Ficus carica (füge)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.09.30. 14:05

Érik a Kurdi Laci féle barna füge. Sőt, kezd aszalódni, az alján csöpög a fügeméz.
Ajándékba kaptam, hálás vagyok érte. Első termése nem volt fagykár miatt, a másodtermés most kezd érni.
Kedves Laci! Mióta kaptam ezt tőled, szert tettem néhány fajtára. Igaz még kicsik és nem darabolgatom őket, de neked bármelyikről szívesen adok vesszőt, vagy tavasszal készíthetek légbujtással szaporulatot. Ahogy szeretnéd.
Van Green Michurinska, Michurinska10, Brown Turkey, Babits, és van általam elnevezett Apró lila. Kis szemű, finom, az anyanövényen július 1.-én már érett szemeket szoktam látni. Van egy olyan aszalódóm is ami nagyon ígéretesnek látszik, de annyira kicsi hogy erről legfeljebb 1 év múlva tudnék vesszőt levenni.
Tehát írjál ha valamelyikből szeretnél. :)
Szia Judit! Nagy örömömre szolgál, hogy itt vagy a fórumon! Mint ahogy az is, hogy a barnafügém megeredt nálad. Helyhiány miatt nem tudok több fügét telepíteni, de nagyon köszönöm a felajánlást.
Egy kis érdekesség: A szegedi fügémen a termések tele vannak maggal, pedig ez eddig mag nélküliként viselkedett évtizedeken keresztül.Csak úgy ropognak a fogam alatt a magok, pontosan úgy, mint a boltban kapható aszalt fügében. Lehet, hogy megjelent Magyarországon a fügedarázs?
IMG_8022.JPG
IMG_8022.JPG (856.06 KiB) Megtekintve 9486 alkalommal
IMG_8023.JPG
IMG_8023.JPG (798.01 KiB) Megtekintve 9486 alkalommal

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.09.30. 14:37

Szia Laci!
Köszönöm a szeretetteljes fogadtatást! Én is örülök hogy itt találtalak, mert a másik fórumból teljesen eltűntél.
A barna fügéddel kapcsolatban még annyit, hogy bár nagyon finom, és aszalódik is ami fokozza az élvezeti értékét, de képzeld, más alakja van mint a tiednek. De biztos látod is a fotón. A tied olyan mintha lógna a hasa alja, ki van kerekedve, és a színe sem teljesen olyan. A tavalyi egyetlen termésem meg egyáltalán nem is hasonlított a tiedre. Ezt a jelenséget más fajtáknál is tapasztalom. Néhány fügém csak most termett először, de teljesen más az állag, és az aszalódási hajlam is. Van ahol zöld színű a termés éretten, aszalódva drapp. Nálam pedig sárgára érik, és annyira nem aszalódik meg mint z anyanövényen. Hihetetlen, de mivel én szedtem a vesszőt, így biztosra veszem hogy ugyanaz. Jövőre hátha változik a kép.

A magvas fügével kapcsolatban:
Nem tudom hogy Fábiánsebestyén és Gyomaendrőd között mekkora a távolság légvonalban, és a fügedarázs mekkora távolságot képes megtenni. Vagy ha a szél viszi, életben marad-e akkora út megtétele után.
Gyomaendrődre idén nyár elején valaki fügedarazsat telepített. A teleket fóliasátorban fogják átvészelni.

Ha ez után nagy magok lesznek a fügéidben az elég kellemetlen lesz. Bár van akit ez nem zavar. Állítólag a megtermékenyített adriai típusú füge jobb ízű, nagyobb szemű, piacképesebb a kicsit vastagabb, strapabíróbb héj miatt. A te fügédnél a nagy magok megjelenésén kívül milyen változást tapasztaltál még?

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.09.30. 15:42

Szia Laci!
Köszönöm a szeretetteljes fogadtatást! Én is örülök hogy itt találtalak, mert a másik fórumból teljesen eltűntél.
A barna fügéddel kapcsolatban még annyit, hogy bár nagyon finom, és aszalódik is ami fokozza az élvezeti értékét, de képzeld, más alakja van mint a tiednek. De biztos látod is a fotón. A tied olyan mintha lógna a hasa alja, ki van kerekedve, és a színe sem teljesen olyan. A tavalyi egyetlen termésem meg egyáltalán nem is hasonlított a tiedre. Ezt a jelenséget más fajtáknál is tapasztalom. Néhány fügém csak most termett először, de teljesen más az állag, és az aszalódási hajlam is. Van ahol zöld színű a termés éretten, aszalódva drapp. Nálam pedig sárgára érik, és annyira nem aszalódik meg mint z anyanövényen. Hihetetlen, de mivel én szedtem a vesszőt, így biztosra veszem hogy ugyanaz. Jövőre hátha változik a kép.

A magvas fügével kapcsolatban:
Nem tudom hogy Fábiánsebestyén és Gyomaendrőd között mekkora a távolság légvonalban, és a fügedarázs mekkora távolságot képes megtenni. Vagy ha a szél viszi, életben marad-e akkora út megtétele után.
Gyomaendrődre idén nyár elején valaki fügedarazsat telepített. A teleket fóliasátorban fogják átvészelni.

Ha ez után nagy magok lesznek a fügéidben az elég kellemetlen lesz. Bár van akit ez nem zavar. Állítólag a megtermékenyített adriai típusú füge jobb ízű, nagyobb szemű, piacképesebb a kicsit vastagabb, strapabíróbb héj miatt. A te fügédnél a nagy magok megjelenésén kívül milyen változást tapasztaltál még?
Gyomaendrőd 56 km távolságra van, de légvonalban csak kb. 30-35 km. Tehát nagyon is lehetséges, hogy onnan jöttek a fügedarazsak. Amit a fügék változékonyságáról írtál, azt én is tapasztalom. Tavaly sokkal nagyobbak, de kevésbé édesek voltak a fügéim a szegedi fajtánál, ráadásul éréskor elég sok bepenészedett. Idén sokkal ízletesebbek, édesebbek, jóllehet kisebbek, s egyáltalán nem romlanak. Ám ennek valószínűleg időjárási okai lehetnek, nem hiszem, hogy a beporzástól változtak meg. Ráadásul az alakjuk is másabb, laposabbak a fügék, tavaly inkább körte alakúak voltak. A barna fügénél az aszalódáskor nyúlik meg a termés, éretten, de nem aszalódva azok is inkább körte alakúak. Mivel a barna füge csak a lányomnál van Szentesen, s a két és fél éves kisunokám ugyanúgy imádja, mint az anyja, ezért náluk idén egyetlen szem sem érte meg az aszalódós állapotot:-))

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.09.30. 16:09

Egy kis érdekesség: A szegedi fügémen a termések tele vannak maggal, pedig ez eddig mag nélküliként viselkedett évtizedeken keresztül.Csak úgy ropognak a fogam alatt a magok, pontosan úgy, mint a boltban kapható aszalt fügében. Lehet, hogy megjelent Magyarországon a fügedarázs?
IMG_8022.JPG
IMG_8023.JPG
Állítólag ,tényleg megjelent nálunk is a fügedarázs! ;) :) Viszont,régebben beszéltük itt Bis-el,hogy amik magnak tűnnek 8-) az érett fügében,azokról csak akkor derül ki,hogy mik is valójában ,ha majd vetés után ki is kelnek. ;) Ugyanis elképzelhető :) ,(darázs ide vagy oda :D )hogy csak üres magtok ropog a fogunk alatt. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.09.30. 17:01

A fügedarázs Pécs környékén régen jelen van, viszont onnan a Tiszántúlra magától nem jut el. Ha Lacinál ilyen változások történtek, előfordulhat a darázs tevékenysége miatt van. Hogy írja, emlékszem is hogy olvastam, a darázs által beporzott fügének a beltartalmi értéke is sokkal jobb.
Szívesen megkóstolnám a darazsas fügét, de valamiért viszolygok a sok magtól. A gránátalma ízét is nagyon szeretem, de sajnos csupa mag az egész. :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.09.30. 19:30

Egy kis érdekesség: A szegedi fügémen a termések tele vannak maggal, pedig ez eddig mag nélküliként viselkedett évtizedeken keresztül.Csak úgy ropognak a fogam alatt a magok, pontosan úgy, mint a boltban kapható aszalt fügében. Lehet, hogy megjelent Magyarországon a fügedarázs?
IMG_8022.JPG
IMG_8023.JPG
Állítólag ,tényleg megjelent nálunk is a fügedarázs! ;) :) Viszont,régebben beszéltük itt Bis-el,hogy amik magnak tűnnek 8-) az érett fügében,azokról csak akkor derül ki,hogy mik is valójában ,ha majd vetés után ki is kelnek. ;) Ugyanis elképzelhető :) ,(darázs ide vagy oda :D )hogy csak üres magtok ropog a fogunk alatt. ;)
Nem vitatom, tényleg lehet, hogy csak léha magok vannak benne. Elvetni nem fogom, mert rendkívül lassan lenne belőle termőképes növény, a dugványozás sokkal gyorsabban ad eredményt. Inkább csak érdekességként említettem a magokat, hiszen a korábbi években ez ismeretlen volt nálam. Egyébként engem a magok nem zavarnak, megeszem a szőlő, dinnye magját, sőt az almacsutkát is.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.01. 06:22

A fügedarázs Pécs környékén régen jelen van, viszont onnan a Tiszántúlra magától nem jut el. Ha Lacinál ilyen változások történtek, előfordulhat a darázs tevékenysége miatt van. Hogy írja, emlékszem is hogy olvastam, a darázs által beporzott fügének a beltartalmi értéke is sokkal jobb.
Szívesen megkóstolnám a darazsas fügét, de valamiért viszolygok a sok magtól. A gránátalma ízét is nagyon szeretem, de sajnos csupa mag az egész. :)
A mediterránumban fügedarázs porozta fügék más típusok,un. kaprifüge/kaprifikusz/ , vannak rajta "fiú- és lányvirágok" is,melynek a beporzásához szükséges a fügedarázs. Elképzelhető,hogy Magyarországra is került ilyen füge ,évekig nevelgették a kis magoncot,vagy nyaralásból szerzett és meggyökeresedett dugványt ,ami mostanra 8-) teremhet,mivel beszállingózott pár fügedarázs is,talán Szeged-Békés megye útirányon! ;) :D :lol:
Viszont a magyar füge vagy gránátalma sosem( :?: :) /talán egyszer :) ) lesz olyan finom,mint a hazájában nevelkedett,mert sokkal kevesebb nálunk a napfényes órák száma ,más a talaj is ...stb.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.01. 06:25

Elvetni nem fogom, mert rendkívül lassan lenne belőle termőképes növény
Miért? 8-) Hisz,van időd! :) ;) És... tán :roll: ez a bizonyíték 8-) a fügedarázs létezésére! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.01. 07:55

Igen, jól tudod.
A fügének négy típusát különíthetjük el. Az egyik típus – a kaprifikusz vagy Capri füge – melynek terméseit a fügedarazsak termékenyítik meg. Másik típus a Szmirnai, mely önbeporzó, aszalt formában ezzel a típussal találkozhatunk az üzletek polcain. Harmadik típusa az Adriai vagy közönséges füge, ez a fajta terem hazánkban, ugyanis nem igényel megporzást. A negyedik típusa a San Pedro, mely a Szmirnai és az Adriai típusokat egyesíti magában.
Bár az adriai nem igényel beporzást, de képes a darázs beporozni azt is. Az indexen fórumtárs, aki most telepítette a fügedarazsat fóliasátorba, ezt a típust is poroztatja darázzsal. ;)

A fügedarázs Pécs környékén régen jelen van, viszont onnan a Tiszántúlra magától nem jut el. Ha Lacinál ilyen változások történtek, előfordulhat a darázs tevékenysége miatt van. Hogy írja, emlékszem is hogy olvastam, a darázs által beporzott fügének a beltartalmi értéke is sokkal jobb.
Szívesen megkóstolnám a darazsas fügét, de valamiért viszolygok a sok magtól. A gránátalma ízét is nagyon szeretem, de sajnos csupa mag az egész. :)
A mediterránumban fügedarázs porozta fügék más típusok,un. kaprifüge/kaprifikusz/ , vannak rajta "fiú- és lányvirágok" is,melynek a beporzásához szükséges a fügedarázs. Elképzelhető,hogy Magyarországra is került ilyen füge ,évekig nevelgették a kis magoncot,vagy nyaralásból szerzett és meggyökeresedett dugványt ,ami mostanra 8-) teremhet,mivel beszállingózott pár fügedarázs is,talán Szeged-Békés megye útirányon! ;) :D :lol:
Viszont a magyar füge vagy gránátalma sosem( :?: :) /talán egyszer :) ) lesz olyan finom,mint a hazájában nevelkedett,mert sokkal kevesebb nálunk a napfényes órák száma ,más a talaj is ...stb.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.01. 15:56

Igen, jól tudod.
A fügének négy típusát különíthetjük el. Az egyik típus – a kaprifikusz vagy Capri füge – melynek terméseit a fügedarazsak termékenyítik meg. Másik típus a Szmirnai, mely önbeporzó, aszalt formában ezzel a típussal találkozhatunk az üzletek polcain. Harmadik típusa az Adriai vagy közönséges füge, ez a fajta terem hazánkban, ugyanis nem igényel megporzást. A negyedik típusa a San Pedro, mely a Szmirnai és az Adriai típusokat egyesíti magában.
Bár az adriai nem igényel beporzást, de képes a darázs beporozni azt is. Az indexen fórumtárs, aki most telepítette a fügedarazsat fóliasátorba, ezt a típust is poroztatja darázzsal. ;)

Kérdés,hogy van-e benne porzós és termős virág is,ha már poroztatja... 8-) meg,hogy :roll: miért is poroztatja,zamatosabb gyümölcsöt remél? :roll:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.01. 17:30

Nem vaktában próbálkozik a fügetermesztéssel. Komolyan tanulmányozta a témát és a fügefajtákat, mielőtt belevágott. Vásárolt többféle porzós növényt is. Természetesen ennek utána szerezte be a darazsat. Most közel 200 fajtája van kísérleti jelleggel, ezekből fogja kiszelektálni azokat, melyeket érdemesnek talál nagyobb telepítésre. A darazsas beporzásnak nagyon sok előnye van, ezt ki is tudja használni.

Igen, jól tudod.
A fügének négy típusát különíthetjük el. Az egyik típus – a kaprifikusz vagy Capri füge – melynek terméseit a fügedarazsak termékenyítik meg. Másik típus a Szmirnai, mely önbeporzó, aszalt formában ezzel a típussal találkozhatunk az üzletek polcain. Harmadik típusa az Adriai vagy közönséges füge, ez a fajta terem hazánkban, ugyanis nem igényel megporzást. A negyedik típusa a San Pedro, mely a Szmirnai és az Adriai típusokat egyesíti magában.
Bár az adriai nem igényel beporzást, de képes a darázs beporozni azt is. Az indexen fórumtárs, aki most telepítette a fügedarazsat fóliasátorba, ezt a típust is poroztatja darázzsal. ;)

Kérdés,hogy van-e benne porzós és termős virág is,ha már poroztatja... 8-) meg,hogy :roll: miért is poroztatja,zamatosabb gyümölcsöt remél? :roll:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.10.01. 20:21

Azt nem írom alá, hogy a hazai füge nem olyan finom, mint a mediterrán vidéken termett. Nagyon sok fügét kóstoltam Spanyolországban, Máltán, Szicíliában, vettem itthon is a hipermarketekben, s megállapítottam, hogy a mi fügénk sokkal édesebb, zamatosabb. Ezt a véleményt másoktól is hallom.Igazából a fügedarázs számomra csak érdekesség, nem hiszem, hogy finomabbak lennének tőle a fügéim.

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.01. 20:53

Igazából én se tudom elhinni, az viszont engem nagyon zavarna ha tele lenne kemény maggal. Nekem az növeli az élvezeti értékét a fügének persze az édesség mellett, hogy krémes az állaga. beporzás mellett ez elképzelhetetlen. :)
Azt nem írom alá, hogy a hazai füge nem olyan finom, mint a mediterrán vidéken termett. Nagyon sok fügét kóstoltam Spanyolországban, Máltán, Szicíliában, vettem itthon is a hipermarketekben, s megállapítottam, hogy a mi fügénk sokkal édesebb, zamatosabb. Ezt a véleményt másoktól is hallom.Igazából a fügedarázs számomra csak érdekesség, nem hiszem, hogy finomabbak lennének tőle a fügéim.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.02. 09:24

Legtöbbször, nem a teljes érés :idea: állapotában szedik le a fügét,pedig ez fontos a maximális ízélmény szempontjából. :idea:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.02. 09:35

Így igaz. Sőt, vannak olyan fajták ahol érdemes megvárni az aszalódást.
Nálam a szivar füge idén terem először. Néhány szemet levettem teljese érettségi állapotban, de nem kaptam azt az ízélményt amit fórumon olvastam róla. ma vettem le az utolsó szemet, de ezt hagytam jól megaszalódni. Hát, valami mennyei finom volt. :D Több fajtám is hajlamos az aszalódásra, sőt olyan is van, ami az aszalódó fajtakörbe tartozik. Nekem ezek ízlenek legjobban.

Legtöbbször, nem a teljes érés :idea: állapotában szedik le a fügét,pedig ez fontos a maximális ízélmény szempontjából. :idea:

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.02. 11:58

Az értesítéseknél láttam valamit, állítólag Boni írt, de csak ezt látom:

Error 404!

/viewtopic.php
File Not Found!
:(

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.02. 13:35

Az értesítéseknél láttam valamit, állítólag Boni írt, de csak ezt látom:

Error 404!

/viewtopic.php
File Not Found!
:(
Szia! Közben ledobott a világháló,ezért nem tudtam átadni a gondolatot. ;)
A lényeg,hogy kedvező adottságú termőhely is szükséges pl. ahhoz,hogy a másodtermések aszalódjanak...
Nálam az a helyzet,hogy ( nem síkság és nem az ország déli része) örülök annak,hogyha az első termés nem fagy le és szépen be is érik... :)
Másodtermésről nem is álmodom! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.02. 14:12

Sajnos nálam is csak az a bokor nem fagy el, amit kellően tudok takarni. Még kicsik a bokraim,ezért kb. 4-5-öt le tudok fóliázni. Később mindig azt, ami elfagyás után kicsi. :)
Nagyon bántó tud lenni, hogy látod a sok másodtermést, de mire érne, bejön a hideg. Nálam is van kései fajta ami így viselkedik, de szerencsére van már korai fajtám is. Első termést az anyanövényen mindig július 1-én szoktam látni. Kivéve az idei évet, mert most a települést telibe kapta a márciusi erős fagy, és minden bokor elfagyott. Bár némelyik csak részlegesen. Ennek a fajtának a másodtermése augusztusban érik, és szeptember végére beérik rajta minden szem. Most szedtem róla vesszőt ismételten, mert a kis tövemet úgy néz ki véletlenül elpasszoltam. :)

Van olyan is aminek csak fő termése van, pl. a Ronde de Bordeaux. Augusztusban érik, és akkor is beérleli az új vesszőkön a termést, ha tövig fagy. Nálam először termett most, és júliusban. De most is van rajta, nem tudom beérik-e.

Van a Michurinska10. Ez is először termett idén. Első termése június 25.-én kezdett érni, és szinte folyamatosan érik fagyokig. Jobb a fagytűrése az ismertebb fajtáknál, de ha tövig fagy, ez is beérleli a terméseket az új vesszőkön. Bulgáriában ahol más füge nem él meg, ez a fajta él és virul. Erről bolgár fórumon olvastam.

Bocs hogy így részleteztem, nem tudom ezeket a fajtákat ismered-e, és nem okoskodni akartam csak örömmel osztom meg veled amiről már tudok. Egy időben sokat olvastam a fügefajtákról, termesztési módokról, fagyvédelemről, stb, de mára kicsit belefáradtam már és ott tartok, hogy megfigyelem a kiültetett fajtáimat. Amelyik nem válik be, lecserélem előnyösebb tulajdonságúakra. Vödrös nevelésben várakoznak a jelöltek. :)

Az értesítéseknél láttam valamit, állítólag Boni írt, de csak ezt látom:

Error 404!

/viewtopic.php
File Not Found!
:(
Szia! Közben ledobott a világháló,ezért nem tudtam átadni a gondolatot. ;)
A lényeg,hogy kedvező adottságú termőhely is szükséges pl. ahhoz,hogy a másodtermések aszalódjanak...
Nálam az a helyzet,hogy ( nem síkság és nem az ország déli része) örülök annak,hogyha az első termés nem fagy le és szépen be is érik... :)
Másodtermésről nem is álmodom! ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.02. 14:25

Van a Michurinska10. Ez is először termett idén. Első termése június 25.-én kezdett érni, és szinte folyamatosan érik fagyokig. Jobb a fagytűrése az ismertebb fajtáknál, de ha tövig fagy, ez is beérleli a terméseket az új vesszőkön. Bulgáriában ahol más füge nem él meg, ez a fajta él és virul. Erről bolgár fórumon olvastam.

Bocs hogy így részleteztem, nem tudom ezeket a fajtákat ismered-e, és nem okoskodni akartam csak örömmel osztom meg veled amiről már tudok. Egy időben sokat olvastam a fügefajtákról, termesztési módokról, fagyvédelemről, stb, de mára kicsit belefáradtam már és ott tartok, hogy megfigyelem a kiültetett fajtáimat. Amelyik nem válik be, lecserélem előnyösebb tulajdonságúakra. Vödrös nevelésben várakoznak a jelöltek. :)

Mi meg örömmel olvassuk,köszi! ;) 8-)
Ez a"Michurinska10" apró termésű és édes lesz? Fagytűrése mennyi kb.?( mit bizonyított? :) )
"A növekedés nem jár lármával" ;)

55judit
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.02. 14:42
Kapcsolat:

Re: Ficus carica (füge)

HozzászólásSzerző: 55judit » 2018.10.02. 14:38

Laci mutatom a tőled kapott fügét.
Nézd a levelét, és hogy felfelé állnak rajta a szemek. Az utolsó képen már aszalódik, de nem lóg le az sem. Az a baj ezzel, hogy a nagy nyitott serlegnyíláson keresztül megtelik a füge belseje esővízzel. Annyira szerettem volna olyan nagy lógós batyuszerű fügét mint amilyen fotót felraktál! Az enyémnek se az alakja, sem a színe nem olyan. :)
SAM_0646.JPG
SAM_0646.JPG (941.11 KiB) Megtekintve 9468 alkalommal
SAM_0644.JPG
SAM_0644.JPG (884.75 KiB) Megtekintve 9468 alkalommal
SAM_0645.JPG
SAM_0645.JPG (775.44 KiB) Megtekintve 9468 alkalommal


Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég