Passiflora (golgota)

Illatos szépségek. Utazás a föld körül a virágok birodalmába.
Józsi65487
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.08.23. 09:01
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Józsi65487 » 2016.08.23. 09:24

Sziasztok! Kevesen vagyunk a csoporba, de idővel mindenki ráakadhat egy olyan golgotára amire vágyik. Katt és Köszönöm :)


https://m.facebook.com/Golgotavirág-cse ... =bookmarks
Ha már engedély nélkül reklámozol, legalább ne duplázd meg és azt ne rossz helyre is töltsd fel!
Ezt vedd első figyelmeztetésnek! Csak azért nem töröllek, mert van olyan tag, akit érdekelhet.

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.24. 07:25

Sziasztok!

Kicsit visszaolvasva, ha jól emlékszem ati123 írta, hogy a golgota dugványos szaporítására a tavaszi időszak a legalkalmasabb.... a kérdésem az lenne, hogy most, az őszi időszakban sem érdemes próbálkozni a dugványozással?

Az ati123-tól (talán 3 éve) érkezett Caerulea idén nagyon beindult, rengeteg erős hajtása van, folyamatosan hozza a bimbókat, sajnos ez a változó idő nem a legjobb barátjuk :-(

Szóval sok az erős hajtás a Caeruleán, és gondoltam hogy ha a teleltetéshez úgy is visszavágom, akkor már csinálok egy pár dugványt?! Van esély rá, hogy begyökeresedik? Ha igen, milyen talajkeverékkel, próbálkozzak?
norbi145 alias Rátvai Norbert

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.08.24. 10:01

A gyökeresedés biztos megtörténik, én golgoták esetében mindig a teleltetéssel szenvedek, ezért érdemes inkább tavasszal próbálkozni szerintem.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.08.24. 10:06

Sziasztok!

Kicsit visszaolvasva, ha jól emlékszem ati123 írta, hogy a golgota dugványos szaporítására a tavaszi időszak a legalkalmasabb.... a kérdésem az lenne, hogy most, az őszi időszakban sem érdemes próbálkozni a dugványozással?

Az ati123-tól (talán 3 éve) érkezett Caerulea idén nagyon beindult, rengeteg erős hajtása van, folyamatosan hozza a bimbókat, sajnos ez a változó idő nem a legjobb barátjuk :-(

Szóval sok az erős hajtás a Caeruleán, és gondoltam hogy ha a teleltetéshez úgy is visszavágom, akkor már csinálok egy pár dugványt?! Van esély rá, hogy begyökeresedik? Ha igen, milyen talajkeverékkel, próbálkozzak?
Tedd vízbe a levágottakat,szépen meggyökeresedik a többségük! ;) Persze, megvan a módja a szabdalásnak és a gyökereztetésnek,de azt már biztosan tudod! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.08.24. 10:25

Nálam az idén egyetlen egy virág nyílt csak ki a többi bimbó mind lehullott.
Vagy a szeszélyes időjárás a baja :roll: vagy a poloskák szívogatták :roll: ki üresre a bimbókat..ezt egyelőre nem tudom,de bízom benne,hogy nemsokára rákezdi a virágok bontogatását. ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.24. 10:54

Sziasztok!

Kicsit visszaolvasva, ha jól emlékszem ati123 írta, hogy a golgota dugványos szaporítására a tavaszi időszak a legalkalmasabb.... a kérdésem az lenne, hogy most, az őszi időszakban sem érdemes próbálkozni a dugványozással?

Az ati123-tól (talán 3 éve) érkezett Caerulea idén nagyon beindult, rengeteg erős hajtása van, folyamatosan hozza a bimbókat, sajnos ez a változó idő nem a legjobb barátjuk :-(

Szóval sok az erős hajtás a Caeruleán, és gondoltam hogy ha a teleltetéshez úgy is visszavágom, akkor már csinálok egy pár dugványt?! Van esély rá, hogy begyökeresedik? Ha igen, milyen talajkeverékkel, próbálkozzak?
Tedd vízbe a levágottakat,szépen meggyökeresedik a többségük! ;) Persze, megvan a módja a szabdalásnak és a gyökereztetésnek,de azt már biztosan tudod! ;)

Nem biztos, hogy tudom ;) Csak sima vízbe? És ha nedves kókuszrostba dugom, az nem jó? Mondjátok a tutit, bárkitől jöhet az infó, mert Golgotám úgy van, hogy "készen" jutottam hozzá anno ati123-tól.
A Caerulea most hozott egy termést is. A másik még sajna nem virágzott, így képet nem tudok róla, hogy segítenétek a beazonosításban :-(
norbi145 alias Rátvai Norbert

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Atys » 2016.08.24. 11:13

Én volt, hogy mikor vittem be teleltetni a levágott hajtásokat beleállítottam vízzel töltött befőttesüvegbe. Betettem egy világos ablakba és az elé pakolt többi növény miatt meg is feledkeztem róla tavaszig. Mikor elpakoltam előle meglepődve láttam ahelyett, hogy tönkrement volna 30 centis gyökérzettel vigyorgott az üvegből.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.08.24. 14:05

Nem biztos, hogy tudom ;) Csak sima vízbe? És ha nedves kókuszrostba dugom, az nem jó?
Mikor lemetszettem a teleltetés előtt a felesleges hajtásokat,akkor 3 rügyes dugványokat vágtam az érettebb szár- részekből,ezt úgy mondják,hogy a középső harmadból 8-) és szépen beletettem őket egy vízzel töltött befőttes üvegbe,amit a belső ablakpárkányra állítottam a telelőhelyen.( 10-15 fok télen)
Szívták is a tél folyamán rendesen a vizet :D és nőttek is :o !
A kék golgik különösen szívósnak bizonyultak,néha szinte szárazon maradtak,figyelmetlenségemből :oops:,de a kicsike gyökérrel, így is átvészelték a helyzetet.
A Belotiiből kevés gyökerezett így meg,gyakran átválogattam és dobáltam ki az üvegből a levélvesztetteket.
Ősszel fölösleges szerintem kókuszrosttal bajlódni,ilyesmire jobb a tavaszi gyökereztetés.Pont amit Kizzo mondott,azért... ;) tehát a bizonytalan telelés miatt.Az anyatövet én is cipeltem ide-oda a telelőhelyen,hogy szépen megmaradjon a Belotii,kerestem hol is jobb neki.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.08.24. 14:15

Norbi145!
A vízben ne legyenek golgi levelek :idea: és a legalsó visszavágás( dugvány talpa) a letépett vagy vágott levél alatt legyen úgy kb. 0,5 és 1cm-el. ;) A dugvány talpa ér le szinte a befőttes üveg aljáig. 8-)
Leveleket nem kurtítottam vissza.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.08.24. 20:58

Nálam is csak a White Wedding, Aurantia, Belotii, Victoria, Foetida, Citrina, Wilgen Heintje virágzik. A ligularis-, caerulea, alta, Constance Elliott, Calipso, nem. A ligularis lombot sem nevelt, stagnál, a
trinervia-, mollissima, edulis flavicarpa konkrétan kiszáradt (napon nem fejlődtek, árnyékban elszáradtak). Celine van még és Anna Flora. Utóbbiakat eladnám. Ezek Hollandiából rendelt, egészséges növények, de én már nem akarok ennyi fajtát tartani.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: ati123 » 2016.08.25. 19:35

Alatának most van itt az ideje, de szerintem neked és Nelinek még túl fiatal a tő a virágzáshoz. Liqularis más tészta. Van egy csomó képem, de egyenlőre nincs időm szerkeszteni stb feltenni. Talán nemsokára lesz. Ha kell leírom a titkát nekik, van velük munka, de ha betart az ember mindent, akkor 1000* hálálják meg a törődést.
Nálam is csak a White Wedding, Aurantia, Belotii, Victoria, Foetida, Citrina, Wilgen Heintje virágzik. A ligularis-, caerulea, alta, Constance Elliott, Calipso, nem. A ligularis lombot sem nevelt, stagnál, a
trinervia-, mollissima, edulis flavicarpa konkrétan kiszáradt (napon nem fejlődtek, árnyékban elszáradtak). Celine van még és Anna Flora. Utóbbiakat eladnám. Ezek Hollandiából rendelt, egészséges növények, de én már nem akarok ennyi fajtát tartani.

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.08.25. 20:31

Előre is köszi, Ati!

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.27. 12:25

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, hátha sikerülne (bár tudom, hogy virággal egyszerűbb lenne) beazonosítani egy golgit....
Ez lenne a levele...
DSCF7346_1.jpg
DSCF7346_1.jpg (98.96 KiB) Megtekintve 10270 alkalommal
DSCF7345_1.jpg
DSCF7345_1.jpg (731.69 KiB) Megtekintve 10270 alkalommal
norbi145 alias Rátvai Norbert

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.08.28. 13:51

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, hátha sikerülne (bár tudom, hogy virággal egyszerűbb lenne) beazonosítani egy golgit....
Ez lenne a levele...
DSCF7346_1.jpg
DSCF7345_1.jpg
Esélyes a Passiflora caerulea 'Constance Elliot',de nyilván virág nélkül nem lehet 100%-ra mondani.

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.28. 17:29

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, hátha sikerülne (bár tudom, hogy virággal egyszerűbb lenne) beazonosítani egy golgit....
Ez lenne a levele...
DSCF7346_1.jpg
DSCF7345_1.jpg
Esélyes a Passiflora caerulea 'Constance Elliot',de nyilván virág nélkül nem lehet 100%-ra mondani.
Azért köszönöm szépen, hogy megkísérelted ;)
Remélem jövőre már hoz virágot, mert eddig csak reménykedtem benne hogy túlél, és nem dobja be a törölközőt. Idén nagyon megindult, rengeteg hajtást hozott, rengeteget nőtt, remélem jövőre már virággal is megörvendeztet, akkor újra előhozakodok majd a kérdésemmel.
norbi145 alias Rátvai Norbert

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.08.28. 21:36

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, hátha sikerülne (bár tudom, hogy virággal egyszerűbb lenne) beazonosítani egy golgit....
Ez lenne a levele...
DSCF7346_1.jpg
DSCF7345_1.jpg
Esélyes a Passiflora caerulea 'Constance Elliot',de nyilván virág nélkül nem lehet 100%-ra mondani.
Azért köszönöm szépen, hogy megkísérelted ;)
Remélem jövőre már hoz virágot, mert eddig csak reménykedtem benne hogy túlél, és nem dobja be a törölközőt. Idén nagyon megindult, rengeteg hajtást hozott, rengeteget nőtt, remélem jövőre már virággal is megörvendeztet, akkor újra előhozakodok majd a kérdésemmel.
Tudnál a hajtáscsúcsról is képet mutatni? Az még biztosabbá tenné a beazonosítást. Igazából a caerulea és a caerulea 'Constance Elliot' között agyalok,de a hajtáscsúcs biztosabban eldöntené,már ha a növény kellően napos helyen van. De a levél alakja alapján kap napot rendesen.

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.28. 21:45

Esélyes a Passiflora caerulea 'Constance Elliot',de nyilván virág nélkül nem lehet 100%-ra mondani.[/quote]

Azért köszönöm szépen, hogy megkísérelted ;)
Remélem jövőre már hoz virágot, mert eddig csak reménykedtem benne hogy túlél, és nem dobja be a törölközőt. Idén nagyon megindult, rengeteg hajtást hozott, rengeteget nőtt, remélem jövőre már virággal is megörvendeztet, akkor újra előhozakodok majd a kérdésemmel.[/quote]

Tudnál a hajtáscsúcsról is képet mutatni? Az még biztosabbá tenné a beazonosítást. Igazából a caerulea és a caerulea 'Constance Elliot' között agyalok,de a hajtáscsúcs biztosabban eldöntené,már ha a növény kellően napos helyen van. De a levél alakja alapján kap napot rendesen.[/quote]

Holnap lövök róla. Napot kap, mert a portánk kelet nyugati fekvésű, és szinte egész nap, reggeltől napnyugtáig éri a nap.
Addig is köszönöm szépen.

Néztem a topikot (régebbi postokat), hogy neked is vannak egyéb golgotáid is. Egy-két példány érdekelne, ha beszélhetünk egy kis bizniszről ;)
norbi145 alias Rátvai Norbert

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.08.29. 06:14

Van közel 30 különböző golgotám,lehet róla szó :)

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.29. 10:28

Esélyes a Passiflora caerulea 'Constance Elliot',de nyilván virág nélkül nem lehet 100%-ra mondani.
Azért köszönöm szépen, hogy megkísérelted ;)
Remélem jövőre már hoz virágot, mert eddig csak reménykedtem benne hogy túlél, és nem dobja be a törölközőt. Idén nagyon megindult, rengeteg hajtást hozott, rengeteget nőtt, remélem jövőre már virággal is megörvendeztet, akkor újra előhozakodok majd a kérdésemmel.[/quote]

Tudnál a hajtáscsúcsról is képet mutatni? Az még biztosabbá tenné a beazonosítást. Igazából a caerulea és a caerulea 'Constance Elliot' között agyalok,de a hajtáscsúcs biztosabban eldöntené,már ha a növény kellően napos helyen van. De a levél alakja alapján kap napot rendesen.[/quote]

Holnap lövök róla. Napot kap, mert a portánk kelet nyugati fekvésű, és szinte egész nap, reggeltől napnyugtáig éri a nap.
Addig is köszönöm szépen.

Néztem a topikot (régebbi postokat), hogy neked is vannak egyéb golgotáid is. Egy-két példány érdekelne, ha beszélhetünk egy kis bizniszről ;)
[/quote]
A kért hajtáscsúcsok...remélem erre gondoltál...
DSCF7349.JPG
DSCF7349.JPG (905.27 KiB) Megtekintve 10240 alkalommal
DSCF7350.JPG
DSCF7350.JPG (653.68 KiB) Megtekintve 10240 alkalommal
norbi145 alias Rátvai Norbert

Avatar
norbi145
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.03.04. 10:29
Tartózkodási hely: Buj, Sz.-Sz.-B. megye
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: norbi145 » 2016.08.29. 10:37

Ez pedig a Caerulea virágom :) még rengeteg bimbóval, és van egy termésem is :)
DSCF7352_1.jpg
DSCF7352_1.jpg (874.68 KiB) Megtekintve 10239 alkalommal
DSCF7343_1.jpg
Cearulea termésem :-)
DSCF7343_1.jpg (906.74 KiB) Megtekintve 10239 alkalommal
norbi145 alias Rátvai Norbert


Vissza: “Egzotikus virágzók”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég