászására nem alkalmasak azok a közösségi oldalak, csak az adatok pillanatnyi megosztására, ezért ritkán látogatom azokat! lehet, hogy öregszem?! nem vagyok elzárkózó típus az új dolgoktól, mert haladni kell a korral, ez a mottóm, de vannak dolgok amelyek használhatóbbak egy bizonyos adatmegosztás és előkeresés szempontjából, ilyen a fórum. A blogok sem rosszak, de azok meg monológok!

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.05.27. 06:50

Én is mindig elolvasom a bejegyzéseidet. Sajnos nekem még nincs belőle egyetlen darab sem, de tervezem a beszerzését neki mindenképp szabadföldi tartásban.

Köszi a visszajelzést, valamiért az az érzésem, hogy ez a fórum is elindult a lejtőn(sajnos az egész pálmatartók fórumnál érzem), az index fórumhoz hasonlóan, de bízok benne, hogy csak minden szaki a kerti munkák garmadával küzd, ezért jut kevesebb ideje ide írogatni :) ! A közösségi oldalak, olyan mint a facebook nagyon visszavetette a korábban népszerű, régi típusú fórumokat. Arra elég hamar rá jöttem, hogy az információ elővadászására nem alkalmasak azok a közösségi oldalak, csak az adatok pillanatnyi megosztására, ezért ritkán látogatom azokat! lehet, hogy öregszem?! nem vagyok elzárkózó típus az új dolgoktól, mert haladni kell a korral, ez a mottóm, de vannak dolgok amelyek használhatóbbak egy bizonyos adatmegosztás és előkeresés szempontjából, ilyen a fórum. A blogok sem rosszak, de azok meg monológok!
Sajnos igazad van Zoli, néha tényleg nem pörög a fórum. Viszont visszanézve egy-egy témakört, újra átélem az élményt, a látványt, a hozzászólások nagyszerűségét.Tanulni, nosztalgiázni, de egyszerűen csak gyönyörködni, erre való ez a fórum. Én ugyan nem vagyok hozzád hasonló leander nagyhatalom :lol: , de a két tő közönséges leanderem most kezd virágozni, ezért hoztam néhány képet.
IMG_7499.JPG
IMG_7499.JPG (810.37 KiB) Megtekintve 9771 alkalommal
IMG_7500.JPG
IMG_7500.JPG (779.75 KiB) Megtekintve 9771 alkalommal
IMG_7501.JPG
IMG_7501.JPG (527.49 KiB) Megtekintve 9771 alkalommal
IMG_7511.JPG
IMG_7511.JPG (780.76 KiB) Megtekintve 9771 alkalommal
IMG_7512.JPG
IMG_7512.JPG (854.54 KiB) Megtekintve 9771 alkalommal

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.05.27. 07:17

Valóban, ez a fórum is szép lassan de lefelé csúszik a lejtőn. A közösségi oldal minden érdemi információt elragad innen és az enyészet bugyrában végzi. Mára én is inkább oda mintsem ide lépek be. Annyi időm nekem sincs hogy mindenhova irogassak. Meg ahogy a fórum is mi felhasználók is sokat változtunk az évek alatt. A hobbista kis kertbarát emberekből mára bizony a pénz adta érzelmek felé húz a gondolatunk. És mivel eladni, kereskedni a facebook nagyságrendileg jobb lehetőség ezért is töltjük inkább ott azt a kevés időnket. Talán nincs olyan nap mikor ne olvasnám a fórumot, de hozzászólást írni csak ritkán szoktam.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: Peti » 2018.05.27. 09:37

Szabi, minden szavaddal egyetértek, és sajnos én is így vagyok a közösségi oldallal, és a fórumunkkal ahogy leírtad.
Zolinak is igaza van. Maradandót létrehozni, tudásanyagot felhalmozni, olyat, ami könnyen visszakereshető, hozzáférhető, csak itt a fórumon lehet.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.27. 10:44

Sajnos igazad van Zoli, néha tényleg nem pörög a fórum. Viszont visszanézve egy-egy témakört, újra átélem az élményt, a látványt, a hozzászólások nagyszerűségét.Tanulni, nosztalgiázni, de egyszerűen csak gyönyörködni, erre való ez a fórum. Én ugyan nem vagyok hozzád hasonló leander nagyhatalom :lol: , de a két tő közönséges leanderem most kezd virágozni, ezért hoztam néhány képet.
IMG_7499.JPG
IMG_7500.JPG
IMG_7501.JPG
IMG_7511.JPG
IMG_7512.JPG

Laci, köszönöm a képeket, végre valaki más is hozott ide a lenderekről képeket, milyen szépen virágoznak nálad! :) Nem vagyok leander nagy hatalom, inkább műkedvelő. :lol:

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.27. 10:51

Valóban, ez a fórum is szép lassan de lefelé csúszik a lejtőn. A közösségi oldal minden érdemi információt elragad innen és az enyészet bugyrában végzi. Mára én is inkább oda mintsem ide lépek be. Annyi időm nekem sincs hogy mindenhova irogassak. Meg ahogy a fórum is mi felhasználók is sokat változtunk az évek alatt. A hobbista kis kertbarát emberekből mára bizony a pénz adta érzelmek felé húz a gondolatunk. És mivel eladni, kereskedni a facebook nagyságrendileg jobb lehetőség ezért is töltjük inkább ott azt a kevés időnket. Talán nincs olyan nap mikor ne olvasnám a fórumot, de hozzászólást írni csak ritkán szoktam.
palmaoazis, Szabi!

Nem érzem bűnnek, ha pénz áll a házhoz a kedves növények jó voltából, valahogy pótolni kell, a kiadásokat, mert a családi kassza is véges. Sokan vagyunk ezzel így, én is értékesítek a feleslegből. :) A fészbukon :D sok a komolytalan vevő, de sokan ott lógnak reggeltől estig, így azért van esély hogy el megy egy-két dolog. Azért gondolni kell az utánpótlásra is, akik egyszer a helyünkbe lépnek, erre nagyon jó a fórum, mert évtizedekre visszakereshetők a tapasztalatok.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.27. 10:58

Szabi, minden szavaddal egyetértek, és sajnos én is így vagyok a közösségi oldallal, és a fórumunkkal ahogy leírtad.
Zolinak is igaza van. Maradandót létrehozni, tudásanyagot felhalmozni, olyat, ami könnyen visszakereshető, hozzáférhető, csak itt a fórumon lehet.
Peti,
Ezért vagyok kicsit szomorú, hogy ez a jól működő kis közösség is, felőrlődik szépen lassan, az index fórumos elődjéhez hasonlóan. Azért remélem, hogy feleslegesen aggódom túl a dolgot. Nagyon szórakoztató titeket olvasni, a tapasztalat csere, és fórum témája, nagyon motiváló tud lenni. Tudom mindenki elvan a maga dolgával, én meg csak egy csepp vagyok ebben az özönvízben, árral szemben egyedül nem tudok, haladni, ha ez az egész megszűnik majd. :roll: :x :(

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2018.05.27. 21:18

Én is mindig elolvasom a bejegyzéseidet. Sajnos nekem még nincs belőle egyetlen darab sem, de tervezem a beszerzését neki mindenképp szabadföldi tartásban.

Köszi a visszajelzést, valamiért az az érzésem, hogy ez a fórum is elindult a lejtőn(sajnos az egész pálmatartók fórumnál érzem), az index fórumhoz hasonlóan, de bízok benne, hogy csak minden szaki a kerti munkák garmadával küzd, ezért jut kevesebb ideje ide írogatni :) ! A közösségi oldalak, olyan mint a facebook nagyon visszavetette a korábban népszerű, régi típusú fórumokat. Arra elég hamar rá jöttem, hogy az információ elővadászására nem alkalmasak azok a közösségi oldalak, csak az adatok pillanatnyi megosztására, ezért ritkán látogatom azokat! lehet, hogy öregszem?! nem vagyok elzárkózó típus az új dolgoktól, mert haladni kell a korral, ez a mottóm, de vannak dolgok amelyek használhatóbbak egy bizonyos adatmegosztás és előkeresés szempontjából, ilyen a fórum. A blogok sem rosszak, de azok meg monológok!
Nincs ez akkora lejtőn soha nem pörgött annyira mint a fb. Más fórumokat is látogatok még ennyire sem mennek. Az itt leírtak értékes, vissza kereshető információk, és néhány Fórumtag tulajdonában vannak nem úgy mint az előd fórumok amik mind oda lettek. A fb és az indexes fórum is olyan, hogy egyik napról a másikra minden eltűnhet az fb "fórum" pedig gyakorlatilag használhatatlan ez látszik is rajta két mondatos kérdések és válaszok. Szerintem van ennek a fórumnak létjogosultsága. Leanderrel kapcsolatosan, a mezei rózsaszín egynyárinak kiültetett köszöni szépen áttelelt és hajt kisebb fagysérülést azért összeszedett, természetesen nagy reményeket nem táplálok iránta a jövőbe. Az atlas a márciusi fagyok előtt ki lett szedve mert amúgy is költöznie kellett, most már az új naposabb helyén remélhetőleg gyökeresedik és hamarosan virágzik. Zoli Úttörője vagy egy jó fagytűrésű egyed kiszelektelásának remélem sikerül és akkor azt pár év múlva sikerül vegetatív úton tovább vinni. Beszámolóid érdekesek tartalmasak és hasznosak.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.30. 12:41


Köszi a visszajelzést, valamiért az az érzésem, hogy ez a fórum is elindult a lejtőn(sajnos az egész pálmatartók fórumnál érzem), az index fórumhoz hasonlóan, de bízok benne, hogy csak minden szaki a kerti munkák garmadával küzd, ezért jut kevesebb ideje ide írogatni :) ! A közösségi oldalak, olyan mint a facebook nagyon visszavetette a korábban népszerű, régi típusú fórumokat. Arra elég hamar rá jöttem, hogy az információ elővadászására nem alkalmasak azok a közösségi oldalak, csak az adatok pillanatnyi megosztására, ezért ritkán látogatom azokat! lehet, hogy öregszem?! nem vagyok elzárkózó típus az új dolgoktól, mert haladni kell a korral, ez a mottóm, de vannak dolgok amelyek használhatóbbak egy bizonyos adatmegosztás és előkeresés szempontjából, ilyen a fórum. A blogok sem rosszak, de azok meg monológok!
Nincs ez akkora lejtőn soha nem pörgött annyira mint a fb. Más fórumokat is látogatok még ennyire sem mennek. Az itt leírtak értékes, vissza kereshető információk, és néhány Fórumtag tulajdonában vannak nem úgy mint az előd fórumok amik mind oda lettek. A fb és az indexes fórum is olyan, hogy egyik napról a másikra minden eltűnhet az fb "fórum" pedig gyakorlatilag használhatatlan ez látszik is rajta két mondatos kérdések és válaszok. Szerintem van ennek a fórumnak létjogosultsága.
Norbi, Neked legyen igazad, éljen sokáig a Pálmatartók fórum! :) Ameddig itt mozgás lesz én aktív(néha passzív tagja leszek) a fórumnak, mindig figyelemmel fogom kísérni az itteni történéseket! :D Elég kitartó vagyok, csak néha nekem is összecsapnak a hullámok a fejem felett, a dolgok tekintetében, akkor nem tudom annyira figyelemmel kísérni napi szinte a dolgok folyását.
Eddig kimaradtam az élő fórumokból :oops: , de amint nő a kisebbik gyerkőc(most lesz 2 hónapos), sátorfát bont a család és indulunk a nagy növénykedvelők családját végig járni! :mrgreen: Tehát aktívabb részvétel a szándékom a jövőben, hogy szorosabbra fűzzük a kapcsolatainkat! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára unartis 2018.05.30. 12:44-kor.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.30. 12:43

Leanderrel kapcsolatosan, a mezei rózsaszín egynyárinak kiültetett köszöni szépen áttelelt és hajt kisebb fagysérülést azért összeszedett, természetesen nagy reményeket nem táplálok iránta a jövőbe. Az atlas a márciusi fagyok előtt ki lett szedve mert amúgy is költöznie kellett, most már az új naposabb helyén remélhetőleg gyökeresedik és hamarosan virágzik. Zoli Úttörője vagy egy jó fagytűrésű egyed kiszelektelásának remélem sikerül és akkor azt pár év múlva sikerül vegetatív úton tovább vinni. Beszámolóid érdekesek tartalmasak és hasznosak.
Remélem jól begyökeresedik az új helyén is és, gyönyörű egész éves fotókat fogsz hozni róla! 8-)
Köszi a megtisztelő címet, az úttörő jelzővel, bízok én is abban, hogy a magoncok közöttibb apróbb különbségeket kihasználva minél több kertbe ültethetők lesznek idővel, előnyöm a kötött talaj, de az alföldi hideg téli klíma viszont elég szépen huszár vágással szelektál a leanderek között, az időnkénti nagyobb fagybetörésekkel! Még nincs nagy tapasztalatom ezen leanderek tartásában, mert 5 év az elenyésző időszak. Csak mint műkedvelő kertész, osztom meg a sikereimet és a kudarcaimat ezen a területen! ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2018.05.30. 14:44

Leanderrel kapcsolatosan, a mezei rózsaszín egynyárinak kiültetett köszöni szépen áttelelt és hajt kisebb fagysérülést azért összeszedett, természetesen nagy reményeket nem táplálok iránta a jövőbe. Az atlas a márciusi fagyok előtt ki lett szedve mert amúgy is költöznie kellett, most már az új naposabb helyén remélhetőleg gyökeresedik és hamarosan virágzik. Zoli Úttörője vagy egy jó fagytűrésű egyed kiszelektelásának remélem sikerül és akkor azt pár év múlva sikerül vegetatív úton tovább vinni. Beszámolóid érdekesek tartalmasak és hasznosak.
Remélem jól begyökeresedik az új helyén is és, gyönyörű egész éves fotókat fogsz hozni róla! 8-)
Köszi a megtisztelő címet, az úttörő jelzővel, bízok én is abban, hogy a magoncok közöttibb apróbb különbségeket kihasználva minél több kertbe ültethetők lesznek idővel, előnyöm a kötött talaj, de az alföldi hideg téli klíma viszont elég szépen huszár vágással szelektál a leanderek között, az időnkénti nagyobb fagybetörésekkel! Még nincs nagy tapasztalatom ezen leanderek tartásában, mert 5 év az elenyésző időszak. Csak mint műkedvelő kertész, osztom meg a sikereimet és a kudarcaimat ezen a területen! ;)
Még 5 év és könyvet tudsz róluk írni. Pátyolgatás helyett inkább a mélyvízbe dobod őket és lehet a végeredmény 0 túlélő lesz de legalább megpróbáltad. az ésszerűség határán én is próbálkozom. Azt gondolom, hogy leander esetében amennyiben találunk egy olyat ami veszi az átlagos teleinket akkor már jók vagyunk. A legszigorúbb teleken talajig visszafagyva sincs gond egy év alatt egy begyökersedett példány képes regenerálódni. A választott egyedek úgy sem lesznek 3-4 méteresek ezek a kisebb termetű leanderekhez tartoznak. Az én egyedem is kint volt tavaly januárban és az alsó fás részből meg tudott újulni ez már számomra jó hír. Most hidegebb kertbe került, de lényegesen naposabb helyen van egy támfal előtt. Télen a gyökérzet lombtakarást fog kapni havazás esetén pedig a hó jó hőszigetelő az erősebb fagyok elől.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.02. 05:21

Még 5 év és könyvet tudsz róluk írni. Pátyolgatás helyett inkább a mélyvízbe dobod őket és lehet a végeredmény 0 túlélő lesz de legalább megpróbáltad. az ésszerűség határán én is próbálkozom. Azt gondolom, hogy leander esetében amennyiben találunk egy olyat ami veszi az átlagos teleinket akkor már jók vagyunk. A legszigorúbb teleken talajig visszafagyva sincs gond egy év alatt egy begyökersedett példány képes regenerálódni. A választott egyedek úgy sem lesznek 3-4 méteresek ezek a kisebb termetű leanderekhez tartoznak. Az én egyedem is kint volt tavaly januárban és az alsó fás részből meg tudott újulni ez már számomra jó hír. Most hidegebb kertbe került, de lényegesen naposabb helyen van egy támfal előtt. Télen a gyökérzet lombtakarást fog kapni havazás esetén pedig a hó jó hőszigetelő az erősebb fagyok elől.
:)
Könyvet azért nem fogok írni, már lerágott csont a téma, már kivesézték jó páran a leandereket, igaz nem a fagytűrőket, de nem szeretnék a Plovdivi szuper fagytűrő trachyhoz hasonló hibákba esni!
A "mély vízbe" dobásnak nem túl nagy veszteségi költsége lenne, mert a magoncok, a szorgalmam/kedvtelésem termékei(mivel a természet adta a magot én meg éltem a lehetőséggel, tehát vetettem, vetettem és vetettem), amit meg vettem növényeket, kb 10 ezer forintban volt az össz költsége (eddig), mások ennél többet kockáztatnak, egy-egy drága több száz ezer forintos növénnyel. Védett helyen, jó talajviszonyok között tartva nem túl nagy a kockázat. ;)
Nem várok én sem nagy csodát a leanderektől, nagyon kemény télen számolni kell a visszafagyásukkal, ez benne van a pakliban, amikor tavaly füge is jól visszafagyott, majdnem tövig(kb 50 cm magasságig), akkor a leanderektől nem vártam el, hogy levélsérülés nélkül tűrjék azt a hosszú telet! Igen, én is így gondolom, ha keményebb tél után tőről indul, az elfogadható egy leander esetében! 8-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára unartis 2018.06.03. 04:16-kor.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.02. 06:14

Atlas magonc virágzása:
20180530_195451.jpg
20180530_195451.jpg (445.07 KiB) Megtekintve 9708 alkalommal
20180531_180344.jpg
20180531_180344.jpg (601.4 KiB) Megtekintve 9708 alkalommal
20180531_180351.jpg
20180531_180351.jpg (459.24 KiB) Megtekintve 9708 alkalommal

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: Atys » 2018.06.03. 14:36

Próba képpen kiültetve. Meglátjuk mit szól a télhez.
Csatolmányok
20180603_142500-900x1000.jpg
20180603_142500-900x1000.jpg (886.21 KiB) Megtekintve 9684 alkalommal

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: Atys » 2018.06.03. 19:02

Villa romaine
Csatolmányok
20180603_181748-900x1000.jpg
20180603_181748-900x1000.jpg (464.43 KiB) Megtekintve 9680 alkalommal

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: Atys » 2018.06.03. 19:03

Fácskáknak neveltek.
Csatolmányok
20180603_181848-900x1000.jpg
20180603_181848-900x1000.jpg (457.17 KiB) Megtekintve 9684 alkalommal
20180603_182004-900x1000.jpg
20180603_182004-900x1000.jpg (542.89 KiB) Megtekintve 9684 alkalommal
20180603_181916-900x1000.jpg
20180603_181916-900x1000.jpg (762.8 KiB) Megtekintve 9684 alkalommal

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.05. 08:43

Próba képpen kiültetve. Meglátjuk mit szól a télhez.
Szia Atys,

Milyen fajta? Vagy ez a sima mezei fajta? Kíváncsian várom a tapasztalatokat! :)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.05. 08:47

Villa romaine
Ez esélyes, sőt a magoncai is szépen telelnek. Idén viszont a későn jött fagy után sérült a kertünkben lévő anyanövény(megcsúnyult a leveleinek egy része a tavaszi fagyok után). Az Atlas viszont hibátlanul telelt mellette!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára unartis 2018.06.05. 08:52-kor.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Nerium oleander (babérrózsa)

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.05. 08:49

Fácskáknak neveltek.

Szépek!
Ezek is ki lesznek telepítve a kertbe?


Vissza: “Egzotikus virágzók”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég