Punica granatum (gránátalma)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Avatar
Feri
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.22. 21:25
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Feri » 2017.02.06. 22:25

Nekem a szőlőhegyen van egy kis bokor, amit valaki magról nevelt, tőle kaptam. Idén 2 db ot virágzott, de termés nem kötődött. Ezek öntermékenyek, vagy kéne mellé egy idegen példány?
Van valakinek tapasztalata a bolti hatalmas gránátalmák magjából nevelt növényekkel? Mire mennek hazai viszonyok között?
Most nálam is csírázik egy halommal- csak azért kérdem.
IMG_20170206_220217.jpg
IMG_20170206_220217.jpg (779.29 KiB) Megtekintve 11096 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.07. 13:40

Egyetlen db gránátalma bokor is teremhet egy kertben,ha van a virágjában porzó és termő! ;)
Szóval,nem kell pár :) és gránátalmánál nincs ilyen,hogy fiú meg lány,ezt már ismeretségi körömben se magyarázom senkinek,egyszerűen rájuk hagyom az okosokra és kész.
Általában az a nézet terjedt el,hogy a dupla a fiú és a szimpla a lány,de ez nem így van.
A termő gránátalmák általában szimpla virágúak,de egy dupla virágú bokor is teremhet. ;)
Amire Feri gondol,hogy kell-e idegen beporzás, egyértelműen nem! ;)
Lehet,hogy többet terem,ha idegen pollen kerül a bibére,de ahhoz hogy termést kössön ,nem kell másik bokrot ültetnünk a kertbe.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.07. 14:33

Új hozzászólásba írom,mert úgy átláthatóbb ! ;)
Talán valaki emlékszik rá :) ,hogy tettem fel egy virágboncolgatós képsorozatot amit ,ha megtalálok,majd ide is felteszek. ;)
Az általam boncolt dupla virágokban csakis porzók voltak :!: és a szimpla virágok mindegyikében volt termő is és porzó is. :!:
A gránátalmáknál az is előfordul,hogy van ugyan termő,de valami miatt csökevényes vagy apró,tehát abból a virágból sosem fog kialakulni termés,el kell érnie a termőnek a megfelelő fejlettséget és hosszúságot.
Gránátalmát mindenképpen napra és védett helyre ültessünk. ;) Ezt a kettőt összeegyeztetni nem is olyan könnyű 8-) ,de más dolgunk a bokorral nincs,szárazságot is jól tűri és trágyázni sem kell.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Feri
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.22. 21:25
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Feri » 2017.02.08. 03:05

Boni, ennyire egyértelműen ki mered jelenteni, hogy nem kell idegenbeporzás? Mert ha egy növényfajnál láttál már önbeporzást, az nem azt jelenti, hogy az teljesen általános. Példaként az almának, kajszinak stb vannak részben , vagy teljesen önbeporzó fajtái, de vannak önmeddők is, ahol feltétlen kell másik beporzó fajta.
Remélem igazad van...

Egyetlen db gránátalma bokor is teremhet egy kertben,ha van a virágjában porzó és termő! ;)
Szóval,nem kell pár :) és gránátalmánál nincs ilyen,hogy fiú meg lány,ezt már ismeretségi körömben se magyarázom senkinek,egyszerűen rájuk hagyom az okosokra és kész.
Általában az a nézet terjedt el,hogy a dupla a fiú és a szimpla a lány,de ez nem így van.
A termő gránátalmák általában szimpla virágúak,de egy dupla virágú bokor is teremhet. ;)
Amire Feri gondol,hogy kell-e idegen beporzás, egyértelműen nem! ;)
Lehet,hogy többet terem,ha idegen pollen kerül a bibére,de ahhoz hogy termést kössön ,nem kell másik bokrot ültetnünk a kertbe.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.08. 06:12

Boni, ennyire egyértelműen ki mered jelenteni, hogy nem kell idegenbeporzás? Mert ha egy növényfajnál láttál már önbeporzást, az nem azt jelenti, hogy az teljesen általános. Példaként az almának, kajszinak stb vannak részben , vagy teljesen önbeporzó fajtái, de vannak önmeddők is, ahol feltétlen kell másik beporzó fajta.
Remélem igazad van...

Egyetlen db gránátalma bokor is teremhet egy kertben,ha van a virágjában porzó és termő! ;)
Szóval,nem kell pár :) és gránátalmánál nincs ilyen,hogy fiú meg lány,ezt már ismeretségi körömben se magyarázom senkinek,egyszerűen rájuk hagyom az okosokra és kész.
Általában az a nézet terjedt el,hogy a dupla a fiú és a szimpla a lány,de ez nem így van.
A termő gránátalmák általában szimpla virágúak,de egy dupla virágú bokor is teremhet. ;)
Amire Feri gondol,hogy kell-e idegen beporzás, egyértelműen nem! ;)
Lehet,hogy többet terem,ha idegen pollen kerül a bibére,de ahhoz hogy termést kössön ,nem kell másik bokrot ültetnünk a kertbe.
Az igaz,hogy nem búra alatt nevelkednek...meg nem is néztem be minden házhoz a környéken,a méhek meg benézhetnek... :roll:
Abból gondoltam,hogy közel ,s távol nincs más kertes ház azon a környéken( csak lakótelepi házak,szinte nulla kerttel),ahol láttam már egy gránátalma bokrot is teremni. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Feri
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.22. 21:25
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Feri » 2017.02.08. 07:20

Ha egy öntermékeny, attól még nem biztos, hogy mindegyik példány az, de az bíztató, hogy te így látod.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.08. 08:30

Ha egy öntermékeny, attól még nem biztos, hogy mindegyik példány az, de az bíztató, hogy te így látod.
Úgy látom,hogy egy példány is "teremhet". ;)
OK...visszavonom az " egyértelműen nem"-et és javítom. :)
Tehát van ,amelyik bokornak nem kell idegen beporzás,valamennyit( keveset vagy sokat) úgy is teremhet ,ha saját magát porozza be.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: imy » 2017.02.13. 08:15

Nekem a szőlőhegyen van egy kis bokor, amit valaki magról nevelt, tőle kaptam. Idén 2 db ot virágzott, de termés nem kötődött. Ezek öntermékenyek, vagy kéne mellé egy idegen példány?
Van valakinek tapasztalata a bolti hatalmas gránátalmák magjából nevelt növényekkel? Mire mennek hazai viszonyok között?
Most nálam is csírázik egy halommal- csak azért kérdem.
IMG_20170206_220217.jpg
Feri, én is így kezdtem a gránátalmázást évekkel ezelőtt, mint Te. Bolti gyümölcsből magokat csíráztattam, aztán párat kiültettem a kertbe. Szépen elvannak azóta is, kb 6-7 éve. Az elmúlt évben volt először termés az egyiken, de csak kis méretű és mindössze 1 db. Azt nem tudom, hogy öntermő-e.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.02.13. 09:42

Nekem a szőlőhegyen van egy kis bokor, amit valaki magról nevelt, tőle kaptam. Idén 2 db ot virágzott, de termés nem kötődött. Ezek öntermékenyek, vagy kéne mellé egy idegen példány?
Van valakinek tapasztalata a bolti hatalmas gránátalmák magjából nevelt növényekkel? Mire mennek hazai viszonyok között?
Most nálam is csírázik egy halommal- csak azért kérdem.
IMG_20170206_220217.jpg
Feri, én is így kezdtem a gránátalmázást évekkel ezelőtt, mint Te. Bolti gyümölcsből magokat csíráztattam, aztán párat kiültettem a kertbe. Szépen elvannak azóta is, kb 6-7 éve. Az elmúlt évben volt először termés az egyiken, de csak kis méretű és mindössze 1 db. Azt nem tudom, hogy öntermő-e.
Szia!

A törpe gránátalma valószínűleg öntermékeny. Az enyém minden évben roskadásig van gyümölcssel, pedig a környéken sehol sincs semmilyen gránátalma, ami beporozhatná.

Avatar
Feri
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.22. 21:25
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Feri » 2017.02.16. 22:01

Köszönöm a tapasztalatokat! Ha máshogy nem megy ültetek mellé egy teltvirágú díszfajtát. Beporozni talán az is tud... Mert az van kéznél

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Misi » 2017.05.07. 09:01

Elkezdett hajtani a gránátalmám. :) Tavalyi ültetés, egy csapadékvédelemmel felérő takarása volt. Mellette kifagyott 2 sabal, 1 trachy és egy volcano fűtés mellett. Elvileg üzbég fajta.

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: imy » 2017.05.07. 09:22

Nálam még egy sem mutat életjelet... :(

domager
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2015.02.23. 09:15
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: domager » 2017.05.15. 10:53

Még nálam sincs semmi...:( :oops:

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Misi » 2017.05.16. 19:10

Nálam már megjelentek az apró kis levélkék. De nagyon lassan indul. A selyemakác detto

marinmegye
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2015.05.09. 18:00
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: marinmegye » 2017.05.16. 22:12

Balaton északi részén már kihajtott mindhárom gránátalmám (tavaly még elszáradni látszottak: friss nyári ültetés..)
levelesek és az első virág már rajtuk volt szombaton.
Csatolmányok
DSC03362.JPG
DSC03362.JPG (161.76 KiB) Megtekintve 10758 alkalommal

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Misi » 2017.06.13. 08:37

Így néz ki a gránát. Csak most vágtam vissza addig amíg nincs levél. Teljesen meg vagyok elégedve vele, egy ilyen tél után.
gránát.jpg
gránát.jpg (423.48 KiB) Megtekintve 10676 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.06.14. 10:26

Így néz ki a gránát. Csak most vágtam vissza addig amíg nincs levél. Teljesen meg vagyok elégedve vele, egy ilyen tél után.
gránát.jpg
Szuper! ;) Ígéretes példány! ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.06.27. 21:48

Első virágzása a Horvátországból hozott gránátalmámnak. Eddig egy termés kötött meg, de folyamatosan virágzik már egy hónapja. A termés most kb zölddiónyi:
sipak.jpg
sipak.jpg (233.64 KiB) Megtekintve 10617 alkalommal

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.06.28. 11:34

Peti,nagyon szép termés és gondolom maga a fa is.
Nálam is mindkét fa sérülés mentes,szépen hajtanak,virágoznak és hozzák a terméseket.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: lecsó » 2017.06.30. 10:08

Peti,nagyon szép termés és gondolom maga a fa is.
Nálam is mindkét fa sérülés mentes,szépen hajtanak,virágoznak és hozzák a terméseket.
Az első hullám virágai úgy tűnik meddők voltak, mert most, a második hullámban sorra termékenyülnek meg a virágok. Ha jól számoltam, már 4 kis alma van.


Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég