Punica granatum (gránátalma)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Norbi74
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2018.08.11. 20:46

Szóráth írta:Én ültettem egy 2 méteres gránátalmát,no name fajta,temő azt tudom,nem hagyományos módon ültettem el,hanem kb.1,2 m mély gödörbe lett elültetve,és így alaig maradt csak 40 centi törzse a föld felett. Azért lett ilyen mélyre ültetve h ne fagyjon el a törzse...Egy lejtős területen kapott helyet...Tavasszal a kiültetés után egészen mostanáig nem volt rendes eső ami beáztatta volna a földet olyan mélyen...Az elején hiába locsoltam,a víz nem jutott le a tövéhez,aztán újra ki lett temetve és egy vastag csövet tettem a tövéhez,és most a csöbe a víz lejut a tövéhez...Viszont a levelei meg vannak csavarodva,nem túl nagyok,viszont zöldek,egy centit nem nőtt még idén a fa,viszont elkezdett virágozni már egy hónapja,de termést nem kötött...Van valakinek tapasztalata a mélyreültetéssel? A növényre ez mennyire van hatással? Vajon nállunk a mélyreültetés miatt nem nő? Láttam h van aki pl: a mirtuszdiót ülteti mélyre,úgy h közben nem hal meg a növény...Ebből gondoltam h a gránátalmának is bírnia kellene...

A mélyebbre ültetésnek a lényege, hogy amennyiben a föld feletti rész elhal a télen, akkor meg tudjon újulni a talaj alatti részből ahol van még fás rész. A gyökerek is mélyebben jhobban védve vannak a talajfagytól. Szerintem semmilyen hátrány nem származik még az is elképzelhető, hogy a föld alá került fás részből járulékos gyökereket növeszt. a gránátalma nagyon szárazságtűrő. A nagy növény kis gyökérzet okozhatja a vontatott fejlődést. ez majd az évek előrehaladtával változik és szépen fejlődni fog az. Egyébként a gránátalma és a feijoa is jól tolerálja a talajfagyot ezt bizonyították nálam.

Szóráth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.08.11. 23:56

Norbi74 írta:
Szóráth írta:Én ültettem egy 2 méteres gránátalmát,no name fajta,temő azt tudom,nem hagyományos módon ültettem el,hanem kb.1,2 m mély gödörbe lett elültetve,és így alaig maradt csak 40 centi törzse a föld felett. Azért lett ilyen mélyre ültetve h ne fagyjon el a törzse...Egy lejtős területen kapott helyet...Tavasszal a kiültetés után egészen mostanáig nem volt rendes eső ami beáztatta volna a földet olyan mélyen...Az elején hiába locsoltam,a víz nem jutott le a tövéhez,aztán újra ki lett temetve és egy vastag csövet tettem a tövéhez,és most a csöbe a víz lejut a tövéhez...Viszont a levelei meg vannak csavarodva,nem túl nagyok,viszont zöldek,egy centit nem nőtt még idén a fa,viszont elkezdett virágozni már egy hónapja,de termést nem kötött...Van valakinek tapasztalata a mélyreültetéssel? A növényre ez mennyire van hatással? Vajon nállunk a mélyreültetés miatt nem nő? Láttam h van aki pl: a mirtuszdiót ülteti mélyre,úgy h közben nem hal meg a növény...Ebből gondoltam h a gránátalmának is bírnia kellene...

A mélyebbre ültetésnek a lényege, hogy amennyiben a föld feletti rész elhal a télen, akkor meg tudjon újulni a talaj alatti részből ahol van még fás rész. A gyökerek is mélyebben jhobban védve vannak a talajfagytól. Szerintem semmilyen hátrány nem származik még az is elképzelhető, hogy a föld alá került fás részből járulékos gyökereket növeszt. a gránátalma nagyon szárazságtűrő. A nagy növény kis gyökérzet okozhatja a vontatott fejlődést. ez majd az évek előrehaladtával változik és szépen fejlődni fog az. Egyébként a gránátalma és a feijoa is jól tolerálja a talajfagyot ezt bizonyították nálam.

Köszönöm szépen! Az biztos h alig van gyökere a gránátalmának. Mikor kiültettem akkora cserépben volt a 2 méteres fa mint egy kisebb vödör. Erre h hoz járulékos gyökeret erre én is gondoltam,remélem úgy lesz,nagyon jó lenne. Azt tudom h szárazságtűrő a gránátalma,csak nyilván idén lett kiültetve,most nagyon kell neki a víz. Locsoltam abban a másik kertünkben ahol ez a gránátalma van,de minden mást növényt meglocsoltam,napszúrást kaptam a napon. A feijoa ami nekünk volt az is bírta a talajfagyot,igaz nem kapott nagyot,a föld felett kihajtott tavasszal úgy hogy sokáig levél sem volt rajta,de kihajtás után mégis elszáradt...

Szóráth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.08.11. 23:58

Sőt! A kefevirágunk is bírta a talajfagyot,igaz minimális hóréteg alatt,tőről kihajtott,de elszáradt az összes hajtása...

Szóráth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.10.12. 20:38

Norbi74 írta:

Van gránátalmád? Milyen fajta,termett már? -15 fok alatt tövig megy szinte majdnem mind azért kérdezem. Nállunk így néz ki a mélyreültetett gránátalma. Egy nagy cső van leásva a tövéhez azon keresztül kap vizet,ma kapott 45 litert...a kert egyénként ki van égve. A gránátalma tőről hajtott,a koronája sem száradt,csak az ágvégek,de levél nincs rajra,talán a kérge válhatott le vagy a szárazság miatt...remélem már megmarad,kifagyni nem fog,esetleg majd takarjuk márciusban ha jön a -20 fok....:
IMG_5332.JPG
Tőről hajt
IMG_5332.JPG (102.54 KiB) Megtekintve 79 alkalommal
IMG_5331.JPG
Van egy rügy a koronájában
IMG_5331.JPG (118.52 KiB) Megtekintve 79 alkalommal
IMG_5333.JPG
Kiégett a kert teljesen por,csontszáraz a föld,(gránátalma a lejtős kert tetején van,ideális,nehéz terep,gránátalmának való szerintem,mikor áprilisban kiültettem a lejtő tetején,kert elején már akkor 1,-1,5 mélységben csak enyhén nedves volt a föld később már alig volt eső,locsolás tartotta életben mondanom sem kell...)
IMG_5333.JPG (136.14 KiB) Megtekintve 79 alkalommal

Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”