Takarások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.12.05. 20:25

Humilis takarása :D
Miből van a takarás , és hány fokot fogsz tartani benne? Így első ránézésre túlbiztosítottnak látszik...A humilisek simán veszik a -12 fokot.
A takarást 10 cm-es szendvicspanelből dobtuk össze neki amit kb. 10-15 cm re leástunk a földbe,purhabbal kinyomtuk a réseket.Mai szellőztetés és ellenőrzés követően az esti minimum 1.6 fok volt.A páratartalom majdnem 100%-os.
Azt tudom ,hogy bírják a mínuszt csak ő az a humilis aminek a közepe kijött,pontosítsak 9 levél a szívlevéllel együtt(volt róla szó itt a fórumon) egy előző tulajtól származó rossz teleltetés után.Első tele kint és nekem is az első kiültetett pálmám ezért egy kicsit kényeztettem most még ;).
Lehet ,hogy még játszom a termosztáttal egy nulla fok körüli értékre,majd meglátom. Évről évre szeretném csökkenteni a takarásban a hőmérsékletet.
Aha! Akkor jól láttam... Viszont teljesen megértelek. Hatalmas kincs és érték egy ilyen idősebb pálma, természetes, hogy mindenben kedvezni akarsz neki a kiültetés évében. Később nyugodtan le lehet vinni azt a termosztátot -8 fok köré.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.12.05. 21:38

Tegnap végre lett segítségem és összedobtuk a Washi téli kuckóját. Túlnőtte már vagy 60 centivel, de bele lett erőszakolva. Ma még bekötöm a fűtést "oszt ennyi".
2017-12-02-509.jpg
2017-12-02-510.jpg
2017-12-02-514.jpg
Hú de nagy lett! Valamint gyönyörű, gratulálok. ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.12.05. 23:22

DonKancellár!

Már megint elkényezteted az a cerifera-t! :lol:
Az "élvezet" meg is látszik a levélzetén! :lol: :lol:
Jól van na, nem vagyok én annyira mostoha! :oops: Tudja ez a szegény jószág, hogy mennyire szeretem őt, meg is ígértem neki, hogy a hétvégén kap egy meleg kis házikót, abban majd szépen átaludhatja a telet. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.06. 05:57

DonKancellár!

Már megint elkényezteted az a cerifera-t! :lol:
Az "élvezet" meg is látszik a levélzetén! :lol: :lol:
Jól van na, nem vagyok én annyira mostoha! :oops: Tudja ez a szegény jószág, hogy mennyire szeretem őt, meg is ígértem neki, hogy a hétvégén kap egy meleg kis házikót, abban majd szépen átaludhatja a telet. ;)
Bis! :)
( Örülök,hogy a fennakadt Télapóval kiugrasztottalak a bokorból! ;) :lol: )
Ha jól emlékszem :roll: ,ugye te nem fűtesz télen semminek? ( kinti pálma,banán... 8-) )
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.07. 12:40

Humilis takarása :D
Encsike, Amint látom megfordítottad a téli takarás menetét,hűtőkamrába raktad a humilist. :lol: ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.07. 15:48

Humilis takarása :D
Encsike, Amint látom megfordítottad a téli takarás menetét,hűtőkamrába raktad a humilist. :lol: ;)
:o :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2017.12.08. 17:34

Gondoltam,hogy észreveszitek :D .....és az az érdekes,hogy akitől hoztuk a szendvicspanelt a facebook-on tag és mesélte ,hogy vett maurellit a Petitől.Kicsi a világ :)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.12.08. 19:20

Gondoltam,hogy észreveszitek :D .....és az az érdekes,hogy akitől hoztuk a szendvicspanelt a facebook-on tag és mesélte ,hogy vett maurellit a Petitől.Kicsi a világ :)
Encsi, megírod privátban, hogy ki az?

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2017.12.08. 19:46

Gondoltam,hogy észreveszitek :D .....és az az érdekes,hogy akitől hoztuk a szendvicspanelt a facebook-on tag és mesélte ,hogy vett maurellit a Petitől.Kicsi a világ :)
Encsi, megírod privátban, hogy ki az?
Hu.. Peti bocsi de nem tudom ,konkrétan nem mondta a nevét amit használ a face-en ,pakoltuk a panelokat és nagyon nem beszélgettünk vele vagyis azt a kicsit is inkább a hízókról .-Megemlítette a maurellit ,hogy vett és már bent telel neki és ismeri az oldalt.Ennyit tudok,bocsi.Remélem nincs baj..??

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.12.10. 08:11

Az ígért nagy mennyiségű csapadék miatt, kaptak egy-egy "úszósapkát":
Csatolmányok
a2b.jpg
Washi és a "sapi"
a2b.jpg (225.37 KiB) Megtekintve 6583 alkalommal
a2a.jpg
ponyva rögzítés
a2a.jpg (282.49 KiB) Megtekintve 6583 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.12.10. 09:29

Az ígért nagy mennyiségű csapadék miatt, kaptak egy-egy "úszósapkát":
Nagyszerű és egyszerű csapadékvédelem, ám gondolom, hogy ennél komolyabb takarást is fog kapni.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.12.10. 11:40

Természetesen, kap majd egy "rendes" takarást, ha hidegebbre fordul az idő.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.12.10. 15:58

Nem ismerek Rád! Még mindig nem takartad be? Mi ez a nagy "antipátyolgatás"? :lol: :lol:

Avatar
zsoltidrilling
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2015.02.21. 14:10
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: zsoltidrilling » 2017.12.10. 18:46

Zsolti, óriási takarás óriási munkával és ahogyan elnézem nincs tériszonyod. :) ;)
Amit a képen lévő takarásról látni,szigetelésnek kőzetgyapotot használtál és dróthálóval erősítetted a fa kerethez!
Kérhetnélek, írj egy kicsit bővebben mit és hogyan használtál raktad össze,mert ez szebbnek tűnik mint a raklapos megoldás. ;)
5x5-ös palalécből van a váz, amire kívülről a tüzépen kapható legvékonyabb, talán 6mm-es pozdorját szögeltem. Ez nagyon jól merevíti a panelt, illetve jó nehéz is lett tőle. Ez utóbbi tulajdonsága nem kifejezetten volt célom, de tény, hogy jó masszívvá tette. A belsejét valóban 6 centis kőzetgyapottal béleltem ki és ezt vékony dróttal rögzítettem úgy, hogy szögeket vertem a palalécbe, ezekhez hozzátekertem a drótot, majd teljesen belekalapáltam a szögeket a fába. Miután össze van állítva, az egészre ráteszem ezt a fekete fóliát hevederszerűen és apró facsavarokkal rögzítem. A facsavarok alá gumírozott alátétet teszek. Nagyjából ennyi. Az első évben ki is ankeroltam az egészet. Gondolkodom rajta, hogy idén is megteszem. Meg kell jegyeznem, hogy nem igazán ez a legköltséghatékonyabb takarás azokhoz képest, amiket itt a fórumon láttam, de akkor éppen nekem ezt adta ki az eszem. Talán még annyi, hogy 2 olyan panel van ami 2 méter x 4 méter, illetve 2 db ami 1,9 méter x 4 méter.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.12.11. 02:42

Nem ismerek Rád! Még mindig nem takartad be? Mi ez a nagy "antipátyolgatás"? :lol: :lol:
Kicsit el Vagyunk a munkával havazva.
A másik ok, hogy nincs tartósan hideg (a legalacsonyabb mért -4.7°C volt de, ott is pozitív a nappali hőmérséklettel).

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.12.11. 02:44

Druszám!

Nincs azzal a takarással semmilyen baj. Az pedig, hogy nehéz, még direkt jó is a szélben. ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.11. 09:28

Zsolti, óriási takarás óriási munkával és ahogyan elnézem nincs tériszonyod. :) ;)
Amit a képen lévő takarásról látni,szigetelésnek kőzetgyapotot használtál és dróthálóval erősítetted a fa kerethez!
Kérhetnélek, írj egy kicsit bővebben mit és hogyan használtál raktad össze,mert ez szebbnek tűnik mint a raklapos megoldás. ;)
5x5-ös palalécből van a váz, amire kívülről a tüzépen kapható legvékonyabb, talán 6mm-es pozdorját szögeltem. Ez nagyon jól merevíti a panelt, illetve jó nehéz is lett tőle. Ez utóbbi tulajdonsága nem kifejezetten volt célom, de tény, hogy jó masszívvá tette. A belsejét valóban 6 centis kőzetgyapottal béleltem ki és ezt vékony dróttal rögzítettem úgy, hogy szögeket vertem a palalécbe, ezekhez hozzátekertem a drótot, majd teljesen belekalapáltam a szögeket a fába. Miután össze van állítva, az egészre ráteszem ezt a fekete fóliát hevederszerűen és apró facsavarokkal rögzítem. A facsavarok alá gumírozott alátétet teszek. Nagyjából ennyi. Az első évben ki is ankeroltam az egészet. Gondolkodom rajta, hogy idén is megteszem. Meg kell jegyeznem, hogy nem igazán ez a legköltséghatékonyabb takarás azokhoz képest, amiket itt a fórumon láttam, de akkor éppen nekem ezt adta ki az eszem. Talán még annyi, hogy 2 olyan panel van ami 2 méter x 4 méter, illetve 2 db ami 1,9 méter x 4 méter.
Zsolti!
Köszönöm a részletes leírást és egyet értek Viktorral a súllyal kapcsolatban,nem tudja a szél könnyedén mozgatni.
Nálam még kicsi a Wasi. de gondolkodom a későbbi megoldáson,amikor magasságban emelni kell és még jobban kivan téve a szélnek.
Jelenlegi takarását úgy terveztem két-három szezont biztosít,max a fóliát kell cserélni.
Washingtonia..jpg
Washingtonia..jpg (130.09 KiB) Megtekintve 6556 alkalommal
Ezt a takarást mivel nem raktuk teljesen össze/közben besötétedett/,hiába volt kikötve de a földhöz még nem volt rögzítve így szétszedte. Vihar után újra kellett szerelni,összerakni.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.11. 09:37

Gondoltam,hogy észreveszitek :D .....és az az érdekes,hogy akitől hoztuk a szendvicspanelt a facebook-on tag és mesélte ,hogy vett maurellit a Petitől.Kicsi a világ :)
Sikerült észrevenni,az új szemüvegnek köszönhető. :lol:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.11. 09:41

Természetesen, kap majd egy "rendes" takarást, ha hidegebbre fordul az idő.
Nagyon "laza" hozzáállás,hova jutunk? :o 8-) :lol:
Oda a PÉLDAKÉP!? :)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.12.11. 10:01

Természetesen, kap majd egy "rendes" takarást, ha hidegebbre fordul az idő.
Nagyon "laza" hozzáállás,hova jutunk? :o 8-) :lol:
Oda a PÉLDAKÉP!? :)
Ez az igazi fordulat, a legpátyolgatósabból a legantipátyolgatósabba. :D Emlékszem volt olyan év, amikor Viktor pálmái több időt töltöttek takarás alatt, mint szabadon.


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég