Ficus carica (füge)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Bis
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.15. 00:38

Szóráth írta:
Bis írta:Szlovákiára is tud küldeni?

Megkérdezzem? Ott laksz? 2500 vagy 3000 lesz egy tő. Van úgy tudom jég,aszalódó,kútfeji,sárga óriás,teskándi ujjas óriás és szivarfügéje.

Szia!
Igen, felvidéki vagyok. ;) A sárga óriás és a szivarfüge érdekelne ( meg lehet, hogy más fajta is :) ) a választékukból. Hogy tudnám felvenni velük a kapcsolatot?

55judit
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.15. 10:39

Szia Bis!
Nagyon szépek a fügéid.
Ha jövőre is megfelel, akkor tudnék küldeni az általad kért fajtákból. Mint írtam kicsik, most teremtek először és csak néhány szemet. Nem vagyok már fiatal, ezért biztos megérted hogy most 1-2 vessző levágásával nem szeretnék lemondani a jövő évi első termésektől. :)

Hogy jó hírről is beszámoljak, megérett az utolsó szem szivar füge. Tavaly 1 szál volt, ami a télen több mint a felével visszafagyott. Az új hajtásokon lett 8 szem másodtermés, ami be is érett. A legutolsót hagytam megaszalódni, ez volt a legfinomabb. :)
szivar 2018.10.15..JPG
szivar 2018.10.15..JPG (782.97 KiB) Megtekintve 528 alkalommal

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.10.15. 15:41

55judit írta:Szia Bis!
Nagyon szépek a fügéid.
Ha jövőre is megfelel, akkor tudnék küldeni az általad kért fajtákból. Mint írtam kicsik, most teremtek először és csak néhány szemet. Nem vagyok már fiatal, ezért biztos megérted hogy most 1-2 vessző levágásával nem szeretnék lemondani a jövő évi első termésektől. :)

Hogy jó hírről is beszámoljak, megérett az utolsó szem szivar füge. Tavaly 1 szál volt, ami a télen több mint a felével visszafagyott. Az új hajtásokon lett 8 szem másodtermés, ami be is érett. A legutolsót hagytam megaszalódni, ez volt a legfinomabb. :)
szivar 2018.10.15..JPG

Nagyon jól néz ki, szépen megaszalódott!

Szóráth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.10.15. 20:01

Bis írta:
Szóráth írta:
Bis írta:Szlovákiára is tud küldeni?

Megkérdezzem? Ott laksz? 2500 vagy 3000 lesz egy tő. Van úgy tudom jég,aszalódó,kútfeji,sárga óriás,teskándi ujjas óriás és szivarfügéje.

Szia!
Igen, felvidéki vagyok. ;) A sárga óriás és a szivarfüge érdekelne ( meg lehet, hogy más fajta is :) ) a választékukból. Hogy tudnám felvenni velük a kapcsolatot?[/quo Telefonon érdeklődj szerintem:
(20) 491 0473
Én messengeren beszélgetek vele,van messengered? :roll: :) Szerintem a legtöbben messengeren beszélgetnek vele,ez a megszokott...,mert mindig a facebookon hirdet,tesz föl videókat,hasznos praktikákkal és tanácsokkal látja el a kertbarátokat...facebookon keresztül keresik a legtöbben....

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.10.18. 22:33

55judit írta:Szia Bis!
Nagyon szépek a fügéid.

szivar 2018.10.15..JPG
szivar 2018.10.15..JPG (770.39 KiB) Megtekintve 497 alkalommal

Szia Judit!
Gyönyörűen megaszalódott a szivar fügéd.
Természetesen egyetértek azzal, hogy először szeretnéd, hogy szépen bokrosodjanak a fiatal fügéid és így elegendő termést is nyújtsanak. Bőven ráér ha jövőre, vagy azután küldenél belőlük egy-egy dugványnak való vesszőt. ;)

Most jut eszembe, hogy a DM Kertnél kapható volt egy bizonyos ´Piarist´nevű fajta.( http://www.dmkert.hu/fuge_ficus_carica/ ... arist46527 )
Egy szlovákiai, Nyitrán élő ismerősétől kapta a vesszőket pár éve. Erről a fügebokorról van szó:
IMAG3013.jpg
IMAG3013.jpg (754.37 KiB) Megtekintve 498 alkalommal

Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”