Egyéb lomblevelű örökzöldek

Zöldellő négy évszak. Népszerű Magnolia grandiflora, japán szentfa Nandina, távol-keleti Pittosporum, mahoniák, mexikói narancsvirág Choisya.
Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.06.29. 11:55

Valakinek van ötlete,pontosan mi lehet ez az örökzöld? Tavaly hoztam taiwanról.
Emlékeztet a szelídgesztenyére, de nyilván semmi köze hozzá.

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.06.30. 09:22

Osmanthus henryi/lanceolatus/yunnanensis ?
Valakinek van ötlete,pontosan mi lehet ez az örökzöld? Tavaly hoztam taiwanról.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.06.30. 16:24

Hát nem tudom,szerintem nem az,majd keresek képeket a nagy növényről. ;) Köszi mindenkinek. ;)

kizzo

Avokádó

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.07.01. 11:13

Sziasztok!

Egy kép a Persea podadeniáról, amit Hobarttal hozattunk Amerikából. Ha jól látom, a tövétől balra hozott egy új növénykét is. Gyökérhajtás?! Ő idén tavasszal költözött ki, a telet szobában töltötte.
avocado.jpg
avocado.jpg (292.15 KiB) Megtekintve 8075 alkalommal
Gelsenium sempervirens tavasszal már virágzott és fantasztikus illata van a virágainak. Most meg szépen elkezdett mászni tovább a kerítésen. Bár örökzöldnek mondják, a télen sok levelét elhullajtotta.
gelsenium.jpg
gelsenium.jpg (267.8 KiB) Megtekintve 8075 alkalommal
Szintén tavaly rendeltem Holboellia coriaceát Angliából, amiről kiderült, hogy ottani magyarok árulják. A növény elkavarodott a postán, és hosszú ideig nem jött meg, aztán küldtek egy másikat helyette. Végül megjött az eredeti is, persze a több hónapos út miatt eléggé legyengülve. Ez a képen szereplő az erősebbik. Egy telet már kinn töltött, semmi baja nem lett.
coriacea.jpg
coriacea.jpg (286.77 KiB) Megtekintve 8075 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.07.03. 19:02

Egy borostyán,ami jól érzi magát nagyon. :)
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_borostynlevl.jpg
kepatmeretezes_hu_borostynlevl.jpg (111.74 KiB) Megtekintve 8064 alkalommal

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Avokádó

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.07.04. 09:56

Szia Kizzo!

Kicsit mesélnél bővebben erről Persea-ról? Rákerestem, de elég ritka lehet, nem találtam normális információkat róla.

A Gelsemium nálam is virágzott már tavasszal, de én annyira nem lettem oda tőle - mondom én, aki az illatok kedvelője. :D
Nálad milyen volt? Én egy enyhe karamell szerű illatot éreztem, de csak akkor, ha bedugtam az orrom a virágba, ezért is volt csalódás. Nálad erős volt az illat?
Nálam is dobálgatott néhány levelet télen, de inkább tavasszal.

A Holboellia coriacea nagyon tetszik! Bejelentkezem jó előre, hogy ha tudsz majd belőle dugványozni, akkor igényt tartanék rá feltétlenül! :D Köszi! :)

kizzo

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.07.05. 18:35

A Persea gondoltatát Hobart táplálta az agyamba, és olyan szinten megfertőzött vele, hogy hosszas és nem kevésbé költséges logisztikai egyeztetés során került végül Amerikából haza, - köszönhetően egy fórumtársunknak. Igazából egyelőre semmi extra nincs vele, szép a levele és elég jól fejlődik is most már.

A Gelseniumnak szerintem nagyon intenzív az illata, én nem tudom megmondani, pontosan mihez hasonlít, de nekem nagyon tetszik. A Holboellia szaporításáról mit sem tudok és ezért-, meg azért, mert időm sincs vele foglalkozni, - nem szívesen dugványoznék, viszont akitől én vettem, őt szívesen ajánlom, most is árulja: http://www.ebay.com/itm/BLUE-CHINA-VINE ... 2a4fbbaff5

Egyébként egy magyar házaspár...

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: hobart » 2015.07.07. 02:28

Megmondom őszintén nem tudom a pontos nevét,de majd megnézem. ;)
Én úgy emlékszem viburnum lucidum volt ez ugy tudom a kaukázusban honos faj. az odoratissimum kinábol származik és nagyon hasonlít rá talán magasabbra nő és kicsit kisebbek a levelei.. Mindkét faj fagytűrése 7a zóna , szoval védettebb fekvésben teljesen télállóak elvileg. Az idei tavasz , nagyon szeszélyes volt sok növény beindult márciusban aztán áprilisban csúnyán visszafagyott. gyanítom Laci bangitájánál is ez lehetett-15 fok alatt lefagynak a levelek , de nem lenne szabad a növénynek visszafagynia csak ha beindult a keringés. nálam így fagyott ki a macropanax , és fagyott vissza a márciusba igen csak beinduló japánnaspolya.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: hobart » 2015.07.07. 02:31

Valakinek van ötlete,pontosan mi lehet ez az örökzöld? Tavaly hoztam taiwanról.
valamilyen photinia( korallberkenye faj lesz) él vagy belőle 200 különböző taiwanon. nálam kint telelt védelem nélkül -15 alatt kapott a frissen decemberben hatjott része lefagyott , a többi rész nem sérült. sajnos május végén tragikus baleset érte egy rádőlő létre befejezte a pályafutását. tőben kitört azóta se hajtott ki.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Avokádó

HozzászólásSzerző: hobart » 2015.07.07. 02:38

Szia Kizzo!

Kicsit mesélnél bővebben erről Persea-ról? Rákerestem, de elég ritka lehet, nem találtam normális információkat róla.

A Gelsemium nálam is virágzott már tavasszal, de én annyira nem lettem oda tőle - mondom én, aki az illatok kedvelője. :D
Nálad milyen volt? Én egy enyhe karamell szerű illatot éreztem, de csak akkor, ha bedugtam az orrom a virágba, ezért is volt csalódás. Nálad erős volt az illat?
Nálam is dobálgatott néhány levelet télen, de inkább tavasszal.

A Holboellia coriacea nagyon tetszik! Bejelentkezem jó előre, hogy ha tudsz majd belőle dugványozni, akkor igényt tartanék rá feltétlenül! :D Köszi! :)
A persea podadeniát együtt rendeltük kizzoval amerikából , ő szervezte a hazaszállítatását. mégegyszer köszönet érte :) úgy tudom mexikó hegyvidéki részeiről származik 2000méter felől. a fagytűrése -18-20 fok. nyilván ilyen kis növényt még jobban kell védeni. nálam még cserépben van kezd szépen beindulni. a gelsemium az usa keleti részén honos északabbi előfordulási helyén lombhullató de ettől ugyanugy megél. teljesen télálló. nekem nincs. még nem szagoltam a virágát , állítólag nagyon kellemes. a holboellia is teljesen télálló faj. a mi klímánkon is örökzöld . nagyon egzotikus megjelenésű növény.-25 öt is gond nélkül elviseli. van a füvészkertben és budakeszin is belőle több évtizedes példány.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.07.07. 06:52

Valakinek van ötlete,pontosan mi lehet ez az örökzöld? Tavaly hoztam taiwanról.
valamilyen photinia( korallberkenye faj lesz) él vagy belőle 200 különböző taiwanon. nálam kint telelt védelem nélkül -15 alatt kapott a frissen decemberben hatjott része lefagyott , a többi rész nem sérült. sajnos május végén tragikus baleset érte egy rádőlő létre befejezte a pályafutását. tőben kitört azóta se hajtott ki.
Hobart jól mondja photinia a pirosan hajtó levelek és a fűrészes levélszél elárulja mivoltát. Szerencsés helyzetben télálló egyébként lehet kapni néhány díszváltozatát itthon is.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.07.07. 19:10

Koszi mindenkinek.

kizzo

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.07.09. 20:24

Hm, akkor kár volt még kiültetnem a Perseát? Mindegy, mert sajnos úgy tűnik, idővel elköltözünk innen. :( Jó, hogy ennyit küzdöttem a kerttel. Most, hogy már gyönyörködhetnék benne, és relatíve kevesebb a munka, most kezdhetem máshol elölről. Az ilyen egzotikumokat egyébként sem hagyom itt, egy kicsit sok pénzbe és energiába került a beszerzésük. Így is itt kell hagynom 5-6 Magnoliát (köztük a sieboldiiit, ami nem virágzott még, a grandiflora DD Blanchardot, ami robbanásszerűen elkezdett nőnim és a szívem szakad bele, meg két gyönyörű változatból 2m körüli fákat).

Mindenesetre akkor felszedem a Perseát ősszel és visszaültetem cserépbe. Szépen hozza egyébként a leveleit.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.07.09. 20:45

Ha kell segítség szólj, kérlek, hogy miben tudunk!

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.07.10. 05:56

Hm, akkor kár volt még kiültetnem a Perseát? Mindegy, mert sajnos úgy tűnik, idővel elköltözünk innen. :( Jó, hogy ennyit küzdöttem a kerttel. Most, hogy már gyönyörködhetnék benne, és relatíve kevesebb a munka, most kezdhetem máshol elölről. Az ilyen egzotikumokat egyébként sem hagyom itt, egy kicsit sok pénzbe és energiába került a beszerzésük. Így is itt kell hagynom 5-6 Magnoliát (köztük a sieboldiiit, ami nem virágzott még, a grandiflora DD Blanchardot, ami robbanásszerűen elkezdett nőnim és a szívem szakad bele, meg két gyönyörű változatból 2m körüli fákat).

Mindenesetre akkor felszedem a Perseát ősszel és visszaültetem cserépbe. Szépen hozza egyébként a leveleit.
Sajnálom,hogy itt kell hagynod megálmodott és megalkotott kerted,abból pár növényt ,de bízom benne,hogy gyorsan létrehozol egy újat,ami hasonlóan nagy örömöt fog okozni és boldogsággal tölt el! ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.07.10. 10:28

Ismerős érzés...
De nekem van még néhány évem, hogy megtanuljak szaporítani azokból, amiket nem viszünk magunkkal.

Hm, akkor kár volt még kiültetnem a Perseát? Mindegy, mert sajnos úgy tűnik, idővel elköltözünk innen. :( Jó, hogy ennyit küzdöttem a kerttel. Most, hogy már gyönyörködhetnék benne, és relatíve kevesebb a munka, most kezdhetem máshol elölről. Az ilyen egzotikumokat egyébként sem hagyom itt, egy kicsit sok pénzbe és energiába került a beszerzésük. Így is itt kell hagynom 5-6 Magnoliát (köztük a sieboldiiit, ami nem virágzott még, a grandiflora DD Blanchardot, ami robbanásszerűen elkezdett nőnim és a szívem szakad bele, meg két gyönyörű változatból 2m körüli fákat).

Mindenesetre akkor felszedem a Perseát ősszel és visszaültetem cserépbe. Szépen hozza egyébként a leveleit.
Sajnálom,hogy itt kell hagynod megálmodott és megalkotott kerted,abból pár növényt ,de bízom benne,hogy gyorsan létrehozol egy újat,ami hasonlóan nagy örömöt fog okozni és boldogsággal tölt el! ;) :)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.08.03. 21:16

És mire azt hittem,hogy annyi neki,szépen kinevelet egy nagyobb hajtást. (kámforfa)
Valószínű,hogy felszedeb,becserepezem és tartom amíg bírom....
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_kmforfa.jpg
kepatmeretezes_hu_kmforfa.jpg (293.76 KiB) Megtekintve 7972 alkalommal

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.08.04. 07:26

És ha építenél neki télre egy nagyon jó takarást, az nem működne? :roll:
És mire azt hittem,hogy annyi neki,szépen kinevelet egy nagyobb hajtást. (kámforfa)
Valószínű,hogy felszedeb,becserepezem és tartom amíg bírom....

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.08.05. 17:09

És ha építenél neki télre egy nagyon jó takarást, az nem működne? :roll:
És mire azt hittem,hogy annyi neki,szépen kinevelet egy nagyobb hajtást. (kámforfa)
Valószínű,hogy felszedeb,becserepezem és tartom amíg bírom....
Azon is gondolkodtam,már tavaly is terveztem,hogy kap egy fűtőszálat,meg egy geotextílt,de ha nagyobb korában is ezt fogja "művelni",akkor meddig takargassam? Tudom,hogy kicsinek gyenge,de semmi sem garantálja,hogy nagyként ki fogja bírni.
Hát nem tudom,van bőven takarni valóm a kertben,de lehet,hogy kap egy esélyt még.

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Egyéb lomblevelű örökzöldek

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.08.05. 20:55

Szerintem mindenképpen megérdemel még egy esélyt. ;)
Nagyobb korában biztos edzettebb lesz. Most is benne volt az élni akarás, hogy ekkorát hajtott. De ha egyszer esetleg úgy döntesz, hogy nem kell, akkor add nekem! :D
És ha építenél neki télre egy nagyon jó takarást, az nem működne? :roll:
És mire azt hittem,hogy annyi neki,szépen kinevelet egy nagyobb hajtást. (kámforfa)
Valószínű,hogy felszedeb,becserepezem és tartom amíg bírom....
Azon is gondolkodtam,már tavaly is terveztem,hogy kap egy fűtőszálat,meg egy geotextílt,de ha nagyobb korában is ezt fogja "művelni",akkor meddig takargassam? Tudom,hogy kicsinek gyenge,de semmi sem garantálja,hogy nagyként ki fogja bírni.
Hát nem tudom,van bőven takarni valóm a kertben,de lehet,hogy kap egy esélyt még.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marci81 2015.08.06. 20:58-kor.


Vissza: “Lomblevelű örökzöldek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég