Csíráztatás, szaporítás

A növények nevelése csíráztatástól a felnőtt korig. Mesterséges környezet kialakítása, fűtés, világítás , öntözés, párásítás.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.12.27. 14:31

Csinos növény lesz belőle, gratulálok! ;)
Köszi Viktor ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.27. 17:09

Priceps magokból, csak egy Kollégánál :!: láttam eredményes csíráztatást. Azt gondolom, hogy csak nagy csinnadratta volt a magok körül. Hirtelen lett piacra téve sok mag (volt/van érdeklődés) és jól eladták az összes régi (egyéb) magot is. Természetesen, ez csak az Én véleményem, még csak véletlenül sem említek kereskedőt! :?
Nekem is évek óta volt a listámon, és idén sikerült beszerezni egy példányt (ZoliMester segítségével). :mrgreen:

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2016.12.27. 17:10

A rarepalmseed-es princeps magok szerintem soha nem csiráznak ki már. Biztos megbízható cég ez de ezt nálam nem sikerült bizonyítaniuk. :(
Sajnálom Misi,pedig azok valóban értékes kis növények lehettek volna. Abból a rendelésből nekem a bismarckia nobilisek lettek kukásak,igaz azok közül színte mind kicsírázott,csak elrohadtak mire kibújhattak volna. Viszont így mégis könnyebb elfogadni a veszteséget,mert az az én hibám volt. A princeps magok sajnos ritkák,ebből kifolyólag gondolom a hozzáférése is nehézkesebb. Trachy magokat amúgy ebben az időszakban érdemes beszerezni ha teheti az ember. Igaz,hohgy a te esetedben lévő magok ha frissek lettek volna akkor is csírázni keletttek volna. Feltételezem ,hogy azok bizony már több mind egy éves magok voltak(minimum kettő). Azt lenne jó tudni,hogy van-e valami időlimit a rarepalmseed-nél a magok időtállóságát illetően. Én most amit ősszel vettem tőlük eszméletlen jól csíráznak. Zamia furfuracea,livistona australis,nolina nelsonni,washingtonia robusta,washingtonia filifera . Ezek már közel 100%-ban megindultak. A két hyophorbe magom várat kicsit,igaz még csak két-három hete van csírázás alatt a többivel,vagyis bőven van még idelyük.
Sajnos ez benne van a pakliban. :oops:

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2016.12.27. 18:54

Nálam a Vulcano és a Brahea super silver is kicsírázott, kb 50%-ban, a Princeps egyelőre hallgat :) Nem aggódom, mert akár egy év is lehet, majd meglátjuk. Persze az is benne van, hogy régi magok voltak és semmi nem lesz belőlük. A türelem semmibe nem kerül! (csak a magok :lol: :lol: :lol: )

kizzo

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.12.27. 19:18

Én meg szerintem megfőztem mindent. Háromféle banánt, gyömbéreket, meg Licuala grandist. Most rendeltem új magokat. Remélem, a postai mizériák hamarosan véget érnek és záros határidőn belül megkapom. Rendeltem 10db Cyrtostachys rendát, Geonoma macrostachyst, és három ritka gyömbérfajtát.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.12.27. 20:09

Zoli, nem lesz bajuk a hidegben?

kizzo

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.12.27. 20:15

A magoknak? Majd kiderül. :)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.12.27. 20:15

Nálam a Vulcano és a Brahea super silver is kicsírázott, kb 50%-ban, a Princeps egyelőre hallgat :) Nem aggódom, mert akár egy év is lehet, majd meglátjuk. Persze az is benne van, hogy régi magok voltak és semmi nem lesz belőlük. A türelem semmibe nem kerül! (csak a magok :lol: :lol: :lol: )
;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

kizzo

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.12.27. 20:26

Gondolod, hogy a magokban is kárt tud tenni a fagy? Van annyi nedvességtartalmuk? Szerintem be is vannak csomagolva rendesen.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.12.27. 21:05

Gondolod, hogy a magokban is kárt tud tenni a fagy? Van annyi nedvességtartalmuk? Szerintem be is vannak csomagolva rendesen.
Nem tudom, azért kérdeztem.

kisdoczi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016.12.27. 21:43
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kisdoczi » 2016.12.27. 22:48

Sziasztok teljesen új vagyok "köztetek" idén próbáltam először komolyabban csíráztatással növényeket nevelni, úgy látszik elég jól sikerült az inkubátorom, mert a banánok közül a Glaucum és a ventricosum is kevesebb mint egy hónap alatt csírázott. Ti milyen lámpát használtok ilyenkor, és mire számíthatok mennyi idő alatt növik ki a rendszerem, a Glaucum most kb 10 cm és nagyon gyorsan érte el ezt a magasságot....
nappal kb 29-31 este 27-28 fok van náluk.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.12.28. 06:09

Szia. Ha ezen a hőmérsékleten tartod továbbra is akkor ez a növekedési sebesség csak méginkább gyorsulni fog. Mivel mesterséges fényt használsz érdemesebb a csírázást követően mikor már kikeltek a növények kicsit visszább venni a hőmérsékletet.szerintem a nappali 26-28,majd éjszakai 22 körüli bőven jó lehet a banánoknak is. Az,hogy mennyi idő alatt növik ki az attól is függ milyen méretű a csíráztatód.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.28. 07:02

Zoli!

A hideg a magokra is hat. Hiszen van olyan amit hőkezelni (többnyire hidegnek kitenni) kell különben nem fog kicsírázni. A remény az, hogy a tűrésmezöjükön belül van amit kapnak. ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.28. 07:07

Kisdoczi!

Üdvözlet Közöttünk! :)
Én, szép fokozatosan de, még alacsonyabbra venném a hőmérsékletet, 20-25°C közé. Tavasszal pedig tovább süllyeszteném, párhuzamosan a páratartalom csökkentésével.

kisdoczi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016.12.27. 21:43
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kisdoczi » 2016.12.28. 14:25

Köszönöm válaszotokat, fényre visszatérve jelenleg egy sima energiatakarékos izzó van felettük ( ezt csak azért mert nem termel annyi hőt) ti mit használtok? Mikor esedékes az első átültetés?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.28. 15:17

Van egy "Mesterséges környezet kialakítása, fűtés, világítás , öntözés, párásítás" téma. Ott bővebben olvashatsz róla.
Milyen és mekkora a jelenlegi ültetőközeg?

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.01.13. 19:46

Szia haaz.

Nálam csírázásnak indultak a kanári magok. Feléd mi újság?

kizzo

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.01.17. 22:08

Sziasztok!

Egy hete tettem a keltetőbe a legújabb rakományt, néhány pálmamagot, banánokat és azt hiszem, még gyömbér is van köztük. Az egyik keltetőben ma jelentős csírázást tapasztaltam. Az Ensete superbumok közül 6 csírát láttam, a Cyrtostachys rendából szintén ugyanennyi kelt, és az egyik eladó küldött ajándékba Washingtonia filifera magokat, abból is kikelt már az egyik. Nagyon örültem, mert növény szempontból a tél elég ingerszegény, és éppen ezért minden reggel és este megnézem mind az öt keltetőt. :) Kicsit bespriccelem őket vízzel, aztán visszakerülnek a helyükre.

Üdv:

Zoli

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.18. 03:52

Egyetértünk, kell egy kis elfoglaltság, így télvíz idejére és a jó hír! Ügyes Vagy, gratulálok! ;)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.01.18. 09:45

Sziasztok!

Egy hete tettem a keltetőbe a legújabb rakományt, néhány pálmamagot, banánokat és azt hiszem, még gyömbér is van köztük. Az egyik keltetőben ma jelentős csírázást tapasztaltam. Az Ensete superbumok közül 6 csírát láttam, a Cyrtostachys rendából szintén ugyanennyi kelt, és az egyik eladó küldött ajándékba Washingtonia filifera magokat, abból is kikelt már az egyik. Nagyon örültem, mert növény szempontból a tél elég ingerszegény, és éppen ezért minden reggel és este megnézem mind az öt keltetőt. :) Kicsit bespriccelem őket vízzel, aztán visszakerülnek a helyükre.

Üdv:

Zoli
Gratulálok ,ügyes vagy. Én is hasonló mód élvezem a téli időszakot. A baj,hogy elfogyott a helyem :lol:


Vissza: “Csíráztatás, szaporítás, mesterséges környezet”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég