Takarások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.02.23. 18:32

Ti mikor kezditek bontani a takarásokat ?
Igazából a trachy érdekelne elsősorban. Már nem nagyon lesznek tartós mínuszok, csak a csapadékot nem szeretném, ha érné addig, míg el nem kezd hajtani... (Az én takarásom organikus eredetű így nem fülled be, csak nem látom tőle a pálmát... :P )


Egyébként nem tudom miért nem érhetné addig csapadék, amig el nem kezd hajtani. Gondolod, hogy pl.Milánóban októbertől áprilisig nem esik?
Látom Misinek volt igaza, hogy már rég el kellett volna bontanom a takarásokat. : )

Lecsó!
Tudom, hogy a mediterránumban is van csapadék a tél során. Azonban nálunk -13 fok is volt, valamint többször is -10 fok körül alakult a hőmérséklet és az ekkor kialakult fagysérülésnek nem biztos, hogy jót tenne a csapadék, míg a pálmában rendesen be nem indul a keringés. A takarások jól szellőzőek és főleg csapadékvédelemként funkcionálnak. Ha nem mondanának hozzánk egész hétre ilyen esős időt már szabadon lennének a pálmák, így csak szombat körül lesznek.
Szia!

Abban lehet valami, amit mondasz,bár, ha a fagyséülés nem érinti a szívlevelet, akkor szerintem nem kell félned. Az is igaz, hogy sokszor csak április végére derül ki a fagysérülés. Szerintem bonts hétvégén, és nyomasd le gombaölővel.
Üdv.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.02.23. 18:35

Szerintem még az elbontással várjon mindenki. A múlt télen is volt márciuso hóvihar. Még csak február van emberek! Türelem!!!

Hali

2 éve volt március 15-én és áprilisban is hóvihar. Ami akkor volt, azt egy egészséges tracynak bírnia kell. Sőt, egy kis edzés nem árt. Gondolj arra, amikor már akkora lesz, hogy nem tudod takani.

Üdv.
P

Szia lecsó. Egyetértek ,de ami még nem volt az jöhet. Nekem ez a szemléletem. Nem fűteni kell,de a takarás csapadékvédelemnek nagyon is jól jöhet még. Ha nem nyűg a takarás megtartása akkor szerintem még ráér elbontani. Persze mindenki másképp csinálja. ;)

A legprózaibb oka a mielőbbi bontásnak, hogy a pálma kicsivel jobban néz ki, min a " budi" :D

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.02.23. 19:25

Szia Lecsó! Üdv újra itt a pálmatartókon, jó, hogy ide találtál.
Örülök, hogy a tőlem kapott kis hibrid Trachy jól bírja, remélem nem fog szégyent hozni a szüleire.

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2015.02.23. 22:31

Budapesten a Füvészkert melletti kertészetben dézsában a szabadban maradt két kb. 5-6 méter magas Trachy, meglepő módon nem látszik baja egyiknek sem, csak az idősebb levelei barnultak kicsit.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.02.23. 22:44

Budapesten a Füvészkert melletti kertészetben dézsában a szabadban maradt két kb. 5-6 méter magas Trachy, meglepő módon nem látszik baja egyiknek sem, csak az idősebb levelei barnultak kicsit.
Szerintem ez nem is olyan meglepő. Ott biztos hogy egész télen nem volt -8°C-nál hidegebb és az is csak 1-2 éjszaka.
Nálam is végig kint volt egy 4 éves hibrid Trachy cserépben, igaz a ház közelében. Ott pont olyan hőmérsékletek lehettek, mint bent a Füvészkertben. ;)

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.02.24. 07:25

Sziasztok,
Szerintetek ebben az esős, de nem túl hideg időben (legfeljebb éjszaka van mínusz két-három fok), elbonthatom a trachy takarását? Decemberben, már jóval hidegebb, de szárazabb is volt, amikor Peti javaslatára megcsináltam a takarást. Az előző évben már szeptember végén rákerült a téli védelem szegényre. Viszont akkor március végéig rajta hagytam mindent, s csak az első száraz, napos, fagymentes időben szedtem le a borítást. Most már nem is igazán a fagytól féltem szegényt, hanem inkább a gombásodástól, amit az eső okozhat. Mit javasoltok?
Köszönöm, Roba
Roba

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.02.24. 08:20

A zárt takarást mindenképpen bontsd el, ha tartasz a gombától, akkor valami egyszerű csapadék védelmet tehetsz fölé.
Ha mégis jön egy hidegebb periódus, akkor sem lehet baja, -10°C sem okozhat kárt benne.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.02.24. 17:55

Ma olyan szépen sütött a nap, hogy nem bírtam magammal és elbontottam a takarásokat : P Hogy mit találtam alattuk azt a megfelelő topikokban bemutatom. A basjoo és a humilis takarását hagytam csak meg.
Csatolmányok
takarások.jpg
takarások.jpg (233.53 KiB) Megtekintve 9359 alkalommal
takarás.jpg
takarás.jpg (537 KiB) Megtekintve 9359 alkalommal

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.02.24. 18:42

Na végre! A fortuneis topikban már örömködtem a döntésednek. ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.02.24. 20:54

Mániából nincsen hiány :D Lehet, hogy mielőtt lebontod őket, tennem kéne egy tanulmánykirándulást, mint a gyermeked iskolája nyáron... :? :lol:
Gyere bátran,csak hívj előtte. :)
De addig is nézelődj itt. :D
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_takarsban.jpg
kepatmeretezes_hu_takarsban.jpg (851.31 KiB) Megtekintve 9360 alkalommal

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.02.24. 20:56

Fájdítod szívemet Laci :D Köszönöm!Leegyeztetjük ;)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.02.24. 20:58

Laci, ez a takarás belülről igaz? Valakinek nincs ekkora háza B-)

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.02.24. 21:10

Ma olyan szépen sütött a nap, hogy nem bírtam magammal és elbontottam a takarásokat : P Hogy mit találtam alattuk azt a megfelelő topikokban bemutatom. A basjoo és a humilis takarását hagytam csak meg.

szia,

sürgősen bontsd el ezeket a hermetikusan zárt fólia takarosokat, bár lehet, hogy mar késő

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lecsó » 2015.02.24. 21:21

Sziasztok,
Szerintetek ebben az esős, de nem túl hideg időben (legfeljebb éjszaka van mínusz két-három fok), elbonthatom a trachy takarását? Decemberben, már jóval hidegebb, de szárazabb is volt, amikor Peti javaslatára megcsináltam a takarást. Az előző évben már szeptember végén rákerült a téli védelem szegényre. Viszont akkor március végéig rajta hagytam mindent, s csak az első száraz, napos, fagymentes időben szedtem le a borítást. Most már nem is igazán a fagytól féltem szegényt, hanem inkább a gombásodástól, amit az eső okozhat. Mit javasoltok?
Köszönöm, Roba

szia,

szerintem jobb ilyen időben bontani, mint verőfényes napsütésben, 15 fokon. gondolj bele, egész télen sötétben volt, majd hirtelen tűző nap.Esoben nem fog begombasodni, főleg, hogy jár a levegő és este azért hideg van a gombáknak. A zárt takarásban annál inkább. Nálam jól szellőző takarásában volt, megis gombasak lettek az alsó levelek, pedig permetezetm is. A takarásra nagyon oda kell figyelni az ilyen meleg, taknyos teleken, mėg jobban mintha -10 lenne folyamatosan. Én napsütésben, + 10 foknál mindig szelloztettem.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.02.24. 21:23

Ma olyan szépen sütött a nap, hogy nem bírtam magammal és elbontottam a takarásokat : P Hogy mit találtam alattuk azt a megfelelő topikokban bemutatom. A basjoo és a humilis takarását hagytam csak meg.

szia,

sürgősen bontsd el ezeket a hermetikusan zárt fólia takarosokat, bár lehet, hogy mar késő
Csak a humilis és a basjoo takarása nincs még lebontva, a megfelelő topikokba tettem fel képet róla, hogy teleltek a fortuneik, amik alatta voltak! Ráadásul a humilis takarása átszellőztetett, a banánnak meg nem árt a meleg!

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.02.25. 05:47

Igazad van Lecso, erre nem is gondoltam.
Hmm. Ebből is látszik, még nagyon kezdő vagyok e téren - is.
Vasárnap talán nem dolgozom, akkor megcsinálom.
Roba

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.02.25. 07:32

Ma jöt el a napja, hogy a kintlakó Trachy csomagolását megbontsam. Nagy a kiváncsiság. Hétvégére tervezem a Brahea takarásának megnyitását és esetleg a Poenixét. A "saját időjárás előrejelzőnk" (szomszéd) szerint, jövő héten hétvégén elkezdjük a Washik "szabadlábrahelyezését".

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.02.25. 07:39

Trachyk, chameropsok, sabalok, braheák, butiák, és egyéb -10 fok vagy az alatti növények takarását csapadékvédelemig le lehet bontani. A csapadékvédelmet én még fent hagyom kb egy hónapig. A többi pálma takarását is ki lehet lazítani de náluk még nem szabad nagyon elpakolni. A banánok és egyéb fagypont körüli növények takarását még meg kell hagyni és amennyiben van rá lehetőség szellőztetni kell. Nálam is nyitva vannak már napok óta a banán takarások. A mandulafenyő, ciprusok, fügék, gránátalmák stb.. takarásait amennyiben voltak végleg el lehet bontani. Látványhavazások és mínuszok lesznek még de közeledik a tavasz.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.02.25. 07:44

Csak a Washik és a Poenix takarásának megnyitása kérdéses. A ház melletivel, már régóta "fűtjük a lakást", a többieknél csak csapadékvédelem marad.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.02.25. 13:07

Hétvégéig még kivárok, ha nem jeleznek durva időt március első felére , akkor vasárnap elbontom a csapadék védelmet is.
2015_02250025.JPG
Brahea & humilis
2015_02250025.JPG (701.23 KiB) Megtekintve 9363 alkalommal
Csak érdekességnek, aki abban a hitben van, hogy a Brahea lassan fejlődik egy 4 évvel ezelőtti kép ugyanerről a takarásról. Érdemes megnézni a humilist is!
0910300014.JPG
Brahea & humilis anno
0910300014.JPG (962.86 KiB) Megtekintve 9363 alkalommal


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég