Passiflora (golgota)

Illatos szépségek. Utazás a föld körül a virágok birodalmába.
Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2016.06.10. 16:33

Nálam is virágot bontott,és sok az utánpótlás is. :D
Passiflora..jpg
Passiflora..jpg (137 KiB) Megtekintve 8416 alkalommal

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.06.11. 08:44

Szép a Constance :)

Én egy Pandával folytatom a sort.
Csatolmányok
DSCF8622.JPG
DSCF8622.JPG (96.1 KiB) Megtekintve 8416 alkalommal

Avatar
nagys
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015.07.31. 12:05
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: nagys » 2016.06.16. 21:38

neki még kell egy-két nap
Constance Elliot.jpg
Constance Elliot.jpg (335.85 KiB) Megtekintve 8403 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.06.26. 18:17

Csak bekukkant ide 8-) a Belotii idei első virága. ;) Aztán jönnek majd a többiek is szépen sorban,idén ráengedem az arizóniai ciprusra. :D
kukk.jpg
kukk.jpg (61.65 KiB) Megtekintve 8383 alkalommal
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.06.29. 12:24

A kedvencem, Nelly. :)

White Wedding:

Kép
Hú,ez engem is rabul ejtett,köszi! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: ati123 » 2016.06.29. 20:58

Nem szóltál tavasszal pedig volt Belotiim, elajándékoztam, de akkor szaporítok róla. Van alardim is ami nemsokára virágozni fog Belotiinak egy változata. Lehet a Mollissimám virágozni fog.
Mármint nekem a belotii a kedvencem. Sajnos idén nincsen asszem. :(

Ma egy Victoria örvendeztetett meg:
Victoria.jpg

kizzo

Passiflora Anna Flora

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.06. 20:12

Sziasztok!

Újabb golgotám hozott virágot, hát most ettől annyira nem vagyok elájulva. Elég jellegtelen kis virág, ráadásul amit megfigyeltem, hogy nem nyílt ki teljesen, pedig első látás után a fotóig vártam vele még néhány órát. A neten kerestem róla képet, csak a kereskedő honlapján találtam: http://www.passifloratuin.com/passiflor ... anna+flora
Annaflora.jpg
Annaflora.jpg (315.47 KiB) Megtekintve 8335 alkalommal
Üdv:

Zoli

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Atys » 2016.07.07. 10:22

Elég érdekesen néz ki. :roll:

kizzo

Passiflora citrina

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.07. 19:30

Sziasztok!

Végre virágzik az Atitól kapott citrina is, ami egészen egyszerű kis virág, de nekem nagyon tetszik. :) Köszönet érte még egyszer. Sajnos a Manta nem maradt meg. Talán nem örült a nyár eleji sok esőnek.
P. citrina.jpg
P. citrina.jpg (243.92 KiB) Megtekintve 8318 alkalommal
Kinyílt az egyik tavasszal vásárolt hibrid is, ami valószínűleg a kimondhatatlan fantázia nevű Keizerin Eugenie. :)
P. Keizerin Eugenie.jpg
P. Keizerin Eugenie.jpg (256.91 KiB) Megtekintve 8316 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora Anna Flora

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.07.08. 06:40

Sziasztok!

Újabb golgotám hozott virágot, hát most ettől annyira nem vagyok elájulva. Elég jellegtelen kis virág, ráadásul amit megfigyeltem, hogy nem nyílt ki teljesen, pedig első látás után a fotóig vártam vele még néhány órát. A neten kerestem róla képet, csak a kereskedő honlapján találtam: http://www.passifloratuin.com/passiflor ... anna+flora
Annaflora.jpg
Üdv:

Zoli
Azért ott az a kalapács az ütőkkel középen,tehát mindenképpen különleges :) ,mert sokan azt hiszik elsőre,hogy klematisz. ;)
Estére szerintem kinyílt volna laposra. ;) De az is lehet,hogy nem kapott elég napot .
"A növekedés nem jár lármával" ;)

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.08. 08:13

Nem nyílt ki estére sem. A kerítés alján van, tehát tényleg nem kap elég napfényt.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.07.08. 15:55

Nem nyílt ki estére sem. A kerítés alján van, tehát tényleg nem kap elég napfényt.
Nem hiszem,hogy a kevés fény miatt ilyen a virágja. Itt valami genetikai gebasz van,a porzók félig virágszirommá alakultak,ilyen szerintem nem történik a kevés fény miatt. Esélyes,hogy ez a fajtára jellemző.
Arról a Kaizerin Eugenie leveléről tudnál felrakni képet? Amit én ilyen néven ismerek,az nem így néz ki,az kb olyan,mint a belotti,mivel ugyanaz a keresztezés. Annak talán egy szelektált változata.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Passiflora citrina

HozzászólásSzerző: ati123 » 2016.07.08. 16:11

Citrinának a színe különleges, citromsárga, mert a golgiknál ritka ez a szín. Nálam van jó pár kisméretű virágú is, de azok többet nyílnak. :) Incarnatának 2 napig volt nyitva, és -15 C bírja, állítólag. Vitifoliának is jönnek a virágai.
DSC03657.JPG
DSC03657.JPG (363.14 KiB) Megtekintve 8473 alkalommal

[quote="kizzo"]Sziasztok!

Végre virágzik az Atitól kapott citrina is, ami egészen egyszerű kis virág, de nekem nagyon tetszik. :) Köszönet érte még egyszer. Sajnos a Manta nem maradt meg. Talán nem örült a nyár eleji sok esőnek.


Kinyílt az egyik tavasszal vásárolt hibrid is, ami valószínűleg a kimondhatatlan fantázia nevű Keizerin Eugenie. :)

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.08. 16:36

Nem nyílt ki estére sem. A kerítés alján van, tehát tényleg nem kap elég napfényt.
Nem hiszem,hogy a kevés fény miatt ilyen a virágja. Itt valami genetikai gebasz van,a porzók félig virágszirommá alakultak,ilyen szerintem nem történik a kevés fény miatt. Esélyes,hogy ez a fajtára jellemző.
Arról a Kaizerin Eugenie leveléről tudnál felrakni képet? Amit én ilyen néven ismerek,az nem így néz ki,az kb olyan,mint a belotti,mivel ugyanaz a keresztezés. Annak talán egy szelektált változata.
Amiről írsz, azt Anna Flora-nak írtam és ott a link is a képhez. A Keuzerin Eugenie olyan, mint a Belotii, csak nem illatos és kisebb a virága.

kizzo

Re: Passiflora citrina

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.08. 16:38

Citrinának a színe különleges, citromsárga, mert a golgiknál ritka ez a szín. Nálam van jó pár kisméretű virágú is, de azok többet nyílnak. :) Incarnatának 2 napig volt nyitva, és -15 C bírja, állítólag. Vitifoliának is jönnek a virágai.
DSC03657.JPG
Ati, az incarnata nálam nem megy semmire. :(

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.07.08. 16:41

Nem nyílt ki estére sem. A kerítés alján van, tehát tényleg nem kap elég napfényt.
Nem hiszem,hogy a kevés fény miatt ilyen a virágja. Itt valami genetikai gebasz van,a porzók félig virágszirommá alakultak,ilyen szerintem nem történik a kevés fény miatt. Esélyes,hogy ez a fajtára jellemző.
Arról a Kaizerin Eugenie leveléről tudnál felrakni képet? Amit én ilyen néven ismerek,az nem így néz ki,az kb olyan,mint a belotti,mivel ugyanaz a keresztezés. Annak talán egy szelektált változata.
Amiről írsz, azt Anna Flora-nak írtam és ott a link is a képhez. A Keuzerin Eugenie olyan, mint a Belotii, csak nem illatos és kisebb a virága.

Igen,az Anna Flora-ról írtam,hogy ennek alapból ilyen a porzója,nem a kevés fény miatt.

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.08. 16:48

Az odáig rendben van, a baj az volt vele, hogy nem nyílt ki teljesen.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.07.09. 19:55

Sziasztok!

Az állvány egyik oldaláról fut a belotii, a másikról a Keuzerin Eugenie. Abban a szerencsében részesültem, hogy ma reggel mindkettő kinyílt. Nagyon nehéz megkülönböztetni őket. Én is csak onnan tudom, hogy melyik melyik oldalon van.

belotii:
Belotii.jpg
KE:
Keuzerin Eugenie.jpg
Virágméretben sincs különbség?

kizzo

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.07.09. 21:00

Nincs.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Passiflora (golgota)

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.07.12. 13:16

Sziasztok!

Véletlenül most egyszerre virágzik az állvány két oldalán a Keuzerin Eugenie (balra) és a belotii (jobbra). Sem méretben, sem színezetben, sem formában, sem illatban nem különböznek. Még jó, hogy a KE-t megvettem Hollandiából. :)
Opposite.jpg
Üdv:

Zoli
Zoli!
A levelük se más? Úgy méretre se?
Mikor a Belotii-t vettem,akkor nem a virágszín alapján választottam ki a "bandából" 8-) ,hanem Ő volt a legóriásibb :D ,az összes többi,az árusnál kapható fajtának a levele teljesen más és miniatűr volt hozzá képest.
A mézelőbimbók alapján :idea: is meg lehet különböztetni vagy legalább felismerni a golgikat.
Amit Ati123-tól kaptam Alata-t,annak a kis hangyavezető vagy kártevő megtévesztő bimbócskái teljesen máshol vannak és a számuk is más,mint a Belotiinek.
"A növekedés nem jár lármával" ;)


Vissza: “Egzotikus virágzók”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég