Fűtési megoldások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.18. 20:36

Encsike, ha ilyen talajfűtést készítesz, fölösleges kínlódni a cső leásásával.

Szia Peti.

Köszönőm válaszodat.

Leírnám az én polikarbonát házacskámat ,hogyan is produkált ezen a télen ha nem gond.

Mi egy faházban lakunk amit tűzifával fűtünk.
A polikarbonát építményt a házfal egyik szigeteletlen oldalához építettük ,hogy hasznosítsuk a távozó meleget.
Most nálunk is volt jó pár éjszakán keresztül -13,-14 fok .Minket a puszta és az akácos erdő vesz körül.
A " melegházban " ilyenkor -3 fok volt.Nincsen lebetonozva. A szívem fájt ,hogy ne hogy valami bajuk is legyen.
Kettő dolgot tudtam védekezésképpen tenni: az egyik,hogy amelyik növény kevésbé tolerálja a hideget azt a szigeteletlen házfalhoz húztam,a másik pedig a rengeteg takaró,paplan,pokróc+rostrétegek a cserepek körül.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.02.18. 21:12

Sziasztok.


Nemsokkára ahogy az időjárás engedi az első kiültetésemet végezném el.
Láttam itt a Petinek az ültető gödrét amibe nikecellt és pvc csövet ásott le és még azt is írta,hogy a fűtőkábelt akár a földbe is helyezhető.
Ezt a módszert most én lemásolnám a következővel:

A gyökér köré tekernék kis keresztmetszetű gégecsövet és abba helyezném el a fűtőszálat ha esetleg bármilyen probléma akadna vele könnyen kiszedhető lenne.
Nem tudom jó ötlet-e vagy kell-e a gégecső?
( A párom hozott már egyszer egy fűtőszálat de nem kellett használnunk ,mert akkor már megkaptam a polikarbonát házikót ,szóval nem tudom milyen minőségű volt,lett volna.Az ő állítása szerint nincsen mi elromoljon rajta mert csak egy rézszál +szigetelés ,mint a mcu kábelek)

Kell szerintetek gégecső?
Nem rossz az a sok műanyag a földbe a pálmáknak?


Szia Encsike!
A régi fórumra tettem fel ezeket a képeket, ha jól emlékszem, akkor Lengyel kollégák ültettek ki pálmákat ilyen talajfűtéses megoldással. Természetesen a lábazati polisztirén a jobb megoldás, viszont az így behelyezett és esetleg a későbbiekben meghibásodott fűtőkábel szerintem már egyáltalán nem kivehető a gyökérzónától.
talajfűtés.jpg
talajfűtés.jpg (43.83 KiB) Megtekintve 7983 alkalommal
talajfűtés2.jpg
talajfűtés2.jpg (74.48 KiB) Megtekintve 7983 alkalommal

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.18. 22:01

Sziasztok.


Nemsokkára ahogy az időjárás engedi az első kiültetésemet végezném el.
Láttam itt a Petinek az ültető gödrét amibe nikecellt és pvc csövet ásott le és még azt is írta,hogy a fűtőkábelt akár a földbe is helyezhető.
Ezt a módszert most én lemásolnám a következővel:

A gyökér köré tekernék kis keresztmetszetű gégecsövet és abba helyezném el a fűtőszálat ha esetleg bármilyen probléma akadna vele könnyen kiszedhető lenne.
Nem tudom jó ötlet-e vagy kell-e a gégecső?
( A párom hozott már egyszer egy fűtőszálat de nem kellett használnunk ,mert akkor már megkaptam a polikarbonát házikót ,szóval nem tudom milyen minőségű volt,lett volna.Az ő állítása szerint nincsen mi elromoljon rajta mert csak egy rézszál +szigetelés ,mint a mcu kábelek)

Kell szerintetek gégecső?
Nem rossz az a sok műanyag a földbe a pálmáknak?


Szia Encsike!
A régi fórumra tettem fel ezeket a képeket, ha jól emlékszem, akkor Lengyel kollégák ültettek ki pálmákat ilyen talajfűtéses megoldással. Természetesen a lábazati polisztirén a jobb megoldás, viszont az így behelyezett és esetleg a későbbiekben meghibásodott fűtőkábel szerintem már egyáltalán nem kivehető a gyökérzónától.
talajfűtés.jpg
talajfűtés2.jpg

Szia Bis.
Köszönőm a hozzászólásódát.
Én pont ezért találtam ki,hogy a gyökér köré tekerek gégecsövet és abba helyezném ,fűzném be a fűtőszálat.Igy bármi történik is a fűtéssel cserélhető lenne.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: LiGa » 2016.02.19. 07:29

Én pont ezért találtam ki,hogy a gyökér köré tekerek gégecsövet és abba helyezném ,fűzném be a fűtőszálat.Igy bármi történik is a fűtéssel cserélhető lenne.
Ahogy Alpha írta neked, ha műanyagból készült csőben vezeted a fűtőszálat akkor nem fogod elérni a célod, hogy fagymentesíts, csak nagyon nagyon rossz hatásfokkal, mert a műanyag rosszul vezeti a hőt--->hőszigetelő anyag! A fűtőszálnak közvetlenül a földdel kell érintkeznie, hogy kifejtse hatását. Egyébként mi is a célod pontosan azzal, hogy a gyökérzónát fűtöd ?
Mert így csak jobban kiszárítod a talajt a gyökereknél, azaz locsolnod kell majd a takarásban. Valamint a pálmára külön kell majd vmi fűtőtest, mert, ha elásod a fűtőkábelt az nem fogja kifűteni a takarást és a pálma levelei/szívlevele megfagyhatnak! Ill., ha a gyökerek köré tekersz le gégecsövet az szerintem a forró száraz nyáron csak probléma lesz, mert, ha nem zárod le a felszínen a cső végét, folyamatosan kiszárítja a talajt közvetlenül a gyökérzónában. Majd a többiek is gondolom reagálnak, de ez szerintem így nem jó ahogy most akarod megcsinálni.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Peti » 2016.02.19. 08:49

Talajban elhelyezett szigetelőlap mellet szerintem felesleges a talajfűtés. Egyet értek Gáborral, a gégecsőbe húzott fűtőszál rossz hatásfokú, a légteret csak kis mértékben és órákkal késleltetve fűtené, mire feljutna a meleg, a növény már szétfagyott.

Encsike, egyáltalán milyen pálmát akarsz így védeni? Még az érzékenyebbeknek (Phoenix, Washi) is bőven elég a talajba épített szigetelőlap és egy megfelelő wattszámú fűtés a légtérben.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.19. 13:35

Én pont ezért találtam ki,hogy a gyökér köré tekerek gégecsövet és abba helyezném ,fűzném be a fűtőszálat.Igy bármi történik is a fűtéssel cserélhető lenne.
Ahogy Alpha írta neked, ha műanyagból készült csőben vezeted a fűtőszálat akkor nem fogod elérni a célod, hogy fagymentesíts, csak nagyon nagyon rossz hatásfokkal, mert a műanyag rosszul vezeti a hőt--->hőszigetelő anyag! A fűtőszálnak közvetlenül a földdel kell érintkeznie, hogy kifejtse hatását. Egyébként mi is a célod pontosan azzal, hogy a gyökérzónát fűtöd ?
Mert így csak jobban kiszárítod a talajt a gyökereknél, azaz locsolnod kell majd a takarásban. Valamint a pálmára külön kell majd vmi fűtőtest, mert, ha elásod a fűtőkábelt az nem fogja kifűteni a takarást és a pálma levelei/szívlevele megfagyhatnak! Ill., ha a gyökerek köré tekersz le gégecsövet az szerintem a forró száraz nyáron csak probléma lesz, mert, ha nem zárod le a felszínen a cső végét, folyamatosan kiszárítja a talajt közvetlenül a gyökérzónában. Majd a többiek is gondolom reagálnak, de ez szerintem így nem jó ahogy most akarod megcsinálni.

Szia Liga.

Remélem nem mérgesítettelek fel ,nem ez volt a célom.
Kicsit ezt érzem a mondataidból.

Ez csupán egy felvettet gondolat volt tőlem ,hogy így oldanám meg a fűtést.
Nem vagyok még tisztábban a kiültettet növények téliesítéséről ezért is vagyok itt és kérdezlek titeket ,szeretném én is a legjobbat biztosítani a növényeimnek.

Mindenki véleményét elfogadom és átgondolom.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.19. 15:22

Talajban elhelyezett szigetelőlap mellet szerintem felesleges a talajfűtés. Egyet értek Gáborral, a gégecsőbe húzott fűtőszál rossz hatásfokú, a légteret csak kis mértékben és órákkal késleltetve fűtené, mire feljutna a meleg, a növény már szétfagyott.

Encsike, egyáltalán milyen pálmát akarsz így védeni? Még az érzékenyebbeknek (Phoenix, Washi) is bőven elég a talajba épített szigetelőlap és egy megfelelő wattszámú fűtés a légtérben.

Szia Peti.

Amire én gondoltam 2 db yukka rostrata és 2-3 db chamaerops humilis-t ültetnék ki egy adott területre de a méreteket még nem tudom.(talán nagy teljesítményű fűtőszál nem is kellene de gondolom ez függ a takarás méretétől).A szigetelőlap és a 2m-re leásott cső mellett a földfelszínre helyezett fűtőszál lenne a legjobb megoldás? Igy csináljuk? Tudsz segíteni abban ha a méretek megvannak akkor mekkora fűtőszál kell?
Talán most hétvégén felmérjük a helyüket.
Kiültetnék egy kinai kenderpálmát is aminek már a helyét tudom.Ő neki külön helye lenne.Azon kívül még 2db kinai meg egy japánt is szívem szerint kiültetnék de szerintem azok maradnak cserépben egyenlőre. :(
Köszönőm ,hogy te is segítesz.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Peti » 2016.02.19. 15:48

Encsi, a rostratáknak semmilyen fűtés nem kell, nálam mindegyik totál szabadon van, még csapadék védelmet se kapnak egy kivételével. Az az egy a nagy kék rosrtratám, azt azért jobban féltem, tavaly lett átültetve, ez kap csapadék védelmet, de mást nem.
Én a a humiliseket sem fűtöm, a cerifera szabadon van csapadékvédelemmel, a vulcano egy fűtetlen fóliaházban, a nagy humilis pedig egy az általad tervezetthez hasonló, ház mellé épített takarásban, fűtést soha nem kapott:
2015_11230012.JPG
Chamaerops & Brahea
2015_11230012.JPG (609.56 KiB) Megtekintve 7955 alkalommal
Ebben a leghidegebb -7°C volt (amikor kint -20°C), de ez még bőven a -12°C-os fagytűrésén belül volt.

Tehát ezeknek a növényeknek ott a ház mellet nem kell se leásott cső, se szigetelőlap a talajban, én még fűtést se tennék be.
A Trachyra mindezez még jobban vonatkozik.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: LiGa » 2016.02.19. 16:34

Én pont ezért találtam ki,hogy a gyökér köré tekerek gégecsövet és abba helyezném ,fűzném be a fűtőszálat.Igy bármi történik is a fűtéssel cserélhető lenne.
Ahogy Alpha írta neked, ha műanyagból készült csőben vezeted a fűtőszálat akkor nem fogod elérni a célod, hogy fagymentesíts, csak nagyon nagyon rossz hatásfokkal, mert a műanyag rosszul vezeti a hőt--->hőszigetelő anyag! A fűtőszálnak közvetlenül a földdel kell érintkeznie, hogy kifejtse hatását. Egyébként mi is a célod pontosan azzal, hogy a gyökérzónát fűtöd ?
Mert így csak jobban kiszárítod a talajt a gyökereknél, azaz locsolnod kell majd a takarásban. Valamint a pálmára külön kell majd vmi fűtőtest, mert, ha elásod a fűtőkábelt az nem fogja kifűteni a takarást és a pálma levelei/szívlevele megfagyhatnak! Ill., ha a gyökerek köré tekersz le gégecsövet az szerintem a forró száraz nyáron csak probléma lesz, mert, ha nem zárod le a felszínen a cső végét, folyamatosan kiszárítja a talajt közvetlenül a gyökérzónában. Majd a többiek is gondolom reagálnak, de ez szerintem így nem jó ahogy most akarod megcsinálni.

Szia Liga.

Remélem nem mérgesítettelek fel ,nem ez volt a célom.
Kicsit ezt érzem a mondataidból.

Ez csupán egy felvettet gondolat volt tőlem ,hogy így oldanám meg a fűtést.
Nem vagyok még tisztábban a kiültettet növények téliesítéséről ezért is vagyok itt és kérdezlek titeket ,szeretném én is a legjobbat biztosítani a növényeimnek.

Mindenki véleményét elfogadom és átgondolom.
Szia Encsike!
Ezt most nem értem, hogy miért gondolod, hogy mérges hangnemben válaszoltam neked ?!
Igazából azért gondoltam, hogy írok, mert olvastam, hogy Alpha leírta, hogy a cső+levegő hőszigetelő így, ha beleteszed a fűtőszálat az nem fog hatékonyan működni. Ezt a válaszát meg is köszönted neki, majd pár hozzászólás múlva megint a cső+levegő+fűtőszál megoldást írtad le Bis üzenetére. Tehát utalni próbáltam rá, hogy már Alpha is írta, hogy ez a megvalósítás nem működik, én meg csak leírtam még egyszer kiegészítve azzal, hogy miért nem és, ha mégse fogadnád meg Alpha tanácsát annak mi lesz a következménye.
Őszintén mondom, hogy nem értem miből következtettél ellenséges hangnemre, de most már érdekel, mert segítő szándékkal írtam Neked a válaszomat.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.02.19. 17:31

Encsike a rostratáknak semmilyen fűtés nem kell. A talajt kell előkészíteni nekik és csapadékvédelem szükséges nekik minden továbbit a megfelelő topikban amennyiben kérdésed merülne fel. A humilisek is elég jó fagytűréssel rendelkeznek sok fűtés nem kell nekik inkább szigetelt takarásba gondolkozzál és akkor igen kevés energia szükséges a teleltetésükhöz. A trachyk is átlagos teleket egy csapadékvédelemmel abszolválnak. Fűtésben gondolkozol és ez jó dolog mert így biztonságban lesznek a növényeid, amennyiben áldozol néhány ezer forintot az automatikára (termosztát) akkor nyugodtan aludhatsz is. Nálam automatizálva van egész télen csak kontroláltam a működést semmi egyéb dolgom nem volt.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.19. 18:48

Encsi, a rostratáknak semmilyen fűtés nem kell, nálam mindegyik totál szabadon van, még csapadék védelmet se kapnak egy kivételével. Az az egy a nagy kék rosrtratám, azt azért jobban féltem, tavaly lett átültetve, ez kap csapadék védelmet, de mást nem.
Én a a humiliseket sem fűtöm, a cerifera szabadon van csapadékvédelemmel, a vulcano egy fűtetlen fóliaházban, a nagy humilis pedig egy az általad tervezetthez hasonló, ház mellé épített takarásban, fűtést soha nem kapott:
2015_11230012.JPG
Ebben a leghidegebb -7°C volt (amikor kint -20°C), de ez még bőven a -12°C-os fagytűrésén belül volt.

Tehát ezeknek a növényeknek ott a ház mellet nem kell se leásott cső, se szigetelőlap a talajban, én még fűtést se tennék be.
A Trachyra mindezez még jobban vonatkozik.

Szia Peti.
Most vannak a ház oldalsó falához épített polikarbonát házban ,ott telelnek pár éve.
A kertben szeretnék egy külön kis szigetet kialakítani nekik.
Oda kellenének a védelmek ahogyan te is csináltad.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.19. 19:17

Szia Liga.

Értettem én Alphát és tényleg köszönőm neki eddigi segítségét.
A megköszönésben már nem írtam neki a gégecső berakásról úgy emlékszem.
Bis -nek írtam igaz de azt ,hogy én " gondoltam " arra ,hogy én így csinálnám.A képekre reagáltam csak.Ez egy ötlet volt és más hangnemben írtad a válaszodat mint mások.ÉN ezt éreztem.
Nem haragszom mert nekem egy dolog van a szemem előtt ,hogy elsajátítsam a tudásotokat.
Ehhez a te véleményed is kell.
Köszönet még Petinek is Norbinak is .

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.19. 19:21

Encsike a rostratáknak semmilyen fűtés nem kell. A talajt kell előkészíteni nekik és csapadékvédelem szükséges nekik minden továbbit a megfelelő topikban amennyiben kérdésed merülne fel. A humilisek is elég jó fagytűréssel rendelkeznek sok fűtés nem kell nekik inkább szigetelt takarásba gondolkozzál és akkor igen kevés energia szükséges a teleltetésükhöz. A trachyk is átlagos teleket egy csapadékvédelemmel abszolválnak. Fűtésben gondolkozol és ez jó dolog mert így biztonságban lesznek a növényeid, amennyiben áldozol néhány ezer forintot az automatikára (termosztát) akkor nyugodtan aludhatsz is. Nálam automatizálva van egész télen csak kontroláltam a működést semmi egyéb dolgom nem volt.

Szia Norbi74.

Köszönőm válaszodat.
Jó ,hogy vagytok :P

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.02.19. 21:51

Szia Encsike!
Az csak természetes, hogy segítünk egymásnak, hisz erre való ez a fórum!
Ami a képeket illeti, csupán illusztrációként tettem fel a talajfűtéses hozzászólásod után, talán nem jól fejeztem ki magam, de az igazság az, hogy szerintem felesleges az efféle talajfűtés, főleg ha lábazati polisztirolból van a keret a gyökerek körül a földben, hiszen ez már amúgy is fagymentesen tarja a gyökérzónát főleg ha a pálma felett van csapadékvédelem és kívülről sem engedi átszivárogni a felesleges csapadékot télen, tehát nincs minek megfagyni a gyökérzónában. A talajra lefektetett fűtőkábel meg már csak egy + védelem és a belőle feláramló hő meg fagymentesen tartja a levelek körül is a levegőt a takarás alatt.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.20. 00:14

Szia Encsike!
Az csak természetes, hogy segítünk egymásnak, hisz erre való ez a fórum!
Ami a képeket illeti, csupán illusztrációként tettem fel a talajfűtéses hozzászólásod után, talán nem jól fejeztem ki magam, de az igazság az, hogy szerintem felesleges az efféle talajfűtés, főleg ha lábazati polisztirolból van a keret a gyökerek körül a földben, hiszen ez már amúgy is fagymentesen tarja a gyökérzónát főleg ha a pálma felett van csapadékvédelem és kívülről sem engedi átszivárogni a felesleges csapadékot télen, tehát nincs minek megfagyni a gyökérzónában. A talajra lefektetett fűtőkábel meg már csak egy + védelem és a belőle feláramló hő meg fagymentesen tartja a levelek körül is a levegőt a takarás alatt.

Szia Bis.

Igen ,a képekből egyértelmű volt,hogy ki már nem szedhető a kábel,felesleges plusz munka.
Erre reagáltam a gégecsőben való fűtőkábelt a ki -be fűzügetéssel vagy ha fixen bent hagytuk volna.
A többiek lebeszéltek már róla,rosszul gondoltam ,hogy jót teszek ezzel.
Köszönőm neked is hozzászólássódat,kedves vagy. :)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.02.20. 07:24

...és más hangnemben írtad a válaszodat mint mások.ÉN ezt éreztem.
Nem haragszom mert nekem egy dolog van a szemem előtt ,hogy elsajátítsam a tudásotokat.
Ehhez a te véleményed is kell.
Encsike! :)
A hangnemmel kapcsolatban nekem is ugyanez jön át Ligáról,mint Neked ;) ...remélem ,hogy egy élő fórumon se kötnénk össze vele a bajuszt :lol: !
Inkább ilyen szókimondó legyen valaki,mint mosolyog,miközben hátba támad vagy nem szól,mikor úgy érzi,hogy segítenie kell...vagy egyáltalán nem is érez semmit,csak közönyösen továbbhúz a hozzászólásod felett! ;) A fogalmazásról még annyit,hogyha valaki siet a válasszal ,mert éppen úton van,sok a dolga vagy egyszerűen csak olyan sok információ és tapasztalat kering a fejében ,hogy olyan gyorsan kell körmölnie ,hogy a végére összeálljon írásban is az a kép,ami a fejében már megvan + minden egyes fordulatát ugyanúgy kívánja átadni Neked,mert minden szava fontos! :!:
Ilyenkor nincs idő smileykre és mézesmázosságra! 8-)
A másik meg az,hogy az itt megszerzett tudást vagy a Nagyoktól átvett tapasztalatot Neked kell felülbírálni ;) és a döntést meghozni! :)
Tudod..."Felelős vagyok a rózsámért..." ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Peti » 2016.02.20. 08:18

Szia Peti.
Most vannak a ház oldalsó falához épített polikarbonát házban ,ott telelnek pár éve.
A kertben szeretnék egy külön kis szigetet kialakítani nekik.
Oda kellenének a védelmek ahogyan te is csináltad.
Ok, akkor kicsit félre értettem. Én ebben az esetben is feleslegesnek tartom az általad felsorolt növényeknél a beásott szigetelőlapokat, de ártani nem ártasz vele, ha mégis megteszed.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.20. 12:41

...és más hangnemben írtad a válaszodat mint mások.ÉN ezt éreztem.
Nem haragszom mert nekem egy dolog van a szemem előtt ,hogy elsajátítsam a tudásotokat.
Ehhez a te véleményed is kell.
Encsike! :)
A hangnemmel kapcsolatban nekem is ugyanez jön át Ligáról,mint Neked ;) ...remélem ,hogy egy élő fórumon se kötnénk össze vele a bajuszt :lol: !
Inkább ilyen szókimondó legyen valaki,mint mosolyog,miközben hátba támad vagy nem szól,mikor úgy érzi,hogy segítenie kell...vagy egyáltalán nem is érez semmit,csak közönyösen továbbhúz a hozzászólásod felett! ;) A fogalmazásról még annyit,hogyha valaki siet a válasszal ,mert éppen úton van,sok a dolga vagy egyszerűen csak olyan sok információ és tapasztalat kering a fejében ,hogy olyan gyorsan kell körmölnie ,hogy a végére összeálljon írásban is az a kép,ami a fejében már megvan + minden egyes fordulatát ugyanúgy kívánja átadni Neked,mert minden szava fontos! :!:
Ilyenkor nincs idő smileykre és mézesmázosságra! 8-)
A másik meg az,hogy az itt megszerzett tudást vagy a Nagyoktól átvett tapasztalatot Neked kell felülbírálni ;) és a döntést meghozni! :)
Tudod..."Felelős vagyok a rózsámért..." ;) :)
Kedves Boni.
Tudom ,hogy Liga segíteni akart mint itt mindenki mindenkinek,csak a hangneme volt más mint a többieké.Nem kell " mézesmázosnak" lenni ahogy ,hogy itt írjunk egymásnak. Én nagyon tudok örülni annak ha segítséget kapok tőletek.Mivel ti tapasztaltabbak vagytok mint én ezért elfogadom az érveket,átgondolni meg nekem kell az ültetést .( mit ,hova,hogyan)
Én kérek elnézést azoktól akiket esetleg megbántottam volna és szeretném ezt lezárni mert a végén kitiltanak innen engem.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.02.20. 12:44

Szia Peti.
Most vannak a ház oldalsó falához épített polikarbonát házban ,ott telelnek pár éve.
A kertben szeretnék egy külön kis szigetet kialakítani nekik.
Oda kellenének a védelmek ahogyan te is csináltad.
Ok, akkor kicsit félre értettem. Én ebben az esetben is feleslegesnek tartom az általad felsorolt növényeknél a beásott szigetelőlapokat, de ártani nem ártasz vele, ha mégis megteszed.
Szia Peti.

Köszi válaszodat.Majd ha meglesz a terület és annak mérete akkor a fűtőszál teljesítménye kérdéses nálam még.

Avatar
admin8
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:01
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: admin8 » 2016.02.20. 13:20

Én kérek elnézést azoktól akiket esetleg megbántottam volna és szeretném ezt lezárni mert a végén kitiltanak innen engem.
Valóban érdemes lenne lezárni, kár tovább rugózni rajta, attól pedig nem félj, hogy ki leszel tiltva, ilyesmiért főleg nem.


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég